Wywiad z burmistrzem ukazał się w KTV po cyklu artykułów z "Rz"... Burmistrz wytoczył działo i skierował lufę w kierunku posła Jarosława Stawiarskiego, zapominając, że jako amunicję ma jedynie kapiszony... Laughing Oto treść pisma jakie otrzymała lokalna telewizja oraz redakcja gazety Głos (red. Minik przeprowadzał wywiad w KTV)... Jak wam się wydaje, media wspomną o oświadczeniu, czy będzie obowiązywać jedynie "prawda" głoszona przez burmistrza ? OŚWIADCZENIE Okres poprzedzający jedne z najbardziej radosnych świąt w naszej tradycji, święta Bożego Narodzenia, był dla kraśniczan trudny i przepełniony goryczą. Dziennik RZECZPOSPOLITA zamieścił cykl 4. artykułów, poświęconych politykowi PO, burmistrzowi miasta Kraśnik, Piotrowi Czubińskiemu. Publikację artykułów poprzedziło dziennikarskie śledztwo, którego plonem stało się pokazanie ponurych kulis rządzenia w Kraśniku. Napisanie artykułów na ten temat było suwerenną decyzją redakcji gazety i odbyło się zgodnie z zasadami sztuki dziennikarskiej. Jeżeli burmistrz Piotr Czubiński ocenia to inaczej, z szacunku dla swoich wyborców ma obowiązek udowodnienia tego na drodze sądowej. Burmistrz Kraśnika zaniechał jednak rzeczowego wyjaśnienia zdarzeń opisanych w dzienniku Rzeczpospolita, ograniczając się do prowadzenia walki politycznej i oczerniania mojej osoby. Ubolewam, że lokalne media nagłośniły jedynie nerwową reakcję burmistrza i nie starały się poznać prawdy na temat mojego udziału w tej sprawie. Trudno jest w krótkim oświadczeniu ustosunkować się do wielu niedomówień oraz przekłamań, ograniczę się zatem do zdementowania opinii na temat mojej pracy parlamentarnej. Nie jest prawdą, że jako poseł V kadencji sejmu złożyłem jedynie interpelacje w sprawie aptek. Jest to obszar działalności gospodarczej prowadzonej przez moją żoną, doskonale mi znany, również w zakresie niedociągnięć prawnych. W okresie niespełna dwóch lat złożyłem 42 interpelacje poselskie, z czego tylko jedna dotyczyła aptek, kolejne trzy rynku leków w naszym kraju. Informacje na ten temat znajdują się na mojej stronie internetowej, z której burmistrz może ponadto dowiedzieć się w ilu ważnych dla życia miasta oraz regionu sprawach byłem pomocny lub starałem się je monitorować. Poseł VI kadencji Sejmu RP Jarosław Stawiarski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz