Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

APEL DO WŁADZ BIŁGORAJA - NIE BĄDŹCIE MORDERCAMI

Utworzony przez welton, 23 stycznia 2011 r. o 17:01
Sytuacja polskiej służby zdrowia jest tragiczna ( oczywiście nie wszędzie )to wszyscy wiedzą , jest za mało szpitali , za mało fachowej ,rzetelnej opieki lekarskiej w szpitalach, ale sytuacja " szpitalna "jaka w chwili obecnej znajduje się powiecie biłgorajskim spędza wielu ludziom sen z powiek. Pragnę zacząć od tarnogrodzkiego szpitala , likwidowanego ze względu na długi i tutaj nasuwa się pytanie czemu akurat ten szpital skoro wszystkie mają długi , czy za złą politykę zdrowotną CAŁEGO KRAJU mają cierpieć niewinni ludzie , ludzie z okolicznych wsi i miasteczek , ludzie , którzy pracują przez całe życie w trudzie i znoju ale gdy doskwierać zaczyna im starość i choroby odmawia im się opieki w pobliskim szpitalu. Chociaż różne opinie krążą o i tym szpitalu wśród pacjentów to jednak większość z nich gdyby miało wybór Tarnogród czy Biłgoraj wybrałaby szpital i opiekę lekarzy w Tarnogrodzie. Gdzie są władze Tarnogrodu gdzie rada ,czemu na to zamknięcie lokalnego oddziału wewnętrznego pozwalają? W tej chwili w szpitalu w Biłgoraju brakuje już wolnych miejsc , brakuje lekarzy , pacjenci leżą po kilka dni czekając na jakiekolwiek badania , to jest nie do przyjęcia aby człowiek gdy zachoruje nie mógł godnie się leczyć. Apelujemy Panie STAROSTO Biłgoraja , Panie BURMISTRZU Tarnogrodu my , większość tutejszej społeczności nie chcemy zamknięcia szpitala w Tarnogrodzie. Czy tego nie widzą lokalne władze , gdzie są ich sumienia? Z TEGO MIEJSCA TUTAJ APELUJĘ DO WŁADZ POWIATU BIŁGORAJ DO WŁADZ WOJEWÓDZTWA LUBLIN APELUJĘ DO WSZYSTKICH POSŁÓW , SENATORÓW ZIEMI LUBELSKIEJ I NIE TYLKO , APELUJĘ DO WSZYSTKICH LUDZI KTÓRZY WIEDZĄ I ZNAJĄ BÓL I CHOROBY DO WSZYSTKICH TEŻ ZDROWYCH APELUJĘ NIE POZWÓLMY NA ZAMKNIĘCIE SZPITALA W TARNOGRODZIE NIE POZWÓLMY OGRANICZYĆ SOBIE DOSTĘPU DO PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ TO JEST NASZE PRAWO DO NIEJ A PAŃSTWA NASZEGO I WŁADZ NAMI RZĄDZĄCYCH JEST TO OBOWIĄZEK ABY NAM TO ZAPEWNIĆ. APELACJĘ SKŁADAM NA RĘCE LOKALNYCH WŁADZ TARNOGRODU , BIŁGORAJA JAK RÓWNIEŻ LUBLINA. Kończąc pragnę jeszcze zaznaczyć ,że każdy nasz głos każdy podpis może uchronić nas i naszych cierpiących w chorobach bliskich od utraty ostatniej możliwości ratunku , ratunku który wiele już razy okazał się jakże pomocny w nagłych przypadkach związanych z pogorszeniem się zdrowia. Proszę więc mobilizujmy swe siły , stawmy opór takim decyzjom a zaowocuje to w przyszłości i pomoże każdemu z nas , gdyż nie ma ludzi niechorujących to jest tylko kwestia czasu , niestety ale tak już jest i tylko tutaj nic nie możemy zrobić .
