Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Śmierć szybsza od karetki

Utworzony przez jartor, 8 stycznia 2008 r. o 06:22
i tak bedzie jeszcze gorzej, to sa skutki reformy wprowadzanej od lat w slozbie zdrowia. kicham na taka Polske.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ta niepotrzebna śmierć spowoduje zakupienie choć jednej karetki? Czy urzędnicy to nie ludzie?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lekarze walczą tylko o podwyżki! Kasa! Kasa! Mało, ciągle mało! Ale kiedyś im sie to odbije czkawką. Ludzie Was obserwują. Nie jesteście Bogami.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
człowiek napisał:
Lekarze walczą tylko o podwyżki! Kasa! Kasa! Mało, ciągle mało! Ale kiedyś im sie to odbije czkawką. Ludzie Was obserwują. Nie jesteście Bogami.
Jaka jest wina lekarzy że karetka nie przybyła na czas?? Człowiek, zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz! Może być wina dyspozytora na Pogotowiu Ratunkowym, a dyspozytor to nie jest lekarz tylko "cywil". Jak tak dalej będziesz myślał, to za śmierć pacjenta w szpitalu będziesz winił salową lub sprzątaczke.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZA TAK DŁUGI DOJAZD DO CHOREGO TO POWINNA KOMUŚ SPAŚĆ GŁOWA. DYREKTOR POGOTOWIA POWINIEN PODAĆ SIĘ DO DYMISJI I TO NATYCHMIAST JEŻELI MA TROCHĄ HONORU .A LEKARZE DALEJ NIECH WALCZĄ O PODWYRZKI WIECZNIE IM MAŁO -ŻEBY NIE WIEM ILE ZARABIALI TO ŁAPÓWKI BRAĆ BENDĄ BO SĄ PAZERNI NA KASE.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może to wina tych którzy wzywają pogotowie do bzdetów-gorączka czy ból głowy od 3 dni?Lub do pijaków którzy "odpoczywają" na ławce lub pod płotem.Niech ktoś spyta dyrektora pogotowia ile jest takich wyjazdów zamiast go dymisjonować.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POdpinam sie pod "maj" karetek jest wystarczajaca ilosc. Tylko 3/4 ich wyjazdow to zlecenia, ktore powinni wykonywac lekarze rodzinni (bigunki, wymioty, garaczki). Karetki z ratownikami powoli to naprawiaja.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"15 Zespołów ratowniczych" to za mało aby przyjechać do potrąconego i umierającego na drodze chłopaka?!? O czym myślał dyspozytor, o czym świadczy ta wypowiedź pana dyrektora. Czy te 15 zespołów woziło w tych godzinach także śmiertelnie potrąconych? Zawiniły albo procedury albo bezmyślność i tępota (łagodniej brak wyobraźni) jakiegoś x, który podejmuje decyzję, gdzie wysłać karetkę... jedną z 15 kareterk jak wynika ze słów Kacika. Maj: nie ma o co się pytać dyrektora, bo to on pośrednio jest winien tej sytuacji. Zawsze wydawało mi się, że priorytet maja wypadki drogowe, czy inne klęski tegp typu niż, odwożene pijanych... Idąc tym tokiem dyrektour powinien w ogole zakazac wyjazdow do takich zdarzen bo wystarczy mu nabic grafik pijakami.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najsmutniejsze jest to, że młody chłopak, skonał na drodze oczekując na pomoc. A przed nim było jeszcze tyle pięknych lat życia. Co czują jego rodzice? Wiem, źe przy powiatowych jednostach straży pożarnej są jednostki pogotowia, może takie jednostki powinny być też przy policji? Sama kiedyś byłam w krytycznym stanie, bliska smierci (jako nastolatka) i rodzice przez ponad godzinę wzywali karetkę, ale dyspozytor cały czas mówił, że wszystkie są w rozjazdach. Tato spanikowany miał mnie już wieźć swoim autem. Pojawiła sie po ponad godzinie, po czym pozostawiła mnie na korytarzu na izbie przyjęć, gdzie czekałam cztery godziny aż ktoś się mną zainteresuje. Coś w tym wszystkim jest nie tak. Ja wiem, mało płacą, nie ma ludzi, nie ma sprzętu, ale tu chodzi o ludzkie życie. W tym przypadku młodego chłopaka...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sylwester to ciężki dzień dla ratownictwa medycznego. Trzeba dokładnie sprawdzić jakie zespoły były na wyjeździe a które mogły pojechać na Wygnankę. Może się okazać ,że jakiś zespół był wolny. A i telefon 112- on nie działa, to porażka dla systemu. Policja odbiera telefon i informuje pogotowie dzwoniąc na 999.A człowiek umiera na drodze. Zespół nie ponosi odpowiedzialności- wyjeżdża dopiero na wezwanie od dyspozytora. Dyspozytor musi wykazać czujność i musi umieć ocenić zdarzenie co do pilności. Sprawę powinny wyjaśnić zapisy rozmów.