Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

NOWE REFERENDUM W GMINIE SZASTARKA

Utworzony przez Tomasz, 23 stycznia 2012 r. o 15:17
Czy nie masz nic przeciwko odłączeniu wsi Brzozówka od Gminy Szastarka? [ ] Tak, nie mam nic przeciwko. [ ] Nie, nie mam nic przeciwko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomek nie głupiej już. Czas na wyciszenie emocji i pracę.Nie ubliżaj tym ludziom,taka jest mentalność większości mieszkańców tej czy innej wsi.Każdy broni własnego stanowiska i ma zapewne jakąś część racji.Za tymi trudnymi decyzjami przemawia czysty rachunek ekonomiczny i to należy zrozumieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Czy nie masz nic przeciwko odłączeniu wsi Brzozówka od Gminy Szastarka? [ ] Tak, nie mam nic przeciwko. [ ] Nie, nie mam nic przeciwko.
A kto będzie płacił podatki i utrzymywał gminę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gminę Brzozówka? Brzozówka. Wątpię żeby ktokolwiek zechciał wziąć sobie na głowę taki ciężar. A podatek z Brzozówki w porównaniu do kosztów prowadzenia szkoły to NIC.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Gminę Brzozówka? Brzozówka. Wątpię żeby ktokolwiek zechciał wziąć sobie na głowę taki ciężar. A podatek z Brzozówki w porównaniu do kosztów prowadzenia szkoły to NIC.
Na prowadzenie szkoły to daje MEN chyba jesteś opóźniony w rozwoju skoro to do ciebie nie dotarło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Na prowadzenie szkoły to daje MEN chyba jesteś opóźniony w rozwoju skoro to do ciebie nie dotarło.
Państwo przekazuje tylko pieniądze stanowiące część kosztu kształcenia ucznia w szkole. Resztę dokłada samorząd i zazwyczaj jest to więcej niż wynosi przychód z tytułu sławnego podatku rolnego, którzy płacą wykorzystywani rolnicy. Zadaniem gminy jest nie tylko prowadzenie szkół, a już na pewno nie utrzymywanie szkółek z klasami łączonymi. Jeśli ktoś ma fantazję otwierać szkołę stowarzyszeniową to droga wolna - niech otwiera, ale niech za własne pieniądze zorganizuje lokal i wyposażenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Państwo przekazuje tylko pieniądze stanowiące część kosztu kształcenia ucznia w szkole. Resztę dokłada samorząd i zazwyczaj jest to więcej niż wynosi przychód z tytułu sławnego podatku rolnego, którzy płacą wykorzystywani rolnicy. Zadaniem gminy jest nie tylko prowadzenie szkół, a już na pewno nie utrzymywanie szkółek z klasami łączonymi. Jeśli ktoś ma fantazję otwierać szkołę stowarzyszeniową to droga wolna - niech otwiera, ale niech za własne pieniądze zorganizuje lokal i wyposażenie.
Jesteś bardzo tępy skoro od roku nie możesz pojąć że szkoły stowarzyszeniowe niepubliczne utrzymują się z gołej subwencji.A co może ty za swoją pensję budowałeś budynek szkoły w Brzozówce i kupowałeś wyposażenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Gminę Brzozówka? Brzozówka. Wątpię żeby ktokolwiek zechciał wziąć sobie na głowę taki ciężar. A podatek z Brzozówki w porównaniu do kosztów prowadzenia szkoły to NIC.
Ty jesteś jak pas.ż.t za pieniądze czyich dzieci chciałbyś długi gminy spłacać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesteś bardzo tępy skoro od roku nie możesz pojąć że szkoły stowarzyszeniowe niepubliczne utrzymują się z gołej subwencji.A co może ty za swoją pensję budowałeś budynek szkoły w Brzozówce i kupowałeś wyposażenie.[/quote] Oczywiście, że za moje pieniądze. Nie życzę sobie żeby moje podatki (których przez rok płacę więcej niż brzozowski rolnik przez całe życie) szły na bezsensowne utrzymywanie małych szkół o niskim poziomie kształcenia. Jeśli chcecie załóżcie PRYWATNĄ szkołę, która będzie funkcjonować za WASZE WŁASNE pieniądze, nie zabierając pieniędzy z kieszeni podatnika. A tak przy okazji zapytam się. Macie pieniądze na kupno albo wynajem budynku na prowadzenie takiej działalności? [quote]Ty jesteś jak pas.ż.t za pieniądze czyich dzieci chciałbyś długi gminy spłacać.
