Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Prokuratura sprawdza, ilu mieszkańcom Karczmisk ogołocono konta

Utworzony przez mosquito, 25 listopada 2009 r. o 21:41 Powrót do artykułu
Jeśli taki mają zamiar - chcą wsadzić swojego tzn. że mają pomysł na sprawowanie władzy- jeśli będą mieć "swoją" radę i "swojego" wójta to oni poniosą odpowiedialność za całą gminę, jej mieszkańców i finanse. Jeśli tak tzn., że mają pomysły na rządzenie, ale się nimi nie dzelą, bo chcą dokopać wójtowi. I to jest hipokryzja. Sądzę, że przynajmniej wice jest rozsądny  - na ile go znam i nie chciałby przejąć wszystkiego, tylko po to żeby mieć władzę = odpowiedzialność za giminę - więc sądzę, że mają pomysł na rządzenie tylko nie chcą przy obecnym układzi. I to drogi "m" jest hipokryzją. Ja jestem mieszkańcem - obserwatorem i nie czuję się hipokrytą  . 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnie dziwi fakt zePani radna z dwojki w czsie glosowania opuscila sale Czy tak postepuje radna gdy toczy sie boj o jej wies. A RZECZYWISCIE TA SESJA TO KOSZMAR
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To się nazywa być między młotem a kowadłem, wódką a zakąską, sercem a rozumem :-)  itd. - sama stamtąd, ale opcja myśli inaczej - szkoda, bo w końcu opcja się opowiedziała po stronie mieszkańców, a Pani rada mogła by zyskać przychylność, a tak  - chyba nie zyska... w następnych wyborach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mają żadnego pomysłu. Po prostu chcą władzę przejąć i tyle. Pomysłem jest ograniczanie wszystkiego, bo starosta samowładczo bez konsultacji z kimkolwiek obiecuje, że jak gmina da kasę, to on może coś zrobi? Gmina ma robić swoje zadania a nie powiatowe. Wkur... mnie Rodzik, bo był nijakim starostą, ale przynajmniej działania jakieś były i były dość transparentne, a teraz to już całkiem leci wszystko jak popadnie, na pewno nic do naszej gminy. A dlaczego? Bo wójtem jest nie ta osoba co powinna? To mieszkańcy wybrali Goliszka i trzeba się z tym pogodzić. Może nie jest najlepszy, ale coś robi i jakoś źle to nie wychodzi, a mogę to ocenić dość obiektywnie, bo akurat nie głosowałam na niego, ale cóż, może moje pojmowanie tolerancji dla cudzych poglądów jest nieco inne niż radnych. Co to w ogóle za stwierdzenie nowaczka było, że gdyby od niego zależało, to wójt by nie dostał absolutorium? Dostałby, bo wszystkie instytucje sprawdzające budżet stwierdziły jego poprawność i poprawne wykonanie i nie było jakichkolwiek podstaw do nieotrzymania absolutorium, ale jak nie kijem, to pałką i co? I wyszło jak radnemu się chce. Grupka radnych, którzy dopiero co przyszli do rady stwierdza, że wójt z nimi nie współpracuje, że nie robi co mu każą i wotum zaufania nie dadzą. Chwilę byli radnymi, ta chwila była akurat w momencie, gdy wójta w ogóle nie było w życiu gminy, bo się uchylał od kosy kostuchy, a ci głosują przeciwko wotum dla Goliszka, bo źle współpracuje. Śmiech na sali. A czemu radna uciekła? Trudno powiedzieć, może nie chciała głosować, może miałą inną sprawę, a może się obraziła po prostu. Nieważne. W każdym razie gdy mieszkańcy prosili o finansowanie z funduszu sołeckiego chodnika przy Starowiejskiej od strony Karczmisk Drugich, to razem z nowaczkiem i grupką "oddanych" naściągali swoich ludzi i przegłosowali wyrzucenie pieniędzy w błoto, a dokładniej w zakupy kontenerów i robienie z nich remizy strażackiej dla OSP Karczmiska Drugie. Byłeś na zebraniu? Jeśli tak, to wiesz jak to wyglądało. Doskonale wtedy wiedzieli, że jest plan na przebudowę Starowiejskiej i wójt zrobi co się da, żeby przy okazji dopiąć do tego budowę dalszej części chodnika, wystarczyło tylko zacząć co nieco sfinansować, żeby był jakiś punkt zaczepienia. Ale oczywiście nie, bo nie. Bo jak tu później walczyć z wójtem, jak on mógłby robić rzeczy ważne dla mieszkańców. A "opcja" wcale nie opowiedziała się po stronie mieszkańców. Zrobili to, co musieli zrobić pod presją ludzi i pewnie wojewody. Ta droga na Wolicy co tam się tak wydziera ta dziwna kobieta to chyba jest powiatowa. Kawałek wyremontowali i się skończyło. Niech jarosz ściga powiatowego burka, przewodniczącego rady powiatu i niedoszłego przewodniczącego izby rolniczej a nie będzie próbował ośmieszać rodzika, bo z wolicy to chyba nie rodzik a właśnie burek. Rodzik robił u siebie jak był starostą. Zresztą chyba radni powiatowi najlepiej wiedzą, że powiat niczego w gminie karczmiska nie planuje, więc jak tu słuchać radnych gminnych, którzy chcą zostawiać pieniądze w budżecie, bo być może kiedyś starosta zechce je zabrać?  Bezsens. Nie róbmy nic i zbierajmy pieniadze, bo może kiedyś jaśnie pan splunie w naszą stronę i trzeba będzie zapłacić za budowę czegoś, co on powienien zrobić. Takie myślenie przyświeca radnym głosującym przeciwko przyjęciu miliona złotych przez gminę. Tak jak z karetką. Olaboga, jak gmina nie da pieniędzy, to nie będzie karetki. Takie bzdury opowiadać, to trzeba mieć nierówno pod sufitem. Potem przyjeżdża wicestarosta, ogarnia słomę z butów i mówi, że 10000 to jamłużna i oni jej nie chcą. Na tyle nas kur... stać i tyle dajemy! Mamy rezygnować ze swoich potrzeb żeby robić zadania powiatowe? Nienormalne podejście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z Tobą - uważam tylko ze "opcja" się ugięła przed mieszkańcami, chyba w końcu dotarło kto jest suwerenem. Z wotum 100% racji - chora dyscyplina w "opcji" i tyle. Pojedynczo nowi radni podejrzewam ze nawet nie bardzo wiedza za czym głosują.  