Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kraśnik: Urząd Miasta chce przekazać 100 tys. zł na kościół

Utworzony przez Kraśniczanka od urodzenia, 28 września 2011 r. o 13:57 Powrót do artykułu
Hahahaha... Odzyskała blask?! To najpierw niech zmienią obecnego proboszcza, dzięki któremu większość wiernych chodzi do sąsiednich kościołów zamiast do parafialnego. A i ten blask wątpliwej jakości się wydaje - demolka na całego, a proboszcz tylko pogłębia dziurę w budżecie parafii. Ciekawe kto będzie spłacał jego długi...?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to jest 100.000 zł ?
Poprzedni burmistrz remontował fontannę za ok. 500.000 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy już wszędzie ułożono chodniki, wyasfaltowano i oświetlono wszystkie ulice? Kiedy to się wreszcie skończy? Przecież oni mają kasy jak lodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obłęd. Wolne środki za 2010 rok jak już 2011 się kończy. Ale sobie wykombinowali aby czarnym w zady wleźć. Pilniejszych potrzeb w Kraśniku nie ma ? Jakież to obleśne takie wyciąganie przez katabasów łap po państwowe pieniądze. Pieniądze które są własnością Państwa i wszystkich obywateli. Także tych którzy są ateistami. Śp.Komisja Majątkowa obdarowała ich milionami złotych i tysiącami hektarów Polskiej ziemi. Obdarowała bez szans na jakiekolwiek odwołanie. Obdarowała z wielokrotnym naruszeniem prawa i jakichkolwiek zasad przyzwoitości. I jeszcze im mało. No ale cóż, zbliżają się wybory to trzeba prawdziwej "władzy" kopsnąć kasy aby miała za co agitować po kruchtach. Droga ta watykańska usługa. Obrzydlistwo. Pocieszam się tylko, że i tak dla czarnych zaczyna się "GAMES OVER".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ich porąbało kompletnie! Jako podatniczka nie zgadzam się! Kościół ma kasę - niech płaci! Nie mogę znieść takich sytuacji, jest tyle rzeczy do zrobienia w Lublinie i kościołowi oddadzą! Czego się boją, księdza?? Nosz ręce opadają.......WYPROWADZAM SIĘ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ewa dokładnie to o Kraśnik chodzi, a nie Lublin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te "perełki" niech sobie dofinansowuje Watykan. O ile wiem, i tak KK dostaje na te cele pieniążki z racji obowiązującego (niestety) Konkordatu. Mało?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ewa napisał:
Ich porąbało kompletnie! Jako podatniczka nie zgadzam się! Kościół ma kasę - niech płaci! Nie mogę znieść takich sytuacji, jest tyle rzeczy do zrobienia w Lublinie i kościołowi oddadzą! Czego się boją, księdza?? Nosz ręce opadają.......WYPROWADZAM SIĘ
Byle nie do Kraśnika!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież to nie o kościół chodzi trzeba starszym osobom mózgi wyprać jaki to dobry burmistrz z PIS a rada miasta zła bo z PO i się nie zgodziła na remont kościoł .KAMPANIA Stawiarka ruszyła uderza w kościoły i domy starców.Nie dajcie się nabrać na ten kit zreszą to się nazywa promocja Miasta.GŁOSUJCIE NA WILKA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POLSKI K(i)EP: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli jak można (z) BAWIĆ ŚWIAT oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo! Była już I R.P., II,III, IV...jednym słowem Cyfrowa Ojczyzna . Ksiądz Prymas Polski – Emeryt Józef Glemp rozpaczał nad Prezydentem Kwaśniewskim, że „PRZEYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY” dopiero wpadł w zachwyt na Lechem Wałęsą twierdząc, że to „NAJJAŚNIEJSZA R.P.”, w efekcie żadna nie wyszła, a teraz wszystko zmierza do KULejnej - NAJŚWIĘSZEJ R.P. , która też nie wyjdzie... Poprzedni Axcelencja (Życiski) i Jego Następca księŻULO Biskup Stanisław Budzik dotknięty ECCLESIOFOBIĄ, TEOFILIĄ i telepsycho PAT ią podtrzyma Św.