Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Jak czytam te wasze bzdury to nie wierze że ludzie mogą tak myśleć.!!!! Co wy możecie wiedzieć co ci ludzie przechodzą, zostali wyrzuceni ze swoich domów czy im się to podobało czy nie, mało tego stancje musieli sobie najpierw opłacić ze swoich pieniędzy bo GDDKiA raczyła wypłacić pieniądze na pokrycie tych kosztów z lekkim opóźnieniem!!!! i miała to daleko gdzieś, czy ktoś ma kasę czy nie. Co do odszkodowań to ludziom chyba pieniądze się należą za ich domy i nie ważne czy mieli papę na dachu , czy też nie. Wywalenie tych ludzi w taki sposób to skandal i totalna porażka GDDKiA która co innego mówiła a co innego zrobiła z ludzmi, umywając ręce tłumacząc się ustawą. Drogi muszą powstawć!!! i cały czas tłumacze to moim rodzicom, którzy stracili już swój dom. Została tylko duży lej po ich domu i nic więcej. Do tej pory biorą leki żeby jakoś to przetrwać a jak narazie nawet nie ma wycen zabranych nieruchomości, więc nie wiem czy ktoś by był z tego zadowolony.!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
fry napisał:
Panie redaktorze Puzio I zanim Pan coś napiszesz warto może sprawdzić ,ci którym ten dom rozebrano mieszkają dalej 300 od około dwóch lat więc nie nie mówią że nie mają gdzie mieszkać może warto sprwdzić czy mieszkają w budynkach zgodnie z prawem czy domy zostały odebrane przez nadzór budowlany, a co do firmy to nie przesadzajmy to był tylko komis samochodowy jest teraz na witosa w lublinie, zwrzęta to jedna krowa od roku juz jej nie było i kulka kur, sprżt stary zrdzewiały traktor, więc trochę więcej rzetelności dziennikarskiej,a ponadto rodziców mogli synowie zabrać do siebie maja nowe ładne domy, a dotej pory mieszkali ci rodzice w starej rozwalajacej się chałupie pozdrawiam
A to pewnie jakiś "życzliwy" sąsiad, który pasie się smutkiem i żalem innych, zaciera ręce i dokłada swoje pisząc nieprawdę. Pełno wczoraj takich było, którzy jak jeszcze pył po zburzeniu domów nie opadł to z przyczepkami się poustawiali żeby choć trochę drzewa na palenie sobie wziąć, ale nikt nie wpadł na pomysł żeby dobrym słowem wesprzeć, nie mówiąc już o pomocy przy wymuszonej ekspresowej przeprowadzce. Ot ludzka miłość bliźniego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pietras1988 napisał:
Nie jest mi szkoda tych deb***i przez dwie rzeczy: 1. są mordercami zwierząt, skoro wysyłają je na rzeź 2. kto buduje nowy dom, wiedząc, że niedługo będzie tu robiona ekspresówka? Chyba, że nie mają internetu, telewizji i nie kupują gazet, a zajmują się wieśniactwem
sam jestes deb*** i wiesniak a zywisz sie pewnie sama kapusta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem również ofiarą tej durnej ustawy piszecie że kto był tak głupi aby budować domy tak blisko s 17 jeszcze pół roku temu mogłem bez problemu uzyskać pozwolenie na budowę budynku na terenie przyszłej budowy nowej drogi.Jak można wytłumaczyć pracę naszych urzędników państwowych skoro np.są wykupione już grunty na budowę obwodnicy Tomaszowa lubelskiego a ta budowa nie wiadomo czy ruszy a ponadto właśnie kończy się już pozwolenie na budowę tej drogi czyli kasa w błoto. Kto opracował harmonogram tych prac gdzie np obwodnica lublina dalej stoi pod znakiem zapytania i gdzie prawie wszystkie grunty zostały wykupione (nie które 3lata temu) a tutaj wyrzuca się ludzi w środku zimy na śnieg w ciągu jednego miesiąca machając wirtualnymi pieniążkami przed oczami tłumacząc że do końca lutego musimy zerżnąć wszystkie drzewa bo zaczyna się okres lęgowy ptaków. Czy urzędnicy nie mogli wcześniej wykupić naszych nieruchomości abyśmy mogli dalej żyć. Pan Nalewajko twierdzi że myśmy wiedzieli wcześniej ale dlaczego nie podjęto działań wykupu tak jak to robiono pod obwodnicę skoro mówiono że ten odcinek drogi jest na pierwszym miejscu inwestycji. Dlaczego urzędnicy są wciąż bezkarni.Tak na marginesie mój syn uczy się właśnie wiersza KTO TY JESTEŚ POLAK MAŁY bardzo mi przykro ale ja nie mogę tego słuchać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze jedno jeśli chodzi o podatki to nie jest tak że gmina nie wie nie ma informacji to po prostu nasza wspaniała specustawa wymyślona przez naszych posłów bardzo mądrych mówi że podatek płaci właściciel czyli osoba od której państwo przejęło nieruchomość do dnia kiedy decyzja stanie się prawomocna a więc może 0,5 roku a może 5 lat. droga jest a podatek od nieruchomości płaci dalej osoba od której przejęto nieruchomość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beret napisał:
Ba! Nie tylko w Strasburgu ale nawet w Luksemburgu! Napieraj kolego, bo czas ucieka.
