Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Podpalili i zadeptali szczeniaka

Utworzony przez Gość, 4 lipca 2008 r. o 12:27 Powrót do artykułu
...nie bardzo rozumiem co przemawia na korzyść, jeżeli chodzi o ukaranie tych bandytów. Czyżby młody wiek? Czy ci 15-latkowie mają umysły 3-latków? Czy 15 letni chłop nie jest świadomy swoich czynów? Przecież to jest śmieszne, w tym wieku to już ojcem można zostać. O co chodzi w tym polskim wymiarze sprawiedliwości, jak możemy czuć się bezpieczni w tym kraju? To się w głowie nie mieści! Rodzicom trzeba się przyjrzeć, jak można tak wychować dzieci! Jak na tych młodych katów nie ma paragrafu, to może na rodziców się znajdzie, przecież to do nich należalo wychowanie. Brak mi słów. Jak można taki czyn tak zlekceważyć? Sędziowie, pedagodzy obudźcie się!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Michał napisał:
...nie bardzo rozumiem co przemawia na korzyść, jeżeli chodzi o ukaranie tych bandytów. Czyżby młody wiek? Czy ci 15-latkowie mają umysły 3-latków? Czy 15 letni chłop nie jest świadomy swoich czynów? Przecież to jest śmieszne, w tym wieku to już ojcem można zostać. O co chodzi w tym polskim wymiarze sprawiedliwości, jak możemy czuć się bezpieczni w tym kraju? To się w głowie nie mieści! Rodzicom trzeba się przyjrzeć, jak można tak wychować dzieci! Jak na tych młodych katów nie ma paragrafu, to może na rodziców się znajdzie, przecież to do nich należalo wychowanie. Brak mi słów. Jak można taki czyn tak zlekceważyć? Sędziowie, pedagodzy obudźcie się!
Światowa Organizacja Praw Zwierząt w Londynie World Society for the Protection of Animals 89 Albert Embankment, London, SE1 7TP, Unitet Kingdom Phone: + 44 (0) 20 7587 5000 jesli macie pomysl jak wykorzystac w/w instytucje dajcie znac jezeli macie na mysli jakis list moze byc w jezyku polskim - prztlumacze na jezyk angielski i osobiscie zaniose do siedziby pozdrawiam szczere wyrazy uznania dla wszystkich zaangazowanych (email do mnie info@eccohomes.co.uk)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Cyt:,, 1. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński Pałac Prezydencki ul. Krakowskie Przedmieście 48 / 50 00-071 Warszawa - 4 - 2. Ministerstwo Edukacji Narodowej Al. Szucha 25 00-918 Warszawa 3. Ministerstwo Sprawiedliwości Wydział Skarg i Wniosków Al. Ujazdowskie 11 00-950 Warszawa 4. Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa Główny Urząd Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa ul. Hoża 76 / 78 00-682 Warszawa 5. Sąd Okręgowy w Lublinie ul. Krakowskie Przedmieście 43 a 20-076 Lublin 6. Sąd Rejonowy - Rodziny i Nieletnich ul. Krakowskie Przedmieście 78 20-076 Lublin 7. Komenda Główna Policji ul. Puławska 148 / 150 02-514 Warszawa 8. Archidiecezja Warszawska Metropolita Warszawski Abp Kazimierz Nycz Dom Arcybiskupów Warszawskich ul. Miodowa 17 / 19 00-246 Warszawa 9. Archidjecezja Lubelska ul Prymasa S. Wyszyńskiego 2 20-950 Lublin 10. Telewizja Polska S.A. ul. Woronicza 17 00- 999 Warszawa 11. Prezydent Miasta Jaworzna Urząd Miejski ul. Grunwaldzka 33 43-600 Jaworzno 12. Straż dla Zwierząt Zarząd Okręgu w Lublinie ul. Niepodległości 7 A / 4 - 5 - 13. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ul. Grunwaldzka 35 43-600 Jaworzno 14. Lubelska Izba Lekarsko-Weterynaryjna ul. Droga Męczenników Majdanka 50 20-325 Lublin 15. Śląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna ul. Mikołowska 100 40-065 Katowice 16. Dziennik Zachodni Redaktor Naczelna Pani Elżbieta Kazibut-Twórz ul. Młyńska 1 40-954 Katowice 16. „ Tydzień w Jaworznie ” Redaktor Naczelna Pani Agnieszka Dec-Michalska ul. Grunwaldzka 64 43—600 Jaworzno do wiadomości : Światowa Organizacja Praw Zwierząt w Londynie World Society for the Protection of Animals 89 Albert Embankment, London, SE1 7TP, Unitet Kingdom Phone:+ 44 (0) 20 7587 5000 Ciekawi mnie , czy ktokolwiek z tych wymienionych j / w odpowiedział na pisma do nich wysłane ? ???????? A może tez sobie sprawę ,,olał" tak , jak inni do tej pory ??????????????? To byłoby już przegięcie z ich strony .......
