Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Krzczonów - wybory nowy wątek

Utworzony przez Przemysław Leniak, 23 października 2014 r. o 13:13
Nie wiem czemu się tak dziwicie Wiejski radny idzie do władzy "po coś", a nie żeby dobrze przysłużyć się ogółowi mieszkańców. Wie, że jego głos jest coś wart i handluje go z myślą o swoich interesach.
Nie można brać wszystkich pod ścianę i równo mierzyć, są na szczęście jeszcze wyjątki. Liczę na to, że niektórzy się w końcu przebudzą z tego marazmu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to jest o magazynach (działka 2/24) a nie o stacji paliw (działka 2/28), widocznie jeszcze nie opublikowali z ostatniej sesji, która była w ubiegłym tygodniu. Tak szybki mamy przepływ informacji... A tak dla formalności! Nie jestem przeciw wydzierżawieniu nieruchomości jaką jest stacja paliw (działka ewidencyjna 2/28 położona w obrębie Krzczonów Folwark), tylko dziwi mnie fakt, że władze Gminy Krzczonów decydują się na tak nieudolną umowę, która będzie zawierała zapis o 30 latach dzierżawy. Jeżeli na tej nieruchomości ma powstać stacja paliw, może myjnia samochodowa, sklepy, czy stacja diagnostyczna, jestem w 100 % za! Ale nie za cenę "oddania" nieruchomości za "psi swąd", czyli poprzez zawłaszczenie. Radni (13 na 15) podjęli decyzję o wydzierżawieniu jej na 30 lat, zgodnie z prawem może ona zostać zawłaszczona, gdyby zapis brzmiał 29 lat nikt by się do tego nie przyczepiał. Nawet jak wiatraki chcieli stawiać na gruntach w gminie, to umowy były skonstruowane tak, aby nie mógł inwestor zawłaszczyć danej ziemi. Jeżeli ktoś mi nie wierzy są od tego prawnicy, czy radcy prawni, z resztą o opinię powinna się zatroszczyć Gmina, bo to władza wykonawcza podpisuje umowy, a wcześniej podsuwa radnym kwity, jak taka umowa będzie brzmiała. Nie wątpię, że jak to określiłeś/aś "w taką ruderę" trzeba zainwestować! Ale nie widzę problemu, gdyby taka umowa zawarta była o rok mniej, czyli 29 lat (bez możliwości prawnego zawłaszczenia w złej wierze). A co do magazynów na działce 2/24, to moim osobistym zdaniem, aby oczyścić tę sytuację, można by było zrobić przetarg wyłaniający najlepszą ofertę inwestora, rozwiało by to spekulacje i wątpliwości, a każdy z nas (mieszkańców) mógł by zapoznać się z treścią ogłoszenia o przetargu na jakich warunkach zostanie ona podpisana, a tak Pani Wójt została zwolniona z drogi przetargu, przez co może podać jaką chce kwotę za dzierżawę.
Po pierwsze znawco prawa idź do gminy sprawdź jak sformułowana jest umowa a potem komentuj, po drugie prawniku z Bożej łaski może idź na staż do gminy to si,e w końcu czegoś nauczysz:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale do tego potrzebne jest społecznikowskie zacięcie, a nie prymitywne zwalczanie jednej opcji na rzecz drugiej tylko po to, aby ugrać coś dla siebie. Jak widać takiego społecznika w Krzczonowie brak i to, co obserwujemy w sieci, jest li tylko pyskówką kilku "ryjków przy korycie".
