Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kamionka: Zostali miastem, postawili na turystów

Utworzony przez Zgredek Edek, 9 stycznia 2021 r. o 21:48 Powrót do artykułu
Myślę, że nie należy w turystycznych planach zapominać również o położonych w pobliżu Samoklęskach. Zapisanych w historii jako siedziba Czartoryskich, a potem Weyssenhoffów. Dwór w Samoklęskach leży w regionie największych zespołów stawów rybackich. Obfitość wód i mokradeł sprzyjała bogatej roślinności, a w lasach i na bagnach trudnych do przebycia żyły zwierzęta i ptactwo wodne. Poszczególne obszary leśne miały swoje nazwy jak: Kryjamy, Wielki Las, Borek, Wykietek, Góry, Niziny, Bratnik, Zalesie, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Józef Weyssenhoff urządzał w nich polowania na dziki, sarny i lisy, a piękne widoki przyrody wykorzystał w powieści „Soból i panna". Dziś w parku znajdują się takie pomniki przyrody jak buk zwyczajny, dąb szypułkowy, czy jesion wyniosły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problemem jest samo dostanie się do Kozlowki.Komunijacji publicznej praktycznie nie ma,a nie każdy posiada własne auto. Panie burmistrzu,może należałoby zadbać o polepszenie transportu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja bym bardzo chciał pozdrowić cały ród Podleśnych jako świeżo upieczonych mieszczuchów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie burmistrzu, może należałoby zadbać o polepszenie transportu
Rozwiązanie widzę proste, tanie, ekologiczne. Rowery. Miejskie, jak najbardziej. Przejazd rowerem tak malowniczej, a zarazem nie za długiej, niezbyt męczącej trasy byłby dodatkową atrakcją plenerowo - turystyczną. Świetną promocją zdrowego trybu życia. Moim skromnym zdaniem, warto by się również, wzorem Kazimierza nad Wisłą, zastanowić nad organizacją czegoś w rodzaju końskiego taxi. Atrakcja niesamowita, a i okazja dla podreperowania budżetu miasta jak i mieszkańców okolicznych wiosek...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie miałam na myśli objazdu po okolicy a dojechanie do Kozlowki z Lublina czy chociażby z Lubartowa. Pracowałam kilka lat w tym muzeum i wielokrotnie słyszałam skargi turystów,że nie ma tam czym dojechac. Myślę,że skoro Kamionka stała się miastem to powinno się coś zrobić,żeby już nie było takiego problemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie miałam na myśli objazdu po okolicy a dojechanie do Kozlowki z Lublina czy chociażby z Lubartowa. Pracowałam kilka lat w tym muzeum i wielokrotnie słyszałam skargi turystów
Gwoli usprawiedliwienia słów kilkoro. Nie miałem zamiaru niczego krytykować dla samej krytyki, to nie leży w moim charakterze. Myślę, że problem dojazdu jest do rozwiązania - kwestia dogadania się na poziomie lokalnych samorządów. No i jest mi niezmiernie miło poznać!Podwójnie. Nie tylko bowiem pochodzę z okolic Lubartowa, to kilka razy miałem niekłamaną przyjemność zwiedzać pałac, kaplicę i przyległy, piękny park. Cudny zawsze, ale w okresie kwitnienia róż - szczególnie. Pozdrawiam serdecznie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...