Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

9.11 - Sesja Rady Miejskiej (wyniki głosowań)

Utworzony przez Bartol., 9 listopada 2012 o 17:16
Tak jak wszyscy się domyślaliśmy, podatki w 2013 będą wyższe! "Urzędowa koalicja" przyjęła propozycje Burmistrza w sprawie zmian w podatkach. Na dzisiejszej sesji rady miejskiej obecnych było 20 radnych. Nieobecna była jedynie radna Katarzyna Warszawska (po raz piąty w tej kadencji, co prawda pojawiła się na początku (podpisać listę?) ale wyszła). Poniżej zgodnie z zapowiedziami przedstawiam tematy i wyniki głosowania: 1. Podniesienie podatku od nieruchomości Przeciwko Fijałkowski, Lendzion, Łagodzinski, Pawlak Za lub wstrzymali się: Borkowska Krystyna Matczuk Krzysztof Matysek Janusz Florek Marzena Góral Bogusław Kubicki Jacek Lekan Zuzanna Mężyński Krzysztof Misiewicz Roman Nowak Piotr Olech Małgorzata Pelica Grzegorz Pogonowski Sławomir Skibiński Jan Tor Lech Wnuk Teresa 2. Podniesienie podatku od środków transportu Przeciwko Fijałkowski, Lendzion, Łagodzinski, Pawlak Wstrzymała się: Lekan Za: Borkowska Krystyna Matczuk Krzysztof Matysek Janusz Florek Marzena Góral Bogusław Kubicki Jacek Mężyński Krzysztof Misiewicz Roman Nowak Piotr Olech Małgorzata Pelica Grzegorz Pogonowski Sławomir Skibiński Jan Tor Lech Wnuk Teresa 3. Podniesienie podatku od posiadania psów (do 115 PLN) Przeciwko Fijałkowski, Lendzion, Łagodzinski, Pawlak, Pogonowski Za lub wstrzymali się: Borkowska Krystyna Matczuk Krzysztof Matysek Janusz Florek Marzena Góral Bogusław Kubicki Jacek Lekan Zuzanna Mężyński Krzysztof Misiewicz Roman Nowak Piotr Olech Małgorzata Pelica Grzegorz Skibiński Jan Tor Lech Wnuk Teresa Podobnie jak we wszystkich dotychczasowych swoich postach, gorąco apeluję o zapamiętanie tych nazwisk i przy okazji następnych wyborów rozliczenie swoich wybrańców. Można mieć przekonanie, że w tej kadencji rady (i burmistrza, celowo z małej litery) nie możemy spodziewać się żadnych uregulowań, które choćby w najmniejszym stopniu ulżyłyby kieszeni mieszkańców Łęcznej. Podczas dzisiejszej sesji, radni zajmowali się także pismem (mieszkańca Łęcznej?), które wysłał do nich, po tym jak przez kilka miesięcy nie otrzymywał na to samo pismo (wysyłane kilkukrotnie) żadnej odpowiedzi z urzędu miasta. W piśmie obywatel domaga się (na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej) m.in. ujawnienia ewidencji umów zleceń i umów o dzieło, które przez kilkanaście ostatnich miesięcy zawarł (z kim, o co, za ile) Urząd Miasta w Łęcznej. Urzędnicy i komisja rewizyjna w całej swej mądrości zakwalifikowali pismo jako skargę na "opieszałość burmistrza" i będą sprawdzać przyczyny tego stanu rzeczy. Tak moi drodzy, to nie żart - tak "pracuje" Urząd Miejski w Łęcznej. Zamiast jak najszybciej zebrać i przekazać żądane informacje wnioskodawcy, będą zajmować się ustalaniem przyczyn nie przekazania informacji wcześniej. Cyrk!
0
Nie to nie była skarga a anonim i rada na sesji wcale się nią nie zajmowała. Ktoś tu jest kłamczuszkiem
0
Zgadza się! ktoś tu jest kłamczuszkiem, urzędaskiem - nie był to anonim, pismo było podpisane. Jesteście czujni towarzyszu, tylko głupi - niestety nie mam na to lekarstwa.
0
Bartol. napisał:
Zgadza się! ktoś tu jest kłamczuszkiem, urzędaskiem - nie był to anonim, pismo było podpisane. Jesteście czujni towarzyszu, tylko głupi - niestety nie mam na to lekarstwa.
OJ SEBA,SEBA!!!!!!!!!!!!!!
0
Bartolu byłeś na sesji to czemu to powiedz w której części radni zajmowali się skargą? Ja byłem i tego nie słyszałem. Co mówili o skardze, kto ją odczytał? Z tego co pamiętam radni na sesji wcale się tym tematem nie zajęli. Oj Bartolu znowu chcesz ludzi wprowadzić w błąd. Swoją drogą gdzie siedziałeś? Może blisko mnie z tyłu ?
0
Zastanawialiście się kiedyś się co według urzędasa oznacza słowo "zajmować się" ? Co do wprowadzania w błąd to mieszkańcy Łęcznej (czy jak to sprytnie ująłeś "ludzie") z pewnością nie mają wątpliwości, kto robi to od paru ładnych lat, niestety za ich kasę... Węsz żałosny urzędasie... Wszystkie wasze "brudy" i tak wypłyną na powierzchnię.
0
redakcja eleczna boi sie prawdy? dlaczego watek o wynikach glosowania jest ukryty?