To pytanie, nie może zostać bez odpowiedzi - więc odpowiadamy. Na dzień dzisiejszy tj. 8.09.br. otrzymaliśmy informację z : Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Komendy Głównej Policji, Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, Telewizji Polskiej, Prezydenta Miasta Jaworzna, Straży dla zwierząt w Lublinie, TOZ Jaworzno, Dziennika Zachodniego, Tydzień w Jaworznie i Co Tydzień. Dziękujemy bardzo tym Instytucjom i wszystkim Państwu, za - przede wszystkim ludzką reakcję, natomiast redakcjom gazet za opublikowanie treści. Z przykrością i goryczą natomiast informujemy, że nie ma w tej ważnej dla społeczeństwa sprawie, żadnej reakcji na naszą prośbę zarówno ze strony Archidjecezji Warszawskiej jak i Lubelskiej. Z Lubelskiej Izby Lekarsko-weterynaryjnej - zwrot pisma z Urzędu pocztowego - brak adresata. Pozdrawiamy: mieszkańcy Jaworzna, Chrzanowa, Trzebini, Libiąża i okolic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cyt:,, Z przykrością i goryczą natomiast informujemy, że nie ma w tej ważnej dla społeczeństwa sprawie, żadnej reakcji na naszą prośbę zarówno ze strony Archidjecezji Warszawskiej jak i Lubelskiej."..... Hmm -czyżby Władzom Kościelnym złożone doń petycje były zupełnie obojętne ? Troszkę to dziwne , prawda ? Mnie osobiście brakuje słów na takie postępowanie duchowieństwa. Dla takich , jak tych trzech ZWYRODNIALCÓW nie ma różnicy, czy spalą żywcem psa , czy człowieka. Gdyby chociaż przez moment widać było na ich twarzach skruchę za czyn , jakiego sie dopuścili....... Niestety, można było zobaczyć szyderczy uśmiech i nic poza tym. To właśnie jest w tym wszystkim bardzo niepokojące. Oni dalej nie rozumieją faktu , że dopuścili się okrutnej zbrodni na żywej istocie. Czyżby duchowni też tego nie rozumieli ???? W nieciekawych czasach przyszło nam żyć--niestety. Mimo wszystko mam cichą nadzieję , że zostaną te Bestie surowo ukarane , jak nie przez sąd , to może przez los. Szczęść Boże drodzy księża , Wasza postawa jest co najmniej dziwna .Gratuluję takiego podejścia do zaistniałej sytuacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że cokolwiek tutaj napiszemy i tak do tych szanownych "duszpasterzy" nie dotrze. Hipokryzja Kościoła jako instytucji już od wieków nie zna granic. W takiej sytuacji hierarchowie kościelni nie powinni się dziwić, że ludzie odsuwają się od Kościoła, skoro jedyną rzeczą na jaką można liczyć ze strony księży jest ciągłę wołanie o kasę. W żadnej innej sprawie nie zajmują tak jasnego stanowiska - no chyba, że chodzi o przerwanie ciąży u nastolatki. Wtedy każdy ksiądz podniesie larum i będzie udowadniał jak to stoi po stronie życia. Zwierzę to też żywa istota, stworzenie boże, któremu się należy prawo do godnego życia. Z drugiej strony opieka nad dzieckiem ze strony Kościoła jak widać zaczyna się w momencie poczęcia a kończy w momencie narodzin. Co z niego potem wyrośnie to już nieistotne. Kościół powinien wychowywać - najpierw rodzina, potem szkoła, ale Kościół również. No chyba, że stał się już całkowicie skostniałą instytucją, której przedstawiciele