Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jeden mieszkaniec Kraśnika wyprodukował 250 kg śmieci ok. tylko wreszcie może domki jednorodzinne przestaną podrzucać śmieci do śmietników spółdzielczych.To plaga podjeżdrzają samochodami pod altany smietnikowe teraz częściej w nocy bo altanki sa zamykane.Nie jeden raz zgłaszane były nr. rejestracyjne i co ? i nic w tej sprawie a my mieszkańcy bloków za to płacimy.Bogacze z domków oszczędzają.Wreszcie zrobić z tym porządek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może zacznij strzelać do nich z wiatrówki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Emerytka nie wiadomo jaką kwotę gotowa jest zapłacić, zeby tylko domki nie podrzucały jej i innym śmieci do altanek. I nie wazne , ze przy pozamyjanych altankach tak jak trudno wyrzucić do nich śmieci w dzień, tak i w nocy. No chyba że ktos sobie zrobi dziurę w murze albo w dachu altanki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ofczarski główny lobbysta Wojtaszka dlaczego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejna ściema, bo przecież altanki są zamykane i monitorowane. Proszę sobie przypomnieć kto i ile wydał na ten cel pieniędzy, zapewniając że jest to doskonałe rozwiązanie. Ale dzięki przekazowi telewizyjnemu będzie okazja, żeby radni zapytali, a mieszkańcy się dowiedzieli kto i jakie poniósł konsekwencje służbowe i materialne za wyłudzenie nienależnych subwencji oświatowych oraz na jakie kwoty, z kim i na co, urząd miasta zawarł umowy/zlecenia? Chyba, że radni stchórzą i nie odważą się zadać takich pytań?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Emerytka nie wiadomo jaką kwotę gotowa jest zapłacić, zeby tylko domki nie podrzucały jej i innym śmieci do altanek. I nie wazne , ze przy pozamyjanych altankach tak jak trudno wyrzucić do nich śmieci w dzień, tak i w nocy. No chyba że ktos sobie zrobi dziurę w murze albo w dachu altanki.
Wystarczy trochę pomyśleć. Podrzuci śmieci obok śmietnika, a następnego dnia sprzątaczka wrzuci je do śmietnika. Myśleć proszę to nie boli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem zameldowana w bloku ale mam domek i musze placic podwojnie. segreguje smieci : folie-szklo, puszki, papier, smieci i odpady kuchenne na kompost. czesto mam pusty kosz w czasie zabierania smieci. prawie wszyscy na mojej ulicy zbieraja do workow folie-szklo. za mala jest wiedza jak kompostowac aby nie smierdzialo a pachnialo lasem. bogata nie jestem. to ludzie w blokach sa bogaci bo stac ich na oplaty za mieszkanie i maja temperature w domu ponad 20 stopni a u mnie norma to 13-15 a zeszlej zimy 9-11 (fatalny opal kupilam, ciagle przy piecu stalam a ciepla nie dawal)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.mos.gov.pl/g2/big/2013_02/3b1e749999c3fece2716fa808395d614.pdf nie widzę sensu dalszej debaty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DO marysieńka : TY chyba nie myślisz bo wieczór podrzucą śmieci pod altankę a rano p.sprzątaczka z konieczności wrzuci do altanki co ma z nimi zrobić?? Ty nie myślisz a nie ja ,zresztą dużo Twoich wypowiedzi czyta się i są bez sensu!!! a pani ,która jest zameldowana w bloku a mieszka w domku to na zimę niech przyjdzie do bloku i będzie miała ciepełko chya,że w bloku wynajmuje Ha ha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Emerytko, przeciez i tak nie ponosicie dodatkowych kosztów za te smieci, to w czym problem. Tyle, że sprzataczka musi je dodatkowo sprzątnąć. Ale tez nie wiadomo, czy to nie lokator z lenistwa zamiast otwierać altankę nie rzucił ich przed nią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Emerytko, przeciez i tak nie ponosicie dodatkowych kosztów za te smieci, to w czym problem. Tyle, że sprzataczka musi je dodatkowo sprzątnąć. Ale tez nie wiadomo, czy to nie lokator z lenistwa zamiast otwierać altankę nie rzucił ich przed nią.
Jak to NIE PONOSIMY DODATKOWYCH KOSZTÓW? Są śmieci - są koszty. Najlepiej wyrzucać je do lasu i nie płacić za nie wogóle. Ty chyba tak robisz skoro w taki sposób kalkulujesz. Brawo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kolejna ściema, bo przecież altanki są zamykane i monitorowane. Proszę sobie przypomnieć kto i ile wydał na ten cel pieniędzy, zapewniając że jest to doskonałe rozwiązanie.
