Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Policjant opowiada dlaczego strzelał w Chodlu (wideo)

Utworzony przez jaja, 30 kwietnia 2008 r. o 19:01 Powrót do artykułu
Ot to cała Polska!szkoda pidać bo widac jaka mentalność ludzi, na miarę wschodu wszystko!!Przykre
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jak psie strzeliłeś w jego nogę ciało i bok motoru? skoro miał cie przejechać ty kłamco policyjny!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd, że rodzina chce zrobić majątek na śmierci swojego syna. Jeśli chodziło by im naprawdę o uznanie policjanta za winnego, to najpierw nalezałoby wykazać, że tak jest a później dopiero domagać się z tego tytułu jakichś pieniędzy jako odszkodowanie. Na pweno nie tak wielkiej sumy. A wogóle nie miałbym sumienia przeliczać życia na pieniądze. Brak 800 000 zł w kasie budżetu(ogólnie) przyczynić się może do zubożenia niejednej rodziny otrzymującej zasiłki od państwa. Z moralnego punktu widzenia te pieniądze niczym się nie różnią od tych, po które wyciągnęła rękę Alicja Tysiąc oskarżając państwo polskie, że nie pozwoliło jej zabić swojego dziecka gdy nosiła je w swoim łonie. Widzimy w jakim miejscu jesteśmy ze swoim BYĆ, o które apelował Jan Paweł II. Ubolewam nad śmiercią chłopaka, żal mi policjanta, który nie wytrzymał napięcia i w poczuciu obowiązku oddał strzały. Kto z Was (pt.), zachował by się inaczej będąc w tej sytuacji? Inaczej. Zapytajcie dzisiaj jak znamy skutki zdarzenia, czy ten policjant by strzelił? Nie bądźmy prokuratorami policjanta. Jeszcze raz wstyd dla rodziny. Jeśli uważa, że policjant niesłusznie strzelił, to dlaczego nie domaga się odszkodowania od niego tylko od Policj. Bo co? Bo Policja ma WIĘKSZĄ KASĘ? Ten proces to wg mnie żałosny spektakl kosztem przypadkowej, niepotrzebnej ale też nieprzewidzianej przez nikogo śmierci. Pokój Duszy tego beztroskiego chłopca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki proses jakie odszkodowanie śmieszne to jest... w USA jak się nie zatrzymuje do kotroli to by z niego sieczkę zrobili nie strzelał by jeden tylko wszyscy policjanci... a reszta co z nim była to nie miał odawagi... tym bardziej iż w Kraśniku 20 km dalej kilka godzin wcześniej obrobiono hurtownie z kasy i sprawca jechał motorem z bronią i kazdy policjant o tym wiedział i po to była ta obława.... Paranoja jak oni dostaną odszkodownie to z czyjich piniedzy naszych????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Policjant miał rację. A rodzina żeruje na wypadku. Gdyby dobrze wychowali syna, ten zatrzymałby się do kontroli i nie byłoby dramatu. Tak trzymać policja!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
amok napisał:
to jak psie strzeliłeś w jego nogę ciało i bok motoru? skoro miał cie przejechać ty kłamco policyjny!!
