Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Benzyna ze spalin będzie produkowana w Lublinie

Utworzony przez ms, 6 lipca 2009 r. o 08:32 Powrót do artykułu
Ciekawy pomysły! Trzymam kciuki za powodzenie!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajny bajer budowlańcy wybudują za chwileczkę lotnisko, obwodnicę Lublina, a w tym roku zaczną budować instalację bez wymaganych pozwoleń, a jak wyłapią cały CO2 to drzewa uschną i będzie katastrofa ekologiczna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Benzyna a metanol z CO i H2O to dwie rozne rzeczy. Glosy inwestorow sa ciekawe tutaj: Nie znam sie ale wydaje sie to interesujace. W takim razie teraz moja propozycja: Jestem proof. Anonimek i bede produkowal hydrazyne z bonkow wlasnych i cudzych. Licze na wsparcie finansowe. Na razie zbijam bonki, ale jestem optymista.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak sie polaczy CO2 z woda to wyjdzie woda gazowana !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba z H2CO3 ; )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mówie wam, że nic z tego nie wyjdzie. Lobby paliwowe jest zbyt potężne by pozwolić innym na wdrożenie tych, zagrażających im, nowych technologii.. A szkoda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak naukowcu z Kulu się pomodlą to się uda ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekaw jestem jaki będzie koszt 1 litra takiego paliwka dla odbiorcy końcowego, czyli dla nas...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawy ale nie polski. Ponad rok temu amerykanie już to robili. A pismaki szumnie piszą że polscy wymnalazcy opatentowali metodę - ciekawe gdzie - chyba tylko n aterenie Polski. http://www.motofakty.pl/artykul/tania_benzyna_ze_spalin.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tylko że cały ten proces wymaga jeszcze dostarczenia dużej ilosci energii. być moze trzeba bedzie spalić 1,5 litra paliwa na otrzymanie 1 litra paliwa z CO2. Wtaedy nasuwa się pytanie : po co to wszystko ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy wyprzedzili Amreykanów o pół roku, Panie ignorancie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, rozbrajacie mnie, ilu z was miało do czynienia z chemią na poziomie akademickim ?? H2CO3 - LOL ~subiekt~ Tak amerykanie to wymyślili i potrafią robić benzynę z CO2 za 1 dolara(powiedzmy sobie 2,9 zł), a polak to udoskonalił i robi benzynę za 30-40 gr(robi inaczej więc opatentował to), poczytaj sobie inne artykuły. Odnośnie pomysłu proof. Anonimka, możesz mi wierzyć na słowo, że nikt nie da ci nawet grosza na badania, czy instalacje jeżeli go nie przekonasz że to mu będzie się opłacać. prof. Nazimek musiał się wykazać działającym prototypem żeby przekonać inwestorów, jeżeli nie chciał zdradzać co zachodzi w środku, a i tak najpewniej firmy oddelegowały własnego pracownika żeby zrobił bilanse tego reaktora [sprawdził co wchodzi(CO2, H2O, ENERGIA(na pompy, grzanie, chłodzenie itp), co wychodzi (metanol + .....) i czy bilans jest dodatni (więcej zyskujemy niż wkładamy)] Skoro firmy postanowiły zainwestować to coś musi być na rzeczy, ale szkoda że rząd nie stanął na wysokości zadania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No jak to ile? 5,80 akcyza, dodatki, vat na to wszystko i cena jest
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...