Ostatnio edytowany 23 stycznia 2011 r. o 22:00
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zbierzmy się wszyscy pod starostwem i zablokujmy wejścia niech przyjedzie telewizja niech kraj zobaczy co tu się dzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BĘDZIE NAS WIELU
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żal ściska serce pęka a tu wokół znieczulica u wszystkich władz regionu , może myślą sobie tak : my mamy władzę i pieniądze i nie straszne nam będzie starość i związane z nią choroby , mamy to gdzieś w d...... . Ale kiedyś okaże się jednak że i ich dopadnie ten stan tak nieunikniony i pomyślicie wówczas , że nie ma odpowiedniej placówki w pobliżu miejscowości zamieszkania a być może ambulans nie dojedzie na czas czego nie życzę nikomu i nie wystarczą nawet Wasze pieniądze ; będzie po prostu na wszystko za późno. Życzę więc szybkiego opamiętania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To czepianie się władz powiatowych w Biłgoraju już powoli zaczyna być nudne, i raczej nie wygląda jak prawdziwa troska o istnienie szpitala, ale jak nagonka zmarginalizowanych lokalnych środowisk politycznych, które popiszą sobie na forach i pooceniają, same nie robiąc nic w temacie ratowania szpitala w Biłgoraju. Bo dlaczego nikt nie napisze - że właśnie powiat spłaca długi szpitala, przejął je i spłaca. A po co przejął i spłaca - a po to żeby ten szpital istniał. Spłaca ten powiat nie swoje długi, tylko długi szpitala, a spłaca dlatego w głównej mierze - że NFZ temu szpitalowi nie zapłacił za wykonane usługi medyczne, lub ich wycena jest niewystarczająca. Czy starosta jakikolwiek w tym kraju ustalał zasady płatności za świadczenia medyczne - NIE - czy starosta, jakikolwiek w tym kraju ustalał limity przyjęć, zasadę, że w danym roku to złamań nogi np. na terenie powiatu biłgorajskiego będzie tyle a tyle - NIE. Nic nie mają do tego samorządy, co Ministerstwo i Rząd wyprawia ze służbą zdrowia, ale samorządy za to muszą spłacać długi szpitalne. Prosił się któryś starosta o otrzymanie szpitala pod opiekę - NIE. Dostał ten rządowy przydział, tylko kasy na to nie dostał. A teraz tych nawołujących do odwiedzenia starosty - jakiegokolwiek - zapraszam - ale do odwiedzenia Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ. Bo to tam zapadają decyzje, tam dzielą kasę. W starostwach nie ma czego szukać, tam się tylko wykonuje zadania zlecone.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szpital w Biłgoraju został wydzierżawiony i prowadzi go prywatna spółka. Byłam tam nie tak dawno u znajomego, który leżał na oddziale neurologicznym – wszystko wyglądało normalnie, pacjentów masa, pielęgniarki latają, kumpel zadowolony, że opieka spoko. Więc o co chodzi z tym szpitalem w Biłgoraju, przecież funkcjonuje normalnie. Mam wrażenie, że komuś zależy na sianiu zamętu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale napisał:
Szpital w Biłgoraju został wydzierżawiony i prowadzi go prywatna spółka. Byłam tam nie tak dawno u znajomego, który leżał na oddziale neurologicznym – wszystko wyglądało normalnie, pacjentów masa, pielęgniarki latają, kumpel zadowolony, że opieka spoko. Więc o co chodzi z tym szpitalem w Biłgoraju, przecież funkcjonuje normalnie. Mam wrażenie, że komuś zależy na sianiu zamętu.