Nie mnie sprawa dotyczy ale to wcale nie przeszkadza spojrzeć na nią z empatią. To, że ewentualna sprawa jest w Strasburgu wygrana w 101% nie ulega najmniejszej nawet wątpliwości. Jeżeli uważasz inaczej to już Twoj problem, a nie mój czy też pokrzywdzonego. Gdybyś choć krótką chwilę był tam, w normalnym świecie, to być może byś inaczej myślał - choć szczerze, to i tam można spotkać takich, którym się części ciała jakby miejscami poprzemieszczały...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
par napisał:
jestem również ofiarą tej durnej ustawy piszecie że kto był tak głupi aby budować domy tak blisko s 17 jeszcze pół roku temu mogłem bez problemu uzyskać pozwolenie na budowę budynku na terenie przyszłej budowy nowej drogi.Jak można wytłumaczyć pracę naszych urzędników państwowych skoro np.są wykupione już grunty na budowę obwodnicy Tomaszowa lubelskiego a ta budowa nie wiadomo czy ruszy a ponadto właśnie kończy się już pozwolenie na budowę tej drogi czyli kasa w błoto. Kto opracował harmonogram tych prac gdzie np obwodnica lublina dalej stoi pod znakiem zapytania i gdzie prawie wszystkie grunty zostały wykupione (nie które 3lata temu) a tutaj wyrzuca się ludzi w środku zimy na śnieg w ciągu jednego miesiąca machając wirtualnymi pieniążkami przed oczami tłumacząc że do końca lutego musimy zerżnąć wszystkie drzewa bo zaczyna się okres lęgowy ptaków. Czy urzędnicy nie mogli wcześniej wykupić naszych nieruchomości abyśmy mogli dalej żyć. Pan Nalewajko twierdzi że myśmy wiedzieli wcześniej ale dlaczego nie podjęto działań wykupu tak jak to robiono pod obwodnicę skoro mówiono że ten odcinek drogi jest na pierwszym miejscu inwestycji. Dlaczego urzędnicy są wciąż bezkarni.Tak na marginesie mój syn uczy się właśnie wiersza KTO TY JESTEŚ POLAK MAŁY bardzo mi przykro ale ja nie mogę tego słuchać.
Bzdury opowiadasz. Grunty pod obwodnicę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego zostały wywłaszczone w jednym dniu tj. 13 stycznia 2010 r. na podstawie specustawy drogowej. Pozwolenie na budowę tej drogi zostało wydane 2 miesiące temu więc będzie ważne jeszcze przez prawie 3 lata.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beta napisał:
Jak czytam te wasze bzdury to nie wierze że ludzie mogą tak myśleć.!!!! Co wy możecie wiedzieć co ci ludzie przechodzą, zostali wyrzuceni ze swoich domów czy im się to podobało czy nie, mało tego stancje musieli sobie najpierw opłacić ze swoich pieniędzy bo GDDKiA raczyła wypłacić pieniądze na pokrycie tych kosztów z lekkim opóźnieniem!!!! i miała to daleko gdzieś, czy ktoś ma kasę czy nie. Co do odszkodowań to ludziom chyba pieniądze się należą za ich domy i nie ważne czy mieli papę na dachu , czy też nie. Wywalenie tych ludzi w taki sposób to skandal i totalna porażka GDDKiA która co innego mówiła a co innego zrobiła z ludzmi, umywając ręce tłumacząc się ustawą. Drogi muszą powstawć!!! i cały czas tłumacze to moim rodzicom, którzy stracili już swój dom. Została tylko duży lej po ich domu i nic więcej. Do tej pory biorą leki żeby jakoś to przetrwać a jak narazie nawet nie ma wycen zabranych nieruchomości, więc nie wiem czy ktoś by był z tego zadowolony.!!!!!!
