Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

ZS2 w Milejowie Sytuacja DRAMATYCZNA!

Utworzony przez XYZ, 27 stycznia 2012 o 15:03
Witam serdecznie Chciałbym opisać różne sytuacja jakie mają miejsce w Zespole Szkół nr 2 w Milejowie. Jestem uczniem tej szkoły więc mogę wiarygodnie opisać sytuacje jakie mają miejsce. Otóż W roku 2011 jeden z nauczycieli WF Pan K. pobił uczennice, która nie chciała wykonywać ćwiczeń na rozkaz nauczyciela i została rzucona kilkukrotnie o ścianę, oczywiście wszystko skończyło się tylko na upomnieniu od dyrektora i nauczyciel pracuje nadal. Oczywiście to nie jedyny występek tego nauczyciela w tej szkole, ale chciałbym przejść teraz do drugiego nauczyciela WF Pana G. Pan G. gnębi uczniów, klnie, wyzywa ich od różnych osób i zwierząt czy to jest postawa nauczyciela który ma dawać przykład i uczyć wychowania? NIE! To nie jedyny nauczyciel który pokazuje jaką wielką ma władze w szkole. Pani S. nauczycielka Matematyki wyzywa uczni, robi kartkówki z każdej lekcji, sprawdziany nie zapowiedziane, nie daje szansy poprawy przedmiotu, zdawalność u niej to nie więcej niż 50% w całej szkole, a o dopuszczeniu do matury to już można zapomnieć. Dyrektor szkoły Pan Sz. Nic nie robi sobie z tego, z zachowania różnych nauczycieli, a uczniów co chwile wyrzuca za np.: palenie papierosów przed szkołą, lub jeśli ktoś nie chodzi do szkoły (nie mówię tutaj o 50% obecności a o większej…). Nasza szkoła otrzymała w tamtym roku miano „Najlepszej szkoły w Województwie….” Heh to jakiś żart. Mam nadzieje że Kuratorium zajmie się szkołą, bo jeśli tak dalej będzie, to każdy oleje sobie naukę. P.S Nie mszczę się na kimś że to piszę, uczę się dobrze i jestem wzorowym uczniem, ale nie mogę dalej patrzeć co dzieje się na terenie naszej szkoły. http://zs2milejow.edu.pl Z Uszanowaniem XYZ
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oooooooo!!!!! 100% prawdy młody człowieku! Mnie też wyrzucili ze szkoły nie wiadomo za co. Chciałbym dodatkowo dodać że pani Wicedyrektor Pani N. również jest za bardzo pewna siebie, rządzi szkołą jak nie wiadomo czym, krzyczy na uczniów, wstawia bez żadnego porozumienia z uczniem nagany, swój przedmiot "biologia" nie umie uczyć nawet. Zróbcie coś z tym, mam nadzieje że ta wypowiedzią jakieś kuratorium się zajmie, bo tak dalej w tej szkole nie może być. Pozdrawiam wszystkich "ZWOLENNIKÓW TAKIEGO TRAKTOWANIA...."
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie, Pan K. sobie pozwala dosyć dużo, czepia się za byle co uczniów. Na dyżurach obraża innych i to dosyć ostro, nie boi się używać ostrzejszych słów, potrafi pojechać po życio rysie i to solidnie.. to nie jest przykład dobrego nauczyciela. Co do Pana G. chory człowiek, wyzywa uczniów od Popier****ów, deb***i itp. nie mówiąć już o wyzwiskach związanych z Zwierzętami. Potrafi zwyzywać bezpodstawnie ucznia, a gdy ten się wstawi, wyżuca go z Sali Gyimnastycznej z mierną oceną, i opowiada bajki u Dyrektora. A właśnie Pan Dariusz Sz. kolejny przykład osoby nieodpowiedzialnej, która pracuje w szkole, wyżuca uczniów za to że mają oceny dopuszczające z czym brak im 20-30% godzin... chodzi o to że to są godziny lekcyjne [pierwsze lub ostatnie, lecz to zalerzy