Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Rusza program Czyste Powietrze. Będą dopłaty na ocieplenie domów

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 września 2018 r. o 20:22 Powrót do artykułu
Super. Teraz tylko patrzeć jak ceny dofinansowywanych urządzeń i materiałów pójdą w górę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale debile, wystarczy obniżyc cenę gazu na cele bytowe o vat i kazdy sam sobie wymieni piec i ociepli budynek bo mu sie to bedzie oplacalo , ale nie urzedasy beda szkoli !!! tffffuuuu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzień dobry. Proszę o informację: komu Unia ukradła te pieniądze, które zostaną przeznaczone na dopłaty. Dziękuję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mój Boże jak już to "Nowo budowanych"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie programy nigdy nie służą spoleczenstwu. Statystyczny kowalski nie podoła biurokracji, ceny uslug i materialow pójdą jeszcze w górę, w efekcie nikogo na to nie będzie stać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Różnej masci projektanci zarobią krocie za stawianie pieczatek. Normalny człowiek z tego nie skorzysta bo dofinansowanie wyniesie 32 proc dla pracujacego, dla nieroba z dochodem do 600 zl aż 90 proc. Panstwo prawa i sprawiedliwości, zapewne to zgodne z konstytucja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skandal. dlaczego ktoś ma dostać a nie ja. kon-sty-tu-cja, kon-sty-tu-cja! chodźta na plac bede wam malował koszule.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O, Wróbel się wypowiedział. Opole to miasto tak zadymione, że zimą strach z domu wychodzić. Samorząd nic nie zrobił, żeby to zmienić, a teraz sie podczepia pod cudzy program. Czy to ładnie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bolszewikom nic się nie podoba. Co proponują w zamian? Rozruchy i wybranie ich do tłustych koryt. Żeby było jak po 1944.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jeżeli w gminie Niedrzwica Duża były teraz dopłaty do ogniw fotowoltaiczne i solarów to teraz też można się ubiegać o takie dofinansowanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zakładałem panele fotovoltaiczne na dachu to inwestyja z dofinansowanie wyniosła 41000zł. Bez dofinansowania nabyłem panele za 29000zł. Gdzie nie musiałem płacić od dofinansowania podatku i spłacać rat za nie. Poza tym ustawa którą zmienili jak ludzie pozakładali okradła tych ludzi z nadmiaru prądu skumulowanego w sieci. Czyli ci którzy zakładali z dofinansowaniem nigdy nie wyjdą na prostą. No chyba że po 40latach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba błąd się wkradł, bo nie od 40 % tylko 30% i z tego co mi wiadomo to jeszcze nie ma terminu składania wniosków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kogo obchodzi czy komuś się podoba że dofinansują czy nie ? Ja chętnie skorzystam jak i skorzystałem z dofinansowania do solar. A skoro i tak zabierają nam pieniądze skąd się da to chyba warto skorzystać nawet jeśli dofinansuja 10% wartości inwestycji. Już janusze mogą mnie hejtowac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brdzo dobrze. Brawo dla PiS !! PeOwcy tylko narzekać umieją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ustawa "Czyste powietrze" Ustawa "Czyste powietrze" to chora ustawa, ustawa "przed wyborami". Niby obowiązuje od 01.01.2018 a jednak nie. W marcu 2018 podpisałam umowę z gazownią. W okresie letnim wykonałam szereg prac związanych z instalacją gazociągu do mojego domu. We wrześniu gdy ruszyły "wnioski" o dofinansowanie złożyłam takowy nie mając jeszcze licznika gazowego, nie podpisałam także umowy ze sprzedawcą gazu a kocioł gazowy stał i czekał na podlączenie w nowej kotłowni. W starej kotłowni zaś stał podłączony stary kocioł węglowy z którego to przez kilka lat puszczałam w atmosferę czarniutki, śmierdzący dym i zatruwałam wiele rodzin mieszkających po sąsiedzku, które to swoje domy ogrzewały ekologicznie bo pompami cieplnymi. Pod koniec września złożyłam wniosek o dofinansowanie a dokładnie 4.10.2018 założono mi licznik gazowy, popłynął gaz a instalator podłączył mi kocioł gazowy. W "starym" też mogę palić po wyłączeniu gazowego ale po co mam truć ludzi, puszczać w atmosferę dym skoro mam ekologiczne ogrzewanie. W końcu o "Czyste powietrze" chodzi, prawda? I tu się mylicie Moi Drodzy. Mimo iż dofinansowanie jest dla tych którzy inwestycję rozpoczęli po 01.01.2018 (ja ten warunek spełniam) to nie powinni jej zakończyć wcześniej jak po 12 miesiącach. Dlaczego? A to dlatego, że po złożeniu wniosku powinniśmy dalej palić w starym śmierdziuchu do dnia aż przyjdzie do nas komisja i sprawdzi czy śmierdziuch to śmierdziuch. Potem gdy odjadą powinniśmy podłączyć "kociołek" gazowy i czekać na komisję która za jakiś czas ponownie do nas przyjedzie i sprawdzi czy gazowy kocioł to faktycznie gazowy. Wówczas moglibyśmy dostać dofinansowanie, ale czy napewno? Przecież za 3 m-ce będzie już po wyborach, prawda ;) A człowiek naiwny i w takie "zaślepki" wierzy. Ot i cała procedura przedwyborcza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam w mojej jej gminie jest dofinansowanie do pieca ale dostanę pięć jeśli ocieplenie dom okna wymienię itp .ale gmina nic nie mówi że jest też dofinansowanie na termomodernizację a w programie czyste powietrze jest mowa o dofinansowaniu na wszystko inne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co z tego że wymienimy piec, jak ocieplimy dom najtańszym styropianem. Taka mentalność polaka, tu wyda a tam przyoszczędzi, a jak wiadomo skuteczna walka ze smogiem to wymiana pieca plus skuteczna termomodernizacja dobrej jakości styropianem z certyfikatem ITB
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polecam sprawdzić czy używane do ocieplania domu materiały nie znajduje się na czarnej liście GUNB i rzeczywiście spełnia parametry które obiecuje producent.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja również zainteresowałam się warunkami termomodernizacji w ramach programu czyste powietrze. Jestem osobą pracującą ( o zgrozo !) i w ostatniej grupie. Chcę zmienić płaski stropodach na dach pokryty blachą. Nici z dopłaty - ten program to kompletna bzdura dla osób pracujących i którzy własnymi siłami już cos w starym domu poprawili. Największe szanse mają nowe inwestycje, które i tak są energooszczędne. Dodatkowo - trzeba się bardzo nachodzić z górą papierów. Bez tego programowego cyrku wyjdzie po prostu taniej i bez propagandowo-wyborczej łaski. Pocieszeniem gorzkim jest tylko to, że nie jestem osamotniona w tej sytuacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tym całym programem powinny zainteresować się służby CBA lub prokuratora ...tak by było jak by był to normalny kraj ale niestety tak nie jest ...wchodząc na stronę składania wniosków nie można zarejestrować konta bo nie przychodzi e mail z linkiem potwierdzającym jest kilka numerów kontaktu na żaden się nie dodzwonisz pojedziesz do oddziału np Lublin powiedzą ci że są takie warunki że ci się odechce bo okaże się że się nie opłaca ...To jest Polska złodzieje i bandyci rządzą i kroją ludzi !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...