Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Fajsławice: NIK punktuje gminę za wiatraki

Utworzony przez krzysztof, 8 maja 2014 r. o 16:01 Powrót do artykułu
Pan Michał  nakręcił całą tą sprawę, większość ludzi jest za wiatrakami, nie podoba się to głównie sąsiadom działek na których dane wiatraki miałyby stanąć jak wiadomo inwestor za wydzierżawienie działki płaci grube pieniądze i o to cały ten szum tej sprawy. Dodatkowo Pan Michał prowadzi stronę internetową o gminie w której spora cześć podawanych informacji na temat gminy ma charakter jednostronny, jednak dobrze ze taka strona powstawała, można się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na bieżące tematy, ale w IMIENIU MIESZKAŃCÓW PROSZĘ O WIĘCEJ OBIEKTYWIZMU. Komentarze pod artykułami muszą być zatwierdzone przez moderatora, dodatkowo gdy ich treść nie jest na rękę prowadzącemu stronę taki komentarz nie jest zamieszczany, to ma być wolność wypowiedzi? Wracając do sprawy wiatraków z tego co słyszałem gmina za pieniądze z podatków od wiatraków miała w ciągu 2 czy 3 lat skanalizować 70% gminy. Zaraz pewnie ktoś napisze ze były organizowane zebrania wiejskie dotyczące wiatraków, tak były, tylko ze mała cześć społeczeństwa o nich wiedziała...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Michał  nakręcił całą tą sprawę, większość ludzi jest za wiatrakami, nie podoba się to głównie sąsiadom działek na których dane wiatraki miałyby stanąć jak wiadomo inwestor za wydzierżawienie działki płaci grube pieniądze i o to cały ten szum tej sprawy. Dodatkowo Pan Michał prowadzi stronę internetową o gminie w której spora cześć podawanych informacji na temat gminy ma charakter jednostronny, jednak dobrze ze taka strona powstawała, można się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na bieżące tematy, ale w IMIENIU MIESZKAŃCÓW PROSZĘ O WIĘCEJ OBIEKTYWIZMU. Komentarze pod artykułami muszą być zatwierdzone przez moderatora, dodatkowo gdy ich treść nie jest na rękę prowadzącemu stronę taki komentarz nie jest zamieszczany, to ma być wolność wypowiedzi? Wracając do sprawy wiatraków z tego co słyszałem gmina za pieniądze z podatków od wiatraków miała w ciągu 2 czy 3 lat skanalizować 70% gminy. Zaraz pewnie ktoś napisze ze były organizowane zebrania wiejskie dotyczące wiatraków, tak były, tylko ze mała cześć społeczeństwa o nich wiedziała...  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U nas w Gminie Garbów jest bardzo podobna sytuacja, ale trochę śmieszniejsza, bo nasz lokalny zawadiaka nazywa się fiutek :D. Też gość walczy z wiatrakami i wkurza coraz więcej ludzi. U nas nastawienie było raczej pozytywne, bo wiadomo dodatkowe pieniądze nigdy nie śmierdzą, a podobno miało być przynajmniej pół miliona co roku więc w trzy lata sala gimnastyczna albo kilka kilometrów drogi ale właśnie właściciele sąsiednich działek wraz z Jędrejkiem i tym słynnym Niedbałą od strzelaniny w Borzechowie podburzyli innych, że to takie groźne, że cień migocze i krowy mleka nie dają. Na tej stronie internetowej to ten fi***ek identyczne metody stosuje i nie zdziwiłbym się gdyby razem z tym waszym Michałem w jakiejś jednej bandzie działali. Jest IDENTYCZNIE - opinie jednostronne, wypowiedzi pojawiają się tylko wyselekcjonowane, kiedy się nie zgadzasz - nie pojawiają się albo są dosłownie wycinane niewygodne fakty. Nie wolno pisać czegokolwiek nie po myśli tego nawiedzonego "redaktorka". Ulubione zajęcie to plucie na naszego wójta i, który co jak co ale przez te ponad dziesięć lat to w Gminie bąków nie zbijał tylko drogi, chodniki i mnóstwo innych rzeczy porobił, że faktycznie Garbów wygląda bardziej jak z zachodu Polski niż z Ukrainy jak jeszcze kilkanaście lat temu. No i jeszcze konfliktowanie wszystkich dookoła, ale co się dziwić, skoro to przecież fi***ek. Jak tak dalej pójdzie to naprawdę może się to źle skończyć, bo słyszałem głosy, że już ktoś chciał mu twarz przemodelować. Za to co wygaduje powinien być ukarany, ale nie samosądem, bo to niecywilizowane. Szkoda że sądy w Polsce kary chłosty nie wymierzają, bo za to co wyprawia to z przyjemnością bym obejrzał w jakieś niedzielne południe po mszy pod kościołem.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy parafianie !   poniższy tekst nie odnosi się do żadnej konkretnej inwestycji wiatrakowej ale ogólnie.   