Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
leniak napisał:
tego by jeszcze brakowało... wiesz i tak mi wypominają czasem (co prawda z sympatią) w PPS że chodziłem kiedyś z abp. Pylakiem pod rekę... no co prawda nie pod rękę tylko towarzyszyłem mu kiedyś wieczorem w drodze do domu no i był wtedy jeszcze bp. ale wiesz jak to jest z ludzką pamiecią... po jakimś czasie wydaje się że się co innego widziało... ... nie słyszałem by gdziekolwiek członek PPS pomagał arcybiskupowi w jego codziennej pracy... ja jestem w PPS od 1992 roku - długo już... co prawda nie udzielam się za mocno od jakiegoś czasu - ale być jestem... ... do tej codziennej pracy arcybiskupa jako ordynariusza diecezji należy również to przeciwko czemu wywiesiliście baner przy drodze do kościoła... ja myślę że aby ks. Marek do was wrócił musielibyście go porwać siłą - nie wierzę by po tym co mu robicie chciał sam do was przyjechać strasznie go kompromitujecie - wasza i tak nieliczna parafia straciła własciwie ponad 600 wiernych wyciąga do was rekę i biskup i dziekani i naowy proboszcz ale tak jak zamkniety był na kłódkę kościół (o który ks. Marek dbał nie dla czczenia w nim siebie zapewne) tak zamkniete są wasze serca i głowy... ktoś z wami jest duchem jednak jak myślę był tez i wtedy kiedy na schodach waszej plebanii znaleziono noworodka i wtedy gdy nie potrzebowaliście mszy w intencji duchowego oczyszczenia parafii... duch silny i ładnie pachnący. dajacy poczucie iż jest dobrze iż ani winy nie ma ani kary ani grzechu... szepczacy ze jesteście jako Bóg... tak mi się wydaje - coraz bardziej mam takie wrazenie... ... ale ja się na tym przecie nie znam... ... w niczyje kompetencje wchodzić też nie mam zamiaru tego by jeszcze brakowało...
Nie podoba mi się jak ktoś w związku z tym protestem wyciąga tę sprawę z noworodkami (mordowanie noworodków miało miejsce nie tylko w naszej parafii) -to tak jakby z braku argumentów ale Cibie o to posądzać nie moge. O tym benerze nic nie wiem bo ostatnio nie przejeżdżałam koło kościoła. Nikt do protestujących nie wyciągną ręki (ks. Podstawka- fakt był i chciał odprawić mszę) ale abp nie przyjął delegacji i nie odpisał na pisma(w następnym tygodniu może przyjmie-po 2 tyg protestu-łaskawca) Ludzie się zawzieli i może się robić nieciekawie. Na liście pod kościołem 2 dni temu było ponad 700 osób wpisanych a kościół tylko na początku był zamknięty, teraz każdy może wejść i się pomodlić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ty w czerwonej bluzce z filmu do piekła pujdziesz jak nic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~ona~ napisał:
Nie podoba mi się jak ktoś w związku z tym protestem wyciąga tę sprawę z noworodkami (mordowanie noworodków miało miejsce nie tylko w naszej parafii) -to tak jakby z braku argumentów ale Cibie o to posądzać nie moge. O tym benerze nic nie wiem bo ostatnio nie przejeżdżałam koło kościoła. Nikt do protestujących nie wyciągną ręki (ks. Podstawka- fakt był i chciał odprawić mszę) ale abp nie przyjął delegacji i nie odpisał na pisma(w następnym tygodniu może przyjmie-po 2 tyg protestu-łaskawca) Ludzie się zawzieli i może się robić nieciekawie. Na liście pod kościołem 2 dni temu było ponad 700 osób wpisanych a kościół tylko na początku był zamknięty, teraz każdy może wejść i się pomodlić.