Ty udajesz czy naprawdę nie masz poczucia wyobrażni. Przez jaki czas mijał motocyklista policjanta ?- to były sekundy, to i strzał był kierowany w bok i tył motoru, a przy takiej prędkości wszystko się zdarzć mogło. Dziś hipokryzja to jedna z dominujących cech wielu Polaków. Dowalić innym, mimo że dobrze wiem, że mają rację, że było inaczej. Gdyby chciał zabić to, chłopak dostałby strzał w klatkę piersiową, gdy jechał wprost na policjanta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bandycka wiocha, - ten Chodel.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co to za matka co to za ojciec, tak jest teraz niestety że modne się stało procesowanie, co nie wiedzieli jełopy że nie ma prawa jazdy na motocykl, to im powinno się wytoczyć proces że sami zabili sobie synka deb***a i bałwana. Tak 800 tysi, do roboty wieśniaki do obornika, procesu im się zachciewa, ciekawi mnie czy jak przegrają to pokryją koszy procesu czy znowy my podatnicy. Krew się gotuje na takich jeb..... wieśniaków, niech lepiej by wychowywali synaka a nie na jeb.... przestepcę, bo co jechał wał bez prawa jazdy -- jechał, nie zatrzymał się na wezwanie Policji -- tak nie zatrzymał. Więcej takich akcji Policji to będzie mniej jeb... wałów i basta jednego deb***a mniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JEŻELI MOTOCYKLISTA NIE MIAŁ NIC WSPÓLNEGO Z NAPADEM, A JEGO JEDYNYM PRZEWINIENIEM BYŁO BRAK PRAWA JAZDY, TO DLACZEGO SIĘ NIE ZATRZYMAŁ DO KONTROLI? DOSTAŁ BY GRZYWNĘ , ALE BY ŻYŁ. A TERAZ JEGO RODZINKA CHCE SIĘ NA TYM NIESZCZĘŚCIU DOROBIĆ. NIC IM SIĘ NIE NALEŻY!!!!! PEWNIE LEPIEJ JAKBY PRZEJECHAŁ POLICJANTA , TO NIC BY SIĘ NIE STAŁO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z lublina napisał:
co to za matka co to za ojciec, tak jest teraz niestety że modne się stało procesowanie, co nie wiedzieli jełopy że nie ma prawa jazdy na motocykl, to im powinno się wytoczyć proces że sami zabili sobie synka deb***a i bałwana. Tak 800 tysi, do roboty wieśniaki do obornika, procesu im się zachciewa, ciekawi mnie czy jak przegrają to pokryją koszy procesu czy znowy my podatnicy. Krew się gotuje na takich jeb..... wieśniaków, niech lepiej by wychowywali synaka a nie na jeb.... przestepcę, bo co jechał wał bez prawa jazdy -- jechał, nie zatrzymał się na wezwanie Policji -- tak nie zatrzymał. Więcej takich akcji Policji to będzie mniej jeb... wałów i basta jednego deb***a mniej.
Weź ty buraku lepiej się nie odzywaj bo twój poziom jest bardzo niski. I nie wydaję mi się żebyś miał prawo oceniać kogokolwiek, tym bardziej rodziców tego chłopaka. Wydaję mi się, że twoim rodzicom też nie udało się wychować dzieci. Chociaż to nie zawsze wina rodziców. Tak na marginesie to rodzice motocyklisty mają kilkoro synów i to jest raczej spokojna rodzina. A ty kolesiu jak chcesz do obornika to jedź na jakąś wieś to cię zatrudnią!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To byl niestety tragiczny zbieg okolicznosci, ale calkowicie popieram dzalania policjanta. Nie mozna pozwolic sobie na zastanowienie, gdy ktos nie zatrzymuje sie na policyjnej blokadzie i w dodatku moze byc uzbrojonym przestepca. Zrobil to co musial i do czego zobowiazywaly go polecenia - zatrzymywal na blokadzie potencjalnych bandytow. I nikt nie moze powiedziec, ze ten chlopak nie zachowywal sie podejrzanie. A odnosnie strzelania w plecy tak zeby zabic - znalazlem gdzies informacje, ze chlopak nie dostal bezposrednio tylko rykoszetem od ziemi. A lezeli tak bylo to ewidentnie pokazuje, ze policjant chcial go po prostu zatrzymac i strzelal w motor.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HWDP ! nienawidze tych psów ! Nieudaczniki, sprzedajne psy ! Choćbyście nie wiem co pisali to i tak prawda jest jedna - ten pies zabił niewinnego człowieka. Ten głupi małolat zasłużył najwyżej na mandat, kolegium, zbicie dupy ale nie na śmierć ! Ten pies w mundurze wykonał na nim samowolny wyrok śmierci. Powinien teraz zapłacić za swoją zbrodnię i do końca życia gnić w pierdlu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pies napisał:
HWDP ! nienawidze tych psów ! Nieudaczniki, sprzedajne psy ! Choćbyście nie wiem co pisali to i tak prawda jest jedna - ten pies zabił niewinnego człowieka. Ten głupi małolat zasłużył najwyżej na mandat, kolegium, zbicie dupy ale nie na śmierć ! Ten pies w mundurze wykonał na nim samowolny wyrok śmierci. Powinien teraz zapłacić za swoją zbrodnię i do końca życia gnić w pierdlu.
