Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dłużnicy z Opola Lubelskiego zamieszkają w kontenerach

Utworzony przez płacący czynsz, 3 stycznia 2013 r. o 16:46 Powrót do artykułu
Mądra i rozsądna decyzja.A kiedy władze Lublina się obudzą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cała POlska będzie niebawem jednym wielkim, kontenerowym gettem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie tym ludziom pracę!! Np. w Cukrowni, która zlikwidowaliście I nie piszcie że kontenery socjalne to inwestycja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie. Nie ma szans na pracę, nie próbuje się nawet walczyć o stworzenie stanowisk pracy dla ludzi i godnego życia. PSL i PO z radością ogłasza kolejne "sukcesy" w walce o fundusze z unijnego PGRu, które idą na wypłaty dla prezesów i dyrektorów kolejnych "spółek" państwowych obsadzonych "swoimi" i zajmujących się niczym. W zamian za to mamy kontenery (idę o zakład, że wyprodukowane na zachodzie rękami Polaków - emigrantów zarobkowych), w których będą mieszkać "dłużnicy". Nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzi się ile kasy idzie na cyganerię opolską, której za wiele nie grozi. Złodzieje chwalą się czym mogą, a prawda jest taka, że gdyby nie bloki wybudowane za komuny, to obecnie nie byłoby mieszkań dla milionów Polaków, a jeździlibyśmy po polnych drogach, których obecni by nie wybudowali i którzy nie mają pojęcia nawet o naprawie już wybudowanych wcześniej. Drogi 50-cio letnie wymagają napraw, a wybudowane kilka lat temu nadają się tylko do rozbiórki i budowy od zera! To jest prawdziwy ryj (bo na pewno nie twarz) rządów PSL w naszych rejonach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
opolak napisał:
Dokładnie. Nie ma szans na pracę, nie próbuje się nawet walczyć o stworzenie stanowisk pracy dla ludzi i godnego życia. PSL i PO z radością ogłasza kolejne "sukcesy" w walce o fundusze z unijnego PGRu, które idą na wypłaty dla prezesów i dyrektorów kolejnych "spółek" państwowych obsadzonych "swoimi" i zajmujących się niczym. W zamian za to mamy kontenery (idę o zakład, że wyprodukowane na zachodzie rękami Polaków - emigrantów zarobkowych), w których będą mieszkać "dłużnicy". Nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzi się ile kasy idzie na cyganerię opolską, której za wiele nie grozi. Złodzieje chwalą się czym mogą, a prawda jest taka, że gdyby nie bloki wybudowane za komuny, to obecnie nie byłoby mieszkań dla milionów Polaków, a jeździlibyśmy po polnych drogach, których obecni by nie wybudowali i którzy nie mają pojęcia nawet o naprawie już wybudowanych wcześniej. Drogi 50-cio letnie wymagają napraw, a wybudowane kilka lat temu nadają się tylko do rozbiórki i budowy od zera! To jest prawdziwy ryj (bo na pewno nie twarz) rządów PSL w naszych rejonach. [/quote] [quote name='opolak' timestamp='1357228840' post='716127'] Dokładnie. Nie ma szans na pracę, nie próbuje się nawet walczyć o stworzenie stanowisk pracy dla ludzi i godnego życia. PSL i PO z radością ogłasza kolejne "sukcesy" w walce o fundusze z unijnego PGRu, które idą na wypłaty dla prezesów i dyrektorów kolejnych "spółek" państwowych obsadzonych "swoimi" i zajmujących się niczym. W zamian za to mamy kontenery (idę o zakład, że wyprodukowane na zachodzie rękami Polaków - emigrantów zarobkowych), w których będą mieszkać "dłużnicy". Nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzi się ile kasy idzie na cyganerię opolską, której za wiele nie grozi. Złodzieje chwalą się czym mogą, a prawda jest taka, że gdyby nie bloki wybudowane za komuny, to obecnie nie byłoby mieszkań dla milionów Polaków, a jeździlibyśmy po polnych drogach, których obecni by nie wybudowali i którzy nie mają pojęcia nawet o naprawie już wybudowanych wcześniej. Drogi 50-cio letnie wymagają napraw, a wybudowane kilka lat temu nadają się tylko do rozbiórki i budowy od zera! To jest prawdziwy ryj (bo na pewno nie twarz) rządów PSL w naszych rejonach.