jakoiś obraz was się rysuje innym ludziom i rysuje się on na podstawie tego co sami o sobie mówicie... kościół w Czerniejowie pojawił się w mediach przy okazji 3 spraw które wymieniłem jak traktujecie abp to po wpisach na forum widać jest wyraźnie Ludzie się zawzieli piszesz - nie - oni byli zawzięci 700 osób... jak jadę przez Czerniejów widzę osób kilkanaście - do kilkudziesięciu ( z drogi nie za wiele widać) a na banerze jest coś o tym iż ks. Marka zabrano w nocy a oddadzą go w chwale dnia... ciekaw jestem kto zabrał i kto odda i co na to ów ks. Marek... była ponoć wasza delegacja u niego - co powiedział? protestujcie i bądźcie zawzięci? klnijcie i złorzeczcie na abp na forach internetowych? tak wyglada po was że tak powiedział - takie zapewne bogu ducha winnemu człowiekowi dajecie wsparcie i świadectwo... i w tym właśnie jesteście nieubłagani i zawzięci 700 osób - siła luda... było kiedy tyle w kościele na mszy? tego arcybiskupa też sobie sami nie wybraliście - wyznaczył go wam Jan Paweł II... ten arcybiskup moim zdaniem jest człowiekiem cierpliwym... myślę sobie że gdy to był inny biskup lubelski - ot Wyszyński nie traktowałby was tak jak ten Wyszyński był człowiekiem innej daty - surowym kiedy było trzeba ja nie wiem co lepsze ...
Ostatnio edytowany 7 sierpnia 2009 r. o 22:19
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"była ponoć wasza delegacja u niego - co powiedział? protestujcie i bądźcie zawzięci? klnijcie i złorzeczcie na abp na forach internetowych?" dał ludziom wolną rękę...delegacja go zapewniła, że nikt nie robi nic na jego niekorzyść...ks. Marek ani nie nawoływał do strajku, ani do tego aby strajk przerwać... po prostu nie mógł być osobą stronniczą natomiast kwestia zabrania go w nocy...2 noce temu pokazała czarna mafia, że jest jednak czarną mafią...z kurii w nocy przyjechało samochodem 4 osoby aby sprawdzać co tak naprawdę ludzie robią i czy naprawdę w nocy pilnują plebani więc jaki problem było przyjechać po ks. Marka w nocy z wtorku na środę i kazać mu opuścić plebanię? żaden strajku by nie było gdyby ludzie go pożegnali w ostatniej mszy, która miała odbyć się tamtej środy...ale że kuria robi coś za plecami to znaczy, że ich żądze powinny być trochę ukrócone
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fgdf napisał:
"była ponoć wasza delegacja u niego - co powiedział? protestujcie i bądźcie zawzięci? klnijcie i złorzeczcie na abp na forach internetowych?" dał ludziom wolną rękę...delegacja go zapewniła, że nikt nie robi nic na jego niekorzyść...ks. Marek ani nie nawoływał do strajku, ani do tego aby strajk przerwać... po prostu nie mógł być osobą stronniczą natomiast kwestia zabrania go w nocy...2 noce temu pokazała czarna mafia, że jest jednak czarną mafią...z kurii w nocy przyjechało samochodem 4 osoby aby sprawdzać co tak naprawdę ludzie robią i czy naprawdę w nocy pilnują plebani więc jaki problem było przyjechać po ks. Marka w nocy z wtorku na środę i kazać mu opuścić plebanię? żaden strajku by nie było gdyby ludzie go pożegnali w ostatniej mszy, która miała odbyć się tamtej środy...ale że kuria robi coś za plecami to znaczy, że ich żądze powinny być trochę ukrócone
no to rozmawialiście czy nie rozmawialiście? nic wam nie powiedział? dał ludziom wolna rekę? rozumiem że powiedział "róbta co chceta" i zapomniał opowiedzieć o owej "czarnej wołdze" która go zabrała w nocy - inaczej by nie było tu tych durnych spekulacji cóz myślę że kłamiecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i niech dalej tam kwitna BOG im Zaplac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie ten protest jest totalną głupotą. Rozumiem że mieszkańcy Czerniejowa bardzo lubili księdza Marka ale nie rozumiem dlaczego nie pozwalają dać szansy ks. Podstawce... Ludzie chyba nie mają co robić. Wystawiają się na pośmiewisko tylko...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WWON Z POLSKI CZARNA MAFIOO!!!!!!!! A FILOZOF NIECH DO ŻYDÓW WRACA!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
janoo napisał:
głupota i ciemnota jak ze średniowiecza.
