Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wjechał w radiowóz, zginęła policjantka. Biegły zrekonstruuje przebieg wypadku

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 23 stycznia 2018 r. o 07:16 Powrót do artykułu
Po zniszczeniach na oko widać, podobnie jak pancerne bmw Szydło, max 30 km/h.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3 miesiące czekali, żeby wpaść na pomysł powołania biegłego?? Kiedy się skończy sprawa? W 2050 r.?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak by jechał jak człowiek to by się nic nie stało, do paki na 25 lat!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może i policja przestanie cwaniaczyć i zacznie się bardziej przyjaźnie zachowywać???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby jechał bardzo szybko zginął by na miejscu. Kretynskie było parkować sobie na lewym pasie,ale i tak staną na głowie żeby udowodnić że to wina kierowcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem jak można wykazać się takim brakiem wyobraźni i zaparkować na lewym pasie. Kiedy kierowca Renault zobaczył ich zza kolumny ciężarówek było już prawdopodobnie za późno żeby wychamować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprzątać i spieniężyć na odszkodowania szaleńca, który jak wariat pędził przy wyprzedzaniu ciężarówek i grzmotnął w widoczny z daleka radiowóz, zabijając policjantkę i raniąc policjanta oraz osoby z przeciwauta! Sprawa prosta, więc szkoda kosztownych ceregieli prawnych z groźnym drogowym szaleńcem i mordercą. Sprzątać go i spieniężyć na pdszkodowania całe jego rodzinne mienie oraz konta bankowe. Wszystko na temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie spokój. Jaka wina policjantów. Wszyscy inni kierowcy z daleka widzieli radiowóz tylko mistrz kierownicy nie. Zapewne też jechał 90 km/h .... W Polsce ginie najwięcej osób z całej Unii. To wina kierowców przede wszystkim. Nawet w Rumunii jeżdżą lepiej. Ale poczytać Wasze komentarze to winni są oczywiście wszyscy inni tylko nie biedni kiierowcy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na sygnaleto może stać nawet w poprzek drogi i tyle w temacie. Wóz policyjny może ochraniać rannego na drodze, by jakiś imbecyl go nie rozjechał bardziej. Jakie trzeba mieć małe móżdżki, by widząc błyskajace światła przyśpieszać w ich kierunku. Jakiś polski model Alah Akbar?! I do nie kumatych. Kierowca w pasach nie zawsze ginie. Policjanci wykonywali swą robotę, to nie mieli tego szczęścia być upiętymi do foteli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawa jest oczywista. Wina policjantów. Kierowca Renault co najwyżej "się przyczynił" do wypadku. Wóz policyjny był zaparkowany na pasie ruchu z założenia PRZEZNACZONYM DO WYPRZEDZANIA. Policjanci powinni się spodziewać, że ktoś może tam wyprzedzać. Opinie kierowców TIRów na temat widzialności są BEZ WARTOŚCI, bo siedzą na wysokości 3 metrów i byli bliżej przeszkody niż kierowca osobówki. Skoro kierowca osobówki nie odniósł ŻADNYCH obrażeń to najpewniej jechał stosunkowo powoli. Zasadą jest, że za stojącym na pasie ruchu pojazdem ustawia się ostrzegacze. A poza wszystkim, w warunkach gdy nie ma możliwości BEZPIECZNEGO prowadzenia czynności, policjanci powinni zatrzymać się w innym BEZPIECZNYM miejscu, 100-200 m dalej. No chyba, że tam był wypadek i trzeba pracować w TYM a nie innym miejscu. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli można staranować pojazd uprzywilejowany, to równie dobrze można staranować pojazd który miał awarię i zatrzymał się w miejscu dowolnym. Podobnie z rozbitym samochodem - można dobić rannych, bo wraz zatrzymał się pechowym miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Forumowi eksperci, przeczytali artykuł i już wydają wyroki kto miał rację a kto nie. Był ktoś z was na miejscu? Widział ten wypadek? Wie w którym dokładnie miejscu się wydarzył?  Wie dlaczego ten radiowóz zatrzymał się? Sądzę że nie. Więc o czym mowa. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oprócz przepisów prawa, Policja ma swoje wewnętrzne regulaminy i wytyczne co do sposobu zachowania w czasie czynności na drodze. Wytyczne Komendanta Głównego mówią m.in., że pojazd policyjny ma być zaparkowany w sposób nie powodujący zagrożenia dla policjantów i innych użtkowników drogi i należy za nim ustawić urządzenia ostrzegawcze. Jeśli TEGO nie znają, powinni znać rozporządzenie w sprawie kontroli ruchu drogowego. Tam jest wszystko napisane, łącznie z tym czego nie zrobili policjanci w tym przypadku. Szkoda życia, ale średnio kumaty adwokat obroni kierowcę osobówki i wykaże winę policjantów.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Policjantów gubi rutyna myślą że są na własnych podwórkach. Zero myślenia. Wielokrotnie widziałem nawet na autostradzie że zatrzymują gdzie chcą bo włączą sygnały i ura bura szef podwura. Przepisy nakazują stać na sygnałach za pojazdem kontrolowanym a wielokrotnie stoją przed np.ciężarówką jak ma to być bezpieczne jak jadący nie widzą sygnałów. Gdzie tu logika
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwne że komentarze obwinajace policję pisane są z dwóch komputerow 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego znak na stojaczku UWAGA WYPADEK ! nie był ustawiony na jezdni za oplem,tylko pozostał pod klapą ? Nie łaska było ruszyć d. i go ustawić ? Opel jak wszystlie policyjne pojazdy nie miał AUTO-CASCO w myśl zasady ,że winny jest zawsze szarak płatnik podatków. To policjant jak papież jest nieomylny ? MO nie miało nawet OC !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Owszem że szkoda człowieka zwłaszcza kiedy jest to matka która osierociła dziecko- ALE ...... czy policjanci ustawili odpowiednio wcześniej :znak trójkat na pasie który zajmowali ? Gdyby taki znak informujący o wypadku był ustawiony odpowiednio wcześniej to do tej tragedii by nie DOSZŁO. U nas dość łatwo sądy forują wyroki w przypadku kolizji z samochodami służb Państwowych i te wyroki nie zawsze bywają oczywiste.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki trójką ostrzegawczy? Radiowóz ma mieć włączone światła błyskowe w trakcie czynności na drodze. Mylisz go z pojazdem który ma awarię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepisy nakazują policjantom ustawienie urządzeń ostzregawczych za policyjnym pojazdem, który "obsługuje" zdarzenie drgowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...