Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Krzczonów - wybory nowy wątek

Utworzony przez Przemysław Leniak, 23 października 2014 r. o 13:13
"Z bliska" porównuje zawartość ulotek wyborczych i że skróty są niepotrzebne...   a tymczasem, na wczorajszym spotkaniu z K.Brydą w OSP w Krzczonowie III działo się ciekawie; polityka finansowa obecnego wójta, którą ten się chwali, została zmiażdżona wprost przez b. wójta gminy M. Grzeszczyka   który kandydaturę K.Brydy mocno poparł, a o kontrkandydacie mówił jak o dyletancie, "który nie ma pojęcia" (to dosłownie)...   Z ciekawszych rzeczy (bo było bardzo ciekawie, żałujcie że Was tam nie było), dostrzegam, że niektórzy wybrańcy od Podsiadłego wcale nie czuliby się źle pracując np. jako radni z wójtem Brydą. A może nawet byliby szczęśliwi, gdyby do tego doszło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "z bliska" Od początku wiadomo, którą opcję popierasz. Nie mydlij oczu ludziom porównując UWAGA ulotke Podsiadłego do listu, który dostałeś. Martwisz się o mieszkańców, twierdząc, że niczego nie zrozumieją. Najwyraźniej masz ich za mało inteligentnych.   "..Pogłębienie, rozwinięcie czy omawianie tych planów  – to już  zadanie na zebrania przedwyborcze."   Zgadzam się z tobą w 100%. Jeśli czegoś nie zrozumiałeś z "ulotki" jak to nazwałeś p.K.Brydy. Idź na spotkanie i zadawaj pytania. Takie samo prawo mają wszystcy mieszkańcy gminy.   Żeby twierdzić, że ktoś składa obietnice bez pokrycia należy dać mu szanse je spełnić. Jeśli ktoś nie ma co na ulotce napisać to cytuje jego plany są "..krótko wypunktowane" Piszesz o niezrozumiałym języku w liście kandydatki, a na ulotkce obecnego wójta chcesz widzieć cyferki, które wierz mi nie obchodzą przeciętnego mieszkańca. Ludzie chcą namacalnych efektów sprawowania władzy a nie zmniejszających czy zwiększających się liczb na papierze. Od zarania dziejów wiadomo , że brak długu to brak inwestycji, rozwoju TAKA JEST PRAWDA. Na straży długów gminy stoi RIO i jeśli uzna, że gmina nie może się zadłużać to taką opinię wyrazi.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "z bliska" Od początku wiadomo, którą opcję popierasz. Nie mydlij oczu ludziom porównując UWAGA ulotke Podsiadłego do listu, który dostałeś. Martwisz się o mieszkańców, twierdząc, że niczego nie zrozumieją. Najwyraźniej masz ich za mało inteligentnych.   "..Pogłębienie, rozwinięcie czy omawianie tych planów  – to już  zadanie na zebrania przedwyborcze."   Zgadzam się z tobą w 100%. Jeśli czegoś nie zrozumiałeś z "ulotki" jak to nazwałeś p.K.Brydy. Idź na spotkanie i zadawaj pytania. Takie samo prawo mają wszystcy mieszkańcy gminy.   Żeby twierdzić, że ktoś składa obietnice bez pokrycia należy dać mu szanse je spełnić. Jeśli ktoś nie ma co na ulotce napisać to cytuje jego plany są "..krótko wypunktowane" Piszesz o niezrozumiałym języku w liście kandydatki, a na ulotkce obecnego wójta chcesz widzieć cyferki, które wierz mi nie obchodzą przeciętnego mieszkańca. Ludzie chcą namacalnych efektów sprawowania władzy a nie zmniejszających czy zwiększających się liczb na papierze. Od zarania dziejów wiadomo , że brak długu to brak inwestycji, rozwoju TAKA JEST PRAWDA. Na straży długów gminy stoi RIO i jeśli uzna, że gmina nie może się zadłużać to taką opinię wyrazi.