A porównaj opiekę tutaj z opieką w innych szpitalach np. w Leżajsku ( podobne miasteczka ), otóż tam jeśli się zgłaszasz w nagłym przypadku najpierw otaczają opieką począwszy od izby przyjęć na lekarzach skończywszy i dopiero później pytają o dokumenty a w Biłgoraju o zgrozo jest totalna pomyłka a nie szpital ( chodzi o organizację i lekarzy )najpierw chcą dokumenty , podaję przykład > żona w ciąży zasłabła , jedziemy na izbę przyjęć , a tam mówią : to trzeba na oddział ginekologii i wogóle nie interesują się sytuacją i tu jest horror dla mnie chorej żony i oczywiście dziecka - po pierwsze nie wiemy jak go znaleźć gdyż jest z innej strony budynku biegam a jesteśmy tu pierwszy raz w końcu znajduję, po drugie gdy już wchodzimy do budynku trzeba wejść na piętro chyba nawet drugie po schodach i ktoś śmie powiedzieć , że jest w tym szpitalu normalnie to chyba jest znajomym lekarzy albo wyłożył trochę kasy . Opisałem tą sytuację ,mogę przedstawić inne równie drastyczne , jest tu nienormalnie a winę ponosi za to również lokalna władza bo w końcu jest gospodarzem na swoim terenie , tylko co ma zrobić jak to wszyscy jadą na jednym wózku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to fakt , jest taki szpital , ogólnie mało znany , szpital w Lubaczowie . Coś niesamowitego , jak tam czysto jak tam przyjemnie i gdyby nie chorzy to wygląda na hotel z czterema gwiazdkami. Wszędzie tam dużo zielonych kwiatów panuje cisza i spokój aż rzec się chce że tutaj nie straszne jest żadna choroba , opieka wyśmienicie wyborna zarówno jak lekarze jak i pielęgniarki . I tu jest przykład dla całego kraju : właśnie tak powinny wyglądać inne szpitale , naprawdę szpitale , które widziałem czy w Lublinie czy nawet w Warszawie są daleko z tyłu za tym w Lubaczowie , a takie sobie małe miasto . Jest to przykład ,że służba zdrowia a w szczególności szpitale mogą inaczej wyglądać i funkcjonować , że mogą wyglądać normalnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
synko napisał:
to fakt , jest taki szpital , ogólnie mało znany , szpital w Lubaczowie . Coś niesamowitego , jak tam czysto jak tam przyjemnie i gdyby nie chorzy to wygląda na hotel z czterema gwiazdkami. Wszędzie tam dużo zielonych kwiatów panuje cisza i spokój aż rzec się chce że tutaj nie straszne jest żadna choroba , opieka wyśmienicie wyborna zarówno jak lekarze jak i pielęgniarki . I tu jest przykład dla całego kraju : właśnie tak powinny wyglądać inne szpitale , naprawdę szpitale , które widziałem czy w Lublinie czy nawet w Warszawie są daleko z tyłu za tym w Lubaczowie , a takie sobie małe miasto . Jest to przykład ,że służba zdrowia a w szczególności szpitale mogą inaczej wyglądać i funkcjonować , że mogą wyglądać normalnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czemu tak w tym Biłgoraju o wszystko ciężko ??????????? Są teraz wielkie możliwości i szanse rozwoju miasta i regionu , jest wiele dopłat z funduszów unijnych , potrzeba tylko zaangażowania i chęci w tym kierunku władz samorządowych i tu jest chyba sedno nieudactwa pogrążającego miasto w nicości bo tutaj jest rządza dbania ale o swoje prywatne interesy , tutaj jest grupa osób powiązanych układami i nikt i nic poza nimi nie może się normalnie rozwijać i należycie i godnie funkcjonować ani biznes niezależny, urzędy ani publiczna służba zdrowia bo prywatna to jak najbardziej ba powiem więcej prywatnie przyjmie chorego tutaj lekarz nawet w godzinach pracy z funduszem. Sam byłem tego doświadczyć : wypadek przy pracy jadę do lekarza a tu niestety odmowa bo już późna godzina bo ok.18 i tak do kilku innych i to samo wszędzie , w końcu mając dość bólu i wszystkiego mówię ostatniemu odmawiającemu lekarzowi który odmawia bo jeszcze ma trzy osoby ; to morze prywatnie panie doktorze a tu o dziwo odpowiedź proszę zaczekać i nawet wzywa mnie jeszcze przed innymi czekającymi . O zgrozo co za miasto co za lekarze , gdzie ich sumienia jeśli wogóle je mają jeszcze?????????????????/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