To widać, słychać i czuć. Cieszę się, że wystąpiły u Ciebie przebłyski obiektywizmu, cytat "Ten głupi małolat zasłużył ... " , bo dalej to tylko niezdrowe emocje. Będą dziś problemy z trawieniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Weź ty buraku lepiej się nie odzywaj bo twój poziom jest bardzo niski. I nie wydaję mi się żebyś miał prawo oceniać kogokolwiek, tym bardziej rodziców tego chłopaka. Wydaję mi się, że twoim rodzicom też nie udało się wychować dzieci. Chociaż to nie zawsze wina rodziców. Tak na marginesie to rodzice motocyklisty mają kilkoro synów i to jest raczej spokojna rodzina. A ty kolesiu jak chcesz do obornika to jedź na jakąś wieś to cię zatrudnią!!
I co frajerku, może jesteć choodla i z rodziny tych buraków co na własnym nieszczęściu i głupocie chca się dorobić KOSZTEM K....RWA NASZYM i twoim wale jeśli płacisz podatki. A twój poziom wysoki wale, ich wina na milon procent. Mnie nigdy ani ojciec ani matka nie pozwolili by jechać bez odpowiednich dokumentów i nie zarejestrowanym pojazdem. I nie jestem twoim kolesiem ch.....u
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z lublina napisał:
I co frajerku, może jesteć choodla i z rodziny tych buraków co na własnym nieszczęściu i głupocie chca się dorobić KOSZTEM K....RWA NASZYM i twoim wale jeśli płacisz podatki. A twój poziom wysoki wale, ich wina na milon procent. Mnie nigdy ani ojciec ani matka nie pozwolili by jechać bez odpowiednich dokumentów i nie zarejestrowanym pojazdem. I nie jestem twoim kolesiem ch.....u
Mocno powiedziane, może nawet zbyt mocno, ale trudno by się nie zgodzić z argumentacją. Masz rację, policja niczemu nie zawiniła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I co frajerku, może jesteć choodla i z rodziny tych buraków co na własnym nieszczęściu i głupocie chca się dorobić KOSZTEM K....RWA NASZYM i twoim wale jeśli płacisz podatki. A twój poziom wysoki wale, ich wina na milon procent. Mnie nigdy ani ojciec ani matka nie pozwolili by jechać bez odpowiednich dokumentów i nie zarejestrowanym pojazdem. I nie jestem twoim kolesiem ch.....u[/quote] Widzę że naprawdę nie warto z tobą dyskutować. I jeszcze raz zobaczę w jakimś poście od ciebie kawałek wyrazu typu ch....u, to spotkamy się w sądzie a wtedy może matka cię nauczy jak należy rozmawiać z ludźmi i na jakim poziomie powinieneś się zachowywać. Myślisz, że jak sobie założyłeś internet to jesteś kozak. To się mylisz!!
Aga napisał:
Mocno powiedziane, może nawet zbyt mocno, ale trudno by się nie zgodzić z argumentacją. Masz rację, policja niczemu nie zawiniła.