A ja Ci powiem, że to co napisałeś, to wszystko jest g*ówno prawda! Tym ludziom wprost się nie chce pracować -bo Opieka Społeczna jest za dobra! To właśnie Opieka rozdziadowała wielu ludzi, bo daje im lekką ręką niemałe zasiłki! Widzę to u siebie w Lublinie na osiedlu. I nawet gdyby powstały nowe fabryki i zakłady pracy, to i tak mało ktory z tych ludzi poszedł by do pracy -nawet gdyby płacono im 2 tys.na miesiąc! Po co kłamiesz?! Po co piszesz bzdury -jak i tak wiemy, że to nieprawda!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Człowieku co Ty piszesz? Obudź się lemingu! Opieka jest od tego, żeby pomóc, ba, nawet jeśli by nie chciała, to musi pomóc! Ale pomińmy opiekę, bo to zupełnie nie w temacie jest. Na naszych oczach tworzone jest getto, podział na bogatych i biednych jest coraz większy i wcale to nie wynika z niechęci do pracy tych drugich. Pracy po prostu nie ma! Okoliczne zakłady (krajowe zakłady niemalże) rozsprzedane dzięki bydlackiej polityce prounijnej. Była cukrownia, która dawałą pracę mieszkańcom i bardzo wielu ludziom z okolic - gdzie ona jest? Nie opłaciło się urzymywać cukrowni opolskiej i lubelskiej też nie. Opłaca się teraz kupować cukrownie na wschodzie? Jak nie wiesz, to poszukaj informacji o tym jak Polski Cukier chce kupować cukrownie. Była EDA! Wiesz ile osób tam pracowało? Wiesz jak ważnym zakładem swego czasu była dla całego kraju? Wąskotorówka gdzie jest? Kilka tras wąskotorowych w kraju jest, wystarczyło pomyśleć! To byłby dobry biznes. Ale lepiej było sprzedać za marne grosze, dać odprawy kolejarzom, a teraz znowu przyjąć do wyremontowanej wielkimi środkami malutkiej części dawnej trasy i udawać wielkie nie wiadomo co. Gdzie PKS? Busiarska mafia dogadana z władzami wykończyła PKS zabierając pasażerów i co masz teraz? Bilet z Opola do Lublina za 9 zł! Po co PKS Opole został sprzedany za grosze Puławom? To był gwóźdź do trumnyPKSu w Opolu! Okoliczne wsie są pozbawione możliwości transportu, bo busiarzom nie opłaca się jechać na takie trasy! Drogi tragiczne, jedziesz samochodem i z zamkniętymi oczyma poznasz, gdzie przejeżdzasz granicę powiatu. Zawodówki polikwidowane, a mieliśmy tu dobre takie szkoły i sporo ludzi się w nich nauczyło fachu przydatnego w życiu. Teraz pełno magistrów nie potrafiących gwoździa w deskę wbić! Co tu się dzieje? Nie mam zamiaru uciekać za granicę, a nawet gdybym chciał, to mam tu rodzinę, którą muszę utrzymać! W Karczmiskach powstaje cud PSLowskiej propagandy. Skur....iele za robotę ludziom nie płacą! Mógłby się dziennik tym zainteresować! Zrezygnowałem z pracy, bo po co tam mam wracać? Znowu harować całymi dniami i później świecić przed dzieckiem oczami, że nie mam za co mu kupić ubrań? Co z tego, że tam bym pracował, jak i tak nie miałbym czym płacić rachunków?! Pracuje się gdzie można, ja na szczęście jeszcze ręce mam dobre, choć czasami skręca człowieka od budowlanki na mrozie, ale pracować muszę, bo nikt za darmo mi nic nie da! Urząd pracy to śmiech na sali. Nie wiem czy komukolwiek spoza układu panujących nam dali pracę. Ludziom nie potrzeba wielce płatnej pracy, potrzeba nadziei, której odwieczne u nas PSL nie dało i nie da, a coraz bardziej odbiera jej resztki razem z rudym. Piją ludzie? A co mają robić? Gdzie utopić żal? Pięćdziesięciolatków za granicę wysłać do pracy? Niech się dorobią?! Pomyśl! Typowo rolnicze okolice pozbawione są wszelkiego przetwórstwa, a w zamian mamy stokrotki, biedronki i tesco. Hura!! Kur..wa!! Tego nam potrzeba!!! I podatków coraz wyższych, a teraz jeszcze kolejnego WIELKIEGO podatku nazwanego cudnie "ustawą śmieciową"! Region upadał od dłuższego czasu i rządzący mieli to w du...pie i co mogli to rozsprzedawali z ukrytym zyskiem dla siebie, o którym każdy wie i mówi, a sądy niczego nie mogą udowodnić. Teraz nagle trzeba ludzi odsyłać do baraków??!!Jaką przyszłość mają te rodziny? Jak te dzieci będą się czuły i jak odbierze je środowisko?? Zastanów się mądry inaczej lubelaku co mówisz! Rządy u Ciebie i u mnie ma ta sama złodziejska ekipa bez rozumu i w Lublinie jest takie samo szambo jak u nas, tylko wielkość miasta sprawia, że być może nie znasz i nie widzisz biedy innych! Żal mi Ciebie, jeśli faktycznie uważasz tak, jak napisałeś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo ludzie chcą MIEĆ PRACĘ, a nie PRACOWAĆ. Chcą mieć