Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czyste ciepło z sieci. Lublin wyróżniony

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 lutego 2018 r. o 16:29 Powrót do artykułu
Nie zapominajmy, że przez 40 dni w Lublinie w roku 2017 byly przekroczone kilkukrotnie normy w zakresie zanieczyszczenia powietrza. Skoro LPEC tak dobrze działa -chwała im za to, to dlaczego jest tyle dni z trujacym,szkodliwym dla Nas i malych dzieci powietrzem? Zdzwil mnie fakt,że wiecej środków wydamy na dyskusję o smogu niż na wymianę pieców.Co z kanałami napowietrznymi, co z zabudową?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nazwijcie ten certyfikat jakoś po polsku a to "no smog" brzmi jakoś bazarowo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko dlaczego całymi tygodniami nie widzimy słońca? Emisja punktowa ma to do siebie, że sieje na innej wysokości niż niska...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moze dlatego,że jak to w zimie jest duże zachmurzenie geniuszu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Moze dlatego,że jak to w zimie jest duże zachmurzenie geniuszu.
 Wystarczyłoba odrobina samodzielnego myślenia zwana logiką, by zauważyć, że najmniej słonecznych dni jest w sezonie grzewczym. Prawo przyczyn i skutków jest nader oczywiste, bo słońce widać zawsze wtedy, jak nie ma punktowej emisji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Budynki podłączone do ciepła systemowego praktycznie nie emitują zanieczyszczeń. A dlatego ciemniaku że cieło idzie rórami a kotłownia jest na wrotkowie. I w tym budynku niema spalin po energi cieplnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DyMy napisał:
undefined napisał:
"Prawo przyczyn i skutków jest nader oczywiste, bo słońce widać zawsze wtedy, jak nie ma punktowej emisji."...
 Normalnie nobel się należy... a ja głupi myslałem, że to zwykłe chmury choć u mnie na głębokiej prowincji nie ma punktowej emisji... dziwne...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W artykule brak podstawowego wyjaśnienia co to jest "kogeneracja" (dlatego tyle głupot w komentarzach...) Kogeneracja to produkcja energi elektrycznej i zagospodarowania ciepła "odpadowego" do ogrzewania budynków. Zwykle ciepło z elektrowni trafia bezpośrednio do atmosfery. Dlatego ciepło systemowe można uznać za "zeroemisyjne"!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jOOj napisał:
DyMy napisał:
undefined napisał:
"Prawo przyczyn i skutków jest nader oczywiste, bo słońce widać zawsze wtedy, jak nie ma punktowej emisji."...
Normalnie nobel się należy... a ja głupi myslałem, że to zwykłe chmury choć u mnie na głębokiej prowincji nie ma punktowej emisji... dziwne...
 Ponad 40. lat temu opisano dokładnie te proste zależności. Twoja sytuacja zyskała miano  transgranicznego przenoszenia zanieczyszczeń powietrza pochodzących z dużych źródeł emisji punktowej. Teraz możesz mi śmiało przypisać... plagiat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może koszty podłączenia do sieci rozwieją wątpliwości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LPEC nie jest producentem ciepła. Nie rozumiem skąd ta nagroda. Jest tylko posrednikiem.  Słyszałem o badaniach przeprowadzonych przez jednego z producentów wełny który wykonał pomiary na zmodernizowanym rurociągu. Okazało się, że po modernizacji izolacyjność cieplna rurociągu była mniejsza iż tam gdzie rurociąg był niezmodernizowany.  Tak LPEC dba o nasze pieniądze. I tak my zapłacimy za te straty. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyste ciepło a w Lublinie wciąż duży smog. Podłączcie domki. budki itp i wtedy się chwalcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZECIEŻ TO REKLAMA - TEN KRETYŃSKI PISMAK jsz POWINIEN WYLĄDOWAĆ W WIĘZIENIU
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DyMy napisał:
jOOj napisał:
DyMy napisał:
undefined napisał:
 "Prawo przyczyn i skutków jest nader oczywiste, bo słońce widać zawsze wtedy, jak nie ma punktowej emisji."...
Normalnie nobel się należy... a ja głupi myslałem, że to zwykłe chmury choć u mnie na głębokiej prowincji nie ma punktowej emisji... dziwne...
Ponad 40. lat temu opisano dokładnie te proste zależności. Twoja sytuacja zyskała miano  transgranicznego przenoszenia zanieczyszczeń powietrza pochodzących z dużych źródeł emisji punktowej. Teraz możesz mi śmiało przypisać... plagiat.  