a ty co moze ze wspolnoty religijnej?,,cicha oaza"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbożowa napisał:
Jeśli to chodzi o tego samego Podstawkę, ktorego zabrali nam z kościoła przy Zbożowej, a który potem do szału doprowadzał wiernych w kolejnych parafiach do których był wyrzucany to się nie dziwię... Jak TW Filozof spróbuje go znów na Zbożową przenieść to też będę protestował. No i garaż jeszcze staranniej zabezpieczę .
do nas też nie wejdzie, a jak wejdzie to szybko wyleci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim zdaniem...potajemne opuszzcenie parafii sw.Wawrzyńca w Czerniejowie jest oburzające!!! Odejscie księdza i przybycie nowego powinno być uroczysstością , mszą z podziękowaniami tak jak np. w Piotrkowie parafii pw. chrystusa Dobrego Pasterza. Nowego ksiedza przyjeliśmy ciepło, a tego który odszedł uroczyście pożegnaliśmy . Tak powinno wyglądać pożegnanie księdza. A to co się dzieje w parafii w Czerniejowie jest oburzające. Ks.Arcybiskup. Józef Zyciński, powinien się spotkać z parafianami!!! Ks. Marek zawsze chętnie przyjmował nasz chór ....i zawsze spiewaliśmy na mszach w Czerniejowie na róznych uroczystościach P.S. uczenniaca gp w piotrkowie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
weser napisał:
Jego eminencja nie musi się tłumaczyć ze swej decyzji przed bydłem. Na kolana brudasy i dawać na tace.
TY SAM JESTEŚ BRUDAS i licz się ze słowami!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbożowa napisał:
Jeśli to chodzi o tego samego Podstawkę, ktorego zabrali nam z kościoła przy Zbożowej, a który potem do szału doprowadzał wiernych w kolejnych parafiach do których był wyrzucany to się nie dziwię... Jak TW Filozof spróbuje go znów na Zbożową przenieść to też będę protestował. No i garaż jeszcze staranniej zabezpieczę .
Z tego co wiem to ks. Krzysztof nigdy nie byl proboszczem na Zbozowej. Ale oczywiscie w czerniejowskim namiocie wiedza lepiej. Jak to mowią "klamcie, klamcie zawsze cos z tego zostanie".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ffff napisał:
Z tego co wiem to ks. Krzysztof nigdy nie byl proboszczem na Zbozowej. Ale oczywiscie w czerniejowskim namiocie wiedza lepiej. Jak to mowią "klamcie, klamcie zawsze cos z tego zostanie".