wypłatę, ale w uczciwą pracę mało kto już wierzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To daj im tą pracę. Zapwniając takią opiekę, powodujemy, że zabieramy im pracę, bo podatki i koszty pracy musza być wyższe, a więc mniej miejsc pracy. Zatrudnij całą eksmitowaną rodzinę, niech ci stopy i głowę masują (nie wiadomo co ci bardziej potrzebne). A dla władz gminy BRAWO - NARESZCIE ODWAŻNA DECYZJA, ŻE JAK JUŻ TRZEBA NIEROBÓW I NIEUDACZNIKÓW (z własnego najcześciej wyboru), UTRZYMYWAĆ TO JAK NAJTANIEJ. TAK TRZYMAĆ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I w tym problem. Ty byś chciał, żeby nagle znaleźli się pracodawcy. Tylko, że pracodawcy się nie znajdą dopóki rząd nie zacznie zajmować się Polską i potrzebami Polski a nie tylko tym, co dyktuje nam Unia. Ty zapewne gratulowałbyś też niemcom, że getta porobili. Poczekajmy, może niedługo będą też obozy pracy dla tych, co nie płacą, bo nie mają z czego płacić, a pracy dla nich nie ma. Albo może inaczej... "praca" jest, tylko nie zapewnia minimum egzystencji i dlatego ludzie wolą dogorywać z rodziną niż harować za darmo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to własnie rząd i jego agendy, maja kreować miejsca pracy!! nikt inny, jak społeczenstwo, wybrało ten rząd!! taki ryzy dostał w warszawie 400 tys głosów od warszawskich cweeeli, a taka mucha, pozbawiona całkowicie szarych komórek , pod sufitem, dostała, od lubelskich cweeeeli, około 40 tys. głosów!! ci, którzy ten rzad wybraliscie, jedźcie do warszawy lizac d.pę ryżemu i jego bandzie, bo to wam najlepiej wychodzi !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem ciekaw czy spółdzielnia mieszkaniowa coś wie o tym fakcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedługo to w ramach oszczędności w miastach będą budować ziemianki dla bezdomnych ! Ot uroki kapitalizmu ! Czyżby miały powstawać polskie odmiany płd. amerykańskich faweli dla najbiedniejszych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
opolak napisał:
Człowieku co Ty piszesz? Obudź się lemingu! Opieka jest od tego, żeby pomóc, ba, nawet jeśli by nie chciała, to musi pomóc! Ale pomińmy opiekę, bo to zupełnie nie w temacie jest. Na naszych oczach tworzone jest getto, podział na bogatych i biednych jest coraz większy i wcale to nie wynika z niechęci do pracy tych drugich. Pracy po prostu nie ma! Okoliczne zakłady (krajowe zakłady niemalże) rozsprzedane dzięki bydlackiej polityce prounijnej. Była cukrownia, która dawałą pracę mieszkańcom i bardzo wielu ludziom z okolic - gdzie ona jest? Nie opłaciło się urzymywać cukrowni opolskiej i lubelskiej też nie. Opłaca się teraz kupować cukrownie na wschodzie? Jak nie wiesz, to poszukaj informacji o tym jak Polski Cukier chce kupować cukrownie. Była EDA! Wiesz ile osób tam pracowało? Wiesz jak ważnym zakładem swego czasu była dla całego kraju? Wąskotorówka gdzie jest? Kilka tras wąskotorowych w kraju jest, wystarczyło pomyśleć! To byłby dobry biznes. Ale lepiej było sprzedać za marne grosze, dać odprawy kolejarzom, a teraz znowu przyjąć do wyremontowanej wielkimi środkami malutkiej części dawnej trasy i udawać wielkie nie wiadomo co. Gdzie PKS? Busiarska mafia dogadana z władzami wykończyła PKS zabierając pasażerów i co masz teraz? Bilet z Opola do Lublina za 9 zł! Po co PKS Opole został sprzedany za grosze Puławom? To był gwóźdź do trumnyPKSu w Opolu! Okoliczne wsie są pozbawione możliwości transportu, bo busiarzom nie opłaca się jechać na takie trasy! Drogi tragiczne, jedziesz samochodem i z zamkniętymi oczyma poznasz, gdzie przejeżdzasz granicę powiatu. Zawodówki polikwidowane, a mieliśmy tu dobre takie szkoły i sporo ludzi się w nich nauczyło fachu przydatnego w życiu. Teraz pełno magistrów nie potrafiących gwoździa w deskę wbić! Co tu się dzieje? Nie mam zamiaru uciekać za granicę, a nawet gdybym chciał, to mam tu rodzinę, którą muszę utrzymać! W Karczmiskach powstaje cud PSLowskiej propagandy. Skur....iele za robotę ludziom nie płacą! Mógłby się dziennik tym zainteresować! Zrezygnowałem z pracy, bo po co tam mam wracać? Znowu harować całymi dniami i później świecić przed dzieckiem oczami, że nie mam za co mu kupić ubrań? Co z tego, że tam bym pracował, jak i tak nie miałbym czym płacić rachunków?! Pracuje się gdzie można, ja na szczęście jeszcze ręce mam dobre, choć czasami skręca