Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ludzie skończcie z tymi pomnikami .Pomnik to pamięć,miejsce w historii tego terenu,a nie miejsce,gdzie srają ptaki,a do tego sama postać moze budzić kontrowersje.Jest tyle potrzeb,a pieniądze są marnotrawione.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezczelność i arogancja radnych i urzędników nie zna granic!!! Jak to możliwe, że radni odrzucają uchwałę popartą przez większość pytanych mieszkańców, a przewodniczący nie raczy skomentować decyzji rady. Rozumiem że rada może podjąć taką decyzję, ale pod warunkiem że ma bardzo konkretne argumenty i wytłumaczy swoją decyzję mieszkańcom. 
I w ogóle, co to za rada. Jeśli na 13 radnych 8 nie ma zdania i nie potrafi się zdecydować, to niech zwolnią swoje miejsca dla ludzi, którzy mają jakieś poglądy i potrafią podjąć decyzję. Ciekawe, czy wszystkie głosowania w Bełżycach wyglądają podobnie. Mógłbym próbować jeszcze jakoś zrozumieć taką postawę, gdyby było to głosowanie jawne, w tym jednak przypadku wychodzi kompletne olewactwo i konformizm. Proszę to wziąć pod uwagę, gdy będą nowe wybory
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I w ogóle, co to za rada. Jeśli na 13 radnych 8 nie ma zdania i nie potrafi się zdecydować, to niech zwolnią swoje miejsca dla ludzi, którzy mają jakieś poglądy i potrafią podjąć decyzję. Ciekawe, czy wszystkie głosowania w Bełżycach wyglądają podobnie. Mógłbym próbować jeszcze jakoś zrozumieć taką postawę, gdyby było to głosowanie jawne, w tym jednak przypadku wychodzi kompletne olewactwo i konformizm. Proszę to wziąć pod uwagę, gdy będą nowe wybory
  czyli nic nie rozumiesz, bo to głosowanie było jawne i jak kto głosował jest do sprawdzenia   widać  "niefujara" nie potrafi odróżnić głosowania nieimiennego od tajnego   ps. zgadzam się jednak z tobą że jakieś zdanie trzeba mieć, choćby nawet miano się komuś narazić, ale odwaga jest na anonimowym forum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z artykułu wynika że na zebraniach większość mieszkańców poparła budowę pomnika, to skąd te sprzeciwy na forum. Ci co tu na forum anonimowo protestują mogli przyjść na zebrania i tam swoje zdanie wyrazić  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czyli nic nie rozumiesz, bo to głosowanie było jawne i jak kto głosował jest do sprawdzenia   widać  "niefujara" nie potrafi odróżnić głosowania nieimiennego od tajnego   ps. zgadzam się jednak z tobą że jakieś zdanie trzeba mieć, choćby nawet miano się komuś narazić, ale odwaga jest na anonimowym forum
A, jeśli tak to przepraszam, zwracam honor radnym. Zachowali się godnie... Faktycznie, nie jestem biegły w sprawach formalnych dotyczących głosowań, rad itd. Skoro jednak pan "Przewodniczący Chemperek nie chce zdradzić, w której był grupie. – To nie było imienne głosowanie – ucina" to rozumiem, że w protokole z sesji będą zapisane tylko liczby za, przeciw i niezdecydowanych (bo cały czas chodzi mi o tych niezdecydowanych). Jeśli więc ktoś nie był obecny na sesji i sobie nie zapisał kto jak podnosił rękę, to sprawdzenie jak kto głosował nie będzie proste. Na stronie gminy nie ma zapisu filmowego tej sesji (inne są), być może wkrótce się pojawi A co do odwagi na internetowym forum to rozumiem, że "lekko" to imię, a "strachliwy" nazwisko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytamy całość artykułu a nie tylko tytuł i 2 pierwsze linijki. Pomnik ma być finansowany z prywatnych pieniędzy a nie publicznych. Jak taki Pan chętny do remontowania dróg za prywatne pieniądze to niech Pan zrobi zbiórkę i dalej jazda droga powstanie jak stół z IKEI. Ale najpierw proponuje zrobić zbiórkę na dalszą edukację dla siebie w 3-4 klasie podstawówki chyba było czytanie ze zrozumieniem tekstu pisanego od tego poziomu proponuje zacząć. A jak tego tekstu też Pan nie zrozumie to....trudno nie zdziwi mnie to nic a nic  :) Pozdrawiam       ja ten tekst dobrze rozumiem ,za czasów Zapory  zginęli moi obydwaj dziadkowie , i co nieco wiem na temat , który STEFAN zna tylko z książki. Papier wszystko przyjmie              
