Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sojusz Lewicy Demokratycznej kusi 49 województwami

Utworzony przez antek, 19 stycznia 2014 r. o 18:10 Powrót do artykułu
Komuna chce stołków. Dziadki z PZPR-u to wasza ostatnia szansa.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DZIADKI DO TEJ SAMEJ WODY NIE WCHODZI SIĘ DWA RAZY, RUSZCIE ŁEPETYNA CO DA WPROWADZENIE 49 WOJEWÓDZTW PO ZA STOŁKAMI DLA KOLESIÓW,  CZY ZA TYM PÓJDĄ NOWE ZAKŁADY PRACY, FIRMY - KTO NA TO DA PIENIADZE I KTO Z WIELKICH INWESTORÓW POJDZIE NA ZADUPIE SKORO DO TEJ PORY TEGO NIE ZROBIŁ?, MOŻE CZEKALI NA REAKTYWACJE I NA DZIADKOW LESNYCH
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komuno wróć i wypleń te prawicowo-faszystowskie chwasty.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To se ne wrati!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się nie rozumie,albo się rozumie,to się pisze co się umie.Ślepy nie widzi niczego,a widzący widzi i oszukuje każdego.Przeciętny myśli i korupcję dostrzega,a mądry samo-rządzący poprzez widzimisię pilnuje tego.A wniosek ogólny z tego,że pijar jest na usługach rządzącego i broni bałaganu tego.Polska metropolitalna i zaściankowa,a przy tym elita cwaniaków,która gnębi elitę nędzarzy i biedaków.Rzeka płynie do morza i po drodze nurt zmienia,a człowiek,to takie stworzenie,który z punktu siedzenia swoje poglądy często zmienia.Dzwony kościelne i srebrniki dzwonią,a złudne obiecanki i cacanki nadzieją lub ironią dzwonią.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władza nie jest od tego, żeby zaludniać tereny. W normalnym kraju dzieje się to na drodze wolnej konkurencji. Może lepiej zastanowić się nad stworzeniem specjalnej strefy ekonomicznej na terenie Chełma, która byłaby wolna od podatkow - wtedy dopiero zaludnienie wzrosłoby w sposób absolutnie błyskawiczny, firmy z całego kraju przyjezdzałyby tutaj zakładać swoje siedziby tworząc miejsca pracy. Tereny, które są niewydolne i słabe powinny zostać opuszczone, bo są zwyczajnie nierentowne. Jakoś nikt nie tworzy struktur władzy na Saharze albo w centrum Australii, tylko po to, żeby stworzyć tam metropolie. Kto będzie do tego dopłacał? Oczywiście podatnik.   Kongres Nowej Prawicy !!!
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[..]Jakoś nikt nie tworzy struktur władzy na Saharze albo w centrum Australii, tylko po to, żeby stworzyć tam metropolie. Kto będzie do tego dopłacał? Oczywiście podatnik.   Kongres Nowej Prawicy !!!   Ale w naszym powiecie mamy przykład właśnie dokładnie takiego myślenia. Władze Gminy Terespol nota bene lider samorządności postanowił zbudować nowe gminne centrum w szczerym polu. Trzeba przyznać, że wizualizacja tegoż centrum wygląda imponująco. Ale, póki co, to stoi tylko budynek urzędu. W założeniu pomysłodawcy - wójta - dookoła ma powstać osiedle. Czy tak będzie? Tymczasem mamy gminę, której siedziba znajduje się w innej miejscowości - nie związanej z nazwą gminy. Warto ten eksperyment śledzić.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Gościa . W stu procentach Cię popieram, tylko nie wiem czy inni Cię zrozumieli ale mądre zawarłeś w swojej wypowiedzi . Popieram   
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strefa ekonomiczna była i się zbyła,ponownie się o nią starają,ale z większej wiochy przeszkadzają. Paru inwestorów zainteresowanych było,a lobby ze znanej wiochy przeszkodziło.Dopóki korupcja i widzimisię samo-rządzącego będzie miało przyzwolenie,to za parę lat będziemy mieszkać i żyć w skansenie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strefa ekonomiczna była i się zbyła,ponownie się o nią starają,ale z większej wiochy przeszkadzają. Paru inwestorów zainteresowanych było,a lobby ze znanej wiochy przeszkodziło.Dopóki korupcja i widzimisię samo-rządzącego będzie miało przyzwolenie,to za parę lat będziemy mieszkać i żyć w skansenie.
