Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
To machora jeszcze w tej radzie miasta miesza, ten stary komuch nie wiem, że prowadzenie przedszkoli jest ustawowym obowiązkiem samorządu? Jeśli przedszkole powołano to koniecznie musza być pieniądze i żadna zwłoka tu nie pomoże, wcześniej było kontrolować finanse placówki (są takie komisje rady jak: rewizyjna, budżetowa) a nie teraz domagać się jakichś dokumentów, to jakiś brak kompetencji rady. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie. Nauczyciele wystąpia pewnie do sądu i gmina zapłaci jeszcze odsetki. Ale cyrk.
0
To nie jest rok 1968. Niech pan Wójtowicz nie zaskakuje przedszkola jak na manewrach wojskowych. Może czas pójść na emeryturę skoro nie można podjąć decyzji. Ciekawe ile wynosi dieta za każde posiedzenie komisji i sesje rady, może wystarczyłoby na pensje dla nauczycieli. Czas może spojrzeć na własne podwórko i zrobić porządki. Ciekawe czy pan pracuje za darmo i pana pracownicy też pracują charytatywnie. Może wtedy czynsze w spółdzielni byłyby niższe. A co do Rady Gminy - jaki oficer, takie wojsko!
0
A czy radni za nadzwyczajne posiedzenia "pieprze... o niczym" wzieli sowite DIETY?!!! Nic nie robią kijem mieszają we wszystkim i tylko mętna woda im z tego rządzenia wychodzi! Może za te nadzwyczaj udane debaty nie wezmą dietek? Chyba powinni być honorowi i skoro nauczyciele nie dostają pensji za wykonaną pracę to czemu ONI mają dostać kasę za NIC?!!! Może w następnych wyborach także wybierzemy stare niewykształcone osoby, żeby mieli dodatek do emerytur, a niech dalej zajmują miejsca na ciepłych posadkach, Plutą głupoty i nic nie robią z naszymi pieniędzmi tylko wchodzą w ciągły spór z burmistrzem! A niech dalej "burmistrz i część rady" swoje a "część radnych ze swoim KRÓLEM MACHORĄ" swoje, kto silniejszy, kto "linę przeciągnie na swoją stronę"! Może zawody na stadionie urządźmy? MŁODZI WEŻCIE SPRAWY W SWOJE RĘCE, BO TA GMINA DALEJ BĘDZIE SŁYNĘŁA TYLKO Z TAKICH OSIĄGNIĘĆ NASZYCH KOCHANYCH RADNYCH! A może MACHORA ma swojego człowieka na miejsce dyrektora? To wszystko to gra polityczna Machory i jego PIONKÓW. Może w jego mniemaniu Pani dyrektor jest za dobra, za dużo już zrobiła dla przedszkola, dzieciaków, nauczycielek...? To jak już tyle zrobiła to może odejść a raczej zostać wyrzucona za dobre sprawowanie. WSTYD I HAŃBA RADNI!!!
0
Tak, to właśnie pan Wójtowicz i jego "klika" wetują ustawy, które są dobre dla innych ludzi.Sam burmistrz sobie z tymi pachołkami nie poradzi. Zmienić radę to jest wyjście.
0
Czas już zmienić Radę! Młodzi do boju! Musimy się wziąść w garść i startować w wyborach. Wszystko co Burmistrz chce dobrego dla Bełżyc zrobić to od razu jest negowane przez Radę. To dla kogo jest ta RADA? Powinna służyć społeczeństwu!!! Wielkie podziękowania za wytrwałość dla Naszego Burmistrza - za to że z takimi ludźmi musi pracować. A Pan Radny Wójtowicz niech idzie na emeryturę i jedzie na jakie Karaiby aby z dala od Bełżyc.
0
Od samego początku istnienia obecnej Rady i Burmistrza gmina Bełżyce podupada gospodarczo jak i iwestycyjnie po prostu, władza dba o swój interes.....oczywiście o czymś trzeba "dyskutować", za tym idzie "dietka"......a jak wygląda obraz gminy???? "Najlepszą" wizytówką są drogi np. do Miłocina, Borzechowa,Chodla....itd, i ulice np. nowo oddana ul. Szkolna, gdzie po tygodniu "zwinięto" asfalt, a skrzyżowanie z ul. Kopernika ma tylko kierunki jazdy na wprost lub w lewo???? No ale będzie FONTANNA.....(oczko w głowie Burmistrza)....Najbliższe wybory szybko zweryfikują obecną władzę......nawet "klany" rodzinne nie pomogą!!!!!