Wielki szscun dla pani S z Chodlika - mozna się z nią nie zgadzać, ale uważam ze reprezentuje klasę najwyższa na tej sali. Dobrze się jej słucha, ma kobieta w sobie to coś czego większości niestety brakuje. Ponadto z niecierpliwością czekam na zabranie głosu przez nowych radnych, którzy się jeszcze w ogóle na forum RG nie udzielali. Jesteście wybrańcami społeczności gminy czekam na wasze poglądy 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Już Rodzik swoje trolle uruchomił?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodził to by się mogl zapytać na radzie powiatu skąd radni karczmiscy mają jakiekolwiek obietnice o budowach czegokolwiek skoro to nie wynika z dokumentow starostwa czy uzgodnień rady powiatu. Właściwie, to nawet powinien się zapytać o to starostę i radę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jola - muszę Cię zawieść - nie mam szacunku dla kogoś, kto butnie postępuje, nie szanuje ludzi widząc ich tylko rzed wyborami jako potencjalny głos - więc z panem R. mi raczej nie po drodze - ja stwierdzam fakty - są na sesji radni i zgarniacze diet, jeśli tego nie widzisz, to może jesteś jednym z tych drugich. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spokojnie, wyborcy ocenią działalność. Już jeden wysoki wieczny radny poleciał z hukiem, zapatrzona sołtyska też została z niczym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te osoby głosowały przeciwko przyjęciu przez gminę miliona złotych dotacji na budowę drogi na sesji z 30 września. ZA (7) Bełcik Alicja Cholewa Wiesław Drążewska Bożena Danuta Janicka Janina Jarosz Marcin Podgajny Michał Tracz Ryszard Andrzej     A tu są osoby, które głosowały za przyjęciem dotacji po tym, jak mieszkańcy pogrozili im palcem. Nadal nie wiem dlaczego aż pięć osób z „opcji” nadal nie chce przyjąć takiej dotacji i nie chcą przebudowy tak ważnej dla mieszkańców gminy drogi. ZA (9) Janicka Janina Jarosz Marcin Karaś Krzysztof Lipniewski Roman Nowaczek Jacek Siedliska Agnieszka Tracz Ryszard Andrzej Walencik Michał Wciseł Justyna PRZECIW (1) Podgajny Michał WSTRZYMUJĘ SIĘ (3) Bełcik Alicja Cholewa Wiesław Drążewska Bożena Danuta NIEOBECNI (2) Ceglarska Agata Rodzik Grzegorz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Bo łuny tamtyndyk nie chodzu" 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czasem rowerkiem śmigną hahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i co tam na zebraniu ustalili? Podobno nici z kontenerowej remizy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytaliście Dziejopis Karczmiski? Co tan nasza rada sobie mysli? Porażka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziejopis dziejopisem. Słyszeliście, że w Orlenie zatrudniają swoich? Jednych na stanowiska prezesów w Warszawie, a tych mniej zasłużonych na stanowiska sprzedawców na stacjach benzynowych:) Jedzcie i się tankujcie, wspomagajcie karczmiskich nadradnych w ich trudzie pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież oni nie robią nic poza tym, co im sprzedawca każe. Kto to widział takie głosowania? Oddajemy pieniądze starostwu a sami rezygnujemy z działania. Prawnik tłumaczy, że łamią prawo, a oni na skinienie nowaczka głosują jak im każe. Człowieczek który z wiadomych powodów kończył pracę w komunalnej i w goku, "ojciec" bez kręgosłupa moralnego dyktuje warunki całej gminie mając głęboko w d.pie dobro tej gminy, a ślepi radni podczepienia pod PiS pozwalaja na niszczenie gminy. WWstyd na całą Polskę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A moze trzeba na sesji jasno i otwarcie poweiedziec  o tych jego wczesniejszych działanich on sie nie cycvka tylko przywala wojtowi jak tylko mu sie chce .TO samo dotyczy tego starego radnego co myśli ze jest taki ogromnie madry,Wstyd.i do tego ta baba z wolicy ktora nie umie odniesc sie do tego co przeczytała.Zapewne napisali jej to i dlatego madrala  ja zastapił chgyba zbrakło jej slow.Przeciez o to prosiła radna z chodlika.OGLADAJA to przeciez tez i starostowie zapewne nie chcieliby takiej rady u siebie MASAKRA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widocznie wójtowi nie po drodze z chamstwem i prostactwem i zyskuje na tym nowaczek i cholewa, dla których coś takiego jak honor i przyzwoitość nie istnieje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale wstyd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie! Co ten Nowaczek i jego pieski wyprawiają? Dlaczego wójt albo inni radni nie zgłosza tego gdzieś na prokuraturę czy do wojewody? przecież nie może być tak, że byle jaki radny z wieloma rzeczami za uszami nagle robi z siebie tworcę prawa i wyczynia co mu się podoba. Po co on te sesje organizuje, mógłby przeciez samodzielnie zatwierdzać wszystkie uchwały w formach jakie mu się podobają, na cu mu do tego innie ludzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...