sa zainteresowani jedynie budowaniem nowych molochowatych świątyń i zabezpieczaniem własnego dostatniego bytu. Przepraszam, jeżeli kogoś uraziłam. To tylko moje subiektywne poglądy i rozgoryczenie wywołane reakcją, a raczej brakiem reakcji Kościoła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z Was wysyłających listy do Sądu w Lublinie otrzymał od nich jakąkolwiek odpowiedź? Ja nie dostałam, co mnie dziwi bo wiem, że taka instytucja zgodnie z kpa ma obowiązek odpowiadać na każdy list.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też nie dostałam niczego, zarówno ja jak i mój mąż, zero reakcji na listy i maile; wysyłaliśmy przed pierwszą rozprawą, jak i teraz. Co do podejścia kościoła - kościół reaguje tylko na te wydarzenia, które jemu są do czegoś przydatne, dlatego w jego postępowaniu nic mnie już nie zaskoczy...Tak jak wykasowanie dyskusji w księdze gości na stronie parafii w Tomaszowicach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja wogóle coraz bardziej skłaniam się ku temu, że jedyną karą jaka grozi tym zwyrodnialcom to nadzór kuratora. Kolejny zresztą. Poprzedni kurator jak widac nie wykazał się dużymi zdolnościami resocjalizacyjnymi, skoro jego podopieczni popełnili taki czyn. Tym razem pewnie będzie podobnie. Przepraszam, że tak pesymistycznie, ale wyobrażam sobie jak to będzie wyglądać - biegli wydadzą opinię, że biedni mali chłopcy nie sa tak bardzo zdemoralizowani i zasługują na kolejna szansę, sąd nawet przy szczerych chęciach nie będzie miał podstaw do wydania innej decyzji niż nadzór kuratora, kurator zajrzy do małolatów raz w tygodniu żeby odfajkować kolejną pozycję na liście a małe zbiry utwierdzą się w przekonaniu, że wszyscy im mogą skoczyć. I tylko czekać aż zamęczą kolejne zwierzę lub być może zechca spróbowac mocniejszych emocji. Może na początek jakiś staruszek, pijak albo bezdomny - ktoś, kto się nie obroni, bezbronny jak ten szczeniak. A potem to już tylko z górki. I potem trudno sie dziwić, że więzienia pękają w szwach. Jedyna szansa na danie im nauczki to nasze "obywatelskie" działanie, zmierzające do uprzykrzenia im życia. Nie zrobimy im tego, co oni zrobili szczeniakowi bo niestety nie żyjemy w społeczeństwie prostych reguł "oko za oko, ząb za ząb". Ale możemy zrobić wiele innych rzeczy. Dla takich zwyrodnialców z małej wioski społeczny ostracyzm będzie lepszą karą niż nadzór kuratora. Jeśli któryś z nich albo z ich rodziny czyta to forum - wierzcie mi nie trzeba stosowac brutalnej przemocy, żeby kogoś ukarać. Można poruszyć różne instytucje - Kuratorium Oświaty, Urząd Skarbowy itd. I mam nadzieję, że wcześniej czy później tych smarkaczy kara nie ominie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anna napisał:
