Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Policja łapie co drugiego rozbójnika

Utworzony przez trh, 26 stycznia 2009 r. o 06:56 Powrót do artykułu
Mnie okradli trzy razy: dwa razy w Berlinie i raz w Rzymie. Muisze przyznać, że ostatnio nasi niebiescy sa bardziej widoczni na ulicach, a co najwazniejsze znaleźli mój skradziony sprzed roku rower. Dzięki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w podawanych statystykach nie należy uwzględniać zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w tym rowerzystów, wówczas panowie policjanci pochwalcie się swoimi wynikami, łatwo namierzyć nietrzeźwego rowerzystę i statystycznie macie wykryte przestępstwo, to nic, że nie znajdziecie sprawcy rozboju czy włamania, statystycznie macie 50% wykrywalność . I tym sposobem 10 nietrzeźwych rowerzystów pozwoli przełożonym spać spokojnie przy nie wykrytych przestępstwach dolegliwych społecznie, statystycznie będziecie ok. Statystyka policyjna to jjedno wielkie oszukaństwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ty mądralo nie miałeś jeszcze przyjemności spotkać się z takim pijanym rowerzystą na drodze? Co jest bardziej istotne? Eliminowanie pijanych, jadących wężykiem po drodze rowezrystów czy złapanie złodzieja kury?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętam jak za komuny milicja chwaliła się 99% wykrywalnością sprawców zabójstw. Jak się ktoś przyjrzał bliżej, to 99% przestępstw miało sprawców typowanych w chwili przyjęcia zgłoszenia: przyjeżdża milicja do chałupy, a tam szwagier pijany stoi z zakrwawioną siekierą i powtarza: "Boże, co ja zrobiłem?!" Te 1% miały prawie zerową wykrywalność. A jak jest teraz? Pewnie tak samo - jak wnuczek rencista ukradł babci emerytce pieniądze, żeby mieć na wódkę, to złodzieja złapali, a w innych przypadkach to mniej skutecznie działa nasza policja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maro napisał:
A ty mądralo nie miałeś jeszcze przyjemności spotkać się z takim pijanym rowerzystą na drodze? Co jest bardziej istotne? Eliminowanie pijanych, jadących wężykiem po drodze rowezrystów czy złapanie złodzieja kury?
To dlatego wykrywalność wynosi 50 % ? A może by tak zatrzymać obu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[Na Zachdozie wykrywalnośc przestepstw jest w granicach 40 proc...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maro napisał:
A ty mądralo nie miałeś jeszcze przyjemności spotkać się z takim pijanym rowerzystą na drodze? Co jest bardziej istotne? Eliminowanie pijanych, jadących wężykiem po drodze rowezrystów czy złapanie złodzieja kury?
nie w tym rzecz, po prostu w statystykach wykrywalności nie ujmować nietrzeźwych kierujących, co nie znaczy że nie należy ich eliminować z naszych dróg. Jak wcześniej zaznaczyłem problem leży w "sprzedaży" społeczeństwu wskaźnika wykrywalności. Ideałem byłoby zatrzymanie wszystkich sprawców, ale to jes nierealne. Sęk w ty, iz Policja pokazując statystykę zacimnia rzeczywisty obraz wykrywanych przestępstw. Dla przeciętnego Kowalskiego /przepraszam za uzycie tego nazwiska/ który poniósł stratę materialną w wyniku kradzieży czy rozboju miernikiem pracy Policji będzie odzyskanie jego mienia. Natomiast jak zazaczyłem wcześniej prze zatrzymanym nietrzźwym rowerzyście i nie wykrytym rozboju wykrywalność wynosi 50%. I to miałem na myśli pokazując jak wygląda "naciąganie" wykrywalnoości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale w tych statystykach nie ma pijanych kierowców, te dane są w winnych kategoriach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
glina napisał:
Ale w tych statystykach nie ma pijanych kierowców, te dane są w winnych kategoriach
proszę nie kłamać, podawane są w ogólnej statystyce wykrytych przestępstw, oczywiście jeśli będziemy rozpatrywać każdą kategorię zdarzeń to będzie różnie, ogólnie Policja przedstawiając tzw. wykrywalność do jednego worka wrzuca i nietrzeźwych kierujących i sprawców kradzieży, kradzieży z włamaniem jak i znęty nad rodziną i dlatego wykrywalność jest duża. Proponuję aby te kategorie jak znęcanie się , gdyż praktycznie w każdym przypadku jest to wykryte w 100% jak i nietrzźwych kierujących " wyrzucić" do odrebnej statystyki a społeczeństwu pokazać rzeczywistą wykrywalniość tych kategorii, które są dokuczliwe dla nas wszystkich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tekście jest innego rodzaju przekłamanie. Wynika z niego bowiem, że najbezpieczniej jest w Lublinie, a najmniej bezpiecznie w Tomaszowie Lubelskim. Prawda jest taka, że jest całkiem odwrotnie. Proszę porównać publikowane ogólnie statystyki dotyczące pracy policji w naszym województwie, tam dopiero widać jak jest z wykrywalnością w Lublinie. Ktoś tutaj robi niezły PR panu komendantowi Buczkowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...