(irniętą)Tradycję KULturystyki Intelektualnej mierzonej w najnowszej skali – INBECYLACH (od minus nieskończoności do zera - nie przewiduje się wartości dodatnich ) taki Polski K ( i ) EP . Pomiarów może dokonać każdy – wystarczy, że spojrzy i policzy: o idzie jeden , idą dwa , trzy ... Inbecyle . Jak podaje „Newsweek” z dn. 23.IX.2011 r. art. „ Piwo na stadionach? Biskupi są przeciw ” - troszczy się o kiboli zakazując piwa na stadionach, a sami chlają każdego dnia w kościele – chla jeden, a reszta patrzy ..., a to nazywa się Najświętsza Ofiara , której ofiary zbierane są na drogach... Poza tym stadionowe piwo ma być 4x słabsze od KRWI PAŃSKIEJ! Taki to już PO-PiS-owy polski K(i)EP jak ŚW. (irnięte) ochlajTUSKi . Ostatnimi czasy szalały Axcelencje ( Abp. Głódź, o. Rydzyk, Bp. Mering, Brat Jarosław, Brat Marek Jurek, Katechetka i pozostałe Axcelencje z księ ŻULKAMI ) na temat NERGALA porywającego KSIĘGĘ (z) BAWIENIA . KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC już teraz zastanawia się jakie psy będą wieszać na ANDRZEJU PIASKU – też z Voice of Poland – za proroczą piosenkę „ Budzikom Śmierć ” - toż same Szatany w tym ŚW. (irniętym) Kraju stwierdzi K ( i ) EP ! W nawiązaniu zaś do księ ŻULKA Adama Bonieckiego to On skutecznie robił z obecnego Prezydenta R.P. Zwykłego Idiotę ... Dziwne, że bezRadni nie wpadli na to, że można Im przekazać setkę z Fonduszu dla Osób Niepełnosprawnych ! OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas (z) BAWIĆ . I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – Kurrrr ... ia Jego Mać - , a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC kroczy Drogą (z) BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się (z) BAWIĆ : 1) OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA ! 2) OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA ... Obracając się w Świecie KANIBALIZMU („wziął chleb... i rzekł << Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje >>”) i WAMPIRYZMU („wziął kielich.. i rzekł << Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja >>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka Ostatnia KUL-acja - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ... ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...” Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – Oni są Śmieszni! Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. Zostańcie z B(L)OGIEM Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** (PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie moją perełką jest serce- czekam na tę dotację dla PORADNI KARDIOLOGICZNEJ LUB NA NOWY SPRZĘT. Konkordat zapewnia Państwu Watykańskiemu ogromne środki z ciężko zapracowanych naszych pieniędzy , więc niech sobie sami to remontują jeśli im potrzeba. Mój Bóg jest wszędzie i nie musi opływać w złoto jak papieski płaszcz przed wydętymi z głodu murzyńskimi brzuchami!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miesięczne zestawienie przychodów i wydatków "co łaska" kraśnickich parafii(po najnizszych stawkach); masza 50zł x 5 dziennie x 30 dni w miesiacu = 7500zł pogrzeb 800zł srednio trzy w tyg x 3 x 4tyg = 9600zł ślub 2200 zł ( wliczono organistę,podanie obraczek przez pingwina i zapalenie świecy,nauki+roznego rodzaju papierki) średnio 2 w tygodniu x 4tygodnie = 17600zł Taca,dziennie ze wszystkich mszy srednio 500zł x 30dni = 15000zł Datki wiernych na kościół srednio miesiecznie 24000zł Co daje srednio 73700zł miesiecznie Nie wliczono tu miesiecznych pensji dla kleru i pingwinów, placonych przez państwo,czyli nas podatników,srednio 1500zł + ZUS 860zł na osobe,dodatkowych "posług" dla parafian,koledy raz w roku z dochodem srednim 15000 zl,różnego innego rodzaju nauk,rekolekcji,świąt,przekazanych nieruchomości( a i takie są w Krasniku),ziemi rolnej. Wydatki srednio na parafie; elektrycznosć 5000zł miesiecznie w sezonie niegrzewczym elektrycznosc 7000zł miesiecznie + 15000zł za ogrzewanie w sezonie grzewczym Wszystkie stałe wydatki podane wyżej sa w 80% refundowane przez państwo,nas podatnikow, w ramach umowy konkordatowej dla kazdej parafii jak i utrzymanie kancelarii Uciechy księży i zakonnic...niestety nie ujete. I nie podskakiwać mi tu,bo w tym siedzę to wiem!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Siedzisz w tym? To powinieneś wiedzieć, że w Wielkim Poście i zazwyczaj w Adwencie nie ma ślubów, więc skoryguj swoje wyliczenia:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
babunia napisał:
Dla mnie moją perełką jest serce- czekam na tę dotację dla PORADNI KARDIOLOGICZNEJ LUB NA NOWY SPRZĘT. Konkordat zapewnia Państwu Watykańskiemu ogromne środki z ciężko zapracowanych naszych pieniędzy , więc niech sobie sami to remontują jeśli im potrzeba. Mój Bóg jest wszędzie i nie musi opływać w złoto jak papieski płaszcz przed wydętymi z głodu murzyńskimi brzuchami!!
