Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Urzędnicy z Łęcznej zajrzą do śmietników

Utworzony przez segregator, 25 października 2013 r. o 20:29 Powrót do artykułu
Selektywny odbiór ,segregacja jak to wspaniale brzmi.Lecz czy ktoś zadał pytanie w jaki sposób mieszkańcy np.okolicznych wiosek są informowani o odbiorze w danych dniach????A co z osobami,które są w podeszłym wieku nie mają dostępu do internetu,bądz z tymi co w ogóle ich nie stać na informację internetową???Czy Urzędowi Gminy tak trudno jest poinformować mieszkańców??Dlaczego w sąsiednich gminach ludzie mogą otrzymać kosze na frakcję mokrą i worki na pozostałe ,a u nas to jest problemem?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pan s.p.ps.BARTOL zajrzał do dziadzia Kazia na mleczko i zrobił zdjęcia worków PGKM Łęczna we wsi Stawek gm.Cyców patrz LLE24.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To zanim wejdą mi na posesje niech pokażą stosowne upoważnienia do kontroli i podstawe prawną. Bo czy mam umowę mogą sprawdzić, ale co wyrzucam...., znowu nasza Łęczna-ps. może niech urzędnicy, a może strażnicy urzędowi pogrzebią mi w koszu, tylko niech najpierw podstawe zobaczą, znajdą i się jej nauczą buhaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
logika pana rzecznika - nie podniesiemy cen, ale mamy zastrzeżenia do spoldzielni. A ze spoldzielni pochodzi 2/3 odpadów. Czyli pan burmistrz nie podniesie, ale tylko mieszkancom wsi i domkow, a podniesie mieszkancom lecznej mieszkajacym w blokach? w tym panu rzecznikowi i swojemu zastepcy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
urzędnicy zajrzą do śmietników - czyli to prawda, że aż tak źle im płacą? czyli dlatego rzecznik uczy się weekendami na górnika i rajcuje w powiecie, a żona w mops roboty musiała szukać, bo w netii słabo płacili? a kredycik trzeba spłacać....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyspa skarbów... W Lublinie też widać coraz więcej biednych osób nurkujących po śmietnikach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
logika pana rzecznika - nie podniesiemy cen, ale mamy zastrzeżenia do spoldzielni. A ze spoldzielni pochodzi 2/3 odpadów. Czyli pan burmistrz nie podniesie, ale tylko mieszkancom wsi i domkow, a podniesie mieszkancom lecznej mieszkajacym w blokach? w tym panu rzecznikowi i swojemu zastepcy?
   
logika pana rzecznika - nie podniesiemy cen, ale mamy zastrzeżenia do spoldzielni. A ze spoldzielni pochodzi 2/3 odpadów. Czyli pan burmistrz nie podniesie, ale tylko mieszkancom wsi i domkow, a podniesie mieszkancom lecznej mieszkajacym w blokach? w tym panu rzecznikowi i swojemu zastepcy?
Oj kłania się kłania ,ale tobie mały rozumku, opłata będzie wyższa,tj z górnej uchwalonej stawki 14 zł dla spółdzielni w tym przypadku,tak jak za niesegregowane
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A spółdzielnia to kto duży rozumku? W zasobach spółdzielni mieszkaniowych mieszka ponad połowa mieszkańców gminy. A ciekawe co zrobi gminny gospodarz jak mieszkańcy uczciwie segregujący śmieci się zbuntują i nie będą chcieli płacić za innych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak Trybunał rozstrzygnie, że za  śmieci opłatę trzeba będzie uiszczać do gminy, a nie jak do tej pory do spółdzielni to Pan Burmistrz  będzie miał problem. Zawsze od takich jego zagrywek z wywindowaniem opłat będzie można się odwołać. I zaczną się wzajemne pisma i odpowiedzi. O roznoszeniu nakazów płatniczych nie wspominam. Do tej pory płaciliśmy za śmieci do spółdzielni, a np podatek od mieszkania bezpośrednio do gminy. Urwie się WAM Urzędaski i dopiero wspomnicie, że ze Spółdzielniami było Wam dobrze. Więc Ten co chce zaglądać mieszkańcom bloków do ich kosza na śmieci, Niech zajrzy najpierw do swojego kubła. A tytuł, że Urzędnicy zajrzą do śmietników to tylko świadczy, że urzędniczy kawałek chleba nie jest lekki i trzeba będzie teraz po śmietnikach się rozglądać. :P :P :P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A spółdzielnia to kto duży rozumku? W zasobach spółdzielni mieszkaniowych mieszka ponad połowa mieszkańców gminy. A ciekawe co zrobi gminny gospodarz jak mieszkańcy uczciwie segregujący śmieci się zbuntują i nie będą chcieli płacić za innych?