0
Pan W. to ten sam od słynnych rozliczeń telewizji kablowej oraz wyasfaltowania za gminne pieniądze swojej prywatnej drogi. A na co Wy mieszkańcy Bełżyc czekacie? Lećcie na niego głosować do Rady, Spółdzielni i innych instytucji. Proponuję zresztą zmienić nazwę SM w Bełżycach na "Niedorozwój" na cześć prezia W. A największym "osiągnięciem" ostatnich lat i znamienitą "inwestycją" Bełżyc będzie Biedronka, bo to instytucja najbardziej "wspierająca" lokalny rozwój i dzięki niej "bogaci się" cała okolica... No ale cóż, jaki kraj takie zamachy, jakie władze takie inwestycje...
0
Czy ten Mahora zapomniał, co robił ze swoimi pracownikami. Jak transport z suporkiem jechał na budowę bloku to jeden samochód na budowę do spółdzielni, a drugi na budowę jego mieszkania. Drogę też wysypał tłuczniem za pieniądze gminy. Oszust << merytoryczny>>. Pracownicy spółdzielni w godzinach pracy budowali mu mieszkanie, on stawiał im wódkę a potem zwalniał jak nie przyszli do pracy z przepicia. Czas już zakończyć tą prezesurę! Ciekawe czy jego pracownicy pracowaliby za darmo. Przedszkole jest mu już nie potrzebne, bo wnuków nie ma, któreby do niego chodziły. Raz się dostał do władzy i w stołek pierdzi. Nie nikogo odważnego, żeby go z tego stołka zepchnął! Młodzi do boju!!!!
0
cyt."(...)Nie przedstawiono ani analizy merytorycznej w oparciu o obowiązującą zasadę prowadzenia gospodarki finansowej gminy, ani przyczyn doprowadzenia do załamania gospodarki finansowej. (...)" Brzuch boli ze śmiechu na takie gadanie A gdzie była komisja finansów? Gospodarka finnsowa się załamuje, jeśli po przedstwieniu przez dyrektorkę przedszkola potrzeb finansowych na cały rok, na dzień dobry przedszkole dostaje mniejszy budźet. TU Panie bezradny Wójtowicz należy szukać początków załamania gospodarki finansowej (przedszkola). W innych tematach podobnie. A analizę merytoryczną w oparciu o obowiązującą zasadę prowadzenia gospodarki finansowej gminy niech przedstawi radnym Przewodniczący Rady po zreferowaniu tematu zapaści finansów gminy przez "ówczesnego" szefa dwóch kluczowych dla gospodarki gminy komisji. To już jest koniec słychać w oddali E tam, to Elektryczne Gitary?
0
Co do tematu diet radnych. Podobnież za całą kadencję ubiegłą ( 4 lata) poprzednia Rada na swoją pracę( diety - itp.) miała budżet 3 razy mniejszy od obecnej ( 3 lata ).Słyszałam z wiarygodego źródła. I słyszałam tez, że pieniądze na przedszkole byłyby na pewno, gdyby radni ( "grupa trzymająca władzę") słuchali burmistrza. A oni robili wszystko by wywalić Czuryszkiewicza, a teraz robią wszystko,żeby osłabić Gorę.
0
W wojsku mówią, że umiejętna strategia to klucz do zwycięstwa. Od dzisiaj przewodniczący dwóch kluczowych komisji Rady Miejskiej w Bełżycach "Machora" pociąga za sznureczki pacynek z tylnego siedzenia - po co bezpośrednio ponosić odpowiedzialność? Można by zadać pytanie, czy nie pociąga za sznureczki pacynki, która nazywa się Przewodniczący Rady Miejskiej. Rezygnując z funkcji przewodniczącego dwóch komisji nie zrezygnował on jak również jego koledzy z pobierania dwóch diet za posiedzenia komisji w tym samym dniu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można by przeznaczyć na przedszkole w Bełżycach lub we Wzgórzu.
