Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ja też nie jestem "swój', bo nie pochodzę z Bełżyc, ale tu mieszkam, i chcę aby MOIM miastem rządzili mądrzy, kulturalni, a przede wszystkim uczciwi ludzie. Szanuję obecnego burmistrza i szanuję poprzedniego- Czuryszkiewicza. Niezależnie skąd pochodzą. Liczy się m.in. osobowość, charakter- podejście do ludzi i znajomość swojego urzędniczego "fachu". Ludzie popierający Króla "bo jest swój" - zwalczali Czuryszkiewicza, ktory też jest 'bełżycki". HIPOKRYZJA I MANIPULACJA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
dokładnie .nie napinać się tylko niech ktoś kto się zna przytoczy odpowiedni przepis. uchwała dotyczyła otrzymania absolutorium a było 7:7 więc absolutorium nie dostał.teraz kwestia dobrania słów.... jak to zwykle w naszym prawie bywa... wszystko zależy od interpretacjiiiiiiiii
Remis jest traktowany jako udzielenie absolutorium ######lex.pl/samorzad/artykul/269 ,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ma absolutorium napisał:
Remis jest traktowany jako udzielenie absolutorium www.lex.pl/samorzad/artykul/269,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" nie swój napisał:
Ja też nie jestem "swój', bo nie pochodzę z Bełżyc, ale tu mieszkam, i chcę aby MOIM miastem rządzili mądrzy, kulturalni, a przede wszystkim uczciwi ludzie. Szanuję obecnego burmistrza i szanuję poprzedniego- Czuryszkiewicza. Niezależnie skąd pochodzą. Liczy się m.in. osobowość, charakter- podejście do ludzi i znajomość swojego urzędniczego "fachu". Ludzie popierający Króla "bo jest swój" - zwalczali Czuryszkiewicza, ktory też jest 'bełżycki". HIPOKRYZJA I MANIPULACJA.
"To widać, słychać ............ i czuć" !!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='grobel' date='17.05.2010, 21:21:16' post='287415'] Pan Marek Poniatowski nie ma racji, jesli przewodniczacy Rady poddał pod głosowanie wniosek Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium i wniosek ten nie uzyskał wiekszosci to znaczy, że burmistrz nie otrzymał absolutorium. I tak właśnie było, chyba że ta ,,pracownica" sfałaszowała protokół. Jest do obsługi rady, a nie wykonuje poleceń? Niech się przeniesie do sekretariatu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
######belzyce.pl/index.php?option=com_con...76&Itemid=1 czy to oznacza że krewny burmistrza straci pracę ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Choć to forum o naszym Burmistrzu i jego odwiecznym problemie jakim jest niestety nasz przewodniczący to mam taki mały apel do pana Palikota... Drogi panie Palikocie! Jeśli nie chce Pan upadku partii PO, chce Pan aby mieszkańcy Bełżyc głosowali na partię PO to zerwij Pan wszelkie stosunki z panem Zbigniewem Królem! Jest on osobą, która na każdą prośbę lub sprawę mu polecaną zaprzysięga się co on nie zrobi aby załątwić interesanta i jego sprawę i na tym się kończy! Wszystko czego się dotknie potrafi pociągnąć na samo dno! Proszę poważnie potraktować moje ostrzeżenie, jeśli zależy Panu na tych kilku głosach w Bełżycach!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~wyborca~ napisał:
Choć to forum o naszym Burmistrzu i jego odwiecznym problemie jakim jest niestety nasz przewodniczący to mam taki mały apel do pana Palikota... Drogi panie Palikocie! Jeśli nie chce Pan upadku partii PO, chce Pan aby mieszkańcy Bełżyc głosowali na partię PO to zerwij Pan wszelkie stosunki z panem Zbigniewem Królem! Jest on osobą, która na każdą prośbę lub sprawę mu polecaną zaprzysięga się co on nie zrobi aby załątwić interesanta i jego sprawę i na tym się kończy! Wszystko czego się dotknie potrafi pociągnąć na samo dno! Proszę poważnie potraktować moje ostrzeżenie, jeśli zależy Panu na tych kilku głosach w Bełżycach!