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To wydarzenie, to efekt reformy pogotowia przeprowadzonej przez Machaja i Kacika. Były kierownik uprzedzał, że zlikwidowanie dyspozytorni w Międzyrzecu i właczenie tak dużego terenu do Białej może spowodować niewydolność organizacyjną systemu. Dzisiaj widać jak wygląda zarządzanie zespołami z Białej. A reforma polegała na tym, że dyspozytorki z M-ca przeniesiono do Białej. Odnośnie kierownika, to on opracował program ,,skuteczny dyspozytor w pracy pogotowia" gdzie były określone wszystkie standarty postępowania dla zdażeń nagłych, ale to panom i władcom z Białej nie podobało się i zgnoili człowieka. Prosze sobie wyobrazić działanie kulawego systemu związanego z nr 112 . Informacja trafia do Policji w Międzyrzecu, która przekazuje ją do pogotowia w Białej, z pogotowia w Białej trafia zpowrotem do Międzyrzeca. W Międzyrzecu zespoły pracują bez bespośredniego nadzoru i w takiej sytuacji jakakolwiek zmiana dyspozycji jest praktycznie trudna do wykonania. System działa mechanicznie , a nie na zasadach priorytetu. Oczywiście jestem za tym żeby poleciały głowy, bo to może przyczyniłoby się do wprowadzenia właściwej organizacji pracy, na zasadach zdrowego rozsądku, a nie fantazji wypowiadanych przez złotoustego. Może wreszcie się ktoś zainteresuje ile czasu z-ca poświęca pracy na swoim stanowisu a ile ma dyżurów i o czym on może mówić poza kasą.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ten kierownik (inż. Cz. M.) nie powinien wrócić do pracy w Pogotowiu. Wiele osób które go znają to wiedzą, że to było wielkie świństwo jak z tym człowiekiem postąpiono. Żaden kierownik nie zrobił tyle dla ludzi i pogotowia co on. Mało kto wie, że do dzisiaj pozostaje bez pracy i środków do życia. To miał być akt politycznej zemsty za jego uczciwość i godność bycia człowiekiem. Może warto wrócić do tej sprawy i naprawić krzywdę, a zarazem wykorzystać jego wiedzę i doświadczenie ponad 20-letniej pracy w tej instrytucji.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co tam, za opieszałość należy sie podwyżka dla lekarzy i pielęgniarek, w końcu pieniądze są ważniejsze od życia człowieka bo po to przecież kończą studia medyczne aby zarabiać jeszcze więcej. Ewidentne zaniedbanie, chłopak mógłby przeżyć. Jak zwykle słuzba zdrowia umywa ręce.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZYM JEST wytłumaczenie ZE NIE było KARETKI W porównaniu DO TEGO żE TEN młodziutki człowiek konał W bólu I zamarł A miał całe ZYCIE PRZED sobą ten świat oszalał
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oLA napisał:
CZYM JEST wytłumaczenie ZE NIE było KARETKI W porównaniu DO TEGO żE TEN młodziutki człowiek konał W bólu I zamarł A miał całe ZYCIE PRZED sobą ten świat oszalał
......
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ktoś sobie może wyobrazić, co by się działo gdyby w tym czasie doszło do wypadku lub katastrofy. Może osoby odpowiedzialne za pogotowie sprubją sobie na to pytanie odpowiedzieć. Jest to przykład nieudolności i złej organizacji pracy zespołów. Może są i inne przyczyny. Niemniej w Międzyrzecu są dwa zespoły wyjazdowe i trudno uwierzyć by w jednym z nich nie mnożna było zmienić dyspozycji. Zapewne zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności techniczno-organizacyjne, które w sposób bezpośredni lub pośredni przyczyniły się do zaistnienia tej sytuacji. Z odpowiedzi v-ce drektora Kacika nic nie wynika ponad ogólne stwierdzenie, że będące w dyspozycji Woj. St. Pogot. wszystkie z 15 karetek były na wyjazdach. Tylko co do rzeczy mają karetki z Łosic, Terespola, Wisznic, Parczewa, czy chociażby z Białej. W tym momencie ważne były karetki z Międzyrzeca i Radzynia, jest to bezpośrednio i pośrednio ich teren działania, a praktycznie styk rejonów działania. Inne sprawy w tym momencie jak wynagradzanie pracowników nie są istotne dla tego przypadku, po prostu rozmywają temat.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Inne sprawy w tym momencie jak wynagradzanie pracowników nie są istotne dla tego przypadku, po prostu rozmywają temat.
W porządku, ale nie sposób nie odnieść się do tego co się dzieje w służbie zdrowia obecnie, za brak profesjonalizmu i lekceważenie pacjenta żądają podwyżek pensji. Za tą bezsensowną śmierć powinien odpowiedzieć nie tylko sprawca ale tez nieudolny dyspozytor pogotowia, jednak jak znam życie nie poniesie zadnej kary.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym wszystkim widać jak działa system ratownictwa medycznego Woj. St. Pogot. Rat. w Białej. Wydaje się mi, że wieś Wygnanka gm. Kąkolewnica jest w rejonie działania stacji pogotowia Radzyń Podl. Teraz jak prześledzimy przepływ informacji od chwili przyjęcia zgłoszenie zdarzenia pod nr. 112 na policji w Międzyrzecu, to trudno się dziwić, że poszkodowany na czas nie otrzymał pomocy. Błędem było zlikwidowanie dyspozytorni w Międzyrzecu, chociażby ze względu na jej centralne położenie. Niestety sukces pogotowia, to skuteczna kordynacja pracy zespołów i sąsiadujących z sobą stacji. Niestety z tego łańcucha został wykreślony Międzyrzec, stacja która miała najlepsze wskaźniki dojazdu karetki do osób potrzebujących pomocy. Jednocześnie ta stacja skutecznie zabezpieczała rejon działania Radzynia i nie tylko.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to mówią: POKAŻ LEKARZU CO MASZ W GARAŻU.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obserator napisał:
Jak to mówią: POKAŻ LEKARZU CO MASZ W GARAŻU.
Mało stosowne powiedzonko i nie mające związku ze sprawą. Arabowie mówią: ,,nie pluj do studni z której jutro możesz się napić".
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.