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś kto anonimowo oskarża kogokolwiek o złodziejstwo, albo mówi że "postać może budzić kontrowersje" wykazuje najgorszego rodzaju tchórzostwo i konformizm - powtarza komunistyczne propagandowe oszczerstwa, bez sięgnięcia do obecnie dostępnyh źródeł wiedzy. Czasy minęły, mentalność pozostała... "Zapora" nie budzi najmniejszych kontrowersji, to po prostu jeden z największych i najtragiczniejszych polskich Bohaterów. Do coraz większej ilości ludzi ta prawda dociera i będziemy dalej pracować aby docierała jeszcze szerzej. Zwróćmy uwagę że nikt w miarę poważny już nie śmie powtarzać tych oszczerstw publicznie i ujawniając się. To o czymś świadczy   Rafał Dobrowolski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł sympozjum jest dobry, tylko jest jeden problem - jak zmusić te wszystkie osoby aby przyszły? W ciągu ostatniego roku byłem obecny na najważniejszych patriotycznych/ historycznych uroczystościach w Bełżycach. Jedyną osobą "publiczną' którą zawsze tam można spotkać jest pan Burmistrz lub Zastępca. Kiedyś spytałem jedną z tych osób, które nie pojawiają się o powód, odpowiedź była - ja już byłe/am na tylu uroczystościach, że więcej nie muszę. Kompletny brak zrozumienia że osoba publiczna ma obowiązek swoją postawą dawać przykład innym, szczególnie młodzieży. Ale oczywiście zastanowimy się także nad taką akcją   Pozdrawiam serdecznie   Rafał Dobrowolski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkim którzy mówią o Kombatantach - pomysł pomnika wyszedł ode mnie, przy wsparciu Grupy Historycznej Radosław, a my nigdy nie uznawaliśmy się za Kombatantów. Warto zanim się coś napisze zapoznać się ze sprawą. Rzucać kalumnie anonimowo potrafi każdy .... nie będę określał   Pozdrawiam serdecznie   Rafał Dobrowolski Komendant Rajdu Zapory
Dobrze to swiadczy o  Panu i Pana działalności, ale gdyby Pan wnikliwej przypatrzył się działalności tzw. Ruchu Oporu na tym terenie to zapewne Pan wie, że Bełżyce stanowiły centrum...Babin, Podole i okolice to AK, Wzgórze, Krężnica Okr..itd to BCh.. Dopiero zakonczenie wojny przyniosło rozejm....min.tych zwasnionych stron...a były jeszcze "bandy', które grabiły folwarki i bogatych włascicieli....o tych "cisza"...znam tyko z opowiesci dziadków jego nazwisko Ostański...???Może ta historia Pana zainteresuje ??? A może wyjaśnic sprawę przejęcia majątków  po żydach przez niektórych mieszkańców Bełżyc...????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak można do jednego "worka " wrzucać i bohaterów i zwykłych bandzorów? Proponuję obejrzec jeszcze raz film "Czas honoru". Tam też byli pokazani  i tacy i tacy a jeszcze do tego -komunistyczne prowokacje.A o Zaporze już tyle wiadomo, że przeciwników ( czytaj - "separatystów")  prosze o nie manipulowanie opinia publiczną, bo ludzie teraz są już na tyle uświadomieni, że metody rodem z PRL-u nie przechodzą. Jesli Burmistrz byłby sercem za pomnikiem, to przekonałby wg mnie  radnych. Panie Rafale - jesli Burmistrz jest tym zainteresowany szczerze, to napewno pomoże w dalszej pracy w tym zakresie, To nic trudnego "zmobilizowć" nauczycieli i dyrektorów do pomocy.TRZEBA TYLKO TEGO NAPRAWDĘ CHCIEĆ.Co do kombatantów -zgadzam się, że wielu jest zasłużonych, ale są i tacy "podpięci".Ale ludzie to i tak wiedzą, kto co robił w czasie wojny i po której stronie walczyli. Znacie wiersz Baczyńskiego, w którym pisał " Jakie szczęście, że nie można tego dożyć, kiedy pomnik ci wystawią, bohaterze, i morderca na nagrobkach kwiaty złoży."