Wolę z Królem stracić jak z ,,twoim" burmistrzem zyskać. Apeluj do takich pustych głów jak twoja. J.P.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~wyborca~ napisał:
Choć to forum o naszym Burmistrzu i jego odwiecznym problemie jakim jest niestety nasz przewodniczący to mam taki mały apel do pana Palikota... Drogi panie Palikocie! Jeśli nie chce Pan upadku partii PO, chce Pan aby mieszkańcy Bełżyc głosowali na partię PO to zerwij Pan wszelkie stosunki z panem Zbigniewem Królem! Jest on osobą, która na każdą prośbę lub sprawę mu polecaną zaprzysięga się co on nie zrobi aby załątwić interesanta i jego sprawę i na tym się kończy! Wszystko czego się dotknie potrafi pociągnąć na samo dno! Proszę poważnie potraktować moje ostrzeżenie, jeśli zależy Panu na tych kilku głosach w Bełżycach!
W tej sytuacji zarówno Burmistrz jak i Pracownik RIO ma obowiązek poinformowania prokutraturę o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa: A - przeciw dokumentom przez Pana Króla bądz te Panią która obsługuje Radę. B - wprowadzenia do obrotu prawnegp dokumentu przerobionego. ( przez Pana Króla) C - pomówienia urzędnika przez Burmistrza , Króla lub tę Panią która na codzień obsługuje Radę i prawdopodobnie , bo tak to odczytałem pozwala sobie na " przeróbki protokołów. 9Niech to ustali Prokurator). Ponadto Prokuratura powinna wszcząć również śledztwo z urzędu. Jeżeli Burmistrz lub RIO nie zrobi doniesienia do prokuratury że pozyskali informację o przestępstwie to ja to zrobię . Miła Nutka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~wyborca~ napisał:
Choć to forum o naszym Burmistrzu i jego odwiecznym problemie jakim jest niestety nasz przewodniczący to mam taki mały apel do pana Palikota... Drogi panie Palikocie! Jeśli nie chce Pan upadku partii PO, chce Pan aby mieszkańcy Bełżyc głosowali na partię PO to zerwij Pan wszelkie stosunki z panem Zbigniewem Królem! Jest on osobą, która na każdą prośbę lub sprawę mu polecaną zaprzysięga się co on nie zrobi aby załątwić interesanta i jego sprawę i na tym się kończy! Wszystko czego się dotknie potrafi pociągnąć na samo dno! Proszę poważnie potraktować moje ostrzeżenie, jeśli zależy Panu na tych kilku głosach w Bełżycach!
Popieram Pana piszącego tą przykrą prawdę. Szanuję Pana Palikota. Szanuję PO. Niemniej jednak partia PO powinna się wystrzegać tego typy ludzi. Ludzi którzy nie mają w srodowisku Bełżyc aurorytetu. Miałem się zapisać - wstąpić do PO. Jednak z tego typu ludzmi nie jest mi po drodze. Jestem uczciwym człowiekiem i tylko z takimi chcę sprzebywać. Takim ludziom chcę podawać rękę. Marek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
J.P. napisał:
Wolę z Królem stracić jak z ,,twoim" burmistrzem zyskać. Apeluj do takich pustych głów jak twoja. J.P.
