Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

\"Elki” tamują ruch w mieście

Utworzony przez ~jurek~, 28 stycznia 2009 r. o 08:19 Powrót do artykułu
Zapomniał "wół jak cielęciem był" i sam się uczył jezdzić a teraz jest "alfą i omega"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
esik napisał:
Zapomniał "wół jak cielęciem był" i sam się uczył jezdzić a teraz jest "alfą i omega"
tylko z niego taka alfa jak z koziej d... trąba... bo jakby go wyslac na egz to by nie zdal jak wszyscy kierowcy... wiem bo widze jak sama jezdze a rok temu zdalam prawko.... a i czy Wy myslicie ze kursant sie cieszy jak mu zgasnie i widzisz to spojrzenie wnerwionych ludzi w lusterku??? albo jak zamiast korzystac z godzin i cos sie nauczyc tez stoi w korku bo Szanowni Wielcy Ludzie wracaja autami z pracy??? nie! sam tez pracuje albo sie uczy i nie zawsze ma czas na to zeby jedzic wtedy kiedy jemu sie podoba:/ wiec myslcie za nim cos napiszecie :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
caha napisał:
Nie wiem dlaczego upodobali sobie wąskie uliczki, jak np. ul. Przyjaźni, na której dokonują takich manewrów, że aż mi się czasami włos na głowie jeży. Niedoświadczony kierowca robi kopertę między dwoma zaparkowanymi samochodami. Ciekawe, czy po zarysowaniu jakiegoś samochodu ktoś weźmie za to odpowiedzialność? Wątpię, bo niby jak i komu to udowodnić. Montować kamery w własnym aucie? Jak uczyłam się jeździć 11 lat temu to odbywało się to w okolicach Zalewu, gdzie nikomu nie przeszkadzały samochody jadące na początku 30 km/h. Rozumiem, że każdy musi się nauczyć jeździć w mieście, ale może faktycznie należy dopuszczać do tego bardziej odważnych i oswojonych z ruchem ulicznym kursantów. Jechanie za nimi w godzinach szczytu, zwłaszcza gdy człowiek spieszy się do domu lub pracy, bywa irytujące.
no przecież artykuł jest o tym, że kierowcom nie pasuje fakt, iż L-ki jeżdżą po głównych drogach, "szerokich" jak mniemam w twojej terminologii, więc po wąskich też nie mogą jeździć?! gdzie mają robić kopertę czy inne rodzaje parkowania, jeśli nie między dwoma samochodami?! może 11 lat temu instruktorami byli imbecyle, ale dzisiaj żaden z nich nie będzie kazał adeptowi sztuki prowadzenia samochodu parkować w miejscu, w którym ten nie będzie mieć wystarczającej ilości miejsca na manewry. absolutnie nie zgadzam się z artykułem, ani z tymi, którzy uważają, że L-ki powinny jeździć w nocy, najlepiej między 2 a 4, bo wtedy królowie szos na ogół śpią. albo po leśnych drogach, skoro kursanci są tacy durni, że po kilku godzinach za kółkiem jeszcze nie ruszają płynnie na skrzyżowaniu i - olaboga! samochód im gaśnie. ja nauczyłam się prowadzić i robię to dobrze (pamiętam, że zdałam egzamin z pochwałą) właśnie dzięki temu, że od pierwszej lekcji wrzucono mnie w sam środek ruchu miejskiego i kazano sobie radzić. a wszystkim tym, którym przeszkadzają L-ki w mieście proponuję, żeby na przykład zaczęli się uczyć pływać. w wannie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam na Hutniczej, codziennie obserwuję to co dzieje się z w tzw. szkole Kulki i nie