Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Śmiecie całkiem zmieszane. Dlaczego mieszkańcy nie segregują?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 6 kwietnia 2017 r. o 11:22 Powrót do artykułu
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
To właśnie ci z domków przywożą śmiecie wieczorami na osiedla i wyrzucają jak leci aby jak najmniej płacić bo to są bogacze pilnujcie tych śmieci co podjeżdżają wieczorami i walcie po szybach do skutku i będzie OK...
Śmieszna teoria, przecież każdy płaci taką samą stawkę do gminy. Podrzucanie śmieci wreszcie się skończyło (nie wiem jak jest ze sklepami). Stawki w innych miastach są jeszcze wyższe niż w Łęcznej i wszędzie słychać, że miasta dopłacają do śmieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JA będę segregował, ale musicie mi za to płacić. Jak ja wam płacę za odbiór !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciemny lud tego nie kupi napisał:
JA będę segregował, ale musicie mi za to płacić. Jak ja wam płacę za odbiór !! Przecież płacą Ci 5 zł miesięcznie za segregowanie - 14 zł od osoby jest za niesegregowane, a 9 zł za segregowane. Ja w domku jak nie segreguję to zaraz obciążą mnie wyższą stawką - to oczywiste. W blokach powinno być tak samo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyjaśnienie jest bardzo proste - mieszkańcy Łęcznej nie segregują śmieci bo "nie umią i nie rozumią" po co to wszystko. Tylko na pieniądzach się znają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdzie są wyższe stawki? w Warszawie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
segregowanie ma taki sens ze przyjezdza smieciarka i kazdy kontener jest do niej wsypywany i mieszany. za wyjatkiem plastiku. bo plastik sie da sprzedac wiec segregacja jest oplacalna dla pgkim.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w Australii Kraju ktory jest na bardzo wysokim poziomie co do eko i recyklingu selekcja polega na tym ze w domach sa 2 kosza. Frakcja sucha i morka. nic wiecej. Ludzie maja prace bo segreguja firmy w swoim zakresie frakcje sucha na poszczegolne surowce.A u nas sie tak nie da ? i trzeba miec 10 koszów w domu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nawet jak będziesz segregował na dziesięć sortów i tak zrobią podwyżki bo coś i wzrośnie o to tu chodzi 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
w Australii Kraju ktory jest na bardzo wysokim poziomie co do eko i recyklingu selekcja polega na tym ze w domach sa 2 kosza. Frakcja sucha i morka. nic wiecej. Ludzie maja prace bo segreguja firmy w swoim zakresie frakcje sucha na poszczegolne surowce.A u nas sie tak nie da ? i trzeba miec 10 koszów w domu?
U nas też sort i niesort idzie na taśmę,ale w plastikach jest więcej plastiku,a w szkle więcej szkła,a w papierze papieru.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kosiarski zapewne chce podnieść ceny za śmieci,  Włodarski niby się tu wypowiada, Kuczyński nagłośnił temat u Puzia w dzienniku i tak to się kręci. Jest nagłośnione - jest. Czas dać nagrody w PGKiM. Ryl i tak zapłaci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
allo napisał:
Kosiarski zapewne chce podnieść ceny za śmieci,  Włodarski niby się tu wypowiada, Kuczyński nagłośnił temat u Puzia w dzienniku i tak to się kręci. Jest nagłośnione - jest. Czas dać nagrody w PGKiM. Ryl i tak zapłaci.
Tak Kosiarski będzie segregował wszystkim Łęcznianom!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak na Starej Wsi jest sortownia to po co drugi raz sortować?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ocho to pokazał krasnal z Wierzbowej jak się u nich segreguje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wysegreguje cię z urzędu niedługo pachołku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To problem spółdzielni mieszkaniowych, miasto powinno skasować ich jak za śmieci niesegregowane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
gdzie są wyższe stawki? w Warszawie? Na przykład w Lublinie czy Świdniku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polska to kraj teoretyczny bo burmistrz publicznie przyznaje się do łamania prawa i dotowania z miejskiego budżetu - wbrew ustawie kosztów usuwania odpadów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Polska to kraj teoretyczny bo burmistrz publicznie przyznaje się do łamania prawa i dotowania z miejskiego budżetu -  wbrew ustawie kosztów usuwania odpadów...
Z tego co publicznie wiadomo wiele miast i gmin dopłaca do systemu odbioru odpadów. Na przykład Świdnik. Nie sądzę żeby było to łamanie prawa. Bo co burmistrz może jak rada nie przegłosuje podwyżek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli tak to ile dopłaca się w Łęcznej? to nie wina rady że urzędnicy nie potrafią wyegzekwować segregacji, co zrobił urząd żeby to zmienić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mariusz segreguj odpady!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...