Nie musisz mnie obrażać, nie znasz mnie i nie wiesz co mam w głowie. Podejrzewam, że tak jak na poprzednim blogu o aferze Króla i przedszkola odpisywał sam pan Król, tak i teraz powyższe słowa napisał właśnie ON!? Czy nie ma pan odwagi podpisać się swoimi inicjałami, brakuje tylko aby dopisał pan jeszcze JPII! A pan burmistrz nie jest wcale moim, wcale na niego nie głosowała żadna osoba z moich najbliższych ani ja! Ponadto pragnę poinformować iż w zaistniałej sytuscji Bełżyc nie ma tu już nic do stracenia a napewno nie do pozyskania razem "z Twoim Królem" Czemu do tej pory pan Król tylko pojudzał ludzi, zwołyłał TV dla mieszkańców wsi, którzy stracili studnię razem z działką a potem naobiecywał podniecony przed kamerą, że właśnie "zrobi wszystko" dla nich, i było to jego punktem honoru tak samo jak obiecał rodzicom przedszkolaków, iż będą płacić mniej niż do tej pory czyli mniej niż 100zł za pobyt dziecka w placówce a po realnym podliczeniu, każdy rodzic będzie musiał zapłacić jak za prywatne przedszkole (choć to wcale gorsze od prywatnego nie jest!!!). I też obiecywał to przed kamerami tylko na siedziąco w obecności kobiety redaktor, bo jego kultura osobista jest taka sama jak ci co przez niego przekupieni butelką głosowali na niego w ostatnich wyborach. I dlatego mój apel, niech każdy się zastanowi czy nadal w tych NASZYCH BEŁŻYCACH ma tak być nędznie, że aż wstyd na całą okolicę! Czy nadal mamy tylko tracić i nie pozyskiwać nawet złotówki ze środków unijnych tylko dlatego aby zrobić na złość i trzymac na bakier z burmistrzem radni z G8 na czele z Królem i Wójtowiczem, ludzie obudżcie się i przejrzyjcie na oczy. Ruszcie się tylko za nasz powiat a nawet teren naszej gminy a zobaczycie jak wszędzie rozkwitają małe miejscowości takie jak Bełżyce. Ile radni razem ze swoimi burmistrzami choć nie są z jednych ugrupowań politycznych robią coś dla dobra swojego i swoich najbliższych. Ale tu u NAS musi być postawione na swoim tak tylko dla zasady. I po co, może to właśnie Ty masz pusto w głowie i tylko chcesz dalej tracić z Królem, bo przecież TWOJE DZIECI I TWOJA RODZINA niczego w życiu tu nie będą potrzebować. Pewnie zaraz odpiszesz i postawisz mi nowe zarzuty, właśnie tylko po to aby dla zasady być przeciwko, ale tego można się spodziewać po rodowitych Królach, Wójtowiczach, Wieczorkiewiczach, itd itd itd... Głosujmy z głową a nie "z głową w chmurach"!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miła Nutka napisał:
W tej sytuacji zarówno Burmistrz jak i Pracownik RIO ma obowiązek poinformowania prokutraturę o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa: A - przeciw dokumentom przez Pana Króla bądz te Panią która obsługuje Radę. B - wprowadzenia do obrotu prawnegp dokumentu przerobionego. ( przez Pana Króla) C - pomówienia urzędnika przez Burmistrza , Króla lub tę Panią która na codzień obsługuje Radę i prawdopodobnie , bo tak to odczytałem pozwala sobie na " przeróbki protokołów. 9Niech to ustali Prokurator). Ponadto Prokuratura powinna wszcząć również śledztwo z urzędu. Jeżeli Burmistrz lub RIO nie zrobi doniesienia do prokuratury że pozyskali informację o przestępstwie to ja to zrobię . Miła Nutka
A co będzie, jesli Król ma rację i to on doniesie do prokuratora? I co? Zmienisz ksywę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marek B. napisał:
