Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

List otwarty do władz miasta Łęczna i powiatu Łęczyńskiego.

Utworzony przez MartinS, 22 grudnia 2009 o 17:30
List otwarty do władz miasta Łęczna i powiatu Łęczyńskiego. Szanowni Państwo, Ostatnie lata otworzyły Polsce duże możliwości przemian w niemal wszystkich dziedzinach życia. Przyspieszenie to daje się odczuć zwłaszcza po przyjęciu nas do struktur Unii Europejskiej. W ramach tej wspólnoty pojawiły się szerokie, choć nowe dla nas, możliwości korzystania ze środków różnego rodzaju funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo powstały specjalne programy pomocowe stawiające sobie za cel wyrównanie zapóźnień inwestycyjnych i rozwojowych Polski Wschodniej jako jednego z najbiedniejszych regionów Unii. Pragniemy wyrazić swoje niezadowolenie ze sposobów, w jaki nasze miasto i nasz powiat korzysta z możliwych form pomocy. Zmiany jakie nastąpiły w ciągu ostatnich lat w mieście i powiecie oraz plany inwestycji jakie Państwo proponują na najbliższe lata, w żaden sposób nie napawają optymizmem. Uważamy, że nie pozwolą one na nadrobienie różnic społeczno-gospodarczych jakie mamy nie tylko w stosunku do państw Europy Zachodniej, ale nawet zachodnich regionów Polski. Nie oznacza to, że nie zauważamy żadnych zmian w naszym otoczeniu i w naszej okolicy, one są. Jednakże stoimy na stanowisku, że po pierwsze następują zbyt wolno, po drugie Państwa plany na przyszłość są zbyt skromne, aby zapewnić godziwy rozwój miasta i powiatu. Miasto nasze, pomimo dobrze rozwijającego się przemysłu wydobywczego, który jest głównym pracodawcą w powiecie odnotowuje od kilku lat systematyczny spadek populacji. Jest to wynik migracji ludzi, zwłaszcza młodych, wykształconych, czego są dwie główne przyczyny: z jednej strony lepsze możliwości gdzie indziej, z drugiej brak perspektyw w przypadku pozostania. Uważamy, że Państwa plany co do dalszego rozwoju naszej okolicy w mało znaczący sposób wpłyną na przeciwdziałanie tym niekorzystnym zjawiskom. Plany te symbolicznie tylko wykorzystują nasze największe atuty – głównie wspaniałe możliwości rozwoju turystyki. W związku z powyższym, apelujemy do Państwa, o zwiększenie wysiłków w pracy nad przyszłością naszego regionu. Wprowadzenie do tej pracy dialogu z miejscową społecznością, który to dialog dziś praktycznie nie istnieje. Przygotowanie w porozumieniu z mieszkańcami planów inwestycyjnych, które dawałyby w perspektywie szanse na rozwój i pracę dla lokalnej społeczności, a następnie intensywne działania mające doprowadzić do realizacji podjętych zamierzeń. Panujący kryzys w żaden sposób nie może usprawiedliwiać pasywności jaką daje się zauważyć w Państwa działaniach. Grupa zaniepokojonych mieszkańców miasta Łęczna i powiatu Łęczyńskiego.
Proszę o komentarz.
0
MartinS napisał:
Proszę o komentarz.
Szkoda, że list nie został podpisany imiennie. Czytelnicy nie wiedzą kto to jest ta grupa, czytelnicy nie wiedzą kto to jest MartinS Czy jest to już początek kampanii wyborczej cz raczej anty. Czytam również wypowiedzi" MartinS", choć nie zabieram głosu na a szczególnie na forum ]forum Łecznej może masz dobre chęci, ale przesadzasz.