w całej sprawie nie chodzi o to żeby było lepiej, czystsze powietrze etc., chodzi o inwestowanie kasy z rajów podatkowych np Cypru przy pomocy pośredników polskich czyt. deweloperów, którzy załatwiając temat zmiany lokalnego planu zagospodarowania, umów z chłopami oraz pozwolenia na budowę sprzedają udziały w założonej przez siebie spółce za konkretne pieniądze tzw. zagranicznym inwestorom. Energia z wiatraków nie będzie tansza niż z węgla - to kolejny mit w który wierzą parafianie, że będzie taniej bo wiatr wieje za darmo. Plebejskie myslenie i tyle.   Nie bedę pisał o tym ile skarb państwa by musiał dokładać gdyby ustawa o oze weszła w wersji pawlakowej ...dużo. Na szczęście, ktoś się opamiętał.     uczcie się parafianie i zdobywajcie wiedzę o co w tym wszystkim chodzi    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z powyższych postów wynika, że niektórym pieniądze całkowicie odebrały zdolność myślenia. Myślenia nie o kasie "na teraz" , ale o tym co zostawią przyszłemu pokoleniu. Farmy wiatrowe budowane są z przeznaczeniem użytkowania przez 20-25 lat. Budowa 30 wiatraków może skutkować dobudowaniem następnych, bo "infrastruktura jest gotowa". Pieniądze to nie wszystko!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziennik wschodni cytuje pana K. Gałana, jako zastępcę burmistrza Fajsławic. Fajsławice nie mają burmistrza tylko wójta. Warto byłoby to sprawdzić wcześniej. pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Michał  nakręcił całą tą sprawę, większość ludzi jest za wiatrakami, nie podoba się to głównie sąsiadom działek na których dane wiatraki miałyby stanąć jak wiadomo inwestor za wydzierżawienie działki płaci grube pieniądze i o to cały ten szum tej sprawy. Dodatkowo Pan Michał prowadzi stronę internetową o gminie w której spora cześć podawanych informacji na temat gminy ma charakter jednostronny, jednak dobrze ze taka strona powstawała, można się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na bieżące tematy, ale w IMIENIU MIESZKAŃCÓW PROSZĘ O WIĘCEJ OBIEKTYWIZMU. Komentarze pod artykułami muszą być zatwierdzone przez moderatora, dodatkowo gdy ich treść nie jest na rękę prowadzącemu stronę taki komentarz nie jest zamieszczany, to ma być wolność wypowiedzi? Wracając do sprawy wiatraków z tego co słyszałem gmina za pieniądze z podatków od wiatraków miała w ciągu 2 czy 3 lat skanalizować 70% gminy. Zaraz pewnie ktoś napisze ze były organizowane zebrania wiejskie dotyczące wiatraków, tak były, tylko ze mała cześć społeczeństwa o nich wiedziała...
  Witam. Tu Michał. Jaka jest prawdziwa historia powstania farmy wiatrowej na terenie gminy Fajsławice, ile osób uczestniczyło w protestach i jaki był w tym wszystkim mój udział, można przeczytać na mojej stronie fajslawice24.pl, klikając zakładkę "Farmy wiatrowe".     Znajduje się tam kilkadziesiąt tekstów, które publikowałem od sierpnia do końca zeszłego roku, na fanpagu "Gmina Fajsławice bez Wiatraków". Opisywałem w nich co się dzieje na bieżąco w sprawie budowy elektrowni wiatrowych. Było to jedyne źródło informacji dla mieszkańców zainteresowanych sprawą.   Dodam też, że prawie wszystkie zarzuty jakie postawił NIK były już przeze mnie podnoszone w moich publikacjach na facebooku w zeszłym roku. Okazało się więc, że miałem rację w tym sporze. Działalność władz gminy w wielu aspektach okazała się nielegalna.     Co do prowadzenia mojej strony Fajsławice 24 to odsyłam do regulaminu strony. Każdej osobie, której wiadomość nie została opublikowana starałem się odpisywać z podaniem konkretnych powodów dlaczego post się nie ukazał, wskazując odpowiedni zapis regulaminu. Problem stanowiło to, że autorzy niektórych komentarzy nie podawali swoich prawdziwych emaili i dlatego nie mogłem się z nimi skontaktować. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Michał  nakręcił całą tą sprawę, większość ludzi jest za wiatrakami, nie podoba się to głównie sąsiadom działek na których dane wiatraki miałyby stanąć jak wiadomo inwestor za wydzierżawienie działki płaci grube pieniądze i o to cały ten szum tej sprawy. Dodatkowo Pan Michał prowadzi stronę internetową o gminie w której spora cześć podawanych informacji na temat gminy ma charakter jednostronny, jednak dobrze ze taka strona powstawała, można się dowiedzieć wielu ciekawych informacji na bieżące tematy, ale w IMIENIU MIESZKAŃCÓW PROSZĘ O WIĘCEJ OBIEKTYWIZMU. Komentarze pod artykułami muszą być zatwierdzone przez moderatora, dodatkowo gdy ich treść nie jest na rękę prowadzącemu stronę taki komentarz nie jest zamieszczany, to ma być wolność wypowiedzi? Wracając do sprawy wiatraków z tego co słyszałem gmina za pieniądze z podatków od wiatraków miała w ciągu 2 czy 3 lat skanalizować 70% gminy. Zaraz pewnie ktoś napisze ze były organizowane zebrania wiejskie dotyczące wiatraków, tak były, tylko ze mała cześć społeczeństwa o nich wiedziała...