Popieram Pana piszącego tą przykrą prawdę. Szanuję Pana Palikota. Szanuję PO. Niemniej jednak partia PO powinna się wystrzegać tego typy ludzi. Ludzi którzy nie mają w srodowisku Bełżyc aurorytetu. Miałem się zapisać - wstąpić do PO. Jednak z tego typu ludzmi nie jest mi po drodze. Jestem uczciwym człowiekiem i tylko z takimi chcę sprzebywać. [b]Takim ludziom chcę podawać rękę. [/b]Marek
Dzielisz jak PIS ludzi na prawych i nieprawych, temu podasz rekę, temu nie podasz. Piszesz o uczciwości sam o sobie, ciekawe co np. sąsiad o tobie powie. Najlepiej wystaw się na publiczny osąd, zrób lub chciej zrobić coś dla innych, a wtedy zobaczysz jak cię ocenią, czy tak jak ty siebie - że jesteś uczciwy? A z tym podawaniem ręki będziesz miał kłopot, bo jak rozpoznasz tych uczciwych, lepiej je włóż do kieszeni żebyś się przypadkowo nie zaraził.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~wyborca~ napisał:
Nie musisz mnie obrażać, nie znasz mnie i nie wiesz co mam w głowie. Podejrzewam, że tak jak na poprzednim blogu o aferze Króla i przedszkola odpisywał sam pan Król, tak i teraz powyższe słowa napisał właśnie ON!? Czy nie ma pan odwagi podpisać się swoimi inicjałami, brakuje tylko aby dopisał pan jeszcze JPII! A pan burmistrz nie jest wcale moim, wcale na niego nie głosowała żadna osoba z moich najbliższych ani ja! Ponadto pragnę poinformować iż w zaistniałej sytuscji Bełżyc nie ma tu już nic do stracenia a napewno nie do pozyskania razem "z Twoim Królem" Czemu do tej pory pan Król tylko pojudzał ludzi, zwołyłał TV dla mieszkańców wsi, którzy stracili studnię razem z działką a potem naobiecywał podniecony przed kamerą, że właśnie "zrobi wszystko" dla nich, i było to jego punktem honoru tak samo jak obiecał rodzicom przedszkolaków, iż będą płacić mniej niż do tej pory czyli mniej niż 100zł za pobyt dziecka w placówce a po realnym podliczeniu, każdy rodzic będzie musiał zapłacić jak za prywatne przedszkole (choć to wcale gorsze od prywatnego nie jest!!!). I też obiecywał to przed kamerami tylko na siedziąco w obecności kobiety redaktor, bo jego kultura osobista jest taka sama jak ci co przez niego przekupieni butelką głosowali na niego w ostatnich wyborach. I dlatego mój apel, niech każdy się zastanowi czy nadal w tych NASZYCH BEŁŻYCACH ma tak być nędznie, że aż wstyd na całą okolicę! Czy nadal mamy tylko tracić i nie pozyskiwać nawet złotówki ze środków unijnych tylko dlatego aby zrobić na złość i trzymac na bakier z burmistrzem radni z G8 na czele z Królem i Wójtowiczem, ludzie obudżcie się i przejrzyjcie na oczy. Ruszcie się tylko za nasz powiat a nawet teren naszej gminy a zobaczycie jak wszędzie rozkwitają małe miejscowości takie jak Bełżyce. Ile radni razem ze swoimi burmistrzami choć nie są z jednych ugrupowań politycznych robią coś dla dobra swojego i swoich najbliższych. Ale tu u NAS musi być postawione na swoim tak tylko dla zasady. I po co, może to właśnie Ty masz pusto w głowie i tylko chcesz dalej tracić z Królem, bo przecież TWOJE DZIECI I TWOJA RODZINA niczego w życiu tu nie będą potrzebować. Pewnie zaraz odpiszesz i postawisz mi nowe zarzuty, właśnie tylko po to aby dla zasady być przeciwko, ale tego można się spodziewać po rodowitych Królach, Wójtowiczach, Wieczorkiewiczach, itd itd itd... Głosujmy z głową a nie "z głową w chmurach"!