W każdej gminie znajdą się pewnie takie osoby, które będą nie uczciwe w stosunku do segregacji. Na szczęście takich osób jest duuużo mniej niż tych uczciwych i jeśli trzeba będzie za nich zapłacić to większości korona z łowy nie spadnie, a kłamców sumienie będzie gryzło, a i sąsiedzi będą może bardziej czujnym okiem patrzeć kto " leci w kulki "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj kłania się kłania ,ale tobie mały rozumku, opłata będzie wyższa,tj z górnej uchwalonej stawki 14 zł dla spółdzielni w tym przypadku,tak jak za niesegregowane
Nie podniecaj się tym zbytnio urzędasie. Powiedz to publicznie a poczujesz to na swoich zębach. Jesteście taką współczesną plagą. Was trzeba przesegregować. Bydło z urzędu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mocne. Ale oni tylko straszą tymi podwyżkami. A jak faktycznie podwyższą to myślę, że nawet łęczyńskie społeczeństwo w końcu otworzy oczy i pogoni to kółko wspólnej sakwy. Oczywiście bez użycia przemocy :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech uważają aby nie dostać w papę od "nurków śmieciowych" bo oni nie lubią konkurencji !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie będą chodzić z obstawą straży gminnej tak jak na targu jak zbierają opłatę targową. Jeden zbiera a trzech się patrzy ale dniówka leci wszystkim. Kto widział ten wie. Niezłe jaja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale Was 1 osoba bartol fascynuje kiedyś sprawa  smrodu ze świnki teraz śmietniki PANIE SEBASTIANIE KIEDYŚ MOŻNA BYŁO Z PANEM POROZMAWIAĆ o wielu przyjemniejszych sprawach czy pan tylko chce o śmieciach i smrodach głowa do góry Ania jest taka ładniutka czyżby lubi te brudy- mogą się loki jej rozprostować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może by tak docisnąć tych, co nie złożyli deklaracji i dalej palą plastik w piecu a resztę podrzucają za darmochę do osiedlowych śmietników???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miało coś się zmienić ze śmietnikami. Miałem nadzieję, że nareszcie Łęczna zacznie przypominać miasto. A tak jak był chlew taki pozostał. Zrobiło się tylko zamieszanie z oznakowaniem śmietników. Spółdzielnie cały czas uważają chyba, że altanki śmietnikowe to nie ich problem. Nowe elewacje ocieplonych bloków - a obok rozwalający się kontener postawiony na płytach betonowych rzuconych w błoto, w około fruwające śmieci taki jest nasz klawy łęczyński świat. A jacyś "mądrzejsi inaczej" zastanawiają się czy może Trybunał nakaże miastu zawierać umowy z poszczególnymi lokatorami i od nich bezpośrednio odbierać śmieci. Poziom absurdu sięga dna. Ludzie obudźcie się i do roboty, bo teraz brakuje tylko świnek w tym błocie koło kontenerów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ty jakbyś w ogóle pomyślał to zauważył byś, że czym bardziej dobry gospodarz obciąży spółdzielnie tym bardziej spółdzielnia obciąży ciebie. To tylko pośrednictwo.Ale gdybyś sam składał deklarację do UM i sam deklarował czy segregujesz czy nie to wtedy Um musi ci udowodnić, że faktycznie niesegregujesz żeby nałożyć na ciebie wyższe opłaty.   Pojemniki powinny być jednolite dla całej gminy tak jak to jest w innych gminach/miastach. Gmina kupuje później dzierżawi i nie ma z tym problemu. Ale w Łęcznej mądrzy inaczej umieją tylko ściągać pieniądze samemu nic nie robiąc.   Jeżeli chcesz płacić więcej to twoja sprawa ale ja i pewnie twoi sąsiedzi nie chcemy. Widzisz nieprawidłowości to zgłoś je do spółdzielni.   A co do wyroku Trybunału to tak czekam z niecierpliwością, a dobry gospodarz pewnie blednie ze strachu przed zbieraniem deklaracji od pojedynczych mieszkańców bez udziału Spółdzielni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pojemniki to nie jest żaden problem, ja mam domek i jaki kupuję to moja brocha. I to czy postawię go przed drzwiami wejściowymi czy schowam w krzakach to też moja sprawa a nie burmistrza. Tak samo w spółdzielniach, dlaczego lokator ma pokrywać (w opłacie śmieciowej) koszt mojego pojemnika a ja jego. Dla wyglądu miasta sam pojemnik to sprawa drugorzędna czy ktoś na zadbanym osiedlu widział luzem stojące pojemniki ? Altany muszą być i to jest wyłącznie zadanie gospodarza nieruchomości. Żaden trybunał czy sąd nie nakaże miastu budować na czyichś działkach altany.  Spółdzielnia administruje w imieniu swoich członków wspólnymi nieruchomościami i niestety tam jest odpowiedzialność zbiorowa czy ktoś tego chce czy nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odp.dla Gościa. Nawet przy zbiorowym "Gwałcie" są różne wyroki. Myślisz, że w spółdzielni jeden za drugiego ma płacić. Dużo ludzi się wyodrębniło od spółdzielni i teraz np. podatek od nieruchomości, nie płacą w spółdzielni, tylko do Gminy. Tak samo Trybunał Konstytucyjny na pewno orzeknie w tym bzdurnym pobieraniu opłaty  śmieciowej. Pan  Burmistrz pewnie sobie myśli, że Spółdzielnie Mieszkaniowe raczą - zbiorą za Urząd opłaty  i wpłacą komu trzeba. Poda się tylko nr. Urzędowego konta i poczeka na przelew. Podobno liczba mieszkańców tych zameldowanych w Magistracie Łęczyńskim, a rzeczywiście zamieszkujących w Spółdzielniach się nie zgadza. Są duże braki i nie ma od tych osób "kasiory" Tego Urzędnicy nie widzą, że ludzie powyjeżdżali za chlebem w świat i tu w Łęcznej nie przebywają, a tu swoje domy. Władza nasza miejska tego chyba nie dostrzega i i chce wydrzeć kasę, pod pretekstem nie segregacji śmieci w blokowiskach. Przecież gdzie wyrwać pieniądz - wiadomo. Panie Gościu - "altany altanami", ale nie pisz bzdur - Twoja sprawa - chcesz to płać, a z odpowiedzialnością zbiorową - To Powoli. Ja czekam na wyrok Trybunału Konstytucyjnego i osobiście oświadczyłem, że śmieci segreguję i to jest święte. Ps. A może zwarta Grupa Radnych Miejskich w końcu przejrzy na oczy co się dzieje w naszym mieście?    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...