0
Jeżeli czytałeś moje posty to wiesz, że z kampanią wyborczą to raczej niewiele ma wspólnego. Nie należałem, ani też nie należę do żadnej partii, ani organizacji politycznych, choć jakieś 30 lat temu, w podstawówce należałem do samorządu klasowego, jak również do zuchów. Mnie interesuje tylko to, że w Łęcznej dzieje się niewiele, a że to miasto to wiekszość mojego życia, jest mi przykro z tego powodu. Chciałbym, żeby coś się zaczęło zmieniać. Co do imienia i nazwiska - na internecie, zasadą jest anonimowość i stosowanie nick'ów, przynajmniej na razie nie widzę potrzeby zmiany tej zasady. Tak samo nie wiem kim ty jesteś, może reprezentujesz władze, może jesteś przeciętnym mieszkańcem. Chce ktoś więcej wiedzieć o mnie zapraszam na wiadome forum na priv. Co do grupy - jest kilka osób niekoniecznie zadowolonych poczynaniami naszych władz i miejskich i powiatowych. I wyjaśniam jeszcze jedno - nie zależy mi na jakiejś wojnie z władzami, chciałbym jednak zwrócić kilku ludziom uwagę, że można sie lepiej postarać, mozna osiągać znacznie więcej - jest na to wiele przykładów.
0
z tego co wiem powiat łęczynski jest liderem w województwie w pozyskiwaniu kasy z unii. w calym wojewodztwie sie o tym mowi. ostatnio pozyskali 25 mln na internet, 9 na drogi. to duzo
0
MartinS napisał:
Proszę o komentarz.
0
Jak dla mnie za mało konkretów. Masz rację w tym co piszesz, ale podaj fakty. Ten list jest zbyt uniwersalny, bo można by go było napisać w zasadzie do każdego wójta czy burmistrza w Polsce.
0
Uniwersalność takiego listu raczej dobrze nie świadczy o władzach regionalnych w Polsce. Więcej konkretów mozna znaleźć na forum: http://forum.e-leczna.pl/topics13/leczna-od-nowa-vt612.htm - zapraszam Podobno władze Łęcznej zapoznają się z treściami na tym forum, choc jak do tej pory to oficjalnie nikt z władz się nie wypowiadał. Co do liderowania rankingom na pozyskiwanie funduszy to chyba przesada. Budowy dróg? A jak to ocenić? A jakie znowu drogi buduje się w Łęcznej? - kilkadziesiąt, może kilkaset metrów rocznie. Informatyzacja natomiast może jest i ważna, ale powiatowi przyniesie co najwyżej podskoczenie w rankingu w roczniku statystycznym. Ja mam na myśli inwestycje, które przyniosą Łęcznej bardziej konkretne korzyści, dzięki, którym Łęczna przestanie być jedynie nieciekawą sypialnią - skupiskiem kilkudziesięciu bloków postawionych w polu. Znam to miato i powiat od bardzo dawna i wiem jakie ma możliwości, potrzeba jednak nieco pracy, aby te możliwości wykorzystać i przełożyć na konkretne korzyści. Więcej o tym wszystkim na forum e-leczna. Na forum podajemy również przykłady, jak inne miasta próbują wykorzystywać swoje szanse, jak probują stać się interesujące. Jedni robia to lepiej, inni gorzej, ale próbują - nasze władze w tym temacie co najwyżej prowadzą dyskusje i opracowują plany-strategie, których jak pokazuje życie, wcale nie zamierzają realizować. Poza tym na podstawie długoterminowych strategii rozwoju, opracowanych przez naszych włodarzy mozna stwierdzić, że nie mają oni kopletnie żadnego pomysłu na przyszłość Łęcznej (i miasta, i powiatu).
0
Władza łęczyńska jest jak beton i żadne listy nie są w stanie tego zmienić ale w myśl zasady że kropla drąży skałę małymi kroczkami możemy ten beton skruszyć tylko czy czasu wystarczy. Na razie Betony mają się mocno jak pawie a miasto umiera ale ich latyfundia rosną to co będą się ludźmi przejmować każd inicjatywa oddolna zasługuje na wielki szacunek to też MartinS wielki szacun!!!!!!
0
Jutro tj. w niedzielę 27.12.2009 r. TVP3 info o godz.20.50 w programie "Młodzież Kontra czyli.....Pod ostrzałem" Gościem młodzieżówek partyjnych będzie: Generał Broni Mieczysław Bieniek Polski Przedstawiciel przy Komitetach Wojskowych NATO i UE,doradca wojskowy Premiera Donalda Tuska.