synko napisał:
to fakt , jest taki szpital , ogólnie mało znany , szpital w Lubaczowie . Coś niesamowitego , jak tam czysto jak tam przyjemnie i gdyby nie chorzy to wygląda na hotel z czterema gwiazdkami. Wszędzie tam dużo zielonych kwiatów panuje cisza i spokój aż rzec się chce że tutaj nie straszne jest żadna choroba , opieka wyśmienicie wyborna zarówno jak lekarze jak i pielęgniarki . I tu jest przykład dla całego kraju : właśnie tak powinny wyglądać inne szpitale , naprawdę szpitale , które widziałem czy w Lublinie czy nawet w Warszawie są daleko z tyłu za tym w Lubaczowie , a takie sobie małe miasto . Jest to przykład ,że służba zdrowia a w szczególności szpitale mogą inaczej wyglądać i funkcjonować , że mogą wyglądać normalnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam muszę przyznać rację przedmówczyni. Miesiąc temu przebywałam w lubaczowskim szpitalu na położnictwie, szłam tam z totalnie negatywnym nastawieniem gdyż już się nasłuchałam co dzieje się po szpitalach i o dziwo totalnie zostałam zaskoczona w pozytywnym znaczeniu tego słowa. ekspresowe przyjęcie na oddział, opieka pielęgniarek i położnych bez zarzutu, co chwilkę chodziły i pytały jak się czuję itp... po cięciu opieka również rewelacyjna, pomagały się umyć, ubrać, wspierały dobrym słowem. Warunki rewelacyjne, sale jedno lub dwu osobowe każdy z łazienką, czyściutko tam i przyjemnie, nie czuje się tam, że jest się w szpitalu. Apel do wszystkich kobiet, które mają dylematy taki jak ja miałam gdzie się wybrać na porodówkę - tylko Lubaczów a na pewno nie pożałujecie tej decyzji;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak właśnie są szpitale i są placówki , które śmią się zwać szpitalem choć na to nie zasługują a to dzięki ludziom , którzy tam pracują : lekarzom , pielęgniarkom itd. Byłem świadkiem pewnej sytuacji w biłgorajskim szpitalu : cierpiąca chora ( starsza kobieta ) , cierpiąca bardzo w bólach co widać i słychać wciska po raz drugi guzik alarmujący - wzywający ( za pierwszym razem przychodzi pielęgniarka i rozmową tłumacząc że nie ma lekarza cisza chorą ) , po kilku minutach sygnału alarmu przychodzi energicznie pielęgniarka ( od razu widać jej ogromną złość ) i nie bacząc na nic zaczyna mocno krzyczeć na chorą jakoby co ona robi ,że wzywa znowu pomoc skoro pielęgniarki nie mają czasu bo rozkładają leki. Czy to jest normalne zachowanie osoby , która zdecydowała się na pracę w służbie zdrowia , czym wytłumaczyć takie podejście pielęgniarek i lekarzy do chorych pacjentów , dlaczego lekarze czekają tylko na łapówkę i wówczas trochę podejmą leczenie chorego , czy to jest normalne ?????????????????????????????????????????????????????????? Według mnie to jest chore , to ludzie pracujący jako lekarze ( z tego względu nie powinni nawet tak się nazywać ) powinni najpierw się wyleczyć z chęci brania w kieszeń żerując na chorym i jego rodzinie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest dobra wiadomość a mianowicie szpital w Tarnogrodzie po niedawnym zamknięciu wznowił swoją działalność. Jest nadzieja ,że poprawi się w