Ostatnio edytowany 5 kwietnia 2015 r. o 22:57
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi osobiście chodzi aby władza informowała o swoich planach, jawność sprawowania władzy, aby informacja była dostępna dla każdego mieszkańca i młodego który umie posługiwać się komputerem i dla seniora który nie opanował tej umiejętności, nikt wtedy nie będzie snuł jakichś teorii i czynił złośliwości władzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sami prawnicy i specjaliści. To, że ktoś mędrkuje i niby zna się na prawie, nie znaczy, że się zna. Umowa dzierżawy, choćby i na 50 lat wyklucza możliwość zasiedzenia. Chroni własność wydzierżawiającego, nie dzierżawcy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mogę zrozumieć kilku pieniaczy, którzy podtrzymują umierające forum żeby pleść totalne głupoty i robić ludziom wodę z mózgu. Przyczepili się do dzierżawy zeby zamydlić faktyczne działania nowej władzy. Bo lepiej opowiadac bzdury o zasiedzeniu, a prawdą jest, ze dzierzawa wyklucza zasiedzenie niż przyznać, że to co się nie udało poprzednikom, to w ciągu 4 miesiecy udało się nowej władzy. to ogromny sukces znaleźć inwestora na stację benzynową. Tego chca mieszkancy i dlatego nie podoba się to zwolennikom przeszłości. A dwaj radni, którzy wstrzymali się od głosu za dzierżawą - powinni się wstydzić - szkodza swoim zachowaniem calej gminie. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Umowa dzierżawy chroni przed zasiedzeniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dajcie nazwiska radnych bezradnych - co to nie chca inwestycji w gminie. Stacja benzynowa, sklep, myjnia - to ogromny sukces. To najbardziej oczekiwana inwestycja w gminie. Dlatego kuje w oczy poprzednikom, ktorzy nic nie potrafili. A  radni z poprzedniej ekipy stoją na stanowisku  - im gorzej tym lepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem, że Sobiech na pewno.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to wszystko jasne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak mi przyszło do głowy: jak ktoś chce być na bieżąco i mieć informacje bezzwłocznie zawsze może pójść na sesje rady gminy,  ale ta anonimowość.... 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak na razie to największym sukcesem BRYDZI jest zatrudnienie dwóch osób na stanowiska kierownicze mieszkańców z innych gmin. Podobno BRYDZIA stwierdziła, że w tej gminie nie ma z kim pracować. No może tylko do łopaty się nadają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze znawco prawa idź do gminy sprawdź jak sformułowana jest umowa a potem komentuj, po drugie prawniku z Bożej łaski może idź na staż do gminy to si,e w końcu czegoś nauczysz:)
Drogi "~Gościu", nigdy się za prawnika nie miałem i nim nie będę, a akty prawne znam, proszę mi podać jakieś dane (np. ustawę, na którą się powołujesz). Przede wszystkim jest to infantylna rozmowa, gdyż ja Pana/Pani nie obrażam, a staram się podawać rzetelne dane jakimi są ustawy, w tym przypadku Kodeks Cywilny. Nie atakuję Pani Wójt, lecz zwracam uwagę, iż uchwały jakie są podsuwane radnym, są bezkrytycznie przegłosowywane. Nie było oficjalnego stanowiska radcy prawnego, który za to pieniążki bierze i powinien wydać opinię (tak mi się wydaje) co do kwestii tej umowy. Już od dłuższego czasu obserwuje zwolenników Pani Brydy, którzy to nie potrafią wybronić się racjonalnymi argumentami, tylko uprawiają "pyskówkę". Z resztą widać i słychać to na każdej sesji. Głosowania odbywają się w chaosie i bardzo szybkim tempie, aby nie było chwili na zastanowienie się. Muszę w obronę wziąć radnych, którzy nie byli przeciw, tylko się wstrzymali od głosu, gdyż zwrócili uwagę na zapis w umowie dotyczącej dzierżawy na 30 lat. Nie będę się zniżać do Pana/Pani poziomu (~Gość), gdyż nie reprezentuje Pan/Pani, kulturalnego typu dyskusji. Pieni się ten, kto nie ma obiektywnych faktów. Ja odwołałem się do Kodeksu Cywilnego Art 172, proszę mi znaleźć i wyjaśnić w sposób kulturalny (zaznaczam), i powołać się na jakiś akt prawny, że nie mam racji. Gdzie napisane jest, że umowa chroni przed zasiedzeniem? I proszę forumowiczów, aby nie zniżali się do poziomu dyskusji Posła Niesiołowskiego i jego mowy nienawiści, jak obserwujemy to w mediach. PS. Na staż do Gminy nigdy bym nie poszedł, a z dwóch względów: -urzędnicy nie zajmują się pracą, lecz plotkami i zakupami na targu w piątek; -nie wielu w urzędzie mamy wykwalifikowanych pracowników (niestety można policzyć na palcach jednej ręki) a UG Krzczonów nie jest moim szczytem marzeń do osiągania kariery, wikłania się w układy lokalne i ugadywania się co do obsadzania stanowisk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mogę zrozumieć kilku pieniaczy, którzy podtrzymują umierające forum żeby pleść totalne głupoty i robić ludziom wodę z mózgu. Przyczepili się do dzierżawy zeby zamydlić faktyczne działania nowej władzy. Bo lepiej opowiadac bzdury o zasiedzeniu, a prawdą jest, ze dzierzawa wyklucza zasiedzenie niż przyznać, że to co się nie udało poprzednikom, to w ciągu 4 miesiecy udało się nowej władzy. to ogromny sukces znaleźć inwestora na stację benzynową. Tego chca mieszkancy i dlatego nie podoba się to zwolennikom przeszłości. A dwaj radni, którzy wstrzymali się od głosu za dzierżawą - powinni się wstydzić - szkodza swoim zachowaniem calej gminie. 
