Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Budżet obywatelski w Kraśniku. Lista projektów do głosowania

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 27 lutego 2018 r. o 19:50 Powrót do artykułu
undefined napisał:
Najlepsza jednak jest kastracja zwierząt włascicielskich, tak jakby ktos we własnym zakresie nie mógł wykastrować sobie psa czy kot, tylko trzeba na to marnotrawić publiczne środki. A do tego jaka jednomyślność  istnieje we wszystkich rejonach dnosnie tego problemu. To juz szybciej powinno sie odbyc prztrzebienie gawronów.
 Ktoś ma znajomości w magistracie i mu obiecano "rzekę pieniążków". Wszędzie nr 1 - kastracja, a wiadomo, że umiejscowienie na liście się liczy! Oj, przydał by taki rewizor jak z Gogola, to by panu Burmistrzowi uzmysłowił po co wymyślono przetargi i konkursy, radnym z pisu też.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Władza du*y tylko wozi i nie po Starym, to nie słyszy przeraźliwych krakań i czerni na drzewach. Kiedy się zmierzcha a to dziadostwo kładzie sie spać mozna sie poczuc jak w horrorze. Wystarczy przejść koło przy dawnym kinie pola ok godz. 17.30 i sie przekonać. Rano nie lepiej.
 Nie tylko tam, bo park jest zasr...ny równo, w Koszarach to g.... drze dzioby od rana do wieczora przez cały rok i obsr...a te wielkie drzewa, które nie wiadomo po co się trzyma, skoro są zagrożeniem dla ludzi, zaciemniają mieszkania, łamiące się gałęzie mogą kogoś zabić, spaść na jadące auto, strasznie śmiecą, a jakby które w czasie wichury lub uderzenia pioruna spadło na blok któryś i były ofiary śmiertelne, to jak by jakaś paniusia z urzędu się tłumaczyła rodzinom i w sądzie? Że drzewka to dostarczają tlen? A czy krzewy ozdobne nie ? Obcinanie gałęzi nic nie daje, stare drzewa trzeba wyciąć bez dwóch zdań, wiecznie i tak nie będą. Urzędnicy czekają na ofiary, żeby wziąć i rozwiązać problem.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
elf napisał:
PIS musi odejść to wtedy będzie budżet obywatelski z prawdziwego zdarzenia dla mieszkańców. Ten jest tylko pod wybory , tragedia.
 Budżety obywatelskie to poroniony pomysł PISu. Okazja, żeby dać zarobić kumom i znajomym w zamian to każdy wie, i żeby to był niby wybór obywateli. Zwykły pic na wodę. A ile przy tym zmarnowanego czasu wielu ludzi ! Ile zużytego papieru. Puszczanie pary w gwizdek. Taka niby praca urzędników, żeby uzasadnić wypłacanie dla nich pensji. Kto mądry pójdzie im głosować? Sama klaka, sami zainteresowani mamoną.Tych pieniędzy w sumie nie ma dużo, ale można by z nich coś sensownego zrobić w mieście. A rozdzielenie, to jak rzucanie ochłapów i wypływają tu kuriozalne pomysły, jak ta kastracja, jakieś dekoracje, badziewiackie siłownie, lub dofinansowywanie jednostek, które mają własny budżet (szkoły, przedszkole). Ładowanie kasy w park, poza zwykłą pielęgnacją roślin to też idiotyzm. Park to jest park, a dom kultury to w Fabrycznym, tam są pracownicy i oni są od organizacji życia kulturalnego w mieście dla dorosłych i dla dzieci i od dekoracji miasta (mają plastyka) i od organizacji imprez. Zmienić dyrektora, zatrudnić dodatkowo kogoś do pomocy plastykowi, dać kasę na te dekoracje i na zajęcia. MOSIR niech organizuje zajęcia sportowe dla dzieci i szkółkę żeglarską, a zakup hamaczków i resztę pomysłów z 6 wykreślić, bo w parku ani nie są potrzebne stojaki rowerowe, ani żadne zajęcia sportowe, jaki kącik wypoczynkowy ?!, ani kino plenerowe, rewitalizacja strzelnicy PU, a po kiego? Za punkt honoru widać Burmistrz sobie postawił ignorowanie amfiteatru, bo go pięknie odnowił poprzednik i teraz niech zarasta pokrzywami, niech w parku idzie hucpa biegów jakichś pożal się Boże ( obok jest stadion!), rozdawanie kremówek itp., a w amfiteatrze nic, żadnego zapraszania prawdziwych artystów, żadnego kina plenerowego, żadnych zajęć, nie, bo on jest be! Nawet imprez emeryckich. A to dziwne, bo to obecni emeryci budowali ten amfiteatr w czynie społecznym, tak jak park. W dz.5 wszystko nadaje się do skreślenia. Spółdzielnia ma pieniądze z czynszów, więc niech dba o swoje boisko i dekorację osiedla, przedszkole ma budżet i jest dobrze wyposażone,  a co do kastracji, to niech się sami kastrują. I jeszcze co do propozycji zarybiania zalewu - ci co tam łowią to niech sobie zarybiają, a dlaczego inni mają za to płacić?