od osób] był wpożądku do czasu, gdy coś mu na głowę siadło. Wyżuca także uczniów za palenie papierosów, jeżeli chłopak ma 18 lat, i wychodzi za teren szkoły zapalić , to chyba ma do tego prawo. Pani Dyrektor nie znam osobiście. Chciałbym dodać także moją Opinię na temat Pana Darjusza P. Pana Szczepanika, a także pani Alicji K. Pan P. jest świetnym informatykiem, lecz nie potrafi przekazywać wiedzy uczniom, sądze że Powinien przejść jakiś Kurs nauczania, na jego lekchaj każe czytać po 2 rozdziały w podręcznikach, na które uczniowie mają 5min max, poczym jest zdolny do zrobienia kartkówki z materiału, oczywiście zazwyczaj są to mierne oceny. Pan Sz. największa zmora szkoły, przy nim nie można powiedzieć nawet "kurde" bo się złości, odrazu wjeżdża na rodzinę i obraża Ucznia. Powinni go zbadać lekarze. Pani K. za spuźnienie na lekcje około 5 min, potrafi wyżucić ucznia z klasy, po czym wymyśla histroię dla Wychowawcy lub Dyrektora, z jakiego to powodu uczeń opuścił klase. Dyrektor wogóle się tym nie zajmuje, nic nie robi kompletnie, nie można pójść się nawet mu poskarżyć na nauczyciela, bo to grozi konsekwencjami z obu stron. Wracająć do szkoły, jest zima a w szkole potrafi być zimno, i to bardzo, na sali gimnastycznej jest zawsze brudno... parkiet jest zabrudzony i zakurzaony. Ławki są wycierane jakimmiś brudnymi "szmatami" po czym ławki wydają nieprzyjemny dla nosa zapach. Kuratorium powinno zająć się tą szkołą, bo to jest szok co się tam dzieje.. Mam nadzieje ze nasze tematy przejdą dalej i ktoś się zajmie tymi ludźmi.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt w szkole jest cholernie zimno przy temperaturach panujących na zewnątrz, ale to zalezy tylko i wyłącznie od starostwa powiatowego w Łęcznej które "utrzymuje" szkoły średnie. Więc dają za mało pieniędzy na ogrzewanie szkoly i dlatego tak się dzieje niestety. Co do Pana dyrektora to juz jest spokojnie bo nie robi awantury o "byle co". Wspomniany wyżej Pan Sz. to bardzo dobry nauczyciel, ja nic do niego nie mam, po prostu on ma takie żarty których większość nie rozumie. A co do słownictwa uczniów to ma racje że się złości jak wyżej zostało napisane gdyż uczniowie nie mają za grosz kultury osobistej. A teraz o nauczycielach wychowania fizycznego. Chodzą słuchy, że Pan G. to stary alkoholik który w wakacje wali sikacze pod sklepem w miejscowosci ktorej mieszka, ale tego nie potwierdzę. Lekcji z nim nie mam ale pare akcji z nim było. Klnie ostro na uczniów, wyzywa ich od różnych np. od zwierząt czy też jego powiedzenie "ty mamejo". Do pama K. nic nie mam gdyż idzie sie z nim zawsze dogadać. Szkoła jak szkoła, mi się tu bardzo podoba tylko zeby nie było tak kurewsko zimno.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hehe ale wy ludzie macie na srane... w szkole jest ok, idzie się z każdym dogadać, najwidoczniej napisała to osoba która po prostu szkoły nie lubi, fakt nie jest idealnie ale to jak w każdej szkole.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bobek napisał:
hehe ale wy ludzie macie na srane... w szkole jest ok, idzie się z każdym dogadać, najwidoczniej napisała to osoba która po prostu szkoły nie lubi, fakt nie jest idealnie ale to jak w każdej szkole.