człowieka od budowlanki na mrozie, ale pracować muszę, bo nikt za darmo mi nic nie da! Urząd pracy to śmiech na sali. Nie wiem czy komukolwiek spoza układu panujących nam dali pracę. Ludziom nie potrzeba wielce płatnej pracy, potrzeba nadziei, której odwieczne u nas PSL nie dało i nie da, a coraz bardziej odbiera jej resztki razem z rudym. Piją ludzie? A co mają robić? Gdzie utopić żal? Pięćdziesięciolatków za granicę wysłać do pracy? Niech się dorobią?! Pomyśl! Typowo rolnicze okolice pozbawione są wszelkiego przetwórstwa, a w zamian mamy stokrotki, biedronki i tesco. Hura!! Kur..wa!! Tego nam potrzeba!!! I podatków coraz wyższych, a teraz jeszcze kolejnego WIELKIEGO podatku nazwanego cudnie "ustawą śmieciową"! Region upadał od dłuższego czasu i rządzący mieli to w du...pie i co mogli to rozsprzedawali z ukrytym zyskiem dla siebie, o którym każdy wie i mówi, a sądy niczego nie mogą udowodnić. Teraz nagle trzeba ludzi odsyłać do baraków??!!Jaką przyszłość mają te rodziny? Jak te dzieci będą się czuły i jak odbierze je środowisko?? Zastanów się mądry inaczej lubelaku co mówisz! Rządy u Ciebie i u mnie ma ta sama złodziejska ekipa bez rozumu i w Lublinie jest takie samo szambo jak u nas, tylko wielkość miasta sprawia, że być może nie znasz i nie widzisz biedy innych! Żal mi Ciebie, jeśli faktycznie uważasz tak, jak napisałeś.
[quote name='opolak' timestamp='1357239553' post='716172'] Człowieku co Ty piszesz? Obudź się lemingu! Opieka jest od tego, żeby pomóc, ba, nawet jeśli by nie chciała, to musi pomóc! Ale pomińmy opiekę, bo to zupełnie nie w temacie jest. Na naszych oczach tworzone jest getto, podział na bogatych i biednych jest coraz większy i wcale to nie wynika z niechęci do pracy tych drugich. Pracy po prostu nie ma! Okoliczne zakłady (krajowe zakłady niemalże) rozsprzedane dzięki bydlackiej polityce prounijnej. Była cukrownia, która dawałą pracę mieszkańcom i bardzo wielu ludziom z okolic - gdzie ona jest? Nie opłaciło się urzymywać cukrowni opolskiej i lubelskiej też nie. Opłaca się teraz kupować cukrownie na wschodzie? Jak nie wiesz, to poszukaj informacji o tym jak Polski Cukier chce kupować cukrownie. Była EDA! Wiesz ile osób tam pracowało? Wiesz jak ważnym zakładem swego czasu była dla całego kraju? Wąskotorówka gdzie jest? Kilka tras wąskotorowych w kraju jest, wystarczyło pomyśleć! To byłby dobry biznes. Ale lepiej było sprzedać za marne grosze, dać odprawy kolejarzom, a teraz znowu przyjąć do wyremontowanej wielkimi środkami malutkiej części dawnej trasy i udawać wielkie nie wiadomo co. Gdzie PKS? Busiarska mafia dogadana z władzami wykończyła PKS zabierając pasażerów i co masz teraz? Bilet z Opola do Lublina za 9 zł! Po co PKS Opole został sprzedany za grosze Puławom? To był gwóźdź do trumnyPKSu w Opolu! Okoliczne wsie są pozbawione możliwości transportu, bo busiarzom nie opłaca się jechać na takie trasy! Drogi tragiczne, jedziesz samochodem i z zamkniętymi oczyma poznasz, gdzie przejeżdzasz granicę powiatu. Zawodówki polikwidowane, a mieliśmy tu dobre takie szkoły i sporo ludzi się w nich nauczyło fachu przydatnego w życiu. Teraz pełno magistrów nie potrafiących gwoździa w deskę wbić! Co tu się dzieje? Nie mam zamiaru uciekać za granicę, a nawet gdybym chciał, to mam tu rodzinę, którą muszę utrzymać! W Karczmiskach powstaje cud PSLowskiej propagandy. Skur....iele za robotę ludziom nie płacą! Mógłby się dziennik tym zainteresować! Zrezygnowałem z pracy, bo po co tam mam wracać? Znowu harować całymi dniami i później świecić przed dzieckiem oczami, że nie mam za co mu kupić ubrań? Co z tego, że tam bym pracował, jak i tak nie miałbym czym płacić rachunków?! Pracuje się gdzie można, ja na szczęście jeszcze ręce mam dobre, choć czasami skręca człowieka od budowlanki na mrozie, ale pracować muszę, bo nikt za darmo mi nic nie da! Urząd pracy to śmiech na sali. Nie wiem czy komukolwiek spoza układu panujących nam dali pracę. Ludziom nie potrzeba wielce płatnej pracy, potrzeba nadziei, której odwieczne u nas PSL nie dało i nie da, a coraz bardziej odbiera jej resztki razem z rudym. Piją ludzie? A co mają robić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to-to napisał:
Tak więc zapytam się Ciebie: nawet gdybyś miał własną firmę i potrzebował rąk do pracy -to czy zatrudnił byś u siebie w firmie właśnie takich ludzi?
