Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Czy wy widzicie błędy w tekście??? Te zlepieńce ??? słowa wam się zlewają ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak przywoźcie macewy niech rozpoznają kto tam leży, następnie odnajdą go krewni lub następcy prawni i nim się obejrzycie okaże się, że pół wsi jest własnością żydowską i trzeba się pakować lub płacić. Szukają śladów? bardziej majątków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe kto przywiózł...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe kto przywiózł...
I po co...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Część tych macew została użyta po wojnie jako wypełnienie fundamentu podczas budowy szkoły podstawowej we wsi Bójki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak przywoźcie macewy niech rozpoznają kto tam leży, następnie odnajdą go krewni lub następcy prawni i nim się obejrzycie okaże się, że pół wsi jest własnością żydowską i trzeba się pakować lub płacić. Szukają śladów? bardziej majątków.
Majątki to były wówczas ,gdy były w rękach potrafiących je rozwijać ...!!! ARTYSTA Z DIAMENTU ZROBI BRYLANT , A RZEMIEŚLNIK KAMIEŃ -to motto wymyślone przeze mnie. Teraz bez obaw !!! Ale jestem za tym by macewy trafiały do Muzeum Historii Żydów Polskich z zaznaczeniem szerokości i długości geograficznych z których pochodzą . Kiedyś przecież musi przyjść mądre i światłe pokolenie , które stworzy lepszy świat i dla Polaków i dla Żydów !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...takie kirkuty, miejsca pamięci, a nawet skromne teksty umieszczone na fasadach budynków przynależą do naszej wspólnej historii. Należy więc o to dbać, aby nie zatracić pamięci o koegzystencji wielonarodowej społeczności!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak przywoźcie macewy niech rozpoznają kto tam leży, następnie odnajdą go krewni lub następcy prawni i nim się obejrzycie okaże się, że pół wsi jest własnością żydowską i trzeba się pakować lub płacić. Szukają śladów? bardziej majątków.
Jeżeli się okaże że są własnością Żydów to  zgodnie z prawem należy oddać. Ale tu jest inny problem macewy trzeba będzie ustawić, zagospodarować teren możne ogrodzić a wszystko to może być finansowane przez skarb RP. Coś mi się zdaje, że "starsi bracia w wierze" to ochoczo nie zrzucą się na to. Obym się mylił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Majątki to były wówczas ,gdy były w rękach potrafiących je rozwijać ...!!! ARTYSTA Z DIAMENTU ZROBI BRYLANT , A RZEMIEŚLNIK KAMIEŃ -to motto wymyślone przeze mnie. Teraz bez obaw !!! Ale jestem za tym by macewy trafiały do Muzeum Historii Żydów Polskich z zaznaczeniem szerokości i długości geograficznych z których pochodzą . Kiedyś przecież musi przyjść mądre i światłe pokolenie , które stworzy lepszy świat i dla Polaków i dla Żydów !!!
Co ty bredzisz?? Tu jest Polska i tu ma być lepszy świat  dla Polaków. Żydzi mają swoje państwo Izrael i niech tam budują swój lepszy świat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przypowieść o miłości: Matka wychowywała syna, samotna matka. Dobra była kobieta, żyła tak jak czasy pozwalały, lepiej gorzej, ale szanowała się i jakoś szło. Syn nie był wzorem zaradności, ale kochał matkę i wspólnie dawali radę. Matka w swej łaskawości wzięła pod opiekę bękarta, tułało się to od domu do domu, matka dobra była i dziecko przygarnęła. I tak rośli synowie, różni byli, ale równi byli, przez to dokuczali sobie wzajemnie, każdy czuł się ważny, rywalizowali spirali się, jak to w rodzinie! Matka mądra była i wychowała bękarta na dobrego człowieka. Dorobili się obaj na matczynym polu. Matka bez męża żyła, przyszedł konkubent. Poniewierał matkę, bił synów, był zły. bracia poróżnili się. Syn walczył z konkubentem, bękart zaczął obwiniać matkę o zły związek. Doszło do rozwodu. Matka sponiewierana ledwo żywa, syn ogołocony, bękart zgwałcony uciekł już wcześniej na swoje pozostawiając matkę na pastwę tyranowi. po rozwodzie bękart żąda od matki i syna spłaty należnej części majątku, knuje przeciwko matce i synowi, przy tym utrzymuje że jest największą ofiarą układu. syn pracuje na utrzymanie, bękart wydziera wszystko co syn wypracuje- bo mu się należy - bo to jego było. Bękart che wrócić ale nie widzi już w gospodarstwie ani matki ani syna. wystąpili: matka: RP syn: obywatele chrześcijańscy bękart: obywatele mojżeszowi konkubent: faszyści teraz takie pytanie: jakim prawem? konkluzja: Polacy nienawidzą żydów tylko dlatego że żydzi nienawidzą polaków (a nie odwrotnie)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co ty bredzisz?? Tu jest Polska i tu ma być lepszy świat  dla Polaków. Żydzi mają swoje państwo Izrael i niech tam budują swój lepszy świat.