Ja nie napisałem, że policja czemukolwiek zawiniła tylko, że nie należy obrażać rodziców tego chłopaka, którzy i tak już się wycierpieli. Nie życzę nikomu takich przeżyć. Nawet mojemu przedmówcy (chociaż w tym przypadku to słowo jest zbyt wielkie w jego przypadku). A to, że domagają się od Policji odszkodowania to jest ich sprawa. Mają takie prawo, pozwólmy żeby osądził to sąd a nie ludzie. Osobiście uważam, że i tak to im w niczym nie pomoże. Przytoczę jeszcze mój wczorajszy post, na udowodnienie tego że zdania nie zmieniam!! Ale nie będę tolerował idiotycznych wypowiedzi. [quote]Według mnie nie jest łatwo ocenić kto zawinił. Mieszkam w okolicy Chodla i znam tę rodzinę. Jeżeli policjant był winien, to myślę że wystarczającą dla niego karą są wyrzuty sumienia, że zabił człowieka. Osobiście uważam, że wina leży po stronie chłopaka. Wsiadając na motocykl bez prawa jazdy powinien się liczyć z konsekwencjami. Jeżeli policja zatrzymywała go do kontroli trzeba było się zatrzymać. Zawracając na rondzie, niepotrzebnie zwracał na siebie uwagę. Jeżeli policjanci pozwoliliby mu odjechać, na pewno nie zdołali by go dogonić radiowozem. Według mnie policjant podjął dobrą decyzję używając broni. Pomyślcie co by było, gdyby okazało się że to jest jeden właśnie z poszukiwanych przestępców (jak wiemy posiadali broń). Nie możemy dopuszczać do sytuacji, gdy policjanci będą się bali używać broni w obawie przed procesem. Całą sytuację można określić jako nieszczęśliwy zbieg okoliczności, ale winą nie wolno obarczać policjanta. Co do odszkodowania, suma po pierwsze za wysoka, a po drugie to nie wiem czy jest sens, bo motocyklista złamał prawo (nie był bez winy) a ponadto życia mu to nie zwróci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anna napisał:
To w ramach eksperymentu: jedź znowu do USA, siądź na motor i uciekaj policji, niech z toba negocjują, a my będziemy pilnie śledzić rozwój wydarzeń. Miejmy nadzieję ( opierając się na twojej obecnej relacji z działań policji USA), że nasza obserwacja trochę potrwa!!!??? A i jeszcze jedno, zacznij eksperyment wtedy, gdy gdzieś w okolicy bedzie napad a przestępcy będą uciekać motorem. To po to, by sytuacja z eksperymentu była analogiczna do tej z Chodla.
Bez wątpienia sprawa budzie emocje bardzo różne. Fakt faktem policja nie jest bez winy, do puścili się wielu zaniedbań przy tej akcji. Bardzo zapobiegliwi byli natomiast przy wprowadzaniu opinii publicznej w błąd. I efekty sa kiedy czytam niektóre posty. Akcja miała miejsce w tertenie zabudowanym i szlag mnie trafia że tak od początku kłamią, nie było pościgu bo nikt z mieszkańców nic nie słyszał tylko strzały, syreny policyjne wyły później po fakcje. Policjant strzelał z broni maszynowej w strone przystanku gdzie stali ludzie, to niedopuszczalne/ ten który strzelał zachował się nieodpowiedzialnie a strzelanie w plecy to nie jest sposób na zatrzymanie motocyklisty. Tym bardziej że nie miał żadnej pewności kto to jedzie, a to jego gdybanie i niby analizy? kiedy zdążył to wszystko pomyśleć,? I tu problem- wcale nie myślał tylko strzelał, a treść tych zeznań dopasowana jest do sytuacji żeby chodź trochę to znalazło odniesienie do ustawy o policji. Motocyklista nie był bez winy ale kara nieadekwatna do sytuacji. A policjant powinien przejść badania psychiczne, czy w ogóle nadaje się aby tam pracować, bo jak tak puszczaja mu nerwy do nie powinno być dla niego miejsca w tej formacji jest zagrożeniem dla nas wszystkich. Współczuję rodzinie, przeżyli piekło a teraz trwa kolejne. tylu sie tu mądrzy na tym forum , że az to przeraża. Nic w zyciu nie jest proste, łatwo osadzać innych szczególnie gdy juz nie moga sami się bronić. Moje zdanie jest takie- strzał w plecy to nie sposób na zatrzymanie motocyklisty. Policjant wiedział że zabije, więc niech nie mówi że chciał go zatrzymać. Bo kłamie!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