Bardzo mi się podoba to co napisałeś i w 100% zgadzam się z Tobą. Jest znacznie więcej ludzi myslących w podobny sposób (znam ich całkiem sporo) tylko nikt już nie chce pisać na forum, gdyż to o przedszkolu w ostatniej fazie zeszło totalnie na psyy a nie o to chodziło. Ale popieram w 100 %.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nadal podtrzymuję, że urzędasy to taka zbieranina łajzów bez ikry. Zgoda. Nie znam się na tym ustawodawstwie samorządowym. Ktoś tu nazwał mnie ignorantem... i słusznie. Ale do jasnej cholery takie remisy w głosowaniu nad absolutorium to bardzo częste przypadki. Czy organ nadzorujący to wszystko nie może wysłać do wszystkich samorządowców jasnej czytelnej interpretacji takiego remisu ? Gotowej instrukcji dla niedouczonych, co w takim przypadku należy robić. Przecież to jest śmieszne. W prostej sprawie straszą się prokuratorem, gazety się rozpisują, czy władza nam zidiociała już całkiem ? Na stadionach wrzeszczą "jebać PZPN", ale w świetle tego samorządowego remisu, remis na boisku jest zapięty na ostatni guzik i sędzia nie musi się konsultować co on oznacza dla zainteresowanych. Tak więc do roboty pieprzone łajzy, a nie do gazet i prokuratury! Jasne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to proste - remis to nie podjęcie uchwały, takie to trudne do zrozumienia? Tym bardziej że można nie podjąć uchwały o absolutorium bo to nie wywołuje żadnych skutków prawnych. Natomiast samowolą jest napisanie sobie uchwały przez przewodniczącego wbrew wynikom głosowania i za to się należy prokurator z urzędu. Co do urzędasów to temat na inną rozmowę. Do poczytania: ######lex.pl/samorzad/artykul/268 ######lex.pl/samorzad/artykul/269
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak jak w piłce - remis w meczu czyli po jednym punkcie a król chciał zgarnąć w tabeli 3 punkty dlatego podał fałszywe wyniki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PZPN napisał:
tak jak w piłce - remis w meczu czyli po jednym punkcie a król chciał zgarnąć w tabeli 3 punkty dlatego podał fałszywe wyniki
No dobra, ale to nie było zwykłe spotkanie tylko mecz pucharowy! Ktoś musi pozostać w grze i iść do góry, Król albo Góra. Skoro ta uchwała nie rodzi skutków prawnych (jak tu się wymądrza jeden gościu), to po chuja się tym podniecać ? Na sparingu to nam wisi kto wygrywa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wku***ony napisał:
Nadal podtrzymuję, że urzędasy to taka zbieranina łajzów bez ikry. Zgoda. Nie znam się na tym ustawodawstwie samorządowym. Ktoś tu nazwał mnie ignorantem... i słusznie. Ale do jasnej cholery takie remisy w głosowaniu nad absolutorium to bardzo częste przypadki. Czy organ nadzorujący to wszystko nie może wysłać do wszystkich samorządowców jasnej czytelnej interpretacji takiego remisu ? Gotowej instrukcji dla niedouczonych, co w takim przypadku należy robić.Przecież to jest śmieszne. W prostej sprawie straszą się prokuratorem, gazety się rozpisują, czy władza nam zidiociała już całkiem ? Na stadionach wrzeszczą "jebać PZPN", ale w świetle tego samorządowego remisu, remis na boisku jest zapięty na ostatni guzik i sędzia nie musi się konsultować co on oznacza dla zainteresowanych. Tak więc do roboty pieprzone łajzy, a nie do gazet i prokuratury! Jasne?
Zwróć uwagę, że w artykule wyraźnie pisze ;'Radca prawny urzędu stwierdził, że uchwała po prostu nie została przyjęta."" A więc chyba nie chodzi tu o niedouczonych urzędników, tylko o złą wolę Przewodniczącego RM?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Zwróć uwagę, że w artykule wyraźnie pisze ;'Radca prawny urzędu stwierdził, że uchwała po prostu nie została przyjęta."" A więc chyba nie chodzi tu o niedouczonych urzędników, tylko o złą wolę Przewodniczącego RM?
A kiedy będzie przyjęta? Bo jestem ciekawy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...