0
Panie MF,SP jak trzeba było to do burmistrzowskiej WSPOLNEJ SPRAWY dupę się wsadziło,a teraz jak trzeba na siebie zarobić w okręgach jednomandatowych to się opluwa wy pisuary jedne.
0
To ja już wiem za co urzędnicy dostaną podwyżke. Ciekawy czy było ogólne zarządzenie - obrona wodza w zamian za podwyżke.
0
Wirtualny napisał:
To ja już wiem za co urzędnicy dostaną podwyżke. Ciekawy czy było ogólne zarządzenie - obrona wodza w zamian za podwyżke.
Stuknij w stół a nożyczki się odzywają====już wiadomo kto to BARTOL,a wyście tyle czasu szukali ,a to jest MFiSP razem wzięci,koniec kropka.
0
Zawsze podpisuje się pod tym co napisałem. W 100% odpowiadam za swoje słowa, więc, jeśli ktokolwiek będzie chciał je zweryfikować/ocenić np. przed sądem, nie będzie miał problemu aby odnaleźć wyłącznie moje posty. Gdybym bał się podpisać, najzwyczajniej nie pisałbym. Ten fakt, tak trudno zrozumieć to redakcji (jednoosobowej) leczna24, która "słynie" z niezliczonej ilości multikont (jednocześnie aktywnych), służącej jedynie do markowania ruchu na forum tego urzędowego portalu. P.S. na forum L24 również pojawiły się wyniki wyborów, jak jednak wszyscy zauważyli - zostały ukryte.
0
Bartol. napisał:
Zawsze podpisuje się pod tym co napisałem. W 100% odpowiadam za swoje słowa, więc, jeśli ktokolwiek będzie chciał je zweryfikować/ocenić np. przed sądem, nie będzie miał problemu aby odnaleźć wyłącznie moje posty. Gdybym bał się podpisać, najzwyczajniej nie pisałbym. Ten fakt, tak trudno zrozumieć to redakcji (jednoosobowej) leczna24, która "słynie" z niezliczonej ilości multikont (jednocześnie aktywnych), służącej jedynie do markowania ruchu na forum tego urzędowego portalu. P.S. na forum L24 również pojawiły się wyniki wyborów, jak jednak wszyscy zauważyli - zostały ukryte.Bez komentarza prawda kole w oczy,po zdemaskowaniou.
0
Bartol. napisał:
P.S. na forum L24 również pojawiły się wyniki wyborów, jak jednak wszyscy zauważyli - zostały ukryte.
Oczywiście chodzi o wyniki głosowań na wczorajszej sesji
0
Mała poprawka - wątek od kilku chwil jest już widoczny na forum L24. Czyżby "urzędowy", tępy umysł ocknął się ?
0
Brawo Bartol, kolejny raz pokazał pan co się dzieje w radzie gminy. Oby tak dalej bo ludzie chcą wiedzieć co się tam wyrabia. Niech się pan nie przejmuje Kuczyńskim, on już wie, że w urzędzie nic dobrego go nie czeka. Ponoć w weekendy zajmuje się nauką w szkole górniczej na Bogdanowicza, a to chyba coś znaczy.
0
Skończy się niedługo era Pana Kosiarskiego i Pan Kuczyński zapewne opuści Urząd razem ze swoim Burmistrzem. I zobaczymy czy warto było tak wchodzić w 4 litery. Może Pan Kuczyński chce zostać rzecznikiem kopalni?
0
Wyniki głosowania oraz opis sesji już jest na stronie radnego Fijałkowskiego. http://www.fijalkows...e-a-co-w-zamian Burmistrz znowu pokazał swoją kulturę wyzywając radnych od populistów.
0
Bartol dalej jest sługusem swoich popleczników. Na sesje nie chodzi więc ktoś mu przekazuje nieprawdziwe informacje, które on później wypisuje informacje. To mały anonimowy pieniaczek kryjący się pod różnymi nickamia raz na b jak na k i dalej sam z sobą dyskutuje na tym forum.
0
Bartolini - Nicka na "s" też miałem . Myślę też, że definicja słowa sługus jest Ci znana tak dobrze jak nikomu innemu na tym forum. Ciekaw jestem czy Radni są w posiadaniu nagrań ostatnich sesji nagranych na dyktafon. Mieszkańcy naszego miasta chętnie posłuchaliby jak Burmistrz wyzywa na sesji swoich adwersarzy, czy jak Pani Przewodnicząca Borkowska stwierdza np., że kilkudniowe opóźnienie w przekazywaniu dokumentów to nic takiego. Obywatele naszego miasta mają prawo wiedzieć jak to wygląda naprawdę. Nagrania takie pozwolą na odrzucenie zarzutów, że informacje przekazywane przez radnych i czasem przeze mnie w formie pisemnej nie odbiegają w jakimkolwiek procencie od rzeczywistości.
0
Kolego Bartolu określenie sługus najlepiej pasuje do Ciebie. Robisz to co któś ci karze, jak lalka pajacyk. Pytam raz jeszcze konkretnie gdzie siedziałeś na sesji? Kto podpisał pismo o którym wspomniałeś wcześnie, że niby się radni zajęli nim na sesji ? Co zaproponowali twoi koledzy z rady ? Na razie są to tylko dodatkowe wydatki. Czekam na propozycję dochodów. Ty pewnie jak zwykle jak szczur odpiszesz wybiórczo na proste pytania.
0
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.