napisałem proboszczem? raczej nie jak umiesz czytać dobrze ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moje_zdanie napisał:
Moim zdaniem...potajemne opuszzcenie parafii sw.Wawrzyńca w Czerniejowie jest oburzające!!! Odejscie księdza i przybycie nowego powinno być uroczysstością , mszą z podziękowaniami tak jak np. w Piotrkowie parafii pw. chrystusa Dobrego Pasterza. Nowego ksiedza przyjeliśmy ciepło, a tego który odszedł uroczyście pożegnaliśmy . Tak powinno wyglądać pożegnanie księdza. A to co się dzieje w parafii w Czerniejowie jest oburzające. Ks.Arcybiskup. Józef Zyciński, powinien się spotkać z parafianami!!! Ks. Marek zawsze chętnie przyjmował nasz chór ....i zawsze spiewaliśmy na mszach w Czerniejowie na róznych uroczystościach P.S. uczenniaca gp w piotrkowie
ależ oczywiście uczynilibyśmy tak gdyby nie: 1.ks.Marek został przeniesiony do parafii w Podgórzu,po 14 latach posługi duszpasterskiej.Gdzie inni księża pozostają na parafiach praktycznie dożywotnio.proboszcz z Żabiej Woli 26 lat, z Łęcznej 30 lat i wiele innych.Więc dlaczego ks.Marek został przeniesiony,a wręcz zdegradowany po 14 latach wspólnej z parafianami pracy? nie zrobił nic złego,a biskup wysłał go na zesłanie.za karę?na to wygląda,ale ta kara czym jest podyktowana i tego staramy się usilnie dowiedzieć. 2.postać nowego proboszcza,ma wiele do życzenia.Jakim cudem dostaje on parafię blisko Lublina,zadbaną i odremontowaną? za jakie zasługi? za sprawę Agaty?za usunięcie z radia eR? niech za swoje popisy on dostanie karę i zostanie oddelegowany do Podgórza.Tam potrzeba młodych i ambitnych,na pewno się wykaże nie tylko na polu oratorskim,w którym jedynie wiedzi prym,ale może zobaczy co to znaczy praca fizyczna,która nie jest mniej ważna od pracy duchowej. Może pozna jak taka praca wpływa na charakter i zacznie wstydzić się swojego postępowania. 3. ks. Marek został wywieziony w nocy, w eskorcie mężczyzn. Miał odprawić ostatnią mszę w środę, jednak nie uczynił tego. Wszyscy pragnęli pożegnać się z nim ostatni raz. co kierowało biskupem i umysłem,że potraktował naszego księdza z taką pogardą? wracamy do czasów księdza Popiełuszki? 4. nasz protest trwa i będzie trwać nadal, do momentu aż postępowanie biskupa wobec parafian nie ulegnie zmianie.Nie jesteśmy ciemnymi owcami, które są tylko po to,aby rzucać banknoty na tacę. Nie wypieramy się Boga i wiary.Walczymy o sprawiedliwość, ale biskup Życiński nie zna już tego słowa ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
napisałem proboszczem? raczej nie jak umiesz czytać dobrze ...
witaj namiociku...może nie umiem czytać, ale nie manipuluję faktami. Wikariuszem też nie był. A ty (jak widzę) wcale nie jesteś ze Zbożowej, więc czemu piszesz "nam"? Skoro "wam" zabrali, to powinieneś się cieszyć. Pozdrawiam namiocik... Już się pokłóciliście ze wszystkimi oprócz siebie. Ale to do czasu. Wkrótce pokłócicie się między sobą. Zakład?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~oNa~ napisał:
ależ oczywiście uczynilibyśmy tak gdyby nie: 1.ks.Marek został przeniesiony do parafii w Podgórzu,po 14 latach posługi duszpasterskiej.dlaczego ks.Marek został przeniesiony,a wręcz zdegradowany po 14 latach wspólnej z parafianami pracy? nie zrobił nic złego,a biskup wysłał go na zesłanie.za karę?na to wygląda,ale ta kara czym jest podyktowana i tego staramy się usilnie dowiedzieć. 2.postać nowego proboszcza,ma wiele do życzenia.Jakim cudem dostaje on parafię blisko Lublina,zadbaną i odremontowaną? za jakie zasługi? za sprawę Agaty?za usunięcie z radia eR? niech za swoje popisy on dostanie karę i zostanie oddelegowany do Podgórza.Tam potrzeba młodych i ambitnych,na pewno się wykaże nie tylko na polu oratorskim,w którym jedynie wiedzi prym,ale może zobaczy co to znaczy praca fizyczna,która nie jest mniej ważna od pracy duchowej. Może pozna jak taka praca wpływa na charakter i zacznie wstydzić się swojego postępowania. 3. ks. Marek został wywieziony w nocy, 4. nasz protest trwa i będzie trwać nadal, do momentu aż postępowanie biskupa wobec parafian nie ulegnie zmianie.Nie jesteśmy ciemnymi owcami, które są tylko po to,aby rzucać banknoty na tacę. Nie wypieramy się Boga i wiary.Walczymy o sprawiedliwość, ale biskup Życiński nie zna już tego słowa ...