0
Jak Machora taki mądry, to niech zrezygnuje z diety radnego i niech pracuje społecznie dla mieszkańców Bełżyc.
0
Dajcie spokój radnemu Wójtowiczowi. Człowiek normalnie w świecie nie potrafi i tyle. I Wasze czcze gadanie i pisanie nic nie pomoże. Jak ktoś się nie nadaje to nie i nie nalezy na niego głosować. Widząc nieocieplone bloki na spółdzielni mieliście dowód jakim jest gospodarzem. Zrozumiał, że się nie nadaje i zrezygnował. Lepiej późno niz wcześniej. I za to należy mu się pochwała. Ma mój głos w kolejnych wyborach. I nie mówcie, że rezygnacja to zwykły zabieg "kosmetyczny". Dobrze, że znaleźli się "chłopcy do bicia". Im też należy się uznanie.
0
Ta cała Rada już dawno powninna sie rozleciec ( a przynajmniej jej połowa na czele z Królem) nic nie robią tylko sie kłucą i myślą jak utrudnic innym życie!!! Wystarczy sobie obejżec jakie kolwiek posiedzenie Rady, normalnie cyrk na kółkach. Wszyscy mącą jak sie da i czepiają sie Burmistrza i nie rozumię kto jest ważniejszy Rada czy Burmistrz a może sołtys Figura??? Mam tylko nadzieje że na przyszłych wyborach będziemy mądrzejsi i nie oddamy swojego głosu na Tych ludzi!!!!
0
Sytuacja jest prosta. Król chce doprowadzić do zamknięcia przedszkola a wtedy będzie można otworzyć nowe przy Zespole Szkół Nr 2 którego dyrektorem jest żona Króla Król(owa)
0
O jakim przedszkolu mówimy ?Przy "dwójce" nie potrafią zorganizować" klubu przedszkolaka " a co mówić o przedszkolu! To wszystko przerasta naszych radnych:( Za rok wybory,może będzie lepiej?!
0
a czy ktos w tej pieprzonej radzie pomyslal ze ludzie nie beda mieli za co zrobic swieta???? mogli pomyslec wczesniej o budrzecie, nie dosc ze dyrektorka przedszkola dostala mniejszy budrzet niz powinna to jeszcze go obcieli... a co??? nie wolno im??? a moze zrezygnowali by z diet ( bo i tak nic nie robia) i przeznaczyli te pieniadze dla pracownikow przedszkola. ciekawe czy oni zgodziliby sie pracowac za darmoche!!!!!!! a najciekawsze jest to, ze najwiecej zamieszania robia ci, ktorzy w kosciele stoja najblizej oltarza.... tacy sa najgorsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
ja bym proponował ten temat oddać w ręce TVN-u(naprzykład program taki jak uwaga) oni zrobią raz dwa porządek z tą naszą czarną władzą która myśli tylko o swoim tyłku jak tu się jeszcze nachapać kasy i przejąć całkowicie władzę a co do tego machory czyli prezesa to jemu należy się kontrola apsolutna kontrola jego majątku i za czyje pieniądze poatawił dom sobie i rodzinie myślę o najbliższych z jego otoczenia
0
Spokojnie byko. Wszystko legal. A jeszcze teraz te dietki. Pic polega na tym, żeby wiedzieć jak się ustawić.
0
zainteresowana napisał:
a czy ktos w tej pieprzonej radzie pomyslal ze ludzie nie beda mieli za co zrobic swieta???? mogli pomyslec wczesniej o budrzecie, nie dosc ze dyrektorka przedszkola dostala mniejszy budrzet niz powinna to jeszcze go obcieli... a co??? nie wolno im??? a moze zrezygnowali by z diet ( bo i tak nic nie robia) i przeznaczyli te pieniadze dla pracownikow przedszkola. ciekawe czy oni zgodziliby sie pracowac za darmoche!!!!!!! a najciekawsze jest to, ze najwiecej zamieszania robia ci, ktorzy w kosciele stoja najblizej oltarza.... tacy sa najgorsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jesteś niedoinformowany albo specjalnie manipulujesz. Przecież ci radni co teraz rządzą są daleko nie tylko od kościola ale i od Kościola.Chyba ze chodzi ci otych co to stawali blisko ol tarza zeby nagrywać co mówi ksiądz.
0
Strona 1 z 552

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.