swietnie pojechane! 10/10!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja popieram aby Rada Miasta przekazała skromne 100 000zł na pomoc w remoncie największego zabytku w powiecie. Uważam,że tak niska kwota jest śmieszna. Natomiast co myślicie o prawie 300 000zł jakie miał przekazać(a może i przekazał) Pan Czubiński na remont synagogi. Bo jakoś nie przypominam sobie aby na forum wrzało z tego powodu. Proszę pamiętać ,że w tym kościele odbywa się dużo zajęć dla młodzieży i nie tylko, jest wolontariat, są zajęcia sportowe ,jest fundacja itd. A to wszystko dla Kraśnika i jego mieszkańców. Dlatego nie mam absolutnie nic przeciwko aby przekazać taką skromną sumkę, która będzie małą cegiełką wdzięczności od mieszkańców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Antek napisał:
Ja popieram aby Rada Miasta przekazała skromne 100 000zł na pomoc w remoncie największego zabytku w powiecie. Uważam,że tak niska kwota jest śmieszna. Natomiast co myślicie o prawie 300 000zł jakie miał przekazać(a może i przekazał) Pan Czubiński na remont synagogi. Bo jakoś nie przypominam sobie aby na forum wrzało z tego powodu. Proszę pamiętać ,że w tym kościele odbywa się dużo zajęć dla młodzieży i nie tylko, jest wolontariat, są zajęcia sportowe ,jest fundacja itd. A to wszystko dla Kraśnika i jego mieszkańców. Dlatego nie mam absolutnie nic przeciwko aby przekazać taką skromną sumkę, która będzie małą cegiełką wdzięczności od mieszkańców.
a może Rada Miasta te 100 tyś (skromne) przekazałaby na dofinansowanie do przedszkoli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziaduniu! Kłamczuch jesteś i głupek! Od kiedy to z tacą latają codziennie? Gdyby nie kościo9ły, to g...no byś wiedział, jak przedstawia się historia architektury. Ale co tłumaczyć zacofanemu ateiście...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Dziaduniu! Kłamczuch jesteś i głupek! Od kiedy to z tacą latają codziennie? Gdyby nie kościo9ły, to g...no byś wiedział, jak przedstawia się historia architektury. Ale co tłumaczyć zacofanemu ateiście...
Nie zrobiły na mnie wrazenia twoje prymitywne oblegi.Jak miło,ze są tacy jak ty z ktorych Kościól ciagnął i bedzie ciągnął pieniądze,dzieki temu i ja mam wynagrodzenie .A co do architektury to masz rację,dzieki złodziejstwu kleru przez prawie 2 wieki i zagrabianiu prywatnych majatków w imie Boga i inkwizycji,rzeczywiscie moga sie pochwalić najwiekszymi zbiorami na świecie z tą tylko różnica,ze sa naznaczone krwia tych,których złupiono
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BABUNIA napisał:
Siedzisz w tym? To powinieneś wiedzieć, że w Wielkim Poście i zazwyczaj w Adwencie nie ma ślubów, więc skoryguj swoje wyliczenia:)
Babuniu,chyba już cie wzrok zawodzi.Vision Express sie klania.Doczytaj,pisalem ŚREDNIO.I to nie są moje wyliczenia,tylko wyliczenia z ksiąg rachunkowych 3 plebanii w Krasniku.A teraz zgadnij,czy placony jest podatek??? Żeby ci nie nadwyrężać umysłu od razu odpowiem; NIE! Dlaczego? Bo cały dochód jest przeznaczany na tzw dzialalność statutową,czyli podchodzi pod oranizacje pozarządowe które w swoim statucie mają zapisane przekazywanie całości osiągnietych dochodów na osoby potrzebujace pomocy.A ile jest przekazywanych pieniedzy zgodnie ze ststutem na biednych? Ano jakieś 5%.Tylko nikomu nie starczy odwagi,a szczególnie Urzędowi Skarbowemu na zapytanie;a co sie dzieje z reszta osiągniętego dochodu? Dlaczego?Na to juz sama sobie odpowiedz.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
100 tysięcy dla proboszcza? Panie Burmistrzu niech Pan jeszcze odda księżom swoje dziatki.....Będziem jedli ,będziem pili ,będziemy się weselili..... KRAŚNIK JAKOŚ NIE MA SZCZĘŚCIA DO "BURMISZCZÓW"...... CO JEDEN TO LEPSZY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...