Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kto dostaje pieniądze z urzędu? Będzie rejestr umów

Utworzony przez Zdiwiony, 8 stycznia 2015 r. o 12:45 Powrót do artykułu
To naprawde taki przełom w funkcjonowaniu prawa zamowień publicznych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy widzieli jak Kuczyński dorabiał roznosząc listy w urzędzie, a rodzina zasiadła w komisjach wyborczych. O tych znajomych królika chodziło Nowakowi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lubartowie rejestry umów zostaną udostępnione na stronach miejskiego BIP do 23 stycznia 2015 r.     https://www.facebook.com/media/set/?set=a.726577874104040.1073741846.484921434936353&type=1       Dzisiaj umowy udostępnił ZKGZL: https://www.facebook.com/484921434936353/photos/pcb.739696972792130/739693499459144/?type=1&theater
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To naprawde taki przełom w funkcjonowaniu prawa zamowień publicznych?
Uważam, że to ważna decyzja, bo dotyczy nie tylko zamowień publicznych. Zamówienia publiczne faktycznie często są w różny sposób ogłaszane, ale to nie wszystkie umowy. Rejestr dotyczy wszystkich umów. Wiele środków urzędy wydają poza zamówieniami publicznymi, gdzie praktycznie nie ma żadnej kontroli doboru kontrahentów, celowości, zamówień dokonuje się z wolnej ręki, a sprawdza się tylko zgodność kolumn w księgowości. Natomiast taka publikacja pozwoli zadawać pytania o te wydatki, oceniać je, pozwoli lepsze projektowanie budżetu przez radnych, a także na dyskutowanie o priorytetach w wydatkowaniu środków. Również buduje zaufanie do obecnego piastuna funkcji, bo nikt nie może snuć insynuacji, że w ten sposób są wyprowadzane pieniądze, bo zawsze można powiedzieć "Ach tak, to pokaż przez którą konkretnie umowę? Dlaczego tej umowy nie zgłosiłeś do Komisji Rewizyjnej?".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo komisja rewizyjna w tym mieście to ludzie burmistrza - poczytaj na blogu LLE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komisja Rewizyjna pracuje w oparciu o plan roczny oraz doraźnie na zlecenie Rady Miasta ,Przewodniczący uczestniczy w omawianiu protokółów kontroli na życzenie osób lub komisji kontrolujących.Wszystko jest opisane w Ustawie o Samorządzie z 1990r. z późniejszymi zmianami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.