Sukcesem GDDKiA jest to, że budowa drogi stała się faktem. A na to żeby odszkodowania zostały szybko wypłacone jest tylko jeden sposób - poprosić tych którzy wnieśli odwołania o ich cofnięcie. Wtedy minister umorzy postępowanie odwoławcze i odeśle akta do Lublina. W mediach pojawiały się informacje o zarzutach podnoszonych w odwołaniach i każdy nich był z kosmosu. Od "nie bo nie' - z tymi najtrudniej się rozmawia, do kwestii ekranów dźwiękowych co regulowała wcześniejsza decyzja środowiskowa a decyzja ZNRID jedynie powielała wcześniejsze ustalenia. Ludzie myślcie trochę!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mxs napisał:
Bzdury opowiadasz. Grunty pod obwodnicę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego zostały wywłaszczone w jednym dniu tj. 13 stycznia 2010 r. na podstawie specustawy drogowej. Pozwolenie na budowę tej drogi zostało wydane 2 miesiące temu więc będzie ważne jeszcze przez prawie 3 lata.
tak ale właśnie w 2010r była nowelizacja tej ustawy i za grunty pod obwodnicę Tomaszowa ludzie już dawno wzięli pieniądze a droga jest pod dużym znakiem zapytania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
par napisał:
tak ale właśnie w 2010r była nowelizacja tej ustawy i za grunty pod obwodnicę Tomaszowa ludzie już dawno wzięli pieniądze a droga jest pod dużym znakiem zapytania
Ostatnia nowelizacja Specustawy była w lipcu 2008 r. A z tego co mi wiadomo odszkodowania za obwodnicę Tomaszowa były wypłacone pod koniec zeszłego roku, więc nie tak dawno temu :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mxs napisał:
Ostatnia nowelizacja Specustawy była w lipcu 2008 r. A z tego co mi wiadomo odszkodowania za obwodnicę Tomaszowa były wypłacone pod koniec zeszłego roku, więc nie tak dawno temu :/
Ale zanim ludzie opuścili swoje mienie wiedzieli ile i kiedy dostaną odszkodowania a ich nieruchomości jeszcze stoją a tutaj na początku się wyrzuca ludzi z ich domów rujnuje je a póżniej rozpatruje odwołania. Ustawa mówi że przysługuje nam prawo do odwołania jeśli nie zgadzamy się z wyceną rzeczoznawcy na podstawie czego mamy się odwoływać jak już nic nie zostało po naszych domach.A jak wytłumaczysz fakt iż nieruchomości pod obwodnicę lublina są już wykupione (węzeł Witosa droga do Świdnika )domy stoją ludzie już dawno dostali pieniądze a Lublin niedawno dopiero żebrał o pieniądze w Warszawie i na razie skończyło się to tylko na obietnicach i nic po zatym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
par napisał:
Ale zanim ludzie opuścili swoje mienie wiedzieli ile i kiedy dostaną odszkodowania a ich nieruchomości jeszcze stoją a tutaj na początku się wyrzuca ludzi z ich domów rujnuje je a póżniej rozpatruje odwołania. Ustawa mówi że przysługuje nam prawo do odwołania jeśli nie zgadzamy się z wyceną rzeczoznawcy na podstawie czego mamy się odwoływać jak już nic nie zostało po naszych domach.A jak wytłumaczysz fakt iż nieruchomości pod obwodnicę lublina są już wykupione (węzeł Witosa droga do Świdnika )domy stoją ludzie już dawno dostali pieniądze a Lublin niedawno dopiero żebrał o pieniądze w Warszawie i na razie skończyło się to tylko na obietnicach i nic po zatym
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale była to kwestia uzyskania decyzji środowiskowej. Na zadanie 5 decyzja środowiskowa była najwcześniej. Poszukaj w artykułach sprzed roku, dwóch i sprawa się wyjaśni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mxs napisał:
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale była to kwestia uzyskania decyzji środowiskowej. Na zadanie 5 decyzja środowiskowa była najwcześniej. Poszukaj w artykułach sprzed roku, dwóch i sprawa się wyjaśni.
