Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

LIKWIDACJA SZKÓŁ TARNOGRÓD

Utworzony przez welton, 21 stycznia 2012 r. o 10:01
Burmistrz i Rada Miasta Tarnogród debatują ostatnio nad tematem zamknięcia kilku szkół podstawowych na terenie gminy. Trudny to temat i niełatwo jest komukolwiek podjąć decyzję , oddać głos za likwidacją którejś ze szkół a i mieszkańcy tychże miejscowości na czele z nauczycielami szkół robią co mogą by nie dopuścić do zamknięcia szkoły na swoim ,,podwórku " . Do wniosku o zamknięcie szkół skłonił racjonalizm gdyż we wioskach do szkół uczęszcza niewielka liczba dzieci ( są klasy nawet po 4 uczniów ), a koszty utrzymania są bardzo wysokie. Propozycje zamknięcia szkół w miejscowościach Luchów ( skierowanie dzieci do szkoły w Tarnogrodzie - już w tej chwili rodzice dowożą dzieci do tej szkoły); w Woli Różaniec ( skierowanie dzieci do szkoły w Różańcu lub Tarnogrodzie ), oraz jednej z dwu szkół w Różańcu ( sugerowane zamknięcie szkoły w Różańcu I ). Moim zdaniem zamykane szkół ma sens i jest wskazane ponieważ może to przyczynić się do lepszego prosperowania szkół pozostałych. Jaki sens mają klasy łączone (np . klasa 2 lekcje ma z klasą 3 i 4 ), gdzie kilka roczników mają wspólną lekcję z której wszyscy nic nie wynoszą. Nie ma sensu również ponosić wysokich kosztów utrzymania szkoły z dwudziestoma paroma uczniami i 10 nauczycielami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Likwidacja szkół z tak małą liczbą uczniów i klasami łączonymi jest jak najbardziej uzasadniona.Wiem,że są to trudne decyzje ale konieczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie , nie ma niestety innego racjonalnego wyjścia .
Ostatnio edytowany 22 stycznia 2012 r. o 09:35
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jest jedno pytanie : tylko , które szkoły zlikwidować a które pozostawić ???????? czy szkołę w Różańcu 1 czy w Różańcu 2???????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w różańcu 1 , bo jest parterowa a nauczyciele ciągle skłóceni . tak samo na woli różaniec - ponoć wymaga budynek kosztownego remontu a różaniec 2 nie dość że szkoła usytuowana po środku to i budynek okazały i nauczyciele najlepsi w gminie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a po co likwidować , utrzymać co jest i już gdyż w przyszłości okazać się może że nie będzie gdzie uczyć dzieci i młodzież
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...