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czerwone ścierwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytamy całość artykułu a nie tylko tytuł i 2 pierwsze linijki. Pomnik ma być finansowany z prywatnych pieniędzy a nie publicznych. Jak taki Pan chętny do remontowania dróg za prywatne pieniądze to niech Pan zrobi zbiórkę i dalej jazda droga powstanie jak stół z IKEI. Ale najpierw proponuje zrobić zbiórkę na dalszą edukację dla siebie w 3-4 klasie podstawówki chyba było czytanie ze zrozumieniem tekstu pisanego od tego poziomu proponuje zacząć. A jak tego tekstu też Pan nie zrozumie to....trudno nie zdziwi mnie to nic a nic :) Pozdrawiam
Szanowny Panie. Może Pan zaproponuje postawienie tego pomnika wykonanego " z prywatnych  pieniędzy"  w Moniakach. Tam gdzie ludzie Zapory spalili 24 gospodarstwa chłopskie z całym dobytkiem, pobili mieszkańców,  nazywając to po pańsku chłostą. Zabrali niby" do lasu" to co im się podobało i smakowało, zostawiając głodne kobiety i dzieci nawet  bez " krowy matki rodziny" która dawała mleko jako często jedyna żywicielka dzieci czy starców ,  oraz innego dobytku który zabrali z sobą. Bimber też zabrali. Czekam na dyskusję na ten temat w Moniakach które nazywali czerwoną Moskwą. Czerwoną chyba tylko dla tego aby tym przykryć wstyd łuny pożarów które............. A może przedstawią ci Panowie inicjatorzy protokół z sądu nad pierwszym prezesem Gminnej Spółdzielni w Bełżycach którego zamordowano wyprowadzając w  pola jak psa,  za to tylko że się odważył być prezesem. A co z sądem i protokołem sądowym  nad komendantem posterunku milicji w Bełżycach czy w Chodlu zamordowanymi w ten sam sposób za to tylko że byli komendantami milicji. A może ktoś powie,  gdzie mielibyśmy dzisiaj tego bohatera gdyby udało mu się przekroczyć granicę i zwiać na zachód ,  kiedy uciekał z kraju. No gdzie ?. Powiedz drogi Panie,   kto tym ludziom dał prawo do palenia gospodarstw chłopskich , bicia , grabieży i  odbierania życia innym ludziom " tyle czasu ,  po zakończeniu wojny". Czy ci panowie odpowiedzieli już przed sądem za te sprawy ?. Z tego co wiem to nie. Zasłaniają się Sądem Boskim i słabą pamięcią. To przy ich moralności  im wystarczy. Sprawdź kolego ile lat mają ci głosujący i czy byli już  na świecie kiedy dokonywano tych zbrodni. Sprawdź ile oni lat mieli w 1939 roku kiedy prawdziwi bohaterowie postawili życie do dyspozycji Boga na ołtarzu ojczyzny. Pozostali w większości Nieznanymi Żołnierzami i nikt za nich się nie upomina. Nikt nie głosuje nad pomnikiem dla nich. Są to bardzo trudne sprawy. Dlatego należy ważyć każde słowo przy ich ocenie. Myślę że sprawiedliwej oceny doczekamy się dopiero na sądzie ostatecznym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny Panie. Może Pan zaproponuje postawienie tego pomnika wykonanego " z prywatnych  pieniędzy"  w Moniakach. Tam gdzie ludzie Zapory spalili 24 gospodarstwa chłopskie z całym dobytkiem, pobili mieszkańców,  nazywając to po pańsku chłostą. Zabrali niby" do lasu" to co im się podobało i smakowało, zostawiając głodne kobiety i dzieci nawet  bez " krowy matki rodziny" która dawała mleko jako często jedyna żywicielka dzieci czy starców ,  oraz innego dobytku który zabrali z sobą. Bimber też zabrali. Czekam na dyskusję na ten temat w Moniakach które nazywali czerwoną Moskwą. Czerwoną chyba tylko dla tego aby tym przykryć wstyd