Pasożyt można pisać bez jakichkolwiek kropek - to w pełni legalne wyrażenie, ale wypraszam sobie. Pracuję sam na siebie i od nikogo nie ciągnę pieniędzy i ich nie marnotrawię. Długi gminy nie są spłacane przez pieniądze dzieci, ale przez pieniądze, które niepotrzebnie były pompowane w niepotrzebną szkołę we wsi Brzozówka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Oczywiście, że za moje pieniądze. Nie życzę sobie żeby moje podatki (których przez rok płacę więcej niż brzozowski rolnik przez całe życie) szły na bezsensowne utrzymywanie małych szkół o niskim poziomie kształcenia. Jeśli chcecie załóżcie PRYWATNĄ szkołę, która będzie funkcjonować za WASZE WŁASNE pieniądze, nie zabierając pieniędzy z kieszeni podatnika. A tak przy okazji zapytam się. Macie pieniądze na kupno albo wynajem budynku na prowadzenie takiej działalności? Ciężko ci zrozumieć że na szkoły stowarzyszeniowe niepubliczne pieniądze daje Ministerstwo Edukacji Narodowej ,a nie ty.Ty od roku to samo jak zepsute radio a za twoje podatki to utrzymujesz pracowników w gminie.Lepiej jest dołożyć 120 tysięcy na Hutę niż na Brzozówkę oddać gołą subwencję z MEN.Takie to są oszczędności w gminie za te pieniądze można by było zrobić porządną szosę między Blinowem a Moczydłami. Pasożyt można pisać bez jakichkolwiek kropek - to w pełni legalne wyrażenie, ale wypraszam sobie. Pracuję sam na siebie i od nikogo nie ciągnę pieniędzy i ich nie marnotrawię. Długi gminy nie są spłacane przez pieniądze dzieci, ale przez pieniądze, które niepotrzebnie były pompowane w niepotrzebną szkołę we wsi Brzozówka.
Gmina chciała żeby dzieci z Brzozówki poszły na Szastarkę .Bo by je dołączyli do innych klas a subwencja została by na oddawanie długów których dzieci nie zaciągnęły.A ten chodnik koło szkoły w Brzozówce to sobie mogą zwinąć i zabrać .Nie masz zielonego pojęcia o dzieciach bo ich nie masz i przestań pisać te swoje bajki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Gmina chciała żeby dzieci z Brzozówki poszły na Szastarkę .Bo by je dołączyli do innych klas a subwencja została by na oddawanie długów których dzieci nie zaciągnęły.A ten chodnik koło szkoły w Brzozówce to sobie mogą zwinąć i zabrać .Nie masz zielonego pojęcia o dzieciach bo ich nie masz i przestań pisać te swoje bajki.
Ale przecież wasze dzieci chodzą na Hutę i w porządku. Poza tym zawsze możecie je posłać na przykład do Modliborzyc czyli do innej gminy i wtedy nikt tych waszych biednych dzieci nie będzie okradał i wykorzystywał. A najlepiej zabierzcie się całą wioską do innej gminy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Gmina chciała żeby dzieci z Brzozówki poszły na Szastarkę .Bo by je dołączyli do innych klas a subwencja została by na oddawanie długów których dzieci nie zaciągnęły.A ten chodnik koło szkoły w Brzozówce to sobie mogą zwinąć i zabrać .Nie masz zielonego pojęcia o dzieciach bo ich nie masz i przestań pisać te swoje bajki.
Skąd możesz wiedzieć, że nie mam dzieci? Nawet nie wiesz kim jestem poza tym forum. Tak, pieniądze zaoszczędzone na szkole w Brzozówce poszłyby na oddawanie długów. Bo długi mają to do siebie, że należy je spłacać. Nie można w nieskończoność żyć na kredyt i chyba to rozumiesz. Gdybyś pożyczył od banku nawet głupie dwa tysiące na dwa lata to po tym czasie musisz to spłacić. Nie ma nic za darmo. Chodniki i drogi są zdecydowanie bardziej potrzebne od mikroszkółek o wątpliwej jakości kształcenia. Nie życzę sobie utrzymywania tego reliktu za moje podatki. Nie i już. Popieram pana Mularczyka z całego serca i życzę mu by radni zdecydowali o dalszej optymalizacji systemu edukacji w Szastarce. Oby wójtowie innych miejscowości też mieli takich rozsądnych radnych, którzy dbają o finanse gminy, a nie wygodę grupki zainteresowanych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Ale przecież wasze dzieci chodzą na Hutę i w porządku. Poza tym zawsze możecie je posłać na przykład do Modliborzyc czyli do innej gminy i wtedy nikt tych waszych biednych dzieci nie będzie okradał i wykorzystywał. A najlepiej zabierzcie się całą wioską do innej gminy.