Polemika z Tobą nie ma sensu, skoro kwestia wysokości długu jak piszesz "że brak długu to brak inwestycji" tak jest przez Ciebie pojmowana. A co siedzi u ciebie komornik ? Ot może nie, a przecież inwestowałeś. Ale odstępuję od polemiki. Co zaś tyczy się listu, jest on wyraźnie podpisany Katarzyna Bryda, a nie Marian Podsiadły, więc odrzucam Twój zarzut. Dalej,  nie twierdzę, że mieszkańcy nic nie rozumieją jak próbujesz mi wmówić, ja twierdzę, że komunikatywność ulotki p. K.Brydy jest na kiepskim poziomie, I oby każdy z nas miał tyle pokory wobec drugiego człowieka i szacunku do niego, który posiadam chociażby ja... I jeszcze jedna sprawa - zebrania, powiedz ilu z mieszkańców gminy idzie na zebranie, bo czuje się zaproszony? Albo inaczej, idzie może ten, kto przeczytał inf. na stronie K. Brydy , inni skąd mają o tym wiedzieć? Tak widzicie cyfrowo świat ludkowie p. K. Brydy? A może to ci ludkowie powinni dotrzeć pod "przysłowiową strzechę".K. Bryda nie dociera treścią ulotki i , a wy jej ludkowie nie docieracie z zaproszeniem na spotkanie. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Z bliska" porównuje zawartość ulotek wyborczych i że skróty są niepotrzebne...   a tymczasem, na wczorajszym spotkaniu z K.Brydą w OSP w Krzczonowie III działo się ciekawie; polityka finansowa obecnego wójta, którą ten się chwali, została zmiażdżona wprost przez b. wójta gminy M. Grzeszczyka   który kandydaturę K.Brydy mocno poparł, a o kontrkandydacie mówił jak o dyletancie, "który nie ma pojęcia" (to dosłownie)...   Z ciekawszych rzeczy (bo było bardzo ciekawie, żałujcie że Was tam nie było), dostrzegam, że niektórzy wybrańcy od Podsiadłego wcale nie czuliby się źle pracując np. jako radni z wójtem Brydą. A może nawet byliby szczęśliwi, gdyby do tego doszło.
Szanowny "niezrzeszony" chyba nie było Cię w naszej gminie za rządów p. M. Grzeszczyka, a było to kilka kadencji i nie wiesz co wówczas się działo.Dlatego  poparcie tej osoby dla któregokolwiek kandydata na stanowisko wójta jest tyle warte co moja wczorajsza kolacja - nic, Zresztą p. Brydzie wystarczy już poparcia innej osoby (odsyłamm do ulotki) i bez komentarza to zostawiam. Dobrej niedzieli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poparcie p. Grzeszczyka dla p, Brydy. to strzał w kolano tej kandydatki, Jak ten pan śmie twierdzić o dyletanctwie p, Podsiadłego, kiedy podczas swych kadencji oprócz długów nie zrobił praktycznie nic! To właśnie ten Podsiadły wyprowadza gminę na prostą po rządach Grzeszczyka. Zmniejszył i to bardzo dużo dług i poczynił wiele dobrego, co widać gołym okiem. Tylko ślepy lub zakłamany człowiek tego nie widzi. To poparcie tyle pomoże kandydatce jak poparcie albo brak poparcia ze strony wicewojewody.  A dla żartu zacytuję Państwu sparafrazowany wpis z innego forum, dokładnie z gminy Rybczewice:     Szwadrony Śmierci zwolenników Podsiadłego wyłapują bohaterskich przeciwników onego i zamykają w kazamatach gdzie są poddawani nieludzkim torturom ! Jak donoszą podziemne ściśle zakonspirowane media ,  Wójt i jego siepacze masowo rostrzeliwują ludnośc ! ŚMIERC I POŻOGA ! Bohaterska Bryda wciąż trwa na posterunku ,ale jej los wydaje się przesądzony.Zginie wkrótce na stosie niczym Dziewica Orleańska ! Sąsiednie gminy organizują na prędce obozy dla uchodzców ! RATUJ SIĘ KTO MOŻE !  APOKALIPSA NADCHODZI ! Ta gmina już nigdy nie będzie taka sama...      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam Wczoraj wieczorem dotarły do mnie ciekawe wieści z gminy. Okazuje się że od 15 w gminie leżą gotowe dokumenty Pireco w sprawie tej spalarni czy przetwórni a nasz kochany wójt boi się je wysłać do rdoś. Dlaczego? Bo boi się zakończyć procedurę przed wyborami. Tak nam naopowiadał, jak on tą inwestycję popiera a sam ją sabotuje. Naprawdę chcemy takiego tchórza który nie potrafi podjąć żadnej decyzji? Aby sprawie dodać smaczku to gdyby wysłał dokumenty to i tak nie musiał by podejmować decyzji przed wyborami bo rdoś by nie odpowiedział na czas, a ponieważ wójt przeciągną i zawalił temat to dał wspaniały pretekst Pireco. Pójdą sobie do sądu po odszkodowanie za blokowanie inwestycji i gmina zapłaci parę milionów odszkodowania. Gratuluję panie wójcie.