Zatem ja również Ciebie zapytam: dlaczego przyrównujesz wszystkich ludzi do marginesu? Jeżeli widzisz faktycznie tych mieszkańców (a wiem, że tacy są, bo ja również widuję taki element), to można uznać, że nie ma sensu polityka polegająca na zwiększaniu miejsc pracy? Problem "niszczycieli" jest taki, że nic nikogo nie interesowało i nie interesuje. Jak coś jest państwowe, to jest niczyje. Wystarczy przypilnować i jest dobrze, jeśli nie, to człowiek pracy nie będzie miał. Zresztą co tu gdybać? Beznadziejna i pozbawiona idei władza likwiduje skutki. Władza dbająca o swoich podwładnych likwiduje przyczyny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
opolak napisał:
Zatem ja również Ciebie zapytam: dlaczego przyrównujesz wszystkich ludzi do marginesu? Jeżeli widzisz faktycznie tych mieszkańców (a wiem, że tacy są, bo ja również widuję taki element), to można uznać, że nie ma sensu polityka polegająca na zwiększaniu miejsc pracy? Problem "niszczycieli" jest taki, że nic nikogo nie interesowało i nie interesuje. Jak coś jest państwowe, to jest niczyje. Wystarczy przypilnować i jest dobrze, jeśli nie, to człowiek pracy nie będzie miał. Zresztą co tu gdybać? Beznadziejna i pozbawiona idei władza likwiduje skutki. Władza dbająca o swoich podwładnych likwiduje przyczyny. [/quote] [quote name='opolak' timestamp='1357312017' post='716451'] Zatem ja również Ciebie zapytam: dlaczego przyrównujesz wszystkich ludzi do marginesu? Jeżeli widzisz faktycznie tych mieszkańców (a wiem, że tacy są, bo ja również widuję taki element), to można uznać, że nie ma sensu polityka polegająca na zwiększaniu miejsc pracy? Problem "niszczycieli" jest taki, że nic nikogo nie interesowało i nie interesuje. Jak coś jest państwowe, to jest niczyje. Wystarczy przypilnować i jest dobrze, jeśli nie, to człowiek pracy nie będzie miał. Zresztą co tu gdybać? Beznadziejna i pozbawiona idei władza likwiduje skutki. Władza dbająca o swoich podwładnych likwiduje przyczyny.
To fakt -trochę "zjechałem" wrzucając wszystkich niemających pracy "do jednego worka". Niemniej jednak: tacy ludzie to znaczny procent naszego społeczeństwa -tacy ludzie i tak niewiele by pracowali. Bo zresztą: nawet gdy kiedyś pracowali, to i tak "tylnimi drzwiami" i pod osłoną nocy rozkradali co się dało... Podam dość prosty przykład: znajomy mojego ojca ma zakład, który produkuje kominki. Często narzeka, że nie dość, że dał pracę sporej grupie z miejscowości i okolic, to jeszcze go okradają -kradną mu różne narzędzia korzystając z jego chwili nieuwagi, np.szlifierki elektryczne(tzw.Bosze). Kilka dni temu moja teściowa rozmawiała z młodym kuzynem: powiedział wprost "pracy w Lublinie w budowlance jest dość sporo i za niezłe pieniądze -tylko, że ludziom się wprost pracować nie chce! Chcieli by za nicnierobienie kasę brać".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
konwojent napisał:
to własnie rząd i jego agendy, maja kreować miejsca pracy!! nikt inny, jak społeczenstwo, wybrało ten rząd!! taki ryzy dostał w warszawie 400 tys głosów od warszawskich cweeeli, a taka mucha, pozbawiona całkowicie szarych komórek , pod sufitem, dostała, od lubelskich cweeeeli, około 40 tys. głosów!! ci, którzy ten rzad wybraliscie, jedźcie do warszawy lizac d.pę ryżemu i jego bandzie, bo to wam najlepiej wychodzi !! [/quote] [quote name='konwojent' timestamp='1357243317' post='716192'] to własnie rząd i jego agendy, maja kreować miejsca pracy!! nikt inny, jak społeczenstwo, wybrało ten rząd!! taki ryzy dostał w warszawie 400 tys głosów od warszawskich cweeeli, a taka mucha, pozbawiona całkowicie szarych komórek , pod sufitem, dostała, od lubelskich cweeeeli, około 40 tys. głosów!! ci, którzy ten rzad wybraliscie, jedźcie do warszawy lizac d.pę ryżemu i jego bandzie, bo to wam najlepiej wychodzi !!