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kodziarskie jełopy, które nienawidzicie nie tylko wszystkiego, co żyje, ale sami siebie, bo brak myślenia to początek samobójstwa: budżet obywatelski to pomysł Platformy Obywatelskiej. PO chciała w ten sposób zbliżyć się do ludzi, bo odpłynęła w zaświaty w swej pysze i dumie.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nawet jesli pomysł Po, to wprowadzony w życie przez PiS i przez PiS marnotrawiony na bzdety.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stuknij się w głupi łeb i zacznij myśleć, to nie boli!To jest wynalazek PO, wprowadzony przez PO i tylko PO jest winne temu badziewiu. PiS nie ma z tym nic wspólnego. A gdyby próbowało cokolwiek zmienić to byłby wrzask taki sam jak przy reprywatyzacji, reformie sądownictwa i...wszystkim innym. Ale tobie tłumaczyć...? I tak nie przyjmiesz do wiadomości tego, co racjonalne...
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto by pomyślał, że PiS przejmuje się opozycja i jej krzykami. Po prostu na rękę mu utrzymywanie budżetu  obywatelskiego i jego denne rozdysponowywanie. Ma chociaz za co poparcie sobie kupić.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czas PIS w Kraśniku się skończył. Przez 8 lat powiększtyli  tylko dwukrotnie dług miasta.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Metoda budżetu partycypacyjnego po raz pierwszy została zastosowana w publikacji Rafała Górskiego pt. „Przewodnik po demokracji uczestniczącej”.- jest to cytat ze strony "partycypacja obywatelska.pl/strefa wiedzy, a wprowadzona przez miasto Sopot. Możecie nie bić się o to, czy to wymyślił PIS czy PO, bo to w tej chwili nie jest ważne. Ważne natomiast jest to, że ludzi angażuje się w decydowanie o przeznaczeniu niedużej kwoty pieniędzy, na tym skupia ich uwagę, a o ogólnym budżecie miasta czy gminy i tak i tak decydują ci co mają ster władzy. A więc, ludzie się kłócą, a władza robi swoje. I dlatego ta idea jest do d., bo jest rzuceniem ochłapu, jakkolwiek jakaś tam grupka na tym może skorzystać. Ludzie na pewne sprawy muszą patrzeć szerzej i analizować, a nie "dawać się wpuszczać w maliny". Problemem Kraśnika jest jego wielkie zadłużenie, stale się powiększające, złe gospodarowanie budżetem (auta, wydawanie kasy na bzdety, nie oszczędzanie, kupowanie głosów wyborczych kawką, pączkiem, darmową wycieczką). Tak nie można robić, że "po nas tylko potop", byle jak najdłużej trzymać się na stołku. Sytuacja w mieście nie poprawiła się, nie ma pracy, nie buduje się mieszkań, miasto wymiera, ludzie emigrują, panuje ogólny marazm, a stopa życiowa stale się obniża. A ludzie ciągle się kłócą i plują, wykrzykują "winne PO, winny PIS" ! To nie wina PO, czy PIS, ale konkretnych ludzi i ich  niekompetencji oraz niedobrych decyzji.I co wybraliście, to macie! To był Wasz wybór, Wam się spodobały obietnice i uśmiechy.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To był wybór tych kupionych. dobrze sobie zdaja sprawe, że czym większa ilosc kupią tym większe poparcie będa mieć. Demokracja w iście polskim , pełnym obłudy i zakłamiania wydaniu.