Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

KOLONIE Z KRUSU

Utworzony przez Matka, 13 sierpnia 2013 r. o 17:23
Witam,dowiedzialam się że wiele dzieci z naszego województwa pojechalo na wypoczynek dofinansowany z Funduszu Skladkowego Ubezpieczenia Spolecznego Rolników.Moje dzieci też korzystają z tej formy wyjazdu.Problem w tym,że brak przeplywu informacji i opini o organizatorach tego wypoczynku w naszym regionie.Dzieci i rodzice często są niezadowoleni z warunków,zdarzają się ewidentne oszustwa,które niestety uchodzą organizatorom plazem.Na stronie Funduszu w maju podawane są nazwy organizacji,które spelnily dane wymagania i mogą planować kolonie lub pólkolonie na określonych zasadach.Niestety okazuje się iż są to często te same osoby po zmianie nazwy stowarzyszenia czy organizacji,na które byly wcześniej skargi.Po żalach moich dzieci i dzieci znajomych ,,dokopalam,,się w internecie artykulów z opiniami,okazalo się że dotyczą tego samego pana senatora Wierzbickiego i jego fundacji.Rok 2009 dzieci z Markuszowa i okolic,2010 Jastków ,2011 brak danych teraz Puchaczów,Wojciechów i okolice.Proszę piszcie o swoich doświadczeniach związanych z takimi koloniami.Pozwoli to zweryfikować intencje i jakość oferowanego wyjazdu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam,dobry temat.Otóż w tym roku takie kolonie organizowalo min.1.PCK Lublin turnusy za 350 zl w góry ,dobrze zorganizowane,polecam bo bylo moje dzieciątko.2.Stowarzyszenie Dialog z Lubartowa też ok,3.Stowarzyszenie w Niemcach,podobno też w porządku.4.to najgorsza wpadka,zbuk od 3 ostatnich lat który niewiadomo jakim cudem dostaje jeszcze pieniądze z Krus to Fundacja Wiejska wlaśnie pana Senatora.Dzieci wypoczywają tam w najgorszych warunkach,totalny minimalizm nawet wbrew wymaganiom KRUSU bo po 7 osób w pokoju,prysznic na korytarzu dla 4 takich pokojów itp.Stowarzyszenie podalo nazwę ośrodka a na ich stronie zupelnie inne informacje niż rzeczywistość na miejscu.Stegna kolo Gdańska ośrodek Polar zakwaterowano dzieci w najgorszych,najtańszych pokojach podczas gdy Krus oddaje kasę za wyższy standard,ciekawe kto zarabia na różnicy.Najlepsze kolonie organizowalo Stowarzyszenie z Opola Lubelskiego w ośrodku wDarlowie ciekawe czemu w tym roku odpadlo a oszuści po zmianie nazwy funkcjonują nadal?Pozdrawiam i zachęcam do podjęcia tematu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hej , jestem z Jastkowa w Dzienniku drukowano tekst o naszych ,,koloniach,, a raczej obozie przetrwania.Podano nam niewlaściwą nazwę ośrodka ,po sprawdzeniu w internecie jego strony każdy myślal ,że jedzie do prawdziwego hotelu.Marchewka zachętka żeby więcej chętnych zebrać.Trzeba się ostrzegać,pozdrawiam.Kuba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Moje dziecko właśnie wraca z kolonii w Stegnie dofinansowanych z KRUS i organizowanych przez Solidarność Rolników Indywidualnych w Zamościu. Warunki w jakich mieszkaja dzieci złe, ciasne, brudne pokoje, łazienki na korytarzu i niewiele działajacych. Zła organizacja, większośc czasu koloniści spędzaja w pokojach. Z braku pieniędzy ( tak sie tłumaczy dzieciom) nie doszły do skutku zaplanowane wycieczki i atrakcje. Dla mnie najgorsze jest to, że dzieci nie miały należytej opieki medycznej, w ośrodku gdzie przebywa około 300 dzieci brak lekarza. Moje dziecko było przeziębione i dopiero po moich interwencjach pielęgniarka z łaską podała mu leki. To jest skandal, dzieci miały wypoczywać, zwiedzać i bawić się, a nudziły się i nie mogły doczekać powrotu. Wiem, że w poniedziałek wyjeżdża tam następna grupa z naszego regionu ostrzegam przed pobytem w tym miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...