łuny pożarów które............. A może przedstawią ci Panowie inicjatorzy protokół z sądu nad pierwszym prezesem Gminnej Spółdzielni w Bełżycach którego zamordowano wyprowadzając w  pola jak psa,  za to tylko że się odważył być prezesem. A co z sądem i protokołem sądowym  nad komendantem posterunku milicji w Bełżycach czy w Chodlu zamordowanymi w ten sam sposób za to tylko że byli komendantami milicji. A może ktoś powie,  gdzie mielibyśmy dzisiaj tego bohatera gdyby udało mu się przekroczyć granicę i zwiać na zachód ,  kiedy uciekał z kraju. No gdzie ?. Powiedz drogi Panie,   kto tym ludziom dał prawo do palenia gospodarstw chłopskich , bicia , grabieży i  odbierania życia innym ludziom " tyle czasu ,  po zakończeniu wojny". Czy ci panowie odpowiedzieli już przed sądem za te sprawy ?. Z tego co wiem to nie. Zasłaniają się Sądem Boskim i słabą pamięcią. To przy ich moralności  im wystarczy. Sprawdź kolego ile lat mają ci głosujący i czy byli już  na świecie kiedy dokonywano tych zbrodni. Sprawdź ile oni lat mieli w 1939 roku kiedy prawdziwi bohaterowie postawili życie do dyspozycji Boga na ołtarzu ojczyzny. Pozostali w większości Nieznanymi Żołnierzami i nikt za nich się nie upomina. Nikt nie głosuje nad pomnikiem dla nich. Są to bardzo trudne sprawy. Dlatego należy ważyć każde słowo przy ich ocenie. Myślę że sprawiedliwej oceny doczekamy się dopiero na sądzie ostatecznym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie czytam i nie odpisuję na wiadomości, których autor nie podpisuje się z imienia i nazwiska   Z poważaniem   Rafał Dobrowolski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny Panie. Może Pan zaproponuje postawienie tego pomnika wykonanego " z prywatnych  pieniędzy"  w Moniakach. Tam gdzie ludzie Zapory spalili 24 gospodarstwa chłopskie z całym dobytkiem, pobili mieszkańców,  nazywając to po pańsku chłostą. Zabrali niby" do lasu" to co im się podobało i smakowało, zostawiając głodne kobiety i dzieci nawet  bez " krowy matki rodziny" która dawała mleko jako często jedyna żywicielka dzieci czy starców ,  oraz innego dobytku który zabrali z sobą. Bimber też zabrali. Czekam na dyskusję na ten temat w Moniakach które nazywali czerwoną Moskwą. Czerwoną chyba tylko dla tego aby tym przykryć wstyd łuny pożarów które............. A może przedstawią ci Panowie inicjatorzy protokół z sądu nad pierwszym prezesem Gminnej Spółdzielni w Bełżycach którego zamordowano wyprowadzając w  pola jak psa,  za to tylko że się odważył być prezesem. A co z sądem i protokołem sądowym  nad komendantem posterunku milicji w Bełżycach czy w Chodlu zamordowanymi w ten sam sposób za to tylko że byli komendantami milicji. A może ktoś powie,  gdzie mielibyśmy dzisiaj tego bohatera gdyby udało mu się przekroczyć granicę i zwiać na zachód ,  kiedy uciekał z kraju. No gdzie ?. Powiedz drogi Panie,   kto tym ludziom dał prawo do palenia gospodarstw chłopskich , bicia , grabieży i  odbierania życia innym ludziom " tyle czasu ,  po zakończeniu wojny". Czy ci panowie odpowiedzieli już przed sądem za te sprawy ?. Z tego co wiem to nie. Zasłaniają się Sądem Boskim i słabą pamięcią. To przy ich moralności  im wystarczy. Sprawdź kolego ile lat mają ci głosujący i czy byli już  na świecie kiedy dokonywano tych zbrodni. Sprawdź ile oni lat mieli w 1939 roku kiedy prawdziwi bohaterowie postawili życie do dyspozycji Boga na ołtarzu ojczyzny. Pozostali w większości Nieznanymi Żołnierzami i nikt za nich się nie upomina. Nikt nie głosuje nad pomnikiem dla nich. Są to bardzo trudne sprawy. Dlatego należy ważyć każde słowo przy ich ocenie. Myślę że sprawiedliwej oceny doczekamy się dopiero na sądzie ostatecznym.