Posłuchaj! -czasy mamy takie, że jaki rząd by nie był, to i tak będziecie narzekać! Czy to: na Ryżego, czy na Kaczuszki, czy na Lecha W. albo i na Kwacha też będziecie narzekać... Prawdziwie chcący pracować zawsze pracę znajdzie, jeśli nawet nie w Polsce, to za granicą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
opolak napisał:
Człowieku co Ty piszesz? Obudź się lemingu! Opieka jest od tego, żeby pomóc, ba, nawet jeśli by nie chciała, to musi pomóc! Ale pomińmy opiekę, bo to zupełnie nie w temacie jest. Na naszych oczach tworzone jest getto, podział na bogatych i biednych jest coraz większy i wcale to nie wynika z niechęci do pracy tych drugich. Pracy po prostu nie ma! Okoliczne zakłady (krajowe zakłady niemalże) rozsprzedane dzięki bydlackiej polityce prounijnej. Była cukrownia, która dawałą pracę mieszkańcom i bardzo wielu ludziom z okolic - gdzie ona jest? Nie opłaciło się urzymywać cukrowni opolskiej i lubelskiej też nie. Opłaca się teraz kupować cukrownie na wschodzie? Jak nie wiesz, to poszukaj informacji o tym jak Polski Cukier chce kupować cukrownie. Była EDA! Wiesz ile osób tam pracowało? Wiesz jak ważnym zakładem swego czasu była dla całego kraju? Wąskotorówka gdzie jest? Kilka tras wąskotorowych w kraju jest, wystarczyło pomyśleć! To byłby dobry biznes. Ale lepiej było sprzedać za marne grosze, dać odprawy kolejarzom, a teraz znowu przyjąć do wyremontowanej wielkimi środkami malutkiej części dawnej trasy i udawać wielkie nie wiadomo co. Gdzie PKS? Busiarska mafia dogadana z władzami wykończyła PKS zabierając pasażerów i co masz teraz? Bilet z Opola do Lublina za 9 zł! Po co PKS Opole został sprzedany za grosze Puławom? To był gwóźdź do trumnyPKSu w Opolu! Okoliczne wsie są pozbawione możliwości transportu, bo busiarzom nie opłaca się jechać na takie trasy! Drogi tragiczne, jedziesz samochodem i z zamkniętymi oczyma poznasz, gdzie przejeżdzasz granicę powiatu. Zawodówki polikwidowane, a mieliśmy tu dobre takie szkoły i sporo ludzi się w nich nauczyło fachu przydatnego w życiu. Teraz pełno magistrów nie potrafiących gwoździa w deskę wbić! Co tu się dzieje? Nie mam zamiaru uciekać za granicę, a nawet gdybym chciał, to mam tu rodzinę, którą muszę utrzymać! W Karczmiskach powstaje cud PSLowskiej propagandy. Skur....iele za robotę ludziom nie płacą! Mógłby się dziennik tym zainteresować! Zrezygnowałem z pracy, bo po co tam mam wracać? Znowu harować całymi dniami i później świecić przed dzieckiem oczami, że nie mam za co mu kupić ubrań? Co z tego, że tam bym pracował, jak i tak nie miałbym czym płacić rachunków?! Pracuje się gdzie można, ja na szczęście jeszcze ręce mam dobre, choć czasami skręca człowieka od budowlanki na mrozie, ale pracować muszę, bo nikt za darmo mi nic nie da! Urząd pracy to śmiech na sali. Nie wiem czy komukolwiek spoza układu panujących nam dali pracę. Ludziom nie potrzeba wielce płatnej pracy, potrzeba nadziei, której odwieczne u nas PSL nie dało i nie da, a coraz bardziej odbiera jej resztki razem z rudym. Piją ludzie? A co mają robić? Gdzie utopić żal? Pięćdziesięciolatków za granicę wysłać do pracy? Niech się dorobią?! Pomyśl! Typowo rolnicze okolice pozbawione są wszelkiego przetwórstwa, a w zamian mamy stokrotki, biedronki i tesco. Hura!! Kur..wa!! Tego nam potrzeba!!! I podatków coraz wyższych, a teraz jeszcze kolejnego WIELKIEGO podatku nazwanego cudnie "ustawą śmieciową"! Region upadał od dłuższego czasu i rządzący mieli to w du...pie i co mogli to rozsprzedawali z ukrytym zyskiem dla siebie, o którym każdy wie i mówi, a sądy niczego nie mogą udowodnić. Teraz nagle trzeba ludzi odsyłać do baraków??!!Jaką przyszłość mają te rodziny? Jak te dzieci będą się czuły i jak odbierze je środowisko?? Zastanów się mądry inaczej lubelaku co mówisz! Rządy u Ciebie i u mnie ma ta sama złodziejska ekipa bez rozumu i w Lublinie jest takie samo szambo jak u nas, tylko wielkość miasta sprawia, że być może nie znasz i nie widzisz biedy innych! Żal mi Ciebie, jeśli faktycznie uważasz tak, jak napisałeś.