nim teraz opieka ,że lekarze i pielęgniarki uświadomią sobie w końcu , że są oni dlatego aby leczyć i pomagać przebywającym w szpitalu chorym. Chociaż osobiście włożyłem trochę wkładu w walce o przywrócenie działalności szpitala , teraz mam znowu mieszane opinie o kadrze lekarzy i pielęgniarek ( oczywiście nie wszystkich ). Najpierw zacznę od dzierżawcy spółce Arion , czy coś zrobiła w kierunku poprawy opieki medycznej , szpitalnej w powiecie ? Twierdząco stwierdzam że nie , wręcz przeciwnie , ponieważ chociażby decyzja zamknięcia szpitala w Tarnogrodzie była nieodpowiedzialna i przyniosła dalsze straty zwiększając tym samym dług szpitala , a była tylko zagrywką wobec pewnych osób ( lekarzy ) , którzy od początku weszli w konflikt z tą spółką. Tym samym postawa taka Arion świadczy o braku zainteresowania na temat problemu lecznictwa szpitalnego w powiatowych szpitalach. Aby uzdrowić całą chorą sytuację w naszych szpitalach dyrekcja powinna najpierw wzmocnić nadzór nad sobie podwładnymi lekarzami , ograniczyć zakazując im brania łapówek za leczenie chorego w szpitalu , wzmocnić nadzór nad pielęgniarkami niech wypełniają swoje obowiązki należycie i sumiennie a nie z przymusu osobistego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam serdecznie Opowiem państwu krótką historię Znieczulica panuje w naszym kraju i w szpitalu w Tarnogrodzie nie wiem czy to wina lekarzy czy też ludzi wpływowych znieczulonych. Mianowicie mój Tatuś nagle zachorował na raka krtani, przełyku i znalazł się w szpitalu w Tarnogrodzie. Na samym wstępie został potraktowany jak żyjący nieboszczyk nikogo nie interesowało fakt ze MÓJ TATO CHCE ŻYĆ .Nie piszę wam tego by kogoś oskarżyć lecz by dotrzeć do skamieniałych serduszek ludzi którzy mogą coś zmienić coś zrobić . Kilka sów o samym oddziale : 1Niesamowita nędza 1a Swąd panujący na sali w której znajdował się mój Tatuś był nie do wytrzymania (nie wiem czy to wina personelu czy też władzy która ma za nic cierpienie ludzkie i godność człowieka istoty ludzkiej ). 2 Znieczulica 2a Ordynator szpitala ma gdzieś swoich podopiecznych ( gdy przyszłam zalana łzami wraz z moją siostra spytać o stan zdrowia Tatki niemal że nie wyrzucił nas z gabinetu rozłożony na swej kanapie stwierdził ze jest w tej chwili sprzątanie (wiem że to był tylko zwykły pretekst by nas przysłowiowo spławić )ton jego głosu powiedział nam wszystko NIE PRZESZKADZAĆ 3 Opieka 3a Za każdym razem gdy zjawiałam się w szpitalu Tatuś był posikany nie umyty Prosił nas byśmy go zabrały ze szpitala niestety nie mogłyśmy tego zrobić gdyż Tata szybko w domu się odwadniał ponieważ nie przyjmował żadnych płynów gdyż choroba mu nie pozwalała na przyjęcie nawet najmniejszej ilości wody czy prowiantu . Starałam się z siostra o przydzielenie Tacie pielęgniarki środowiskowej by mogła podać kroplówkę Tacie w domu . Tak bardzo chce z nami spędzić te ostatnie chwile ale niestety odmówiono nam jakiejkolwiek pomocy wręcz wyśmiano . Postanowiliśmy wypisać Tatę z szpitala i walczyć zatrudnić pielęgniarkę prywatnie oddać wszystko za chwilę radości na twarzy schorowanego Tatusia mam nadzieję i wierze w to ze nam się uda . Błagam ludzi którzy mają wpływ i dobre serca by zrobili coś by polepszyć jakość leczenia i opieki ludzi znajdujących się w tym szpitalu . Ps . Mój Tata jest niesamowitym człowiekiem ciepłym , kochającym i czułym adoptował mnie jak miałam 2 latka dał mi wszystko wiec wiem ze zasługuje na wszystko jak i pacjenci których tam poznałam . Magdalena
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...