Ja wogóle coraz bardziej skłaniam się ku temu, że jedyną karą jaka grozi tym zwyrodnialcom to nadzór kuratora. Kolejny zresztą. Poprzedni kurator jak widac nie wykazał się dużymi zdolnościami resocjalizacyjnymi, skoro jego podopieczni popełnili taki czyn. Tym razem pewnie będzie podobnie. Przepraszam, że tak pesymistycznie, ale wyobrażam sobie jak to będzie wyglądać - biegli wydadzą opinię, że biedni mali chłopcy nie sa tak bardzo zdemoralizowani i zasługują na kolejna szansę, sąd nawet przy szczerych chęciach nie będzie miał podstaw do wydania innej decyzji niż nadzór kuratora, kurator zajrzy do małolatów raz w tygodniu żeby odfajkować kolejną pozycję na liście a małe zbiry utwierdzą się w przekonaniu, że wszyscy im mogą skoczyć. I tylko czekać aż zamęczą kolejne zwierzę lub być może zechca spróbowac mocniejszych emocji. Może na początek jakiś staruszek, pijak albo bezdomny - ktoś, kto się nie obroni, bezbronny jak ten szczeniak. A potem to już tylko z górki. I potem trudno sie dziwić, że więzienia pękają w szwach. Jedyna szansa na danie im nauczki to nasze "obywatelskie" działanie, zmierzające do uprzykrzenia im życia. Nie zrobimy im tego, co oni zrobili szczeniakowi bo niestety nie żyjemy w społeczeństwie prostych reguł "oko za oko, ząb za ząb". Ale możemy zrobić wiele innych rzeczy. Dla takich zwyrodnialców z małej wioski społeczny ostracyzm będzie lepszą karą niż nadzór kuratora. Jeśli któryś z nich albo z ich rodziny czyta to forum - wierzcie mi nie trzeba stosowac brutalnej przemocy, żeby kogoś ukarać. Można poruszyć różne instytucje - Kuratorium Oświaty, Urząd Skarbowy itd. I mam nadzieję, że wcześniej czy później tych smarkaczy kara nie ominie.
Anna -przykre jest , ale mam podobne odczucie , jak Ty. W głowie się nie mieści , że na takie trzy (zresztą , oni nie są wyjątkiem ) nędzne kreatury , nie ma ,, MOCNYCH''. Co gorsze Ci nędznicy doskonale orientują się w sytuacji i dlatego nic sobie z tego nie robią. Hańbą jest , że przymyka się oczy na takie bestialskie czyny... Zresztą - kto dzisiaj się przejmuje losem ludzi , a tym bardziej zwierząt ? Jeśli sami nie będziemy się bronić - to jak widać , wszyscy nas oleją. W takiej sytuacji trzeba brać sprawy w swoje ręce i działając wspólnie-- zgodnie z prawem ( z tymi , którym również los zwierząt nie jest obojętny), wymierzać odpowiednie kary OPRAWCOM. Nie można pozwolić na to , żeby się czuli całkowicie bezkarni . Musi być jakaś sprawiedliwość na tym świecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cyt:,, Podpalił swoją dziewczynę i jej dziecko Do zdarzenia doszło dziś po godz. 12 w Zamościu. 19-latek oblał łatwopalną cieczą swoją 17-letnią dziewczynę i jej 15-miesięczne niemowlę."-- BEZ KOMENTARZA. Chyba , że komentarz dopiszą Ci , którzy tak zaciekle bronią OPRAWCÓW niewinnego szczeniaka. Pewna jestem , że ten 19-latek zaczynał ,,swoje dzieło" od jakiegoś czworonoga , a skończył j /w.. BRAK SŁÓW....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zmija napisał:
Cyt:,, Podpalił swoją dziewczynę i jej dziecko Do zdarzenia doszło dziś po godz. 12 w Zamościu. 19-latek oblał łatwopalną cieczą swoją 17-letnią dziewczynę i jej 15-miesięczne niemowlę."-- BEZ KOMENTARZA. Chyba , że komentarz dopiszą Ci , którzy tak zaciekle bronią OPRAWCÓW niewinnego szczeniaka. Pewna jestem , że ten 19-latek zaczynał ,,swoje dzieło" od jakiegoś czworonoga , a skończył j /w.. BRAK SŁÓW....