Dlatego ten kaszubski żyd razem z tym całym komunistycznym czerwonym łajnem musi odejść.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cytat-" Sojusz chce też zlikwidować powiaty. Ich zadania przejęłyby przyszłe urzędy wojewódzkie. Miałyby charakter samorządowy" Jestem z Krasnegostawu i NIGDY nie wyrażę zgody by samorząd Chełma decydował o moich sprawach. Już raz to przerabialiśmy przy poprzedniej "reformie" gdy mieszkańcy mojego powiatu by załatwić sprawę musieli jechać np z Żółkiewki do Chełma ponad 60 km tracąc czas i pieniądze. Wtedy też kosztem mojego miasta większość pieniędzy na rozwój przejął Chełm. SLD strzelił sobie w kolano bo teraz NIKT z powiatów dawnego woj. chełmskiego /włodawski,krasnostawski,hrubieszowski/ w najbliższych wyborach na nich nie zagłosuje.   
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popatrzcie na ulice Chełma, zawalone kamienice, okna zabite dechami, zero przemysłu, za to wybujałe ambicje nakolejne tytuły, leczcie sie
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbychu nie wypowiadaj się w imieniu powiatów i ludzi tam mieszkającym.Nie narzekaj na dawne czasy,bo mieliście dobrze.Kiedy Chełm był stolicą województwa,to miasta i gminy na tym skorzystały. Twoje wpisy świadczą,że nie pochodzisz z Krasnegostawu,bo słabe wiadomości masz o tym terenie i zachodzi podejrzenie,że masz schizofrenię.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moze najpierw niech posel Matuszczak odda aparat fotograficzny , a nie wraca do PRL-u
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fotografowi odpaliła pała i zwrotu aparatu zażądała,żeby poseł Matuszczak nie fotografował cymbała.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Zbych. Co do sedna zgoda. Ale np. Żółkiewka nigdy nie  była (chyba, że masz na myśli Polskę przedrozbiorową) w województwie chełmskim, zaś obecny powiat hrubieszowski po 1975 roku w całości wchodził w skład województwa zmojskiego. Podobnie jak wspomniana przez ciebie Żółkiewka.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pełna zgoda na 49 województw. Był to dotychczas najbardzie optymalny podział administracyjny Polski powojennej. Starostwa są zbędne - znam to z autopsji - prosze sprawdzić ich kompetencje, zatrunienie i budżet. To są wyrzucone pieniądze. Część ich zadań powinny przejąć gminy. Urzędy Marszałkowskie - równiez do likwidacji. Jeżeli już musi być czapa administracyjna - można powołać np. 16 regionów skupiających po kilka województw.   Jeszcze jedno - mamy kilkanaście euroregionów. Czy ktoś zastanawiał się po co one dziś istnieją. To, że rozprowadzają drobne środki "przyznane" przez województwa nie jest jakimkolwiek argumentem.   Tak, euroregiony, czy Stowarzyszenie "Europa" (w Lublinie) to przeżytek.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbych ma 100 % racji. Już wystarczy że Chełm grabił przez 23 lata Włodawę i Krasnystaw rozbudowując się ich kosztem. Rozwijał się tylko on, za pieniądze całego województwa.  Na prowincję nie szło prawie nic. Ci co popierali SLD z powiatu włodawskiego i krasnostawskiego mocno się zastanowią teraz czy naprawdę warto. I niech żaden koleś z Chełma nie wmawia że było wtedy lepiej dla wszystkich. Lepiej to było najwyżej dla was. A dla pozostalych miast i wsi z tych województw to była bieda i zapieprzanie na chwałę "super" stolicy np. Chełma. Macie zbyt wybujałą ambicję. SLD chce pozyskać dodatkowe głosy, ale narobi sobie tym tylko jeszcze więcej wrogów. Wystarczy już eldorado dla Chełma i jemu podobnych przez 23 lata czyimś kosztem. NIGDY WIĘCEJ !!!  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.tvp.pl/lublin/publicystyka/miedzy-sejmem-i-sejmikiem/wideo/20-stycznia-2014/13708440  
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
veto, veto, veto po stokroć veto, kto robi w zadupiach cengtra wopjewódzkie, ni to wydra nit pies, już kiedyś Zamość jak został województwem zadął się i postaweił dwa wieżowce by go nobilitowały, smiała się cała POlska
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.