Jak z tobą nie piszę to się nie wsadzaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Skąd możesz wiedzieć, że nie mam dzieci? Nawet nie wiesz kim jestem poza tym forum. Tak, pieniądze zaoszczędzone na szkole w Brzozówce poszłyby na oddawanie długów. Bo długi mają to do siebie, że należy je spłacać. Nie można w nieskończoność żyć na kredyt i chyba to rozumiesz. Gdybyś pożyczył od banku nawet głupie dwa tysiące na dwa lata to po tym czasie musisz to spłacić. Nie ma nic za darmo. Chodniki i drogi są zdecydowanie bardziej potrzebne od mikroszkółek o wątpliwej jakości kształcenia. Nie życzę sobie utrzymywania tego reliktu za moje podatki. Nie i już. Popieram pana Mularczyka z całego serca i życzę mu by radni zdecydowali o dalszej optymalizacji systemu edukacji w Szastarce. Oby wójtowie innych miejscowości też mieli takich rozsądnych radnych, którzy dbają o finanse gminy, a nie wygodę grupki zainteresowanych.
Nie wiesz przypadkiem czy do psychiatry jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego?Z twoich inteligentnych wypowiedzi można się domyślić kim jesteś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie wiesz przypadkiem czy do psychiatry jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego?Z twoich inteligentnych wypowiedzi można się domyślić kim jesteś.
Nie, do psychiatry nie jest konieczne skierowanie od lekarza rodzinnego. Pacjent zgłasza się do Poradni Zdrowia Psychicznego z dokumentem tożsamości oraz z dowodem ubezpieczenia zdrowotnego. Warto też by wziął od innych lekarzy, u których się leczył historię swojego leczenia wraz z listą stosowanych leków. No to powiedz proszę kim jestem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Ale przecież wasze dzieci chodzą na Hutę i w porządku. Poza tym zawsze możecie je posłać na przykład do Modliborzyc czyli do innej gminy i wtedy nikt tych waszych biednych dzieci nie będzie okradał i wykorzystywał. A najlepiej zabierzcie się całą wioską do innej gminy.
Jak byś troszkę miał pojęcia na ten temat to byś takich głupich pomysłów nie podsuwał . Bo skoro wójt wychodzi z założenia że upór za upór to Brzozówka opór za opór ,skoro wójt oszczędności szuka w edukacji ich dzieci to je do najdroższej szkoły w gminie oddali . Kiedyś księdza wysiudali to i Tomcia się na pewno pozbędą .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Nie, do psychiatry nie jest konieczne skierowanie od lekarza rodzinnego. Pacjent zgłasza się do Poradni Zdrowia Psychicznego z dokumentem tożsamości oraz z dowodem ubezpieczenia zdrowotnego. Warto też by wziął od innych lekarzy, u których się leczył historię swojego leczenia wraz z listą stosowanych leków. No to powiedz proszę kim jestem?
jesteś pewnie pacjentem ,skoro na ten temat tyle wiesz i takie głupoty na forum publicznym wypisujesz .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Czy nie masz nic przeciwko odłączeniu wsi Brzozówka od Gminy Szastarka? [ ] Tak, nie mam nic przeciwko. [ ] Nie, nie mam nic przeciwko.
Pierwsze odłączy się Brzozówka ,potem za pewne Polichna . I co dalej ? Dalej to gmina Szastarka zmniejszy się do mikro gminy i Tomaszek będzie musiał ją zamknąć jak szkołę na Brzozówce ,chyba że jakieś stowarzyszenie się zawiąże .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
jesteś pewnie pacjentem ,skoro na ten temat tyle wiesz i takie głupoty na forum publicznym wypisujesz .
Wiem wiele, bo jestem wykształconym człowiekiem i moja praca wiąże się z tym tematem. No dobrze. Jakiś pomysł kim jestem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pierwsze odłączy się Brzozówka ,potem za pewne Polichna . I co dalej ? Dalej to gmina Szastarka zmniejszy się do mikro gminy i Tomaszek będzie musiał ją zamknąć jak szkołę na Brzozówce ,chyba że jakieś stowarzyszenie się zawiąże .
Któraś sąsiednią gmina może utworzy sobie filię {Gmina Szastarka }co by Tomaszek miał gdzie swoje przekręty robić .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...