Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
No tak, można na szczątkach człowieka pochować kolejnego, starą tabliczkę wyrzucić by w jej miejsce postawić nową (opłaconą). Jak widać ważny jest tylko pieniądz, nie człowiek. Nie opłacono, to siup stare kości w niepamięć..... To ma być po chrześcijańsku? Księdza pytam....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
katolicki kraj a robią jak barbarzyńcy jak można niszczyć groby przodków polska to dziki kraj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy oni wogule to dbają o te groby bo ja nawet nie widziałem.Jak samemu się nie zadba to nikt o to nie zadba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czego Ż y ów to nie dotyczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to jest, że za żydowskie kirkuty nie płacą i jest to wieczne miejsce pochówku !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętam z dziecinnych lat ,jak moja babka płakała,gdy zobaczyła na Unickiej,że w grobie jej brata została pochowana inna osoba , nie zostawiono informacji na grobie kto był wcześniej w tym miejscu pochowany. Ludzie nie pamiętają o konieczności opłaty, nieraz nie wiedzą o tym .Kilka lat temu w kancelarii cmentarza na Majdanku zapytałam o grób wuja,którego dzieci wyjechały w latach 60 tych do Ameryki , trzeba był o opłacić na następne 20 lat . Powiadomiłam rodzinę został opłacony . Nie każdy kupuje gazetę i nie każdy ma internet ,nie każdy stale odwiedza cmentarz. Grób może opłacić każda osoba nie będąca jego dysponentem . Nie jest to duża kwota . Myślę jednak ,że zwykły list wysłany do dysponenta grobu przypomniał by o takim obowiązku . Oszczędziłoby najbliższym szoku gdy pojawią się na cmentarzu 1 listopada . Nie każdy zamieszkały za granicami kraju ma możliwość przyjazdu do kraju ,bo jest daleko w świecie a nieraz brak mu kasy na przyjazd .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skandal!!! Miejsce na "państwowym" cmentarzu powinno być po wsze czasy. To leży w interesie miasta, my płacimy na jego utrzymanie! Powinno być ta: symboliczna opłata początkowa, dalej - wieczyste użytkowanie; miasto nie pobiera podatków od "cmentarza" (nieruchomość, woda, gaz - powinno tak być w Ustawie); dopłaca tylko symbolicznie za utrzymanie nekropolii (pracownicy, konserwacja, etc.). A tak - ktoś nagle zbiednieje lub wymrą członkowie rodziny i co? Będą rozwłóczyć moje kości ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdyby ktos z rodziny wykopał z grobu trumnę i przeniósł na swoje podwórko pod jabłonkę, to odpowiadałby za znieważenie zwłok lub pochówku, a tak zgodnie z prawem szczątki ludzkie po 20 latach na  śmietnik.Ciekaw jestem co ze starymi grobami znanych osobistości.To takie chrześcijańskie podejście tylko srebrniki sie liczą, to po co chować ludzi na cmentarzach jak czas szybko przemija. Żydowskich grobów nikt nie ruszy i tego im zazdroszczę że są nietykalni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w ogóle piszmy oddzielnie i przez ó
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to jest, że za żydowskie kirkuty nie płacą i jest to wieczne miejsce pochówku !!!
Za kirkuty dlatego nie wnosi się opłat, bo są to zabytki. Nie tylko sztuki,ale i kultury.A poza tym już nowych "kandydatów" na pochówek nie ma.W przypadku ludności polskojęzycznej ci "kandydaci" są cały czas i obawiam się ,że opłaty niebawem będą musiały wzrosnąć bardzo znacząco. A bajeczki o zmartwychwstaniu ...? Dla mnie to piękna utopia- bo każda utopia jest miła dla ucha i serca...;-(((
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja powiedziałem rodzinie, że po śmierci mają wywieść moje ścierwo gdzieś do lasu i niech przyroda sobie zabierze z niego co zechce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem jednego - groby podwójne, potrójne itd są zwolnione z opłaty. Płaci się raz. A pojedyncze - co 20 lat. Dlaczego? A opłata wcale nie jest mała - wydać kilkaset zł (wprawdzie raz na 20 lat) od ręki to sporo . Zwłaszcza, że ludzie mają często więcej jak jednego bliskiego na cmentarzu... I nie piszcie, że jest rodzina - ja nie mam rodziny - jedynaczka, rodzice i dziadkowie oraz jedyna ciocia są pochowani na Majdanku. Mam męża i małe dzieci - opłata w moim przypadku to spore nadwyrężenie budżetu :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepisy o których tu mowa są jednym wielkim skandalem i upadkiem podstawowych zasad cywilizacji. Nawet wrogowie podczas wojen nie niszczyli grobów przeciwników. Mam również pytanie do czytelników - prawników. Jak ma się rozkopywanie grobów do przepisów SANEPiD dotyczących miejsc pochówku? Z tego co wiem stoi w całkowitej opozycji. A tak w ogóle - a co z tym co jest w grobie - na śmietnik?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepisy o których tu mowa są jednym wielkim skandalem i upadkiem podstawowych zasad cywilizacji. Nawet wrogowie podczas wojen nie niszczyli grobów przeciwników. Mam również pytanie do czytelników - prawników. Jak ma się rozkopywanie grobów do przepisów SANEPiD dotyczących miejsc pochówku? Z tego co wiem stoi w całkowitej opozycji. A tak w ogóle - a co z tym co jest w grobie - na śmietnik?
Na śmietnik ...? Ewentualnie dla firmy produkującej nawozy , bo sporo wartościowych mikroelementów by się zmarnowało...;-(((
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tzw. właścicieli cmentarzy, którzy chcą pobierać kasę.Czy naprawdę uważacie, że ten biedny czlowiek, który przez całe swoje życie trudzi się na ziemi i sluży innym, nie zasługuje na garść ziemi na wieczność? Czy wszystko musi być przeliczane na, często brudne, pieniądze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proszę podac adres strony gdzie jest wykaz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawidłowo!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaczyna brakować miejsc do pochówku, kontrowersyjny pomysł ale chyba jednak muszę się z nim zgodzić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie chować zmarłych jeśli co roku ich przybywa a granice miast nie są z gumy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ustawa z lat "50 to jakaś kpina, a hieny cmentarne haracze od nieboszczyków będą pobierać? Płaci się tyle kasy to w cenie powinno być raz na kwartał sprzątanie i minimum raz w roku popryskane od chwastów. Wprowadzić obowiązek kremacji każdego bez wyjątków i problem się skończy. Ile płaci się za mogiłę Leszka K. na wawelu, a ile w Katyniu za mogiły wybitych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...