Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
W mojej opinii GDDKiA dobrze płaci za wywłaszczone grunty. W mojej miejscowości, mimo tego że na początku były nerwy i niepewność, zdecydowana większość mieszkańców cieszy się, że to właśnie ich działki zostały wywłaszczone pod drogę. Nie wiem skąd pogląd, że GDDKiA zarzuca ludziom ochłapy. Niech wypowiedzą się ci, których wywłaszczono pod drogi. Jedna rzecz, która jest zdecydowanie na minus to okres jaki musi upłynąć do wypłaty odszkodowania. Najczęściej jest to około pół roku od wywłaszczenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SwiatoWiec napisał:
Slogan wymyślony przez władzę w celu usprawiedliwienia nieporadnosci, a czasami wręcz własnego władzy sabotażu. Szczególnie inwestycje na naszym terenie potrzebują ciągle jakiegoś wroga, który usprawiedliwi totalną nieodpowiedzialność i indolencję "decydentów". Wystarczy prześledzić historię 36 lat budowy "teatru w budowie", 11 lat budowy "lotniska w budowie", ponad 5 lat rozpoczynania budowy "obwodnicy w budowie', ponad 5 lat rozpoczynania budowy "dróg ekspresowych w budowie", że o innych pomniejszych inwestycjach nie wspomnę. Siądź w auto albo samolot i udaj się tam gdzie cały czas powstają nowe drogi, lotniska i inne inwestycje w zgodzie z ludźmi i naturą oraz poszanowaniem norm prawnych i społecznych. Specustawy podobnie jak kiedyś dekrety PKWN potrzebne są tylko i wyłącznie do łamania świętego prawa własnośći i krecenia lodów. Cały świat się rozwijał i rozwija bez dekretówi specjalnych ustaw, a właśnie w posznowaniu świętego prawa własności, przyrody, kultury oraz tradycji regionalnych i narodowych. Czy zauważyłeś, że nigdy najmniejszych problemów nie było z budowaniem czegoś tam gdzie osiedlili się przedstawiciele "władzy"? Wiesz czemu? Bo tam nigdy żadnych inwestycji się nie prowadziło, a jak ktoś taki zamiar miał to z pracy wylatywał ;p
Według was święte prawo własności polega na tym, że wykorzystując sytuację za ojcowiznę zechcecie kilka razy tyle ile jest warta albo storpedujecie całą inwestycję. Jeszcze nie wiecie ile dostaniecie, a już krzyczycie że za mało. I właśnie z tego powodu weszła w życie specustawa, żeby jedna czy kilka osób nie mogło zablokować całej inwestycji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem to ważniejsza wiadomość niż, zasypane śniegiem drogi. W końcu rusza budowa obwodnicy Lublina!!! http://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/17000,.html Informujemy, że wojewoda lubelski Genowefa Tokarska podpisała dzisiaj decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej: Rozbudowa drogi krajowej nr 17 (12) na odcinku Lublin (węzeł „Witosa") - Piaski (początek obwodnicy) w ramach budowy drogi ekspresowej S 17 (12) Kurów - Lublin - Piaski: - od km 616+616 do km 618+300 do parametrów klasy GP, - od km 618+300 do km 630+400 do parametrów klasy S. Decyzja wydana została w oparciu o specustawę drogową. Wojewoda zatwierdziła podział nieruchomości wyznaczony liniami rozgraniczającymi teren oraz projekt budowlany. Udzieliła zezwolenia na wykonanie przebudowy sieci uzbrojenia terenu i dróg innych kategorii. Wojewoda przychyliła się do wniosku inwestora i nadała decyzji rygor natychmiastowej wykonalności, albowiem przedmiotowa inwestycja ma strategiczne znaczenie dla regionu Polski Wschodniej, wynikające z włączenia państw Europy Środkowej i Wschodniej do Unii Europejskiej. Nadanie rygoru natychmiastowej wykonalności zapewni pełne wykorzystanie środków przyznanych już na ten cel z Unii Europejskiej, objętych szczególnym reżimem w zakresie terminów realizacji poszczególnych zadań inwestycyjnych, co w konsekwencji pozwoli na przygotowanie inwestycji do realizacji bez zagrożenia ich utraty. Omawiana inwestycja wpisana jest do Programu GDDKiA Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 i przewidziana została do realizacji w ramach prac przygotowawczych związanych z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Wszelkie opóźnienia w prowadzeniu prac przygotowawczych skutkować mogłyby groźbą niezrealizowania przedmiotowego przedsięwzięcia zakładanym terminie tj. 2012 r. ¬czego skutki odczuwalne byłyby zarówno w skali regionu jak i kraju. Osoby, których działki zostały wywłaszczone na rzecz Skarbu Państwa mogą uzyskać dodatkowe 5% wartości nieruchomości oraz 10.000 PLN na przeprowadzkę, jeżeli wydadzą inwestorowi swą nieruchomość wraz z budynkiem w terminie 30 dni od otrzymania zaświadczenia o wydaniu decyzji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a h.u.j.a wam dobrzelaci ja jako wuywlaszczany chcialem zakupic w innym miejscu dzialke dalem urzednikowi dokumenty originalne i kup mi dobrze ten jest pysznie i swietnie o key mamy 7.000.000 zl na ble ble dzialka kosztuje 200.300 zl kup mi i daj i bierz moje i jak mnie w h.u.j.a zrobil to walka do upadlego z nim a 0n glaszcze klaki na h.u.j.e kobitke r.u.c.h.a i sie smieje ale dyrnia udalo sie w.y.p.i.e,.r.d.o.l.i.c 0to jest wywlaszcazanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Według was święte prawo własności polega na tym, że wykorzystując sytuację za ojcowiznę zechcecie kilka razy tyle ile jest warta albo storpedujecie całą inwestycję. Jeszcze nie wiecie ile dostaniecie, a już krzyczycie że za mało. I właśnie z tego powodu weszła w życie specustawa, żeby jedna czy kilka osób nie mogło zablokować całej inwestycji.
Ty kretynko! Nie jestes w takiej sytuacji to się nie odzywaj. mamy sie wynieść do końca maja 2011 a jest teraz grudzień. A w urzędzie nic nie wiedżą. Zburzyc dom to każdy wie jak, a jak dać ludziem za to kasę to już nie ma komu. Najlepiej to iść pod most, nie!! Bo ty chcesz obwodnicę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prooooste!! właśnie dlatego, że ja chcę obwodnicę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...