byłem w gminie sprawdzić czy coś się dzieje w tej sprawie podobno coś faktycznie Pireco złożyło, ale nic mi nie udostępniono bo dokumenty zostały cofnięte do poprawy, gdzie jest prawda? aha protestujących nie jest kilka osób,  niechcących tej inwestycji jest większość
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co do ulotek: wypisywanie obietnic bez pokrycia nie ma sensu  pewnie nie każdy wie co znaczą poszczególne skróty na ulotce Pani Brydy, ale gdy ktoś pisze, że chce zrobić to i to a pieniądze weźmie stąd, to jest to dla mnie bardziej przekonujące niż sucha obietnica;   chwalenie się dokonaniami zawodowymi jest jak najbardziej na miejscu bo przecież wybory na wójta to można powiedzieć konkurs a pracodawcą rekrutującym jesteśmy my,   kolejna sprawa, od wójta oczekuję rozliczenia drugiej kadencji nie całych ośmiu lat - pierwsza kadencja jak wiemy została oceniona pozytywnie; druga uważam, że była fatalna nawet nie macie pojęcia ile spraw zostało przeoczonych ze zwykłego niechciejstwa ;   "do z bliska" widzę, że jesteś osobą zorientowaną może wyjaśnisz dlaczego gminaz roku na rok ma coraz niższe subwencje (o czym mówił wójt na spotkaniach)?   kolejna sprawa dotyczy Pana Grzeszczyka, faktycznie skrytykował ostro i merytorycznie obecnego wójta i poparł kandydaturę Pani Brydy(z tego co wiem o to poparcie nikt nie zabiegał dlatego jest tym bardziej ważne), każdy wie jak to było za jego czasów jakie miał wady ale też zalet nie można mu odmówić, śmiem twierdzić, że w tych wyborach wygrałby z Podsiadłym;   na koniec dodam tylko, że prostak to nie prosty ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w 2004 i w 2008 roku głosowaliście przeciwko Grzeszczykowi, a teraz chętnie widzielibyście go spowrotem jako wójta?  no to może niech tegoroczne wybory  wygra Bryda, a za 4 lata z chęcią i należnym mu szacunkiem wybierzecie Podsiadłego     piszę to z sarkazmem, bo niektórzy swoje poglądy uzależniają od kierunku wiatrów, jak przysłowiowe chorągiewki   poparcie pani Brydy przez chwiejnego i niewiarygodnego Starownika i  byłego wójta Grzeszczyka umacnia mnie tylko w przeświadczeniu, dlaczego na Brydę nie zagłosuję
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co do ulotek: wypisywanie obietnic bez pokrycia nie ma sensu  pewnie nie każdy wie co znaczą poszczególne skróty na ulotce Pani Brydy, ale gdy ktoś pisze, że chce zrobić to i to a pieniądze weźmie stąd, to jest to dla mnie bardziej przekonujące niż sucha obietnica;   chwalenie się dokonaniami zawodowymi jest jak najbardziej na miejscu bo przecież wybory na wójta to można powiedzieć konkurs a pracodawcą rekrutującym jesteśmy my,   kolejna sprawa, od wójta oczekuję rozliczenia drugiej kadencji nie całych ośmiu lat - pierwsza kadencja jak wiemy została oceniona pozytywnie; druga uważam, że była fatalna nawet nie macie pojęcia ile spraw zostało przeoczonych ze zwykłego niechciejstwa ;   "do z bliska" widzę, że jesteś osobą zorientowaną może wyjaśnisz dlaczego gminaz roku na rok ma coraz niższe subwencje (o czym mówił wójt na spotkaniach)?   