Czyli zjawisko chmur to mit...? Poproszę o afiliację źródła twoich rewelacji. Chętnie przeczytam to "opracowanie naukowe"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dd napisał:
może koszty podłączenia do sieci rozwieją wątpliwości
 Właśnie! koszt 1 KWh w LPEC to 25gr brutto, Koszt 1KWh gazu to 17 gr brutto - pewnie dlatego że energia im ucieka i mają dyże straty więc dlaczego się chwalą że są pro ekologiczną firmą skoro 1/3 energii ucieka na sieci ! Oznacza to tylko tyle - że żeby dostarczyć odpowiednią ilość w postaci KWh  muszą spalić mięcej węgla. Opłaca się LPEC tylko do bloków - domki musiałyby mieć niższą cene za 1KWh żeby to się opłacało - więc nikt nie będzie na tyle głupi żeby zmienić to co ma na LPEC -  sam teraz zmieniam na gaz bo rachunki z LPEC to jakiś kosmos! O ekologi to nie ma co mówić - biorąc pod uwagę jeszcze ekonomię. Oczywiście muszą zarabiać na energii i utrzymać zarząd - stąd te ceny.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolego Ms ależ Ty jesteś tępy aż szkoda słów. Straty ciepla na rurach są oczywiście ale LPEC systematycznie wymienia stare rury które położono za komuny na nowoczesne z minimalnymi stratami. Ot wina LPEC że komuna była i robili z byle czego? Zobacz ile mln zł LPEC dostał dofinansowania z EU na remont sieci więc nawet z Twoich marnych złotówek tego nie robia. A że pracownikom i zarządowi pensję trzeba płacić cóż Ty na 100% chodzisz do roboty za darmo i jeszcze dopłacasz szefowi żeby przychodzić :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ms napisał że 1/3 ciepła ucieka skąd masz takie dane z podręcznika do zerówki? Widać że troll jakiś pisze byle oczernić choć o temacie nie ma pojęcia. Co do ekologii w elektrociepłowniach skąd LPEC kupuje mają najnowocześniejsze filtry więc poziom trujących spalin jest kilkukrotnie mniejszy niż z piecyka gazowego (tak taki też wydziela szkodliwe związki) nie wspominając o piecach na węgiel plus elektrociepłownie są na obrzeżach miasta trolu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Ms napisał że 1/3 ciepła ucieka skąd masz takie dane z podręcznika do zerówki? Widać że troll jakiś pisze byle oczernić  choć o temacie nie ma pojęcia. Co do ekologii w elektrociepłowniach skąd LPEC kupuje mają najnowocześniejsze filtry więc poziom trujących spalin jest kilkukrotnie mniejszy niż z piecyka gazowego (tak taki też wydziela szkodliwe związki) nie wspominając o piecach na węgiel plus elektrociepłownie są na obrzeżach miasta trolu
 ok przyznaję się - nie znam się na stratach ciepła w LPEC i nie wiem czy straty to  1/3 czy 2/5 czy 7/6 . Wiem natomiast tyle co wynika z rachunków - 1 KWh to 25gr w LPEC , a 1 KWg za gaz to 17gr -  rachunek jest prosty - jeśli zużywam miesięcznie 4000 KWh to w LPEC daje to 1000 zł - natomiast za gaz za te same 4000 KWh zapłacę  680 zł co daje około 30% oszczędności . Tym samym można stwierdzić że skoro LPEC ma wyższą cenę za 1KWh wniskuję że albo A- więcej kosztuje go wyprodukowanie, B- są straty za które ktoś musi zapłacić C- inwestuje w sieć i klient musi pokryć koszty. Ale jako odbiorca indywidualny nie istersuje mnie to wcale. Oczywiście blokowiska itp mogą sobie płacić ile chcą - i tak mieszkańcy zapłacą bo nie mają wyboru. Natomiast ja jako odbiorca  indywidualny budynku mam wybór - proszę mnie uświadomić dlaczego mam płacić za 1KWh więcej ? Jeśli LPEC chce być proekologiczny i wspierać walkę ze smogiem niech zróna ceny dla odbiorców indywidualnych - czyli tych którzy kopcą piecami - i sprawa załatwiona. Na chwilę obecną jestem podłączony do LPEC - i  niestety rachuki za ogrzewanie to kosmos! A z chęcią bym został przy stawce takiej jak za gaz czyli 17gr z 1KWh - ale ekonomia to ekonomia. Jeśli ktoś nie pomyśli o tym to dalej przez kolejne 30 lat będzie syf w powietrzu.  Co do wody w kranie z LPEC - to bez komentarza. Ponadto proszę brać że straty to norma - bo poco numy były by wymiennikownie o podgrzewacze w nich ?  Konkudująć swoją wypowiedź widzę, że Pana/Pani komentarz ma jakieś dziwnie wrogie nastawienie do mojej  wsześniejszej wypowiedzi. Nie jestem trolem tylko użytkownikiem LPEC - od niedawna . Wczesniej mieszkałem w spółdzielnie w bloku i nie miałem zastrzeżeń - ale jako odbiorca indywidualny - sorry ale LPEC jest za drogi. Z chęcią porozmawiałbym z kimś z LCEC w tej sprawie ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Kolego Ms ależ Ty jesteś tępy aż szkoda słów. Straty ciepla na rurach są oczywiście  ale LPEC systematycznie wymienia stare rury które położono za komuny na nowoczesne z minimalnymi stratami. Ot wina LPEC że komuna była i robili z byle czego? Zobacz ile mln zł LPEC dostał dofinansowania z EU na remont sieci więc nawet z Twoich marnych złotówek tego nie robia. A że pracownikom i zarządowi pensję trzeba płacić cóż Ty na 100% chodzisz do roboty za darmo i jeszcze dopłacasz szefowi żeby przychodzić :)
 widać po twojej wypowiedzi że jesteś zatrudniony do pisania komentarzy - jak coś krytycznego się pojawi na forum  to komentujesz - wg wytycznych . Zaraz się wkurze i rąbnę sobie bilbord na mieście że LPEC jest drogi i ich ciepło systemowe jest " za ciepłe" . Może wtedy ruszą głową ! Jeszcze jeden komentarz z obrażaniem - a przeniosę dyskusję na forum bardziej otwarte - bez ukrywania gęby. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
reklama i tyle, pomijając cenę skoro LPEC jest taki dobry dla Nas i Naszego otoczenia, dlaczego nowe bloki nie są podpięte do tego super systemu? wskażcie mi które bloki, żeby daleko nie szukać - obok np. górek czechowskich są w LPEC-u, albo blokowiska przy Jana Pawła są podpięte?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...