marta napisał:
Bez wątpienia sprawa budzie emocje bardzo różne. Fakt faktem policja nie jest bez winy, do puścili się wielu zaniedbań przy tej akcji. Bardzo zapobiegliwi byli natomiast przy wprowadzaniu opinii publicznej w błąd. I efekty sa kiedy czytam niektóre posty. Akcja miała miejsce w tertenie zabudowanym i szlag mnie trafia że tak od początku kłamią, nie było pościgu bo nikt z mieszkańców nic nie słyszał tylko strzały, syreny policyjne wyły później po fakcje. Policjant strzelał z broni maszynowej w strone przystanku gdzie stali ludzie, to niedopuszczalne/ ten który strzelał zachował się nieodpowiedzialnie a strzelanie w plecy to nie jest sposób na zatrzymanie motocyklisty. Tym bardziej że nie miał żadnej pewności kto to jedzie, a to jego gdybanie i niby analizy? kiedy zdążył to wszystko pomyśleć,? I tu problem- wcale nie myślał tylko strzelał, a treść tych zeznań dopasowana jest do sytuacji żeby chodź trochę to znalazło odniesienie do ustawy o policji. Motocyklista nie był bez winy ale kara nieadekwatna do sytuacji. A policjant powinien przejść badania psychiczne, czy w ogóle nadaje się aby tam pracować, bo jak tak puszczaja mu nerwy do nie powinno być dla niego miejsca w tej formacji jest zagrożeniem dla nas wszystkich. Współczuję rodzinie, przeżyli piekło a teraz trwa kolejne. tylu sie tu mądrzy na tym forum , że az to przeraża. Nic w zyciu nie jest proste, łatwo osadzać innych szczególnie gdy juz nie moga sami się bronić. Moje zdanie jest takie- strzał w plecy to nie sposób na zatrzymanie motocyklisty. Policjant wiedział że zabije, więc niech nie mówi że chciał go zatrzymać. Bo kłamie!!!!
A Ty byłaś, widziałaś, wiesz, umiesz ocenić sytuację profesjonalnie? Wiedza widza, który zza krzaków, czy wiedza fachowca? Wbrew pozorom to bardzo istotne. Jeden niepodważalny fakt - uzbrojona i umundurowana policja każe się zatrzymać, to trzeba się zatrzymać, a jeśli się tego nie zrobiło, to wącha się kwiatki, i tyle. I próżne są żale. I zrzucanie winy na karabin maszynowy, czy inne. Jako cywil, chcę, żeby policja mnie broniła, i w pełni popieram policjanta z Chodla. Jednocześnie życzę temu policjantowi równowagi psychicznej - trzeba wziąć pod uwagę jak on się czuje. Spowodowanie czyjejś śmierci nie należy do przyjemności, chyba, że jest się rasowym mordercą, o czym tutaj mowy nie ma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawa dla Policji za tą akcję!!! Fukcjonariuszowi który strzelał dać awans i podwyżkę. W zupełności zgadzam się z przedmówcami. Chłopak poprostu nie zastosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza. Brawa dla rodzicow, którzy zezwolili na jazdę motocyklem bez posiadanmych uprawnień. Ciekawe co by mówili gdyby spowodował wypadek np zabijając dziecko??? Wszyscy co w tej chwili go bronią to psy by na nim wieszali. Chłopak był niewinny??? A może to policjant kierował bez prawa jazdy??? Jeszcze raz brawa dla policji. Więcej takich