kolejna sprawa dotyczy Pana Grzeszczyka, faktycznie skrytykował ostro i merytorycznie obecnego wójta i poparł kandydaturę Pani Brydy(z tego co wiem o to poparcie nikt nie zabiegał dlatego jest tym bardziej ważne), każdy wie jak to było za jego czasów jakie miał wady ale też zalet nie można mu odmówić, śmiem twierdzić, że w tych wyborach wygrałby z Podsiadłym;   Jeśli jak twierdzisz o poparcie Grzeszczyka nie zabiegano, no to gdzieś macie kreta. Zresztą te wasze poparcia....mocno wątpliwe niestety.Co do Grzeszczyka wiem swoje, a że krytykuje cóż...taka jego wielka postać, nic nie robić ,ale krytykować. Co do zalet, wszystko co będzie na korzyść K, Brydy zawsze zrozumiesz jako zaletę... , wszystko inne to wady. Nie będę nawet próbować cię przekonywać, że jesteś w błędzie, bo ton ie moja  rola. Jedno jednak powiem, że na słowach tego człowieka akurat nie można polegać. Sąsiedztwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w 2004 i w 2008 roku głosowaliście przeciwko Grzeszczykowi, a teraz chętnie widzielibyście go spowrotem jako wójta?  no to może niech tegoroczne wybory  wygra Bryda, a za 4 lata z chęcią i należnym mu szacunkiem wybierzecie Podsiadłego     piszę to z sarkazmem, bo niektórzy swoje poglądy uzależniają od kierunku wiatrów, jak przysłowiowe chorągiewki   poparcie pani Brydy przez chwiejnego i niewiarygodnego Starownika i  byłego wójta Grzeszczyka umacnia mnie tylko w przeświadczeniu, dlaczego na Brydę nie zagłosuję
nigdy nie głosowałem na Grzeszczyka na Podsiadłego tak, gdyby tych dwóch startowało nie zagłosowałbym wcale co nie zabrania mi twierdzić, że Grzeszczyk by wygrał,   wypowiedzi i działania Podsiadłego to kompromitacja moim zdaniem Bryda nic nie powinna robić tylko prosić wyborców żeby chodzili na spotkania do Podsiadłego - ten człowiek plecie "trzy po trzy" sam nie wie o czym, piszę anonimowo bo wstydzę się, że na niego głosowałem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"do z bliska" szczycisz się, że plotkami się nie zajmujesz ale jednak...   z wicewojewodą to faktycznie uważałem, że nie trafiona decyzja ale teraz uważam inaczej bo co poniektórzy obnażyli swój sposób działania, powiem szczerze, że dużo bym zapłacił żeby zobaczyć miny tych którzy misternie uknuli plan po czym cała ta intryga zwróciła się przeciw nim ze zdwojoną siłą, jak to mówią karma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z prostą wójta wypowiedzią i może nieskładną czasami mogę się pogodzić. To jest jak najbardziej ludzkie, zaś wyuczone frazesy wyczuwam na odległość. I jeszcze jedno - spojrzałeś w rozmowie face to face kandydatom w oczy. Ja mam taki test,  4 lata temu był to Grzeszczyk, w tym roku Podsiadły i Bryda. Grzeszczyka oczy uciekają zwykle od twarzy rozmówcy, patrzy zawsze metr ponad tobą. Co do obecnych - spójrzcie i sami odczujecie co jest grane.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"do z bliska" szczycisz się, że plotkami się nie zajmujesz ale jednak...   z wicewojewodą to faktycznie uważałem, że nie trafiona decyzja ale teraz uważam inaczej bo co poniektórzy obnażyli swój sposób działania, powiem szczerze, że dużo bym zapłacił żeby zobaczyć miny tych którzy misternie uknuli plan po czym cała ta intryga zwróciła się przeciw nim ze zdwojoną siłą, jak to mówią karma
w tym przypadku Idiotę do kwadratu zrobił z siebie wicewojewoda wydał w ciągu 2 dni 2 oświadczenia, myśląc twoim tokiem mogę również twierdzić, że podczas drugiego mógł być manipulowany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z prostą wójta wypowiedzią i może nieskładną czasami mogę się pogodzić. To jest jak najbardziej ludzkie, zaś wyuczone frazesy wyczuwam na odległość. I jeszcze jedno - spojrzałeś w rozmowie face to face kandydatom w oczy. Ja mam taki test,  4 lata temu był to Grzeszczyk, w tym roku Podsiadły i Bryda. Grzeszczyka oczy uciekają zwykle od twarzy rozmówcy, patrzy zawsze metr ponad tobą. Co do obecnych - spójrzcie i sami odczujecie co jest grane.
