Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
redaktorzy z dziennikawschodniego zróbcie reportaż dotyczący właśnie ściągania plików co można ile możn że do 24 godzion na dysku można trzymać i takie tam więc nie wioadomo jakie to w końcu jest prawo.a co za co grozi bo słyszy się różne rzeczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leszek napisał:
redaktorzy z dziennikawschodniego zróbcie reportaż dotyczący właśnie ściągania plików co można ile możn że do 24 godzion na dysku można trzymać i takie tam więc nie wioadomo jakie to w końcu jest prawo.a co za co grozi bo słyszy się różne rzeczy
Tak się składa, że jestem asystentem prawnika specjalizującego się w prawie komputerowym. Nie ma żadnego przepisu w Ustawie o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych lub w jakiejkolwiek innej zezwalającej na przechowywanie plików na dysku do 24 godzin. Wprawdzie art. 13 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną stwierdza: Art. 13. 1. Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto transmitując dane oraz zapewniając automatyczne i krótkotrwałe pośrednie przechowywanie tych danych w celu przyspieszenia ponownego dostępu do nich na żądanie innego podmiotu: 1) nie modyfikuje danych, 2) posługuje się uznanymi i stosowanymi zwykle w tego rodzaju działalności technikami informatycznymi określającymi parametry techniczne dostępu do danych i ich aktualizowania oraz 3) nie zakłóca posługiwania się technikami informatycznymi uznanymi i stosowanymi zwykle w tego rodzaju działalności w zakresie zbierania informacji o korzystaniu ze zgromadzonych danych. Ale ten przepis NIE MA ZASTOSOWANIA w sytuacjach opisanych w artykule, gdyż dotyczy on automatycznego pośredniczenia w pobieraniu treści. Na tej zasadzie działa serwis typu POBIERACZEK (którego nie polecam, bo mieli oni sprawę za wyłudzanie pieniędzy od użytkowników za co zostali ukarani przez UOKiK, tak więc unikać go radzę jak ognia). Plik pobierany jest z USENET'u następnie jest on przechowywany na serwerze Pobieraczka, skąd internauta ściąga już sobie plik na dysk. Po co to? Ano po to aby przyspieszyć transmisję danych. Dzieje się to automatycznie. Internauta ma tylko wskazać interesujący go zasób, który następnie jest pobierany przez Pobieraczka a następnie przekazywany jest internaucie. Ponadto prawo zabrania ROZPOWSZECHNIANIA a nie posiadania czy pobierania nielegalnych materiałów chronionych prawem autorskim. Czyli wpadli ci, którzy te pliki rozpowszechniali, a nie pobierali. No i to tyle w telegraficznym skrócie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Trwa szacowanie strat, jakie w wyniku przestępczej działalności poniosły firmy, producenci i dystrybutorzy oryginalnych programów i utworów filmowych" I jak zwykle te straty (obliczone przez producentów i dystrybutorów) będą wyolbrzymione na maksa. Ilość ściągnięć filmu x 20-30 zł (bilet do kina) Ilość ściągnięć płyty z muzyką x 30-60 zł (cena płyty w sklepie) Sumy wyjdą astronomiczne, a przecież i tak ten chłam pseudofilmowy i pseudomuzyczny by się nie sprzedał legalnie w takich ilościach. To, że ktoś ściągnie sobie durny współczesny film czy kocią muzykę (przeważnie taka jest teraz nagrywana) to nie znaczy, że kupiłby to gdyby musiał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście wielki sukces!!! Teraz dostaną "Złotą Blachę" i laptopy od organizacji "antypirackich". Ciekawe czy policjanci są dumni z robienia za cieci prywatnym firmom, bo ich komendanci-komedianci na pewno. Robota prosta, efekty są, student strzelać nie będzie, a jak będzie bajdurzył o prawach człowieka - to pałą go. Gwałciciela, mordercę, rabusia czy chociaż włamywacza to trzeba poszukać, nachodzić się na mrozie, na dodatek może uderzyć, a może i pistolet mieć... Po co ryzykować? Gimnazjalista z lewą grą to łatwiejszy cel, a w statystykach przestępstwo to przestępstwo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawa jest jasna: tzw. "prawa autorskiego" przestrzegają tylko ci którzy w ogóle nie mają komputera, a tacy dzisiaj to już mniejszość, i to coraz mniejsza. Jak to możliwe że to prawo wciąż się utrzymuje? Cała nadzieja że także w Polsce pojawi się silna i sprawna Partia Piratów i zrobi z tym wreszcie porządek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
desue tudo tyle w temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponadto prawo zabrania ROZPOWSZECHNIANIA a nie posiadania czy pobierania nielegalnych materiałów chronionych prawem autorskim. Czyli wpadli ci, którzy te pliki rozpowszechniali, a nie pobierali.
Hmm, ale w jaki sposób rozpowszechniali? @internauta, czy możesz udzielić odpowiedzi z punktu widzenia prawnika: Pytanie 1) Czy wklejenie linka do nielegalnego materiału jest nielegalne, czy nielegalne jest hostowanie i fizyczne udostępnianie (utrzymywanie na serwerze i umożliwianie pobierania) Pytanie 2) W przypadku gdy umieszczanie linka jest nielegalne (w co nie mogę uwierzyć) to umieszczenie tego typu odnośnika na forum przez użytkownika tego forum pociąga za sobą jakieś sankcje dla właściciela forum? Z góry dzięki za odp
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bandytów lepiej łapać !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już były podobne pokazówki Policji kiedyś. W październiku 2009 zamknięto polski serwis odsiebie.com umożliwiający hosting plików. Ciekawe, że nie zamknęli setek innych serwisów takich jak : rapidshare, megaupload, filesonic, fileserve (zagraniczne) i innych polskich. Ano dlatego, że potężne światowe firmy hostingujące pliki (setki milionów użytkowników i potężne pieniądze) kichają na tych gardłujących "poszkodowanych". Nikt nie udowodni firmom hostingującym pliki świadomego pomocnictwa w procederze piractwa. Tylko polskie hostingi (niektóre zresztą) są narażone na zamknięcie. Może brak kasy na adwokatów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
polecam zajrzeć na dark warez tam masowe scigania mozna juz liczyc w milionach a qspy siedzi i sie rechocze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytelnik napisał:
polecam zajrzeć na dark warez tam masowe scigania mozna juz liczyc w milionach a qspy siedzi i sie rechocze
Tylko dark warez nie udostępnia niczego.. Tam ludzie wrzucają tylko linki do źródeł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuje policji która wymyśla takie akcje zapoznać się z definicją co to jest forum , a nawet im to ułatwię ''Forum dyskusyjne to przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej. Fora dyskusyjne są obecnie bardzo popularną formą grup dyskusyjnych w Internecie. Prowadzą je praktycznie wszystkie portale, większość wortali, znaczna liczba ISP. Są one także powszechne na stronach wielu instytucji, czasopism, przedsiębiorstw, uczelni itp. a także spotykane są liczne fora zakładane zupełnie prywatnie.'' Także weźcie się do prawdziwej pracy gospodarczej i zajmijcie się tymi złodziejami i wykorzystywaczami ludzi z hipermarketów , którym rząd tak szeroko otworzył drzwi w naszym kraju do budowania wilekich kontenerów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=X5NotFA1d08
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...