Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Powodzenia. Może parę osób dostanie jeszcze jedną szansę, a nie skończy życia na chodniku wśród obojętnych lub bezsilnych przechodniów, czekając godzinę na karetkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uczyć dzieci bo na dorosłych już za późno. Znieczulica to u nas choroba społeczna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierwsza pomoc? Totalna niewiedza, albo panika i hipokryzja! Człowiek mdleje na ulicy a wszyscy w nogi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chciałam sprostować że pierwszej pomocy udzieliła nasza pielęgniarka pani Małgosia, o której nie wspomniano w tym artykule; uważam że dzięki jej szybkiej, sprawnej i prawidłowej pomocy wszystko skończyło się dobrze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle derekcja laury bierze na siebie, jakby nie daj Boże chłopiec umarł winny znalazłby się pewnie od razu. Nieładnie że dyrektor szkoły nie wspomniał o prawdziwej Bohaterce, ale u nas to normalne. Pozdrowienia dla Pani Małgorzaty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłam świadkiem całego wydarzenia. sądzę iż nie należałoby w tej sytuacji nikogo obwiniać. Norbert żyję a to jest najważniejsze. Akcja ratunkowa, reanimacja przebiegły sprawnie, a pogotowie dojechało w dośc nie długim czasie. Znieczulica jest i będzie. Ale wypada pamietać, że każdy z nas ma własna głowę i nie warto patrzeć na innych. Jestem uczniem LO dosć nie dawno w naszej szkole przeprowadzane były kursy pierwszej pomocy, ale i tak wiele osób nie potraktowało tego poważnie. W rzeczywistości ludzie zwyczajnie boją się. Tego dnia napotkałam się też ze stwierdzeniem 'nie warto, pewnie pijany...' ludzie przechodzili obok... koleżanka z klasy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym odnieść się do komentarzy "latarki" i "nauczycielki". Nie wiem, o jakich laurach jest mowa. Moja rola w wydarzeniu ograniczyła się do telefonicznego zawiadomienia ojca chłopca o zdarzeniu, a następnie podjęcia się współpracy z p. Reją w zakresie organizacji akcji, którą wymyślił. Myślę, że każdy zgodzi się, że wydarzenia z 15 stycznia pokazały, jak potrzebna jest w szkołach (i nie tylko) edukacja w zakresie pierwszej pomocy. Oczywiście, dla uzupełnienia opisu można podać nazwiska pani, która wezwała pogotowie, uczennic, które zawiadomiły nauczycieli, nauczycieli, którzy natychmiast zjawili się na miejscu i rozpoczęli reanimację, szkolnej intendentki, która zawiadomiła sekretarkę, sekretarki, która zawiadomiła pielęgniarkę, pielęgniarki (wymienionej w komentarzu p. Małgosi) i dentystki, które przybiegły chwilę później i przejęły akcję ratunkową z rąk nauczycieli do chwili przyjazdu pogotowia itd. Każdej z tych osób należy się szacunek i podziękowanie. Liczy się jednak przede wszystkim rezultat i wnioski, jakie wyciągniemy z tego doświadczenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"W naszej szkole jest już 12 nauczycieli przeszkolonych z pierwszej pomocy, dzieci też wiedzą, jak się zachować – mówi dyrektor Szulej. – Chcielibyśmy zachęcić inne szkoły do edukacji w tym zakresie. Stąd pomysł na akcję "Cztery minuty = życie”." Od czego są zajęcia PO????? Dlaczego tam tego nie uczy się - teoretycznie i praktycznie ?????? Skutecznie, jak czytania i pisania!!!! 95 % społeczeństwa nie wie jak zachować się w takim przypadku... Gdyby to był priorytet - nauczyć postępowania w nagłym przypadku - byłoby bezpieczniej dla wszystkich.....i 100% kadry szkoły wiedziałoby, co wtedy robić. Póki co, to tylko lokalna akcja(pozytywna) ale tylko akcja... A system?????????????????? To pytania do obu panów, którzy zrobili sobie "lansika" niejako "przy okazji".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że szkoły poprostu nie są należycie wyposażone w sprzęt do nauki reanimacji by można było uczyć pierwszej pomocy na lekcjach PO. Poza tym czy jest sens rozbijać lekcje z np. reanimacji na pare lekcji? Przecież tego nie da się omówić i nauczyć wszystkich uczniów w ciągu 45minut lekcyjnych. Uważam, że do tego jak najbardziej potrzebne są tego typu akcje i szkolenia. Tylko wtedy będzie można należycie nauczyć się jak pomagać ludziom w przypadku zagrozenia życia. Sądzę iż ta akcja to niebanalny pomysł. I nie należałoby w żaden sposób obrażać nikogo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Myślę, że szkoły poprostu nie są należycie wyposażone w sprzęt do nauki reanimacji by można było uczyć pierwszej pomocy na lekcjach PO. Poza tym czy jest sens rozbijać lekcje z np. reanimacji na pare lekcji? Przecież tego nie da się omówić i nauczyć wszystkich uczniów w ciągu 45minut lekcyjnych. Uważam, że do tego jak najbardziej potrzebne są tego typu akcje i szkolenia. Tylko wtedy będzie można należycie nauczyć się jak pomagać ludziom w przypadku zagrozenia życia. Sądzę iż ta akcja to niebanalny pomysł. I nie należałoby w żaden sposób obrażać nikogo!
A ja myślę, że marnowany jest czas na zajęciach "po". Od pewnego czasu prowadzone są one z podziałem na grupy(połowa klasy!!!!!!!!!!!!). Tam należy uczyć uczniów zasad pierwszej pomocy - do bólu!!!!! Tylko, ilu obecnych nauczycieli (w dużej mierze tylko przyuczonych do przedmiotu -po studiach podyplomowych - kilka dodatkowych godzin...) - to potrafi??? Jeden sprzęt w ciągu roku może"obejść" kilka szkół (mniejsze koszty) i może być własnością samorządu, a "fachowców" może wspomóc lekarz. Ludzkie życie jest najważniejsze, a nie czyjaś wygoda i szkolna fikcja(byle papiery trzymały się kupy)!!! Uczmy pierwszej pomocy systemowo, a nie akcyjnie. Bez obrazy kogokolwiek, z szacunkiem do ludzkiego życia....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[justify] z określeniem pierwsza pomoc stykamy się na co dzień. często możemy usłyszeć, że ktoś udzielił komuś pierwszej pomocy w nagłym wypadku. jednak czy my sami potrafilibyśmy tak postąpić? choć tak często się o tym słyszy, nie każdy z nas jest na to przygotowany. [/justify] ***ad.suwalki.pl/kursy-pierwszej-pomocy/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...