Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Potrąciła 17-latka na przejściu dla pieszych. Wylądował na masce [wideo]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 stycznia 2018 r. o 11:38 Powrót do artykułu
Widać,że sam na siłę wpakował się na maskę. Pewnie chciał młotek odszkodowanie. To on powinien zapłacić za naprawę auta i do pierdla z fiejem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie tak. Niestety ale wina pieszego. Wszedł na pas gdzie jechał samochód widząc go z max. kilkunastu metrów. Widać mokrą jezdnię, więc nawet ostre hamowanie kierującej nie zapobiegło by potrąceniu. Tym bardziej, iż pod koniec filmu widać, iż samochód w miarę szybko się zatrzymuje, wiec kobieta zapewne już przed najechaniem na dzieciaka zaczęła hamować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla poszkodowanego chłopaka należne jest zadośćuczynienie z oc sprawczyni wiecej info o ODSZKODOWANIA 513 996 555
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obawiam sie że nic mu się nie należy. Wtargnął pod nadjeżdżający samochód. Jeśli sprawa oprze się o sąd a film będzie dowodem w sprawie tak właśnie będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem skąd wniosek, że pojazd stojący na przeciwległym pasie zatrzymał się przed przejściem skoro zaraz za przejściem parkuje jakiś czarny VAN Tamten i tak nie widział barana chcącego wyłudzić odszkodowanie. Co Policja na takie parkowanie tuż przed przejściem i tuz za . Ta mieścina to wiocha - pewnie jacyś nietykalni kumple. Podejrzewam, że może tam działać zorganizowana grupa, która wymusza odszkodowania. Warto żeby tą i podobnymi sprawami ktoś się zajął na poważnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli w pobliżu przejścia dla pieszych znajduje się pieszy, kierowca ma obowiązek zwolnić. Innymi słowy, jeśli widzimy osobę oczekującą przed "zebrą", należy zdjąć nogę z gazu, co ułatwi szybką reakcję w razie nagłego wejścia przechodnia na przejście. Podstawowym obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach. Oznacza to, że nie wolno zmusić pieszego do zatrzymania się, zwolnienia lub przyśpieszenia kroku, gdy znajduje się na przejściu. Kiedy można wjechać na przejście W wyjątkowej sytuacji można wjechać na przejście, gdy znajduje się na nim pieszy. W przypadku, kiedy pieszy wkracza z lewej lub prawej krawędzi, musimy się zatrzymać, podobnie gdy jest już na przejściu i zbliża się do chodnika po prawej stronie. W przypadku jednak, gdy pieszy poruszający się od prawej strony do lewej przejdzie połowę pasów tak, że nasze tory nie krzyżują się, możemy ostrożnie wjechać na przejście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę wypowiedcie się Państwo,czy kierująca zachowała szczególną ostrożność zbliżając sie swoim pojazdem do przejścia dla pieszych ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawo o ruchu drogowym w art. 13 mówi: "pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem". Art. 14 zabrania wchodzenia bezpośrednio przed jadący pojazd, także na przejściu dla pieszych. Jakie są obowiązki kierowcy? W art. 26 określa je Prawo o ruchu drogowym: "Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież to jest oczywiste wtargnięcie pod jadący samochód. Pieszy nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Dwa, pieszy nagle zmienił kierunek ruchu. Dobry adwokat wywalczy jeszcze pieniądze na remont auta i na swoje wynagrodzenie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
22-300,  Pokaż mnie zapis wktorym jest określone do jakiej prędkości ma zwolnić kierowca przed przejściem. Gwarantuję ci że są przepisy zobowiązującego pieszego o tym że nie wolno mu wchodzić przed nadjeżdżający pojazd i powodować tym samym zagrożenie w ruchu drogowym poprzez zmuszenie kierowcy do awaryjnego hamowania. Jeśli się wczytasz w KD dowiesz się ze pieszy nie ma pierwszeństwa na przejściu w każdym przypadku. Nawet w skandynawii uczy się dzieci przechodzenia przez pasy poprzez nawiązanie kontaktu wzrokowego z kierowcą. Jeśli dziecko jest pewne że kierowca je widzi i się zatrzyma dopiero wchodzi na przejście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytajcie ze zrozumieniem. Z przeciwnej strony oczekiwał pojazd. Czyli jeden kierowca sie zatrzymał i przepuscił chłopaka. Norma w Krasnym, aby na okrzei przejść przez jezdnię trzeba być szybszym od samochodów. A ja zacznę nagrywać takich co przyjeżdżają jak z naprzeciwka drugi kierowca czeka. Bo to jest przesada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chłopaka przepuszczał? Pewny jesteś? Na przejściu była jakaś osobą którą to tamten samochód przepuszczał a nie tego chłopaka. Chłopak widząc sytuację wtargnął pod nadjeżdżający samochód. Kierowca nie ma obowiązku się zatrzymywać gdy pieszy opuszcza przejście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...