,,Podpalił swoją dziewczynę i jej dziecko."....,,Próbował spalić bezdomnego....Najprawdopodobniej za usiłowanie zabójstwa będzie odpowiadał 36-letni Andrzej S., który na ulicy Gazowej podpalił bezdomnego"......,, Oblał się benzyną i podpalił --46-latek chwilę wcześniej pokłócił się z narzeczoną. Mieszkaniec Niedrzwicy Kościelnej ledwo uszedł z życiem." ITD- Czy dalej wszyscy nabiorą wody w usta i będą milczeć ??????? Czy to , co uczynili Ci małoletni zbrodniarze jest faktycznie tak mało znaczące??????????????? TAKICH BESTII JEST NIESTETY CORAZ WIĘCEJ.... Dlaczego? Chyba nietrudno zgadnąć... Pozdrawiam tych WSZYSTKICH , którzy na czyn OPRAWCÓW z Tomaszowic i Motycza pozostają nadal obojętni... W tym momencie , to WAS jest mi żal , bo nosicie ,,COŚ " na karku , ale trudno to nazwać głową...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawa szczeniaka znalazla się na portalu Nasza Klasa. Załozyłam wątek w szkole w Tomaszowicach, spotkało mnie niemal to samo co w Tomaszowickim kościele: watek usunięto, kolejne założone usunięto także. Mój frofil został zablokowany, a moje konto zgłoszone jako fikcyjne. Tak "wstydzą" się i odżegnuja od tego czynu młodzi ludzie, koledzy obu S. i D. Czytajcie, zwłaszcza "taaa" M. Zarajczyka pozostawia wiele do myślenia: "Dlaczego kolejny raz ten wątek jest usuwany?Kto usuwa wątek dot.sprawy, którą zaczyna interesować się duża część Polski?Czy dlatego żeby chronić morderców niewinnego maleńkiego szczeniaka?A może dlatego, że ma to być również materiał dowodowy w sądzie?Już są kolejni naśladowcy- Cyt:,, Podpalił swoją dziewczynę i jej dziecko Do zdarzenia doszło dziś po godz. 12 w Zamościu. 19-latek oblał łatwopalną cieczą swoją 17-letnią dziewczynę i jej 15-miesięczne niemowlę."-teraz jednak zaczyna dotyczyc to ludzi-pewnie to kwestia wieku.Ten, który podpalił dziewczynę w Zamościu był troszkę starszy...Marzena Feleńczak Rzeszów (104) Odpowiedz Cytuj dzisiaj 17:44 I bedzie usuwany....Michał Zarajczyk Tomaszowice (90) Odpowiedz Cytuj dzisiaj 17:56 O ile mi wiadomo, wątek może usunąć tylko jego autor lub moderator...Katarzyna Łukasik Lublin (178) Odpowiedz Cytuj dzisiaj 18:05 taak.Michał Zarajczyk Tomaszowice (90)"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja także nie dostałam odpowiedzi z sądu.