Witam. Jestem uczniem tej szkoły, wcale nie najlepszym, zachowanie moje ech wielu nauczycieli chciałoby nie mieć ze mną do czynienia. Myślę, że to co napiszę będzie bardziej obiektywne od głosów zabieranych w tej dyskusji. Nieraz miałem na pieńku z Panią Alą i nieraz się spóźniłem się do niej na lekcję ale ani razu mnie nie wyrzuciła. Za to o ile wiem bardzo dobrze a może i najlepiej w naszej szkole przygotowuje do egzaminów zawodowych. To dzięki niej jeździmy na różne wyjazdy bo niewielu nauczycieli z tej szkoły chciałoby nas pilnować przez 24 godziny na dobę. To naprawdę nie jest łatwe. Pan Sz. Owszem dba o czystość naszego języka ale nie słyszałem nigdy od nikogo żeby mu ubliżał czy przejechał się po rodzinie. Pan P. potrafi pokazać kto tu rządzi ale nigdy nikomu nie zrobił krzywdy. Dyrektor. Kochani wy nie wiecie co to zły Dyrektor. Nasz dyro to fajny nauczyciel. Może jest trochę za bardzo wyrozumiały dla uczniów i nauczycieli. Ale nigdy na nikogo nie nakrzyczał, nikomu nie ubliżył natomiast wielu pomógł. Z tego co wiem uczniów wyrzuca ale ze szkół zaocznych za ponad 50% nieobecności. W szkole owszem jest chłodno ale w poniedziałek z rana, później już nie. Nieraz chodzę w koszulce z krótkim rękawem i wielu uczniów i nauczycieli. Na Sali gimnastycznej nie zdarzyło mi się wybrudzić więc nie może być na niej brudno. Pewnie wiele razy się wściekam na nauczycieli a oni na mnie ale takie jest życie ucznia. Myślę, że w wielu szkołach jest dużo, dużo gorzej Jak to moja mama mówi jestem rogata dusza więc chodzę do dyra i skarżę na nauczycieli, na lekcjach dyskutuję co do ocen. O dyrce nie będę pisał bo mam z nią na pieńku. Ale mimo to jestem z mojej szkoły zadowolony. Acha moja szkoła nie jest najlepsze w województwie dostała tylko niezła ocenę w czasie wizytacji. BOB
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
QWE napisał:
Dokładnie, Pan K. sobie pozwala dosyć dużo, czepia się za byle co uczniów. Na dyżurach obraża innych i to dosyć ostro, nie boi się używać ostrzejszych słów, potrafi pojechać po życio rysie i to solidnie.. to nie jest przykład dobrego nauczyciela. Co do Pana G. chory człowiek, wyzywa uczniów od Popier****ów, deb***i itp. nie mówiąć już o wyzwiskach związanych z Zwierzętami. Potrafi zwyzywać bezpodstawnie ucznia, a gdy ten się wstawi, wyżuca go z Sali Gyimnastycznej z mierną oceną, i opowiada bajki u Dyrektora. A właśnie Pan Dariusz Sz. kolejny przykład osoby nieodpowiedzialnej, która pracuje w szkole, wyżuca uczniów za to że mają oceny dopuszczające z czym brak im 20-30% godzin... chodzi o to że to są godziny lekcyjne [pierwsze lub ostatnie, lecz to zalerzy od osób] był wpożądku do czasu, gdy coś mu na głowę siadło. Wyżuca także uczniów za palenie papierosów, jeżeli chłopak ma 18 lat, i wychodzi za teren szkoły zapalić , to chyba ma do tego prawo. Pani Dyrektor nie znam osobiście. Chciałbym dodać także moją Opinię na temat Pana Darjusza P. Pana Szczepanika, a także pani Alicji K. Pan P. jest świetnym informatykiem, lecz nie potrafi przekazywać wiedzy uczniom, sądze że Powinien przejść jakiś Kurs nauczania, na jego lekchaj każe czytać po 2 rozdziały w podręcznikach, na które uczniowie mają 5min max, poczym jest zdolny do zrobienia kartkówki z materiału, oczywiście zazwyczaj są to mierne oceny. Pan Sz. największa zmora szkoły, przy nim nie można powiedzieć nawet "kurde" bo się złości, odrazu wjeżdża na rodzinę i obraża Ucznia. Powinni go zbadać lekarze. Pani K. za spuźnienie na lekcje około 5 min, potrafi wyżucić ucznia z klasy, po czym wymyśla histroię dla Wychowawcy lub Dyrektora, z jakiego to powodu uczeń opuścił klase. Dyrektor wogóle się tym nie zajmuje, nic nie robi kompletnie, nie można pójść się nawet mu poskarżyć na nauczyciela, bo to grozi konsekwencjami z obu stron. Wracająć do szkoły, jest zima a w szkole potrafi być zimno, i to bardzo, na sali gimnastycznej jest zawsze brudno... parkiet jest zabrudzony i zakurzaony. Ławki są wycierane jakimmiś brudnymi "szmatami" po czym ławki wydają nieprzyjemny dla nosa zapach. Kuratorium powinno zająć się tą szkołą, bo to jest szok co się tam dzieje.. Mam nadzieje ze nasze tematy przejdą dalej i ktoś się zajmie tymi ludźmi.
