Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Zapomniano dodać: "artykuł sponsorowany".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zapomnieli również dodać :   - zapłać podatek od tego - zapłać frycowe w banku w postaci prowizji - płać i płacz za przegląd :) - tandeta wykonania i bez pojęcia byle prędziej PEXem po całej kotłowni   ....niektórzy bardzo dobrze wiedzą o czym mówię :) :(     taka instalacja jest warta max 10 tyś przy dzisiejszych cenach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
te 50 - 60 %  oszędności to wójt chyba sam wyliczył 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
8 lat żywotności czyli opłacalność tylko za dopłatą z podatków, solarowcy mają cudownych lobbystów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na pewno w naszym klimacie będą mieli oszczędności na ogrzewaniu domu, zwłaszcza w zimie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zapomnieli również dodać :   - zapłać podatek od tego - zapłać frycowe w banku w postaci prowizji - płać i płacz za przegląd :) - tandeta wykonania i bez pojęcia byle prędziej PEXem po całej kotłowni   ....niektórzy bardzo dobrze wiedzą o czym mówię :) :(     taka instalacja jest warta max 10 tyś przy dzisiejszych cenach
Te całe akcje to wytwór lobby bankowo-solarowego. Musisz wziąć kredyt na to w banku, a oni zainstalują Ci grupowo jakiś zestaw z przetargu. I tu jest cały myk - ma być tanio i jest tanio, czyli będą problemy. Opowiadał mi facet, co wykonywał instalacje w takiej akcji jako podwykonawca. Pokupowali ludziom taniochę, nawet bez podstawowych zabezpieczeń i wielu miało problemy, więc generalnie negatywne opinie się przez to szerzą. Jak wszędzie - możesz mieć tanią chińszczyznę, albo coś markowego.   Mam kolektory Hewalexa, zbiornik emaliowany Austria coś tam (polecam) i przed wczoraj na panelu sterownik pokazał 40stC, więc i teraz wodę podgrzewa powyżej 30stC. Instalacja działa od 2009, a od maja do września kocioł stoi wyłączony. Raz coś poprawiali bo na złącze był wyciek glikolu. Przy upałach, które dochodziły do 40stC to woda w zbiorniku dochodziła do 90stC w całej objętości. Puszczając taką wodę bez zabezpieczania na krany można się poparzyć. Do tego zabezpiecza się tę sytuację miszaczem, ciekawe czy będą to montowali tym ludziom, i czy pompkę obiegową też???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gmina Kraśnik dostała kasę już drugi raz a że im jest ciągle mało to jutro jeszcze zdecydują że będą stawiać u nich wiatraki, nikt tam nie protestuje nikomu to nie przeszkadza więc zieloni robią co chcą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie tu słońca szukać na ogrzewanie solarne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uzywam solarów już 5lat. ( c.w.o i podgrzanie co) Moje doświadczenia z tego okresu. Musialem sam poprawiac po partułach autoryzowanych ( zestaw ACV) !!! Po prostu śloje nie przepłukali instalacji po montażu i kwałek konopi zablokował tloczek w zestawie pompowym. Plus dodatkowo żle podpięte czujniki temperatury ?!!! Na reklamację nie chcieli przyjechać( stary numer- kasa do kieszeni, a ty kliencie męcz się sam. Prosby, grośby, prawo konsumenta mają w d.pie). Dzwoniłem do innych firm autoryzowanych w Lublinie -długa kolejka oczekiwania na serwis ( nie mają czasu dotacje unijne ich gonią). Więc instrukcję serwisowa w rece i sam to poprawiłem :))). Wniosek -Montaż i przeglady mozna samemu robić. Serwisowanie coroczne :Trzeba pilnować szczelość i ciśnienie w instalacji oraz sprawdzać temperaturę krzepnięcia glikolu.- można kupić miernik (koszt pare złotych). Srednio co 5 lat się go wymienia. Uzupełnia się ubytki  i pompuje po wymianie używajac opryskiwacza ogrodowego. Nie ma sie obawiać co będzie jak  wyjade i nie będę korzystal z goracej wody- nic się nie stanie . Nie trzeba słuchać pseudo fachowców. Mój zestaw solarny kosztował ok. 11,5 tyś. zł. wraz z robocizną. Oszczędności ok. 1000zł. rocznie licząc ostrożnie. Jak jest sloneczko tak jak np. wczoraj to woda w buforze 380 l.- była 50 stopni C. W takie dni włączam instalcję co. i mam ciepłe kaloryfery.Styczeń , luty , marzeć jeszcze włączam piec co. Ale  od kwietnia i maja praktycznie solary ogrzewają mi dom - ok. 200m2. Tak samo jest jesienią wrzesień, pażdziernik. Dodatkowo c.w.o jest. Moja opinia jest taka -warto skorzystać i zamontowac solary. Wszak nie wiadomo co bedzie z cenami gazu,czy węgla.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a za 10 - 12 lat wymiana solara, jak tylko sie spłaci (tyle wynosi jego  średnia żywotność).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
amen
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety, póki co nie jest to opłacalna oferta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Na co wam te urządzenia z pompkami glikolem i tym,że po przegrzaniu nadmiar gorącej wody zrzuca w zlew====lepiej za 3798zł  solar wolno stojący ze  zbiornikiem 200l.bez dziur w dachu ,pompek co pobierają prąd i glikolu.796 899 091,697 900 227,Mełgiewska 11/15 Lublin.Tylko na zimę trzeba wypuścić wodę jak temp. spadnie poniżej -5 st.C.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...