Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Właściciele kantorów liczą na zyski ze sprzedaży franków

Utworzony przez Gość, 10 sierpnia 2011 r. o 21:26 Powrót do artykułu
No proszę i kantory będą zarabiać na zdesperowanych ludziach, oj nie wypada żerować na czyimś nięszczęściu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jedni liczą straty i płaczą,a inni zyski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Ktoś wie co się dzieje z walutą ( konkretnie z CHF ),które Banki otrzymają od swoich Klientów za spłatę rat kredytów ? Banki w zasadzie nie prowadzą działalności kantorowej - a już na pewno nikt u nich nie odkupi CHF ? Rynek międzybankowy ? - wysyłka gotówki do Szwajcarii ? Już niedługo rynek kantorowy załamie się - no bo skąd ma w nich być gotówka - skoro cały skup popłynie bezpowrotnie do Banków ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"... po wejściu w życiu tzw. ustawy antyspreadowej ludzie zaczną kupować franki w kantorach ..." Ustawa antyspreadowa wcale nie rozwiąże problemów kredytobiorców zadłużonych we franku. Bo dla nich podstawowym problemem jest bardzo wysoki kurs szwajcarskiej waluty, a ustawa go nie obniży. Co więcej, gdy wzrośnie popyt na franka w kantorach, to natychmiast podniosą one kurs jego sprzedaży. Ot taka "kiełbasa wyborcza".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego niby? Prawda jest taka, że kto może wymieniać bo nie ma klauzyli w umowie, że musi wymieniać w banku to tak robi. Niestety, ale prawda jest taka, że banki żerują na klientach sam jak miałem kredyt hipoteczny w Euro wymieniałem zawsze przez kantor internetowy i dopiero płaciłem ratę różnica kilkunastu groszy na jednym Euro to jednak przy racie 400 euro dość sporo. A tego typu kantory - ergokantor.pl mają kursy praktycznie zbliżony do tego akutalnego z NBP więc oszczędność jest ogromna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiem tak: na pewno korzystniej jest kupować CHF w kantorze niż w banku, tyle że w kantorze internetowym. Moja siostra kupuąc w Amronet płąci o prawie 70 zł niższe raty. E-kantory nie rzerują na wpadce z kredytami walutowymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie każdy kantor żeruje na nieszczęściu ludzi. My kupujuemy CHF w ekantorze (Pluskantor.pl) a wiecie czemu? Bo oferuje franki w dużo korzystniejszej cenie niż bank i dzięki temu aż tak nie nadpłacamy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja wolę dać nieco zarobić e-kantorowi i samemu wymeinić dużo taniej niż przewalutować w banku po kursie ktory pozostawia wiele do życzenia. To jest po prostu korzystne dla mnie też. Kupując CHF na Gieldawalut.com rata wychodzi o blisko 80 zł taniej. Bank swpoje i tak zarabia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A niby z czego zysk mają mieć kantory jak nie ze sprzedaży walut? Banki taką usługę świadczą przy okazji innych- głównych uslug bankowych, jednak nie jest to tania opcja przewalutowania, przynajmniej jak porównuję sobie z e-kantorem Amronet gdzie akurat kupuję EUR. Ludzie splącający kredyt też mogą oczywiście tu kupić CHF w lepszej cenie niż w banku, a ktoś na tym zarabia zawsze, tylko że dzięki wymianie poza bankiem, zwłaszcza tej bezgotówkowej i my oszczędzamy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdopodobnie kredyty w walutach powrócą, przynajmniej tak słyszałam. Sama bym się nie odważyła, jednak jesli ktoś się zdecyduje, to na pewno e-kantory zyskają jeszczę więcej klientów. No i OK, tak na podstawie własnych wymian- Pluslantor.pl gdzie ich dokonuję najczęściej zarabia ale uczciwie, spread wyjątkowo niski. My oszczedzamy, a kantor wychodzi jednak na swoje. Nie sądzę aby raptem banki lepiej zaczęły walutę wyceniać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to kantor czy bank- na przewalutowaniu PLN/CHF każdy zarabia, z tym że oczywiście lepiej dać zarobić firmie która nas nie naciąga na koszty. Korzystnie można przewalutować środki na pewno przez Gieldawalut.com, z prowizją 0,2% lub niższą jeśli od razu skorzystamy z cashback.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie, w końcu każde miejsce gdzie się wymienia walutę musi się z czegoś utrzymać. Na początku mnie dziwiło że Gieldawalut.com (też korzystam, choć nie splacam kredytu) jest w stanie tak dobre warunki zaoferować, chociaż myślę, że jakość usługi i wlaśnie dobre ceny przekładają się na ilośc klientów i to wystarczy uczciwemu kantorowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwne byłoby gdyby kantor liczył na zyski z czego innego niż kupno/sprzedaż waluty :D Gdybym jednak ja w CHF krdyt spłacał dałbym zarobić tym internetowym a nie stacjinarnym, uczciwiej, korzystniej wyceniają i franka i pozostałe waluty. W tym roku kilka razy miałem przyjemnoć kupiwać EUR przez Pluskantor.pl , w koszcie różnica była mocno odczuwalna mimo że chodziło o sumy nawet ciut niższe niż przeciętna rata kredytu we franku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem zdania że warto dać zarobić tym którzy dążą do tego uczciwie, dlatego preferuję e-kantory. Praktycznie począwszy od ubiegłego roku cały czas kupuję walutę na Amronet.pl i nie planuję zmieniać kantoru. Ten się sprawdza nardzo dobrz i przy dużych i małych wymianach. Zawsze błyskawicznie i z kosztem niższym niż 0,2%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że tak mało się mówi o tym ile banki zarobiły i stale zarabiają na kredytach w CHF. W kantorach, głównie w tych online zakup franka jest tańszy, a więc jak trzeba walutę kupić, lepiej niech zyska na tym ten kto i klientowi zarazem pozwoli zaoszczędzić nieco. Najlepsze kursy teraz z tego co patrzyłam ma Gieldawalut.com, spącający raty kupując w taki sposób mogą je obniżyć, mniej więcej o 80-100 zł nawet.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok, kantor ma zysk- ogólnie z wymiany waluty, nie tylko z frankowiczów, ale jeśli wycenia tak uczciwie jak np. Pluskantor.pl to nie  ten zysk- z niewielkiego spreadu jest w porządku, bo nie jest generowany przez zawyżanie kursów walut albo narzucanie wysokich kosztów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na wymianie waluty zawsze ktoś zarobi, taka kolej rzeczy. Jakbym miał na zakupie franka dać zarobić kantorowi internetowem lub bankowi na pewno bym wolał aby zarobił kantor- bo ja też na tym nie stracę. Nie raz kupowałem EUR w amronet.pl placąc za to symbolicznie i otrzymując atrakcyjny kurs, mam więc pewność co do tego że taki kantor nawet jak się bogaci to nie na ludzkiej krzywdzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...