Dlatego powiadam, obraz jest wart tysiąca słów.Spójrzcie więc raz jeszcze prawdzie w oczy ;)
Ostatnio edytowany 12 listopada 2014 r. o 23:44
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Również podziwiam Brydę za jej wyuczoną elokwencję i swoisty dar przekonywania. Na potrzeby zbliżających się wyborów namówić męża do publicznego pokazywania się razem, to jest wręcz kuriozum w rozpadających się małżeństwach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
byłem w gminie sprawdzić czy coś się dzieje w tej sprawie podobno coś faktycznie Pireco złożyło, ale nic mi nie udostępniono bo dokumenty zostały cofnięte do poprawy, gdzie jest prawda? aha protestujących nie jest kilka osób,  niechcących tej inwestycji jest większość
 A w BIP była informacja że wpłynęły? Ze został cofnięte? A na jakiej podstawie zostały cofnięte? Przecież to były odpowiedzi na pytania RDOŚ i protestujących, to co gmina stwierdziła że Pireco źle odpowiedziało? w imieniu RDOŚ i stowarzyszenia? W poniedziałek skontaktuję się z Pireco i zapytam o to cofnięcie. Wydaje mi się że gmina powinna te odpowiedzi od pireco natychmiast przekazać protestującym i Rdoś a nie cofać. Jak pireko spieprzyło odpowiedzi to chyba ich problem że uzgodnień  z RDOŚ nie dostaną a nie wójta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Również podziwiam Brydę za jej wyuczoną elokwencję i swoisty dar przekonywania. Na potrzeby zbliżających się wyborów namówić męża do publicznego pokazywania się razem, to jest wręcz kuriozum w rozpadających się małżeństwach.
To pewnie jakiś wiejski cham pisał... no właśnie z takim środowiskiem trzeba się zderzyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z prostą wójta wypowiedzią i może nieskładną czasami mogę się pogodzić. To jest jak najbardziej ludzkie, zaś wyuczone frazesy wyczuwam na odległość. I jeszcze jedno - spojrzałeś w rozmowie face to face kandydatom w oczy. Ja mam taki test, 4 lata temu był to Grzeszczyk, w tym roku Podsiadły i Bryda. Grzeszczyka oczy uciekają zwykle od twarzy rozmówcy, patrzy zawsze metr ponad tobą. Co do obecnych - spójrzcie i sami odczujecie co jest grane.
Dlatego po raz kolejny powiadam, obraz jest wart tysiąca słów.Spójrzcie więc raz jeszcze prawdzie w oczy ;)
Ostatnio edytowany 12 listopada 2014 r. o 23:43
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wypowiedzi i działania Podsiadłego to kompromitacja moim zdaniem Bryda nic nie powinna robić tylko prosić wyborców żeby chodzili na spotkania do Podsiadłego - ten człowiek plecie "trzy po trzy" sam nie wie o czym, piszę anonimowo bo wstydzę się, że na niego głosowałem   to pewnie jakis miejski cham napisal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znów posłużę się wpisem z forum o wyborach w Rybczewicach i jak nas tam postrzegają:   DLACZEGO nie możemy porównywać się do Krzczonowa,przecież budżety mamy podobne?A, bo tam wiedzieli jak  NIE ZMARNOWAĆ szansy i pieniędzy?Już rozumiem  ;) Pan Wójt Krzczonowa w wywiadzie dla Dziennika wyliczyl  inwestycje poczynione przez swoje kadencje.Jak na nasze pojęcie jest to ogrom pracy a mimo to jego oponenci twierdzą,że za malo.Tak więc nasza ,,trawka,,troszkę blednie . Pana  wójta Kwiatosza dyskredytują zaś obiektywne fakty a nie ,,zmowa,,tej czy innej partii.Strona internetowa jak pan pisze zawiera ewidentne braki np.brak aktualnego budżetu czy oświadczeń majątkowych,dokumentów ze spraw sądowych i orzeczonych w nich wyrokach,sumach kar do zaplaty i odsetkach nieraz większych niż same kary.Czy to są sprawy nieistotne dla mieszkańców czy też niewygodne dla wójta?A może znowu dyskredytacja przez PSL?  :blink:    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 20 z 46

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...