Szanowny 18-latku chcę Ci przypomnieć,że obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych a takim jest napewno nie tylko teren szkoły ale również cała okolica w której pojawiają się inni mieszkańcy -- tak ,że palenie tylko w domcu jak tata z mamą pozwolą.Myślę,że jednk nie jesteś uczniem z dobrymi ocenami i zachowaniem bo tacy zwykle nie mają problemów z nieobecnością i to większą niż 50% ,napewno jest zapia w Regulaminie Szkoły regulujący te kwestie i radzę zajrzeć do niego/pewnie dobry uczniu nawet go nie widziałeś/a szkoda .
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do wcześniejszego postu. Jakoś nie widziałem żadnego nauczyciela w krótkim rękawku w zimie. Rozumiem że trzeba oszczędzć ale to już jest do przesady. A na lekcje trzeba przychodzić jak zadzwoni dzwonek a nie się szwędać po szkole. No ale pamiętam jak kiedyś nauczyciel nie zacznie lekcji bo kilkoro uczniów siedzi w rzedzie ławek przy ścianie a nie w środkowym bo ma takie widzi mi sie. Ogólnie jest dobrze ale niektórzy nauczyciele czują się za swobodnie, bo czasami trzeba ucznia zrozumieć chyba nauczyciele są pedagogami. A swoją drogą ciekawe co tam w bibliotece...chyba każdy wie.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3 rok chodzę do tej szkoły i za spóźnianie jeszcze nigdy nie zostałem wyrzucony z klasy. A nawet jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce nie zdziwiłbym się - słyszysz dzwonek masz iść na lekcje a nie kombinować od kogo szluge skminić i w kiblu zabierać się za palenie. Oprócz problemów z temp w klasach nie mam większych zastrzeżeń.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie XYZ niedobrze tam zapraszamy tu [Facebook http://pl-pl.facebook.com/pages/Centrum-Kszta%C5%82cenia-Ustawicznego-nr-1-w-Lublinie/103096476451598 Nauka już od lutego!!! Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 prowadzi nabór na semestr wiosenny roku szkolnego 2011/2012 do następujących szkół: • III Uzupełniające Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, 2-letnie, • XXV Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, 3-letnie • Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 1, 2-letnia, w zawodach: o technik administracji o technik rachunkowości Nauka realizowana jest w systemie zaocznym. Osoby chcące kontynuować naukę, mając ukończony 16 rok życia, mogą ubiegać się o przyjęcie na semestry wyższe wszystkich szkół i zawodów funkcjonujących w placówce. Szczegółowe informacje o naborze na semestry pierwsze i semestry wyższe w menu - Rekrutacja http://www.ckunr1.lublin.pl/ Sekretariat czynny jest: poniedziałek, środa, piątek w godzinach od 9.00 do 18.00 sobota, niedziela w godzinach od 9.00 do 15.00 w
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj o dziwo w szkole było ciepło gdyż doszły mnie słuchy ze jakaś wizytacja czy kontrola jest z kuratorium wiec wiadomo dlaczego. Tak ciepło mogło by być cały czas, a w niektórych klasach grzejniki były takie gorące, że aż parzyły. Nawet w sali w której jest zawsze zimno to dzisiaj było ciepło, śmiało można powiedzieć, że było ponad 20 o C. Dziękuję dobranoc.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zgodze się z większością waszych zarzutów. No, może poza panem K, dyrektorem, wicedyretkorką. Pozostali nauczyciele są naprawde w porządku, dopóki ktoś im nie zajdzie za skórę. Widziałem jak zachowywały się nowe roczniki i wcale się nie dziwię opisanym tu zachowaniom nauczycieli (o ile są prawdziwe). Niedawno zakończyłem naukę w tej szkole i bardzo miło wspominam większość wymienionych tu osób. Z chęcią wróciłbym tam jeszcze na jakiś czas. Pozdrawiam.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja zgadzam się z Bartłomiejem. Dziś w szkole było cieplej niż zawsze a kaloryfery rzeczywiście były bardzo gorące. Takich od dawna nie było, przynajmniej ja nie pamiętam. Pozdrawiam ciepło.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='bobek' timestamp='1328092357' post='591077'] hehe ale wy ludzie macie na srane... w szkole jest ok, idzie się z każdym dogadać, najwidoczniej napisała to osoba która po prostu szkoły nie lubi, fakt nie jest idealnie ale to jak w każdej szkole. Bobek ma racje, jestem absolwentem szkoly Bolivara i za moich czasow nic takiego sie nie dzialo, szkole skonczylem rok temu i nie wierze ze od tego czasu tak wiele by sie zmienilo a nauczyciele byli ci sami. Komus sie chyba nudzi... zalosne.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