Witam. Tu Michał. Jaka jest prawdziwa historia powstania farmy wiatrowej na terenie gminy Fajsławice, ile osób uczestniczyło w protestach i jaki był w tym wszystkim mój udział, można przeczytać na mojej stronie fajslawice24.pl,klikając zakładkę "Farmy wiatrowe".     Znajduje się tam kilkadziesiąt tekstów, które publikowałem od sierpnia do końca zeszłego roku, na fanpagu "Gmina Fajsławice bez Wiatraków". Opisywałem w nich co się dzieje na bieżąco w sprawie budowy elektrowni wiatrowych. Było to jedyne źródło informacji dla mieszkańców zainteresowanych sprawą.   Dodam też, że prawie wszystkie zarzuty jakie postawił NIK były już przeze mnie podnoszone w moich publikacjach na facebooku w zeszłym roku. Okazało się więc, że miałem rację w tym sporze. Działalność władz gminy w wielu aspektach okazała się nielegalna.     Co do prowadzenia mojej strony Fajsławice 24 to odsyłam do regulaminu strony. Każdej osobie, której wiadomość nie została opublikowana starałem się odpisywać z podaniem konkretnych powodów dlaczego post się nie ukazał, wskazując odpowiedni zapis regulaminu. Problem stanowiło to, że autorzy niektórych komentarzy nie podawali swoich prawdziwych emaili i dlatego nie mogłem się z nimi skontaktować. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A doszli że inwestor wpłacił darowiznę do Gminy? , i co s tą kasą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W gminie Garbów czy Markuszów uchwały , że nie będzie wiatraków byłe jasne ,czytelne i konkretne a w Fajsławicach z uchwały nie wynika , że ma nie być wiatraków tylko że ma być mniej turbin i niektóre będą dalej od zabudowań.Wynika z tego że prawdziwe jest zdanie w tym temacie , ze cisza potrwa do wyborów a potem w zależności od .....Reasumując władza panująca w Gminie dalej kłamie i mataczy a ludzi ma za idiotów takich co nic nie kumają. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem wypowiedzi pomocników Pana Wójta i przypomnieć sobie jak to było kilka miesięcy temu w tym temacie.Wszystko jasne jak słońce na niebie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wódz Bratusławic ma swoją strategię : nie zgadza się z raportem NIK , bo Wódz zawsze ma rację , a niedługo przeniesie gminę do Siedlisk bo to jest strategia polityczna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wódz Bratusławic ma swoją strategię : nie zgadza się z raportem NIK , bo Wódz zawsze ma rację , a niedługo przeniesie gminę do Siedlisk bo to jest strategia polityczna.
Nasz wódz Bantusławic staje się sławny na całą Polskę. Tak trzymać!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obserwując z bliska wydarzenia związane z wiatrakami w Fajsławicach można stwierdzić , ze jest to temat dla prokuratury a nie publicystyki.Zmiany w planie finansował inwestor i robił co chciał a na ten cel wpłacił na konto Gminy darowiznę w kwocie 70 tys. zł.Teraz czytamy , ze to gmina zapłaciła swoje pieniądze 68 tys. a te 70 tys. jest na koncie specjalnym i jeśli inwestor poprosi to Wójt je zwróci.Paranoja!.Inwestor spisał 500 umów z rolnikami i  co oznaczają zobowiązania z tych umów.Kontrola NIK wypuściła w protokole wiele takich wątków które należałoby wyjasnić pod katem finansowym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A doszli że inwestor wpłacił darowiznę do Gminy? , i co s tą kasą?
według protokołu NIK to te pieniądze są jeszcze na koncie gminy a co dalej z tom kasom to wój. raczy wiedzieć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...