Ostatnio edytowany 9 września 2008 r. o 18:31
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, Dziękuję za wiadomość. Wskazany wątek nie dotyczy spraw szkoły i nie tam jego miejsce. Jeżeli życzą sobie Państwo prowadzić rozmowy na ten temat proszę przenieść wątek do odpowiedniej kategorii forum http://nasza-klasa.pl/forum Pozdrawiam -- Ewelina Nagła Zespół nasza-klasa.pl http://nasza-klasa.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiemy juz jednak wiele po pobycie na naszej-klasie: - to nie pierwszy wyczyn tych gnojków (wiemy o kawce, sowie, myszach) - myślę, że dowiemy się jeszcze więcej niestety - większość ich rówieśników nie zamierza okazywać im dezaprobaty - niektórzy nawet ich bronią, - szkoła była i nadal jest bezradna wobec nich - nauczyciele się ich boją, - większość misszkańców stara się zatuszować sprawę twierdząc, że Tomaszowice i tak już mają złą opinię (ciekawe dlaczego) Pozostaja pytania- jak ocenić pracę kuratora, która się nimi zajmowała????Dlaczego te rodziny żyjąc za nasze pieniądze (z zasiłków) robią nam społeczeństwu krzywdę - czy my już nie mamy nic do powiedzenia??? Sąd nie opowiada na pisma, dla polityków to sprawa marginalna (podobnie jak dla przedstawicieli kościoła). Może tak zaczniemy to zmieniać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z moich sekretnych korespondencji z mieszkańcami Tomaszowic (bo zdarzaja się i tacy co są po naszej stronie) wynika niezbicie ze mamcia obu S. po prostu smieje się wszystkim w twarz. Nic nie można zrobic jej 11-letniemu synalkowi. Starszy został wywalony ze szkoły. No, ale dopóki nie odbiorą jej praw ma dalej swoje zasiłki. A to co napisała @tkj o rówiesnikach tych kreatur to niestety prawda. Ja np. zostałam zwyzywana od "deb***i" i "pojebów", za to ze próbowałam z nimi rozmawiac. Przepraszam ze tę refleksję ale...dzisiaj wracajac z pracy (ok. 25 min. piechotą) liczyłam ile razy muszę ustąpić przed: bluzgającą gówniarzerią, lumpami (nie mówię o bezdomnych ale o żulkach, którzy nie daja przejść). I wiecie co? zastanawiam się dlaczego to ja mam im ustępowac chodnika. To smieszne, że my się ich boimy. To oni maja się nas bać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze zasiłki darmozjadom, wrzodom społecznym się należą, to już jest przegięcie. Mamy ich utrzymywać? A niby za co? Patologia zakichana. A do roboty się wziąźć, a nie na "krzywy ryj" egzystować. Polska rzeczywistość !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak to jest, gdy dla niektórych ważniejszy jest regulamin. Jak na jednym forum zamieściłam baner reklamujący tragedię Ozzy'ego to kazali mi to usunąć. Nie obchodziło ich to, że to poważna sprawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie regulamin ich obchodzi. Ten portal słuzy jedynie tematom, lekkim, łatwym i przyjemnym (chociaż zdarzają się wyjątki i osoby, które dzięki popularności tej strony próbują zwojować coś dobrego: tak właśnie tam trafiłam, bo jedna z dogomaniaczek założyła tam specjalny profil).Moderatorzy nie sprzeciwiają się postom w rodzaju (proszę nie moderować): "A mojej dziewczynie na imie wódzia. I walę ją codziennie w ryj". To post ze szkoły w Tomaszowicach. Moderator tej szkoły jest zaiste żałosny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cyt:,,Zwierzęta mają takie samo prawo do świata (jak ludzie), skoro na nim są , świat do nich należy. Noe do swej arki wziął nie samych ludzi.... ". Mądrzy ludzie są w stanie to pojąć , ale tych akurat jest coraz mniej.... Tak już jest , że nieodpowiedni ludzie piastują odpowiedzialne stanowiska i efekty tego widać na każdym kroku . Nawet nie raczą odpisać na wysłane do nich pisma, a co ????? Będzie im byle szarak głowę zawracał jakimś spalonym żywcem szczeniakiem.... ( jak widać w komentarzach , nie był to jedyny wybryk tych BARBARZYŃCÓW) . Pozwolę sobie przytoczyć pewien cytat:,, Postaw świnię przy korycie , a rozpłynie się w zachwycie ".... ( przepraszam zwierzęta, czyli świnki). To jest cała prawda...Gdyby było inaczej , tzn gdyby przy korycie stali LUDZIE- problem tych MORDERCÓW byłby już dawno rozwiązany....,, Mądrość działa na określonej przestrzeni, głupota na nieograniczonej"--dlatego też szczyt głupoty zdobywa się bez żadnego wysiłku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 23 z 30

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...