Ktoś wziął pieniądze za sporządzenie zamknięć do altanek, ktoś wziął pieniądze za zamontowanie kamer przy śmietnikach. czy ktoś wziął pieniądze, żeby namówić ludzi na te wydatki, które, jak się okazuje, są niepotrzebne? A przecież bardzo prosto zrobić z tym porządek, jak chociażby w Puławach: tam każdy dom musi mieć podpisaną umowę na wywóz śmieci. A u nas? Przecież mam Straż Miejską, więc to nie problem... A może właśnie w tym problem, że to zbyt łatwe?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
emerytka napisał:
Jeden mieszkaniec Kraśnika wyprodukował 250 kg śmieci ok. tylko wreszcie może domki jednorodzinne przestaną podrzucać śmieci do śmietników spółdzielczych.To plaga podjeżdrzają samochodami pod altany smietnikowe teraz częściej w nocy bo altanki sa zamykane.Nie jeden raz zgłaszane były nr. rejestracyjne i co ? i nic w tej sprawie a my mieszkańcy bloków za to płacimy.Bogacze z domków oszczędzają.Wreszcie zrobić z tym porządek. [/quote] Co wy babciu bredzicie ? Np. na Al. Niepodległości altanki są zamknięte non - stop, i bardziej strzeżone przez emerytów, niż Fort Knox w Kentucky ! A płacicie ryczałt za korzystanie z kontenera, a nie od ilości wyprodukowanych śmieci, w przeciwnym wypadku opłaty byłyby zróżnicowane u twoich sąsiadów, w zaleźności od ilości śmieci, a takowymi nie są. [quote]bogata nie jestem. to ludzie w blokach sa bogaci bo stac ich na oplaty za mieszkanie i maja temperature w domu ponad 20 stopni a u mnie norma to 13-15 a zeszlej zimy 9-11 (fatalny opal kupilam, ciagle przy piecu stalam a ciepla nie dawal)
Otóż to. Zimą w blokach jest takie ciepełko, że niektórzy lokatorzy muszą otwierać okna. Natomiast w domu jednorodzinnym uzyskanie w zimie takiej temperatury (+20C i więcej) wygenerowałoby koszty rzędu 1200 - 1400 zł / miesiąc. Ciekawe, czy dyskutująca tu emerytka ma chociaż blade pojęcia o rocznych kosztach utrzymania domu jednorodzinnego, w porównaniu z mieszkaniem w bloku ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkańcy wielorodzinnych bloków spółdzielczych zamiast wynosić śmieci do zazwyczaj śmierdzących altan śmietnikowych – mogą zanosić odpady do minisortowni postawionej w miejsce altan śmietnikowych - patrzeć tutaj . Pracują ona na dwie zmiany i pracownik przyniesione śmieci domowe wstępnie podzielone przez mieszkańca na trzy grupy (kuchenne-kompostowalne, łazienkowe-sanitarne i pozostałe) - segreguje w minisortowni aż na 23 czyste frakcje znajdujące łatwo nabywców, dlatego mieszkańcy mają niewygórowane opłaty za usuwanie odpadów – patrzeć tutaj. System jest fantastycznie ekologiczny, samofinansujący się i tworzący „zielone” miejsca pracy. Przetestowany od sześciu lat w Płocku. Wiele osób zadaje sobie pytanie - dlaczego skoro jest to najlepsze a jednocześnie najtańsze rozwiązanie - to poza Płockiem nie ma innych przykładów zastosowania Systemu EKO AB? Odpowiedź jest trywialna ale i przerażająca - małe opłaty za usuwanie odpadów - to zarazem brak odpowiednich "prowizji" dla tych co trzymają władzę w gminach i spółdzielniach... Ale jeśli rząd będzie konsekwentny w zapowiadanych karach dla gmin, które nie wypełniają nałożonych ustawą "śmieciową" poziomów odzysku - to samorządowcy będą w wkrótce poszukiwali sposobu na tanie śmieci - czytać tutaj .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ahsjh napisał:
Jak to NIE PONOSIMY DODATKOWYCH KOSZTÓW? Są śmieci - są koszty. Najlepiej wyrzucać je do lasu i nie płacić za nie wogóle. Ty chyba tak robisz skoro w taki sposób kalkulujesz. Brawo!
Swoich śmieci, to ja nie muszę wyrzucac do lasu, a tym bardziej podrzucac je innym. Od kiedy doszła mi segregacja śmieci, miejsca w pojemniku na smieci mam az nadto, ze nawet nie potrzebowałam bym, żeby je zabierali dwa razy w miesiący, tylko wystarczyło by mi opróznianie pojemnika raz w miesiącu. Mieszkancy bloków za smieci płacą od osoby, stałą stawkę i to bez róznicy ile tych śmieci wyprodukują, a których może być w jednym miesiącu więcej w innym mniej. Tym samym płacą wg zasad jakie będa obowiązywac wszystkich po zmianie przepisów, stała opłata bez żadnych limitów i bez róznicy czy maja ich mało czy tez duzo. To skąd te tłumaczenia o dodatkowych kosztach za śmieci? Tylko dlatego, że ktos tam podrzucił poza altanką? Bardziej wychodzi, ze szybciej szkoda poniesienia dodatkowych kosztów na zamknięcia altanek i ich monitoring, gdyz nie pozdawały egzaminu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Swoich śmieci, to ja nie muszę wyrzucac do lasu, a tym bardziej podrzucac je innym. Od kiedy doszła mi segregacja śmieci, miejsca w pojemniku na smieci mam az nadto, ze nawet nie potrzebowałam bym, żeby je zabierali dwa razy w miesiący, tylko wystarczyło by mi opróznianie pojemnika raz w miesiącu. Mieszkancy bloków za smieci płacą od osoby, stałą stawkę i to bez róznicy ile tych śmieci wyprodukują, a których może być w jednym miesiącu więcej w innym mniej. Tym samym płacą wg zasad jakie będa obowiązywac wszystkich po zmianie przepisów, stała opłata bez żadnych limitów i bez róznicy czy maja ich mało czy tez duzo. To skąd te tłumaczenia o dodatkowych kosztach za śmieci? Tylko dlatego, że ktos tam podrzucił poza altanką? Bardziej wychodzi, ze szybciej szkoda poniesienia dodatkowych kosztów na zamknięcia altanek i ich monitoring, gdyz nie pozdawały egzaminu.
Na szczęście ty za zamknięcia altanek nie płaciłaś i nie powinnaś się w tym temacie wypowiadać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Na szczęście ty za zamknięcia altanek nie płaciłaś i nie powinnaś się w tym temacie wypowiadać.
A co to temat dla płacących za zamknięcia dla altanek? A nawet gdyby był, to swoje zdanie tez mogłabym wyrazić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...