nie wiem czego ty bronisz bo ja jestem też za tym aby drogi w Polsce były ale czy nie uważasz że tę ustawę wymyślił ktoś niespełna rozumu ten artykuł miał na celu to a żeby dać choć maleńki sygnał tym którzy mogą coś zmienić aby w przyszłości inni ludzie nie byli tak skrzywdzeni tą ustawą jak my Wszelkie zapytania dotyczące dalszej działalności firmy czy też zwolnieniami w tej firmie (kto zapłaci odprawę,co zrobić ze zwierzętami czy sprzętem) urzędnicy odpowiadają że ustawa tego nie reguluje a co powiesz na temat podatków które w dalszym ciągu musimy płacić za zabrane nieruchomości czy to jest normalne w normalnym europejskim kraju moim zdaniem to Kambodża a ludzie jacy nas reprezentują mają to daleko w dup... Byliśmy u znanej lubelskiej posłanki wiesz co powiedziała że sąsiadom którym zburzono domy zapłacono tylko się nie przyznali nawet nie zna treści tej ustawy którą wymyślił jej kolega i za którą ona też głosowała pewnie była naćpana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem za to by w kacu wybudowali drogę s-17. Joz raz doświadczyłem się na własnej skórze, kiedy jechałem i nagle gdzieś znalazła się dziura i niestety rozwaliłem sobie felgę. Tez trochę współczuje ludziom ale jak już było mówione ze ma tu być budowana droga to niech teraz nie robią wielkich oczu!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beta napisał:
Jak czytam te wasze bzdury to nie wierze że ludzie mogą tak myśleć.!!!! Co wy możecie wiedzieć co ci ludzie przechodzą, zostali wyrzuceni ze swoich domów czy im się to podobało czy nie, mało tego stancje musieli sobie najpierw opłacić ze swoich pieniędzy bo GDDKiA raczyła wypłacić pieniądze na pokrycie tych kosztów z lekkim opóźnieniem!!!! i miała to daleko gdzieś, czy ktoś ma kasę czy nie. Co do odszkodowań to ludziom chyba pieniądze się należą za ich domy i nie ważne czy mieli papę na dachu , czy też nie. Wywalenie tych ludzi w taki sposób to skandal i totalna porażka GDDKiA która co innego mówiła a co innego zrobiła z ludzmi, umywając ręce tłumacząc się ustawą. Drogi muszą powstawć!!! i cały czas tłumacze to moim rodzicom, którzy stracili już swój dom. Została tylko duży lej po ich domu i nic więcej. Do tej pory biorą leki żeby jakoś to przetrwać a jak narazie nawet nie ma wycen zabranych nieruchomości, więc nie wiem czy ktoś by był z tego zadowolony.!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beta napisał:
Jak czytam te wasze bzdury to nie wierze że ludzie mogą tak myśleć.!!!! Co wy możecie wiedzieć co ci ludzie przechodzą, zostali wyrzuceni ze swoich domów czy im się to podobało czy nie, mało tego stancje musieli sobie najpierw opłacić ze swoich pieniędzy bo GDDKiA raczyła wypłacić pieniądze na pokrycie tych kosztów z lekkim opóźnieniem!!!! i miała to daleko gdzieś, czy ktoś ma kasę czy nie. Co do odszkodowań to ludziom chyba pieniądze się należą za ich domy i nie ważne czy mieli papę na dachu , czy też nie. Wywalenie tych ludzi w taki sposób to skandal i totalna porażka GDDKiA która co innego mówiła a co innego zrobiła z ludzmi, umywając ręce tłumacząc się ustawą. Drogi muszą powstawć!!! i cały czas tłumacze to moim rodzicom, którzy stracili już swój dom. Została tylko duży lej po ich domu i nic więcej. Do tej pory biorą leki żeby jakoś to przetrwać a jak narazie nawet nie ma wycen zabranych nieruchomości, więc nie wiem czy ktoś by był z tego zadowolony.!!!!!!
Popieram Sam Jestem W takiej Sytuacji Mieliśmy mało czasu na przeprowadzkę teraz jestem zmuszony Mieszkać na jakiejś stancji,u obcych ludzi..Nie dostaliśmy nawet grosza na przeprowadzkę,na paliwo czy cokolwiek..Przykro Mi że urodziłem Się w Takim Państwie...Wszystkim Tym co Piszą głupoty Życzę Wam aby Was Kiedyś spotkał taki Los i taka Przykrość....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...