[quote name='opolak' timestamp='1357239553' post='716172'] Człowieku co Ty piszesz? Obudź się lemingu! Opieka jest od tego, żeby pomóc, ba, nawet jeśli by nie chciała, to musi pomóc! Ale pomińmy opiekę, bo to zupełnie nie w temacie jest. Na naszych oczach tworzone jest getto, podział na bogatych i biednych jest coraz większy i wcale to nie wynika z niechęci do pracy tych drugich. Pracy po prostu nie ma! Okoliczne zakłady (krajowe zakłady niemalże) rozsprzedane dzięki bydlackiej polityce prounijnej. Była cukrownia, która dawałą pracę mieszkańcom i bardzo wielu ludziom z okolic - gdzie ona jest? Nie opłaciło się urzymywać cukrowni opolskiej i lubelskiej też nie. Opłaca się teraz kupować cukrownie na wschodzie? Jak nie wiesz, to poszukaj informacji o tym jak Polski Cukier chce kupować cukrownie. Była EDA! Wiesz ile osób tam pracowało? Wiesz jak ważnym zakładem swego czasu była dla całego kraju? Wąskotorówka gdzie jest? Kilka tras wąskotorowych w kraju jest, wystarczyło pomyśleć! To byłby dobry biznes. Ale lepiej było sprzedać za marne grosze, dać odprawy kolejarzom, a teraz znowu przyjąć do wyremontowanej wielkimi środkami malutkiej części dawnej trasy i udawać wielkie nie wiadomo co. Gdzie PKS? Busiarska mafia dogadana z władzami wykończyła PKS zabierając pasażerów i co masz teraz? Bilet z Opola do Lublina za 9 zł! Po co PKS Opole został sprzedany za grosze Puławom? To był gwóźdź do trumnyPKSu w Opolu! Okoliczne wsie są pozbawione możliwości transportu, bo busiarzom nie opłaca się jechać na takie trasy! Drogi tragiczne, jedziesz samochodem i z zamkniętymi oczyma poznasz, gdzie przejeżdzasz granicę powiatu. Zawodówki polikwidowane, a mieliśmy tu dobre takie szkoły i sporo ludzi się w nich nauczyło fachu przydatnego w życiu. Teraz pełno magistrów nie potrafiących gwoździa w deskę wbić! Co tu się dzieje? Nie mam zamiaru uciekać za granicę, a nawet gdybym chciał, to mam tu rodzinę, którą muszę utrzymać! W Karczmiskach powstaje cud PSLowskiej propagandy. Skur....iele za robotę ludziom nie płacą! Mógłby się dziennik tym zainteresować! Zrezygnowałem z pracy, bo po co tam mam wracać? Znowu harować całymi dniami i później świecić przed dzieckiem oczami, że nie mam za co mu kupić ubrań? Co z tego, że tam bym pracował, jak i tak nie miałbym czym płacić rachunków?! Pracuje się gdzie można, ja na szczęście jeszcze ręce mam dobre, choć czasami skręca człowieka od budowlanki na mrozie, ale pracować muszę, bo nikt za darmo mi nic nie da! Urząd pracy to śmiech na sali. Nie wiem czy komukolwiek spoza układu panujących nam dali pracę. Ludziom nie potrzeba wielce płatnej pracy, potrzeba nadziei, której odwieczne u nas PSL nie dało i nie da, a coraz bardziej odbiera jej resztki razem z rudym. Piją ludzie? A co mają robić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Pracuje się gdzie można, ja na szczęście jeszcze ręce mam dobre, choć czasami skręca człowieka od budowlanki na mrozie, ale pracować muszę, bo nikt za darmo mi nic nie da!" -Opolaku,a myślisz, że ja pracując w rolnictwie przez ponad 30 lat to pracowałem bez mrozu i upału? Niestety -jeśli chce się coś mieć, to trzeba pracować! Moje teście -aby kupić mieszkanie w Lublinie, to musieli przez pół swego życia pracować na roli na wielu hektarach i dodatkowo jeszcze "państwowe" roboty łapać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@to-to Skoro kradną, to trzeba temu przeszkodzić i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje. Nie można pozwolić sobie na takie coś. Jeśłi myślisz, że popieram takie coś choćby z powodu biedy i konieczności " dorobienia", to nie jest tak. Dla mnie to zwykłe złodziejstwo. Pracy w budowlance faktycznie jest dużo i korzystam z tego jak mogę, niestety ta praca nie jest taka oczywista i często trafia się na nieuczciwych pracodawców, którzy kiepsko jednak płacą gdy do wypłaty dochodzi. Czasem można sobie na