0
Gość napisał:
z tego co wiem powiat łęczynski jest liderem w województwie w pozyskiwaniu kasy z unii. w calym wojewodztwie sie o tym mowi. ostatnio pozyskali 25 mln na internet, 9 na drogi. to duzo
No to proszę bardzo ranking, który podrzucił mi kolega: http://www.gazetaprawna.pl/ranking_gmin_20...tow&miasto= Łęczna na 125 miejscu w województwie lubelskim. Oczywiście nie znaczy to, że jest najgorsza, sklasyfikowano 213 miejscowości, ale też raczej trudno uznać ten wynik za powalający - nie widzę podstaw do tytułowania Łęcznej mianem lidera.
0
ale to ranking gmin, a nie dot. to powiatu (starostwa). ja rozumiem, ze list jest do wladz łęcznej a nie powiatu. co do informatyzacji, jak ktos mieszka w samej łęcznej, to moze nie widzi problemu. my w okolicach cycowa .. no coz , nawet telefony nie działają, co dopiero mówić o Internecie..!!
0
Gość napisał:
ale to ranking gmin, a nie dot. to powiatu (starostwa). ja rozumiem, ze list jest do wladz łęcznej a nie powiatu. co do informatyzacji, jak ktos mieszka w samej łęcznej, to moze nie widzi problemu. my w okolicach cycowa .. no coz , nawet telefony nie działają, co dopiero mówić o Internecie..!!
a myślisz że w Łęcznej działają od pewnegfo czasu mamproblemy z Orange bo albo sięć zajęta albo brak zasięgu albo nie można zrealizować połączenia. Nie starają się władze nie starają ale czego tu oczekiwać po słomie z butów wystającej
0
Gość napisał:
a myślisz że w Łęcznej działają od pewnegfo czasu mamproblemy z Orange[/quote] to napisz do Przyjaciółki cwaniaku z se słomą w butach, albo zmien operatora. czy wam cepy burmistrz telefony będzie naprawiał, chyba was całkiem popir****
Gość napisał:
bo albo sięć zajęta albo brak zasięgu albo nie można zrealizować połączenia.
nadawaj "tamtamem" [quote name='Gość' post='211012' date='28.12.2009, 09:36:54']Nie starają się władze nie starają ale czego tu oczekiwać po słomie z butów wystającej
wieśniak z okolic cyckowa się wypowiedział na forum bo nikt nie zwraca uwagi na jego gumofilce
0
ostudzacz napisał:
to napisz do Przyjaciółki cwaniaku z se słomą w butach, albo zmien operatora. czy wam cepy burmistrz telefony będzie naprawiał, chyba was całkiem popir**** nadawaj "tamtamem" wieśniak z okolic cyckowa się wypowiedział na forum bo nikt nie zwraca uwagi na jego gumofilce
ostudzacz [USUNIĘTY]
Ostatnio edytowany 29 grudnia 2009 o 12:01
0
ALBO LEPIEJ BURMISTRZA LIZIROWIE KUNDELKU WŁADZY
Ostatnio edytowany 29 grudnia 2009 o 12:01
0
Gość napisał:
ALBO LEPIEJ BURMISTRZA LIZIROWIE KUNDELKU WŁADZY
nie ma to jak analfabeta dorwie się do klawiatury
0
w_morde_cepa napisał:
nie ma to jak analfabeta dorwie się do klawiatury
właśnie analfabeta
0
Gość napisał:
właśnie analfabeta
grupo frustratów nieudaczników pokaż swoje osiągnięcia dla społeczności lokalnej cz hasło 'weżmy się i zróbcie to wasz STATUT
0
łęczna to dziura , gdzie budują ronda na osiedlowych ulicach a reprezentacyjne ulice są dziurawe jak szwajcarski ser . Ktoś dobrze napisał . '' skupisko bloków w polach oraz sypialnia Lublina.
0
jack napisał:
grupo frustratów nieudaczników pokaż swoje osiągnięcia dla społeczności lokalnej cz hasło 'weżmy się i zróbcie to wasz STATUT
widzę ze osiągnąłeś sporo skoro mordunie na forum otwierasz nie jesteś frustratem jesteś podpaską w kroczu burmistrza i to jest twoje maksymalne osiągnięcie
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.