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś dałby się operować szewcowi? Nie. A do rządzenia dopuszcza się ludzi, którzy nie mają bladego pojęcia ani o ekonomii, ani czasem nawet o matematyce. Na stanowiska też usadza się ludzi, bo "trzeba wsadzić swoich". Bez kompetencji, bez żadnego doświadczenia w danej branży. W Kraśniku jest to nader często stosowane i rażące. Efekty takie, że niektórzy fruwają ze stołka na stołek, bo nigdzie się nie nadają. Nazwiskami rzucać nie będę, bo wiadomo o kogo chodzi. Tacy ludzie rozłożyli niektóre jednostki "na łopatki". Dzieje się tak dlatego, że decydenci sami nie mają kompetencji. Wysprzedają place i co się da, żeby łatać budżet, ale na bzdety wydają lekką ręką. Za to miasto ma bez liku supermarketów i ..... (nie powiem, żeby się nie narażać dodatkowo na hejt ze strony liży....stwa).
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
ploty, osobiste wycieczki, beznadzieja...to cechy wojowniczego homo sovieticus z kraśnika. kiedy to w cholerę zamilknie? cierpliwość dla głupoty się kończy.
 dodajmy jeszcze wszechobecne kłamstwo takie jak np. że mieszkania się nie budują. no, ale nowośmieszni posuną się do największych idiotyzmów, tak samo jak psl, byleby w***yć na stołki, gdzie będzie można pousadzać swoich towarzyszy.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyszła pora na PIS. Dość nieudaczników.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tuzy intelektu jak Misiło przebierają nóżkami, żeby się dorwać choć troszkę...a tu figa....
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pisowcy już się boją. Już majstrują przy wyborach, jak w Kraśniku, w ostatniej komisji. I Włodarczyk zwyciężył 14 głosami. 
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to było? Urzędnik kartą kredytową miał rzekomo płacić za narkotyki kupowane na dyskotece?! :):):) Oto logika nowośmiesznych.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
To był wybór tych kupionych. dobrze sobie zdaja sprawe, że czym większa ilosc kupią tym większe poparcie będa mieć. Demokracja w iście polskim , pełnym obłudy i zakłamiania wydaniu.
 E, tam kupionych, czym? Tą darmochą za 5 zł? Może i tak! Bo stare baby za 1 zł to by wydrapały oczy jedna drugiej. Jednocześnie wysyłały setki złotych hochsztaplerowi Tadziowi, bo on i reszta ma ich zabrac kiedyś do raju. W radyjku ciągle była agitka, i głaskanie próżnych staruchów .Sprzyjali im jak tylko mogli, a że toto ma dużo czasu, to mohery latały z listami zbierając podpisy po chałupach, na targu, po sklepach i na ulicy. Młodych w mieście mało, bo za granicą (i nie wrócą, bo do czego), więc wyszło na ich.I niektórzy nieźle się nachapali, a dziadom rzucili teraz w marcu na kilka bochenków chleba w podzięce.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ten najświntszy w okolicy tępak, jak chce zabrać głos, to tylko kodziarzy się czepia. Tłuk ostatnio też dojrzał innych i ich bodzie. Głąbie jeden, ledwo czytaty i pisaty, kombinujący i liczuncy piniundze tylko, dukający przy okazji i stękający, jesteś marną kreaturą i aż dziw, że ludzie niby z wykształceniem nie wyszydzą cię i nie wykopią i nie każą ci wyp.....ać do żunki i swojej "posiadłości".
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elokwensja .Nowośmiesznych. Pogratulować!
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech wlasciciele czworonogow sami kastruja psy i koty.Nie sprzataja po psach,jak zwrocisz uwage bluzgaja.Taka Ameryka.Monitoring jest ok i za tym zaglosuje ale na kazdym osiedlu .
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.