opóźnienie pozwolić, ale czasem nie. To, co piszesz o tych cchących pracy a nie pracowania też jest prawdziwe, ale nie można uogólniać. Z tego tylko powodu zwróciłem na to uwagę. Jakie czasy mamy? Zachłystnięcie "wolnością"? Teoretycznie opuściła nas komuna, a faktycznie gdzie nie spojrzysz stare układy. Teraz wpadamy pod okupację Unii. Wiesz, że chcą zakazać bajek niepoprawnych politycznie? Wszystko w czym przodowaliśmy staje się nieopłacalne w Polsce i trzeba to likwidować, a tymczasem na zachodzie produkcja wzrasta. Dlaczego muszę jechaćna zachód, żeby zarabiać w czymś, co równie dobrze można było robić u nas? Rozumiesz to? Myślę, że tak. Rząd boi się oprzeć związkom zawodowym i woli likwidować niż podnieść opłacalność poprzez zabranie niektórych przywilejów niepotrzebnie nadanych. Czy to nie jest powód do narzekań? Masz rację, narzekańna każdy niema rząd do tej pory. Ale to wynika z tego, że nie rozliczyliśmy poprzedniego ustroju. ZSL/PSL jest ukorzenioy w tym wszystkim najbardziej i jak żadna inna partia niszczy kraj. Ale nie rozbijajmy się już o to. Mówisz o Tatarach.... ale to była dzielnica robotnicza. Ludzie biednie mieszkali i pracowali i wychodzili na swoje. Poniatowa też była miastem robotników pracujących w EDA i od czasu jej upadku jest zwykłym miastem, które jakoś sobie radzi. Opole trochę inną historię miało, alerozwijało się wokół cukrowni tak jak cała okolica. Wiekami budowano potencjał produkcji rolnej dookoła, a po "transformacji" nagle to zostało zapomniane i trzeba sprzedawać. Partia "chłopska" znowu najbardziej przyczyniła się do znizczenia całego dobytku poprzedników. Gdzie te 3000000 mieszkań obiecane przez rudego i strażaczka z malutką sikawką? Gdzie te tysiące kilometrów autostrad i dróg? PKS... PKSów jest mnóstwo w Polsce i działają bardzo dobrze. Dlaczego te lubelskie mają problemy? Gdzie busiarze tak bardzo "konkurują" z PKSem jak u nas? Konkurencją jest trasa busa tylko na najbardziej rentownych odcinkach w godzinach szczytu, a tam, gdzie mało jest ludzi jeżdzą tylko autobusy, do których faktycznie trzeba dopłacać? Była potrzeba wykończenia PKSu w regionie i cel został osiągnięty. Jest kilka firm busiarskich i ustalają odpowiednie ceny między sobą, a ludzie na tym tracą. Nieopłacalne było utrzymywanie załogi PKSu? Może faktycznie, wszak tam trzeba było prawa pracy i przepisów drogowych przestrzegać... busiarzom się opłaci. @kloc-mayster O rolnictwie nie mów mi, bo wiem bardzo dobrze co to jest i jak ciężka tam jest praca. Niestety nawet w rolnictwie już nie opłaca się dla siebie nawet hodować i uprawiać, bo nie wyżyjesz z tego. O kupnie jakiegokolwiek mieszkania możesz zapomnieć teraz. Pięknie wygląda tylko ten mniemany "dochód" z hektara, chyba teraz coś koło 2300 zł. Moi rodzice też od zawsze pracowali na roli i pracują nadal. Dorobili się godnego życia, teraz przestaje się im to wszystko opłacać, a zdrowie coraz słabsze. W ogóle to o co chodzi z tym rolnictwem? Nic o nim nie pisałem, a nie chcesz chyba napisać, że ci, co nie mają pracy powinni kupić pole i zacząć karierę rolniczą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się w większości z ww wypowiedziami. Ci ludzie w 90 % będą robić wszystko jeśli by była praca aby tylko do niej nie chodzić.. Przestoją cały dzień przed sklepem sępiąc o piwo lub 20 groszy ale zarobić to nie. Przykład to np MUROWANKA we Wrzelowcu. Mieszkają całe życie w mieszkaniach nic nie dokładając na jakikolwiek remont z własnej inicjatywy. Gdy się oberwało kawałek tynku /bo na piętrze lał na podłogę pies/ to się robi raban i wzywa telewizję a nie sprząta i poprawia samemu. Szczerą prawdą jest to, że Opieka rozpieszcza. Większość jej bywalców to CWANIACY ktorzy tylko z tego żyją i piją śmiejąc sie robota to głupota. Osoby naprawde biedne do Opieki wstydzą się chodzić .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...