Ad 1. Pewnie prosił o zmianę, to poszedł...wcale mu się nie dziwię. Jakby mógł dłużej wytrzymać? Z ludzmi, którzy jego pracę obracają w gruzy??? Ad 2. Parafia w Podgórzu jest zajęta przez ks. Marka i jakoś stamtąd nie uciekł jak dotąd. A i ma wikarego. I ludzie spokojni - nie protestują. A czego miałby się nowy proboszcz wstydzic? Ad 3. Widziałeś? Nie? To nie pleć bzdur. Ad 4. Właśnie - świetnie to ująłeś: przerzucacie się na grosze, TYLKO....JUŻ PRAWIE NIKT WAS NIE POPIERA:)))) A Boga i wiary włąśnie się wypieracie - na oczach waszych dzieci. Ale i tak tego nie rozumiecie. Trudno. Posiedźcie sobie. lepiej to niż łazić bez sensu po wioskach i naklejać plakaty z błędami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fff napisał:
Ad 1. Pewnie prosił o zmianę, to poszedł...wcale mu się nie dziwię. Jakby mógł dłużej wytrzymać? Z ludzmi, którzy jego pracę obracają w gruzy??? Ad 2. Parafia w Podgórzu jest zajęta przez ks. Marka i jakoś stamtąd nie uciekł jak dotąd. A i ma wikarego. I ludzie spokojni - nie protestują. A czego miałby się nowy proboszcz wstydzic? Ad 3. Widziałeś? Nie? To nie pleć bzdur. Ad 4. Właśnie - świetnie to ująłeś: przerzucacie się na grosze, TYLKO....JUŻ PRAWIE NIKT WAS NIE POPIERA:)))) A Boga i wiary włąśnie się wypieracie - na oczach waszych dzieci. Ale i tak tego nie rozumiecie. Trudno. Posiedźcie sobie. lepiej to niż łazić bez sensu po wioskach i naklejać plakaty z błędami.
błedne informacje i błędny tok myślenia. 1. ks.Marek nie prosił o zmianę. --- informacja wymyślona przez Ciebie. wieloletnią pracę ks.Marka biskup sam obrócił w gruzy a nie my.Radze poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. 2.Parafie w Podgórzu ks.Marek objął,ale cóż zmienia fakt,iż ma wikarego? nie znasz tamtych ludzi to nie wypowiadaj się jacy sa, o Tobie nie można powiedzieć jednak tego samego, radzę przewietrzyć szare komórki. 3.Tak,widziałam i bzdur nie plotę.To tylko Wy wybielacie skazy na ks.Podstawce,ale to i tak nie robi na nas najmniejszego wrażenia.Ale broń,cóż więcej Ci pozostało. ks.Podstawka nie ma honoru i nie potrafi zachować się odpowiednio wobec ludzi. 4. na gorsze się nie przerzucamy, ale nikt nie będzie nas traktował jak maszyny do bezmyślnego dawania kasy,my utrzymujemy księży i my chcemy wybierać naszego pasterza. a o nasze poparcie się nie martw, jest wystarczająco duże, a twój nikły głosiksprzeciwu i gniewu jest niczym i nikt nie zwraca na niego uwagi.a błędy to robisz Ty nie ortograficzne, ale życiowe człowieku ... miłej nocy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkanicy czerniejowa nie dajcie się zwieć biskupowi bo to żyd a jego miejsce jest w izraelu jestem z wami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość002 napisał:
mieszkanicy czerniejowa nie dajcie się zwieć biskupowi bo to żyd a jego miejsce jest w izraelu jestem z wami
nawet dam mu na bilet jak ,,żydzi"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...