 
Szanowny Panie. Może Pan zaproponuje postawienie tego pomnika wykonanego " z prywatnych  pieniędzy"  w Moniakach. Tam gdzie ludzie Zapory spalili 24 gospodarstwa chłopskie z całym dobytkiem, pobili mieszkańców,  nazywając to po pańsku chłostą. Zabrali niby" do lasu" to co im się podobało i smakowało, zostawiając głodne kobiety i dzieci nawet  bez " krowy matki rodziny" która dawała mleko jako często jedyna żywicielka dzieci czy starców ,  oraz innego dobytku który zabrali z sobą. Bimber też zabrali. Czekam na dyskusję na ten temat w Moniakach które nazywali czerwoną Moskwą. Czerwoną chyba tylko dla tego aby tym przykryć wstyd łuny pożarów które............. A może przedstawią ci Panowie inicjatorzy protokół z sądu nad pierwszym prezesem Gminnej Spółdzielni w Bełżycach którego zamordowano wyprowadzając w  pola jak psa,  za to tylko że się odważył być prezesem. A co z sądem i protokołem sądowym  nad komendantem posterunku milicji w Bełżycach czy w Chodlu zamordowanymi w ten sam sposób za to tylko że byli komendantami milicji. A może ktoś powie,  gdzie mielibyśmy dzisiaj tego bohatera gdyby udało mu się przekroczyć granicę i zwiać na zachód ,  kiedy uciekał z kraju. No gdzie ?. Powiedz drogi Panie,   kto tym ludziom dał prawo do palenia gospodarstw chłopskich , bicia , grabieży i  odbierania życia innym ludziom " tyle czasu ,  po zakończeniu wojny". Czy ci panowie odpowiedzieli już przed sądem za te sprawy ?. Z tego co wiem to nie. Zasłaniają się Sądem Boskim i słabą pamięcią. To przy ich moralności  im wystarczy. Sprawdź kolego ile lat mają ci głosujący i czy byli już  na świecie kiedy dokonywano tych zbrodni. Sprawdź ile oni lat mieli w 1939 roku kiedy prawdziwi bohaterowie postawili życie do dyspozycji Boga na ołtarzu ojczyzny. Pozostali w większości Nieznanymi Żołnierzami i nikt za nich się nie upomina. Nikt nie głosuje nad pomnikiem dla nich. Są to bardzo trudne sprawy. Dlatego należy ważyć każde słowo przy ich ocenie. Myślę że sprawiedliwej oceny doczekamy się dopiero na sądzie ostatecznym.
pieprzony zapora zastrzelił mi dziadka tylko dlatego że został milicjantem z poboru dlatego zgadzam się z tym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie czytam i nie odpisuję na wiadomości, których autor nie podpisuje się z imienia i nazwiska   Z poważaniem   Rafał Dobrowolski
Szacunek dla Pana Panie Rafale za taką postawę   z poważaniem   Artur Wójtowicz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam ,   czy nasza gmina jest tak biedna że organizując  rajd rowerowy w dniu  dziecka  nie może zapewnić młodym  uczestnikom jakiegoś drobnego upominku w podzięce za trud włożony w wyścig?Co innego jeżeli są dni Bełżyc tam elity sobie nie żałują jadła i napitku  nazywa się to degustacją !  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  pieprzony zapora zastrzelił mi dziadka tylko dlatego że został milicjantem z poboru dlatego zgadzam się z tym  
Dziadek musiał dostać w pałę bo współpracował najpierw z Niemcami a potem z żydami z UB. Tak się zawsze kończy gra na dwie strony,PObierał za to alkohol,papierosy a czasem nawet dzięgi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  pieprzony zapora zastrzelił mi dziadka tylko dlatego że został milicjantem z poboru dlatego zgadzam się z tym  
Dobrze zrobił !!  chlał z żydami ,Niemcami,chodził do NKWD i na UB, czego innego mógł się po tym spodziewać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na stronie Gminy Bełżyce jest już dostępny zapis LV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej. W imieniu inicjatorów budowy pomnika mjr. "Zapory" oraz wszystkich Mieszkańców którzy poparli ten pomysł bardzo dziękuję Pani Wiceprzewodniczącej Annie Dąbrowskiej oraz Panu Radnemu Andrzejowi Bednarczykowi za głosowanie za przyjęciem pomnika przez Bełżyce. Bardzo liczymy na poparcie naszych dalszych działań (bo takie będą) zmierzających do krzewienia patriotyzmu i wiedzy o prawdziwej historii i prawdziwych Bohaterach :-)   Rafał Dobrowolski Komendant Rajdu "Zapory"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...