akcji a przestępczośc spadnie i to w znacznym stopniu. Prawda jest taka że policja nie ma żadnych praw, byle chu..... może gliniarza zbluzgać, czy napluć nu w twarz i co .... NIC. Bezkarnosć a policjant musi jeszcze się tłumaczyć i przepraszać że zatrzymał gościa. Nasze prawo jest śmieszne i dopóki to się nie zmieni będziemy mieć takie szopki. Zwiększyć uprawnienia policji że by podnieść bezpieczeństwo. Wtedy osoba która nie ma nic na sumieniu napewno zatrzyma się do kontroli drogowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
XXX napisał:
Brawa dla Policji za tą akcję!!! Fukcjonariuszowi który strzelał dać awans i podwyżkę. W zupełności zgadzam się z przedmówcami. Chłopak poprostu nie zastosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza. Brawa dla rodzicow, którzy zezwolili na jazdę motocyklem bez posiadanmych uprawnień. Ciekawe co by mówili gdyby spowodował wypadek np zabijając dziecko??? Wszyscy co w tej chwili go bronią to psy by na nim wieszali. Chłopak był niewinny??? A może to policjant kierował bez prawa jazdy??? Jeszcze raz brawa dla policji. Więcej takich akcji a przestępczośc spadnie i to w znacznym stopniu. Prawda jest taka że policja nie ma żadnych praw, byle chu..... może gliniarza zbluzgać, czy napluć nu w twarz i co .... NIC. Bezkarnosć a policjant musi jeszcze się tłumaczyć i przepraszać że zatrzymał gościa. Nasze prawo jest śmieszne i dopóki to się nie zmieni będziemy mieć takie szopki. Zwiększyć uprawnienia policji że by podnieść bezpieczeństwo. Wtedy osoba która nie ma nic na sumieniu napewno zatrzyma się do kontroli drogowej.
Zgoda chłopak popełnił błąd że jechał bez prawka. Bo co do zdarzeń co się wydarzyło póżniej to mamy tylko relację tego który strzelał i zabił. Pozostali policjancji mimo że twierdzą że jechali za motocyklista , to nie widzieli co się stało na rondzie, próby żekomego najechania nikt nie widzał. Ciekawe co? jeżdze na motorze od lat , śledzę to sprawe w mediach od początku i jestem święcie przekonany że policjantowi póściły nerwy- chiał zatrzymać motocyklistę i " zatrzymał" strzelając w plwecy! A teraz się tłumaczy że nie wiedział jak się motocyklistów zatrzymuje to co on tam robił? pytam się , kto go tam skierował bez aktualnych kursów strzelania, obowiązek policjant ma co roku przejść odpowiednie kursy to że ich nie miał to też jest złamane prawo. Tylko policji wolno łamać przepisy a zwykłemu śmiertelnikowi nie- bo dostanie za nie kólkę w plecy. I to nasza polska policyjna sprawiedliwość. W wyborczej przytoczono wypowiedz policjanta - żenada. cyt " Dodał, że dopiero po tragedii w Chodlu zaczął się interesować motocyklami. Wcześniej nie wiedział nawet, w jaki sposób zatrzymuje się takie pojazdy na blokadzie. Przyznał też, że nie miał dużego doświadczenia w strzelaniu z pistoletu maszynowego, którego użył w Chodlu: - Strzelanie z takiej broni ostatni raz ćwiczyłem na kursie podstawowym w 1998 r. Po tym kursie nie strzelałem już z broni maszynowej - wyjaśniał" - o czym świadczy ta wypowiedz? dla mnie ten człowiek jest nie normalny.... nie wiedział jak się zatrzymuje takie pojazdy!!! to co tam robiłeś? Do człowieka na motorze w kasu - krzyczy stój policja??? Chłopak nic nie słyszał, proste. Nie dołuczenie i niekompetencja policji oraz brak opanowania i doświadczenia ze strony policjanta doprowadziły do tragedii. I niech sie tłumaczy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...