DZIŚ ŚWIAT JEST OTWARTY DLA NAS POLAKÓW I DLA ŻYDÓW , KTÓRYCH NALEŻY DARZYĆ OGROMNYM SZACUNKIEM !!! W każdym narodzie należy słuchać mędrców , a dać radość życia głupcom...!!! To też moje motto , wymyślone i opublikowane w przestrzeni publicznej po raz pierwszy przeze mnie !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DZIŚ ŚWIAT JEST OTWARTY DLA NAS POLAKÓW I DLA ŻYDÓW , KTÓRYCH NALEŻY DARZYĆ OGROMNYM SZACUNKIEM !!! W każdym narodzie należy słuchać mędrców , a dać radość życia głupcom...!!! To też moje motto , wymyślone i opublikowane w przestrzeni publicznej po raz pierwszy przeze mnie !!!
nie odstawiaj leków. Za co mamy darzyć Żydów szacunkiem???? I to jeszcze ogromnym ?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...takie kirkuty, miejsca pamięci, a nawet skromne teksty umieszczone na fasadach budynków przynależą do naszej wspólnej historii. Należy więc o to dbać, aby nie zatracić pamięci o koegzystencji wielonarodowej społeczności!
Nie ma i nie było naszej wspólnej historii. Jest historia Polski i Polaków i jest historia diaspory,uchodźców chazarskich wyznania mojżeszowego (rozbitych w 965 r przez kniazia kijowskiego Światosława) którzy posiadali własny samorząd i mieszkali w gettach stworzonych przez siebie aby nie asymilować się z gojami. Ponadto wg rocznika statystycznego z 1899 z Królestwa Polskiego tylko ok 4% Żydów deklarowało język polski jako język ojczysty. Nie było współnej historii, były dwie oddzielne historie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie odstawiaj leków. Za co mamy darzyć Żydów szacunkiem???? I to jeszcze ogromnym ?????
Jedyny lek który biorę,  to mądrość naszych seniorów !!! Za co mamy szanować ŻYDÓW??? Za to ,że jeszcze możemy władać językiem polskim ...!!! Pogrzeb w historii , ale nie tej nauczanej w solidaruchowej najjaśniejszej pomrocznej, ale w bibliotekach Zjednoczonego Królestwa !!! Dopiero wtedy otworzy się Tobie umysł z bożą pomocą !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma i nie było naszej wspólnej historii. Jest historia Polski i Polaków i jest historia diaspory,uchodźców chazarskich wyznania mojżeszowego (rozbitych w 965 r przez kniazia kijowskiego Światosława) którzy posiadali własny samorząd i mieszkali w gettach stworzonych przez siebie aby nie asymilować się z gojami. Ponadto wg rocznika statystycznego z 1899 z Królestwa Polskiego tylko ok 4% Żydów deklarowało język polski jako język ojczysty. Nie było współnej historii, były dwie oddzielne historie.
W pewnym sensie masz rację , bo nie ma wspólnej historii , tylko jest jedna historia wyrosła na gruncie dwóch narodów -Polskiego i Żydowskiego !!!Teraz ok .16 % populacji na terenie pomiędzy Bugiem i Odrą ma domieszkę krwi żydowskiej !!! Ja pewnie nie ,bo jestem głupkiem ,ale mam nadzieję ,że Ty tak ,bo sądzisz ,iż jesteś mędrcem !!! I daj Boże !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W pewnym sensie masz rację , bo nie ma wspólnej historii , tylko jest jedna historia wyrosła na gruncie dwóch narodów -Polskiego i Żydowskiego !!!Teraz ok .16 % populacji na terenie pomiędzy Bugiem i Odrą ma domieszkę krwi żydowskiej !!! Ja pewnie nie ,bo jestem głupkiem ,ale mam nadzieję ,że Ty tak ,bo sądzisz ,iż jesteś mędrcem !!! I daj Boże !!!
To taka prawda z cyklu: "polskie obozy koncentracyjne" "Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy" czy zbrodnia w Jedwabnem (dokonany przez specjalną grupę Niemców pacyfikujących okoliczne miejscowości).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W pewnym sensie masz rację , bo nie ma wspólnej historii , tylko jest jedna historia wyrosła na gruncie dwóch narodów -Polskiego i Żydowskiego !!!Teraz ok .16 % populacji na terenie pomiędzy Bugiem i Odrą ma domieszkę krwi żydowskiej !!! Ja pewnie nie ,bo jestem głupkiem ,ale mam nadzieję ,że Ty tak ,bo sądzisz ,iż jesteś mędrcem !!! I daj Boże !!!
Skąd takie wyliczenia. Że w Polsce może być 1,6% takich osób jestem w staniue uwierzyć, ale na Boga nie 16%. Że wielu Żydów po II wojnie światwej wtopiłos ię w polskie społeczeństwo to fakt,  ale do 1939r. Żydzi byli raczej hermetyczną i zamkniętą grupą, nie mieszali się ani z szlachtą, mieszczanami, chłopami...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ps. 16% to więcej jak przed wojną (wtedy było coś pod 10%). Negujesz holokaust???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...