QWE napisał:
Dokładnie, Pan K. sobie pozwala dosyć dużo, czepia się za byle co uczniów. Na dyżurach obraża innych i to dosyć ostro, nie boi się używać ostrzejszych słów, potrafi pojechać po życio rysie i to solidnie.. to nie jest przykład dobrego nauczyciela. Co do Pana G. chory człowiek, wyzywa uczniów od Popier****ów, deb***i itp. nie mówiąć już o wyzwiskach związanych z Zwierzętami. Potrafi zwyzywać bezpodstawnie ucznia, a gdy ten się wstawi, wyżuca go z Sali Gyimnastycznej z mierną oceną, i opowiada bajki u Dyrektora. A właśnie Pan Dariusz Sz. kolejny przykład osoby nieodpowiedzialnej, która pracuje w szkole, wyżuca uczniów za to że mają oceny dopuszczające z czym brak im 20-30% godzin... chodzi o to że to są godziny lekcyjne [pierwsze lub ostatnie, lecz to zalerzy od osób] był wpożądku do czasu, gdy coś mu na głowę siadło. Wyżuca także uczniów za palenie papierosów, jeżeli chłopak ma 18 lat, i wychodzi za teren szkoły zapalić , to chyba ma do tego prawo. Pani Dyrektor nie znam osobiście. Chciałbym dodać także moją Opinię na temat Pana Darjusza P. Pana Szczepanika, a także pani Alicji K. Pan P. jest świetnym informatykiem, lecz nie potrafi przekazywać wiedzy uczniom, sądze że Powinien przejść jakiś Kurs nauczania, na jego lekchaj każe czytać po 2 rozdziały w podręcznikach, na które uczniowie mają 5min max, poczym jest zdolny do zrobienia kartkówki z materiału, oczywiście zazwyczaj są to mierne oceny. Pan Sz. największa zmora szkoły, przy nim nie można powiedzieć nawet "kurde" bo się złości, odrazu wjeżdża na rodzinę i obraża Ucznia. Powinni go zbadać lekarze. Pani K. za spuźnienie na lekcje około 5 min, potrafi wyżucić ucznia z klasy, po czym wymyśla histroię dla Wychowawcy lub Dyrektora, z jakiego to powodu uczeń opuścił klase. Dyrektor wogóle się tym nie zajmuje, nic nie robi kompletnie, nie można pójść się nawet mu poskarżyć na nauczyciela, bo to grozi konsekwencjami z obu stron. Wracająć do szkoły, jest zima a w szkole potrafi być zimno, i to bardzo, na sali gimnastycznej jest zawsze brudno... parkiet jest zabrudzony i zakurzaony. Ławki są wycierane jakimmiś brudnymi "szmatami" po czym ławki wydają nieprzyjemny dla nosa zapach. Kuratorium powinno zająć się tą szkołą, bo to jest szok co się tam dzieje.. Mam nadzieje ze nasze tematy przejdą dalej i ktoś się zajmie tymi ludźmi.
prawdę mówiąc, ktoś kto pisze "wyżuca", "wpożądku" nie powinien być uczniem szkoły średnie...
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@up Jak się nie potrafi pisać to się nie pisze. Pewnie ktoś z zasadniczej szkoły to pisał.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~~Bartłomiej~~ napisał:
@up Jak się nie potrafi pisać to się nie pisze. Pewnie ktoś z zasadniczej szkoły to pisał.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam się ze wszystkim ! i bez kitu srają po gaciach teraz że tak gorąco .
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie wy chyba nie wiecie co piszecie ?! Robicie z tego tragedie i ze szkoły pośmiewisko fakt nauczyciele od WF nie są za specjalnie mili, ale z tym, że jest zimno jestem ciekawa tylko dlaczego każdy chodzi w krótkim rękawku , a co do palenia to dobrze, że jest zamontowany czujnik dymu w łazienkach , sam/a pale, ale przynajmniej na dworze . A co to do Bobka to ma racje !
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzeczywiście dobrze, że są te czujniki bo to co się wyprawiało z tym pleniem to była masakra na korytarzu był siwy dym i jak się wchodziło do łazienek to okropnie tam śmierdziało !!! XYZ
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.