Proszę podać aktualne sukcesy, gdyż na razie trwa obsadzanie stanowisk i uchwalanie przez radę dokumentów metodą autokratyczną. Szanowny ~zadowolony! Gdyby był przetarg, można by było sprawdzić, czy tylko jeden jedyny na całą Polskę jest inwestor, czy jednak jest ich wielu. Nie dano możliwości tego sprawdzić, ja nie staję w opozycji, żeby się coś działo. Proszę sobie przeczytać moje stanowisko powyżej, jestem jak najbardziej <<<>>> wydzierżawieniem tych nieruchomości, tylko zwracam uwagę na formę tego wynajmu. A chyba jeszcze niedawno na tym forum zwolennicy Pani Brydy byli właśnie za świadomym uczestnictwem w życiu społecznym, które kontroluje władzę (taką czy inną). I jestem pod wrażeniem, że są osoby, które jednak się tym interesują, bo zdrowa DEMOKRACJA to taka, w której władza ma opozycję. PS. proszę czytać ze zrozumieniem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem czy to kogoś zainteresuje ale ta kobitka na samej górze tutaj pluskwe zainstalowała i śledzi wejścia do tego tematu a ja przed chwilą ją przyskrzyniłem jak takie coś zbierała
95.49.214.41 - - [17/Mar/2015:14:10:58 +0100] "GET /forum/pluskwa "pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45" 79.185.152.80 - - [17/Mar/2015:23:46:46 +0100] "GET /forum/pluskwa pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45 95.49.187.209 - - [18/Mar/2015:01:00:46 +0100] "GET /forum/pluskwa pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45" 79.185.152.80 - - [18/Mar/2015:06:04:47 +0100] "GET /forum/pluskwa .pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45" 79.185.152.80 - - [18/Mar/2015:06:35:41 +0100] "GET /forum/pluskwa pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45" 95.48.30.82 - - [18/Mar/2015:07:09:38 +0100] "GET /forum/pluskwa pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45 79.185.152.80 - - [18/Mar/2015:07:26:02 +0100] "GET /forum/pluskwa pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45" 79.185.152.80 - - [18/Mar/2015:07:37:06 +0100] "GET /forum/pluskwa  pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45" 95.48.30.82 - - [18/Mar/2015:07:39:10 +0100] "GET /forum/pluskwa  pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45" 46.170.94.105 - - [18/Mar/2015:07:51:10 +0100] "GET /forum/pluskwa   .pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45" 31.0.2.229 - - [18/Mar/2015:08:05:40 +0100] "GET /forum/pluskwa  pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45" 94.42.188.138 - - [18/Mar/2015:08:31:19 +0100] "GET /forum/pluskwa pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45" 212.160.172.84 - - [18/Mar/2015:08:40:00 +0100] "GET /forum/pluskwa" pl/krzczonow-wybory-nowy-watek-t99524/page-45"
     
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może coś więcej w tym temacie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ile to prawda, to bardzo dobrze, jeżeli czyta, bo każdy rządzący powinien wiedzieć co się o nim mówi, aby móc (mam nadzieję) zmieniać się na lepsze i nie powtarzać błędów. Ale gorzej jak władza idzie w kierunku inwigilacji i zastraszania obywatela, wtedy rodzi to wielkie oburzenie i nieufność i brak poparcia. Historia zna takie przypadki. Wyborcy potrafią iść ślepo za swoim kandydatem, ale przychodzi czas kiedy się lud obudzi i zaczyna rozliczać, lepiej wcześniej zapobiegać, niż leczyć!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ile to prawda, to bardzo dobrze, jeżeli czyta, bo każdy rządzący powinien wiedzieć co się o nim mówi, aby móc (mam nadzieję) zmieniać się na lepsze i nie powtarzać błędów. Ale gorzej jak władza idzie w kierunku inwigilacji i zastraszania obywatela, wtedy rodzi to wielkie oburzenie i nieufność i brak poparcia. Historia zna takie przypadki. Wyborcy potrafią iść ślepo za swoim kandydatem, ale przychodzi czas kiedy się lud obudzi i zaczyna rozliczać, lepiej wcześniej zapobiegać, niż leczyć!
  Nie no chodziło mi tutaj o pierwszy post Iwonki :D  a cholera wie kto to jest........ bez jaj władza w takie coś się nie bawi...... na forach nie przesiaduje bo to strata czasu..... zainteresowanie wąskie jak ucho od igły :lol:  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Nie no chodziło mi tutaj o pierwszy post Iwonki :D  a cholera wie kto to jest........ bez jaj władza w takie coś się nie bawi...... na forach nie przesiaduje bo to strata czasu..... zainteresowanie wąskie jak ucho od igły :lol:    
  mnie też wychodzi że to dwie może trzy osoby pilnują tego tematu wystarczy spojrzeć na IP np ten  (79.185.151.121 po południu mu przydzieliło też podobny 79.185.151. 80) zagląda co i rusz jakby nie miał nic innego do roboty no chyba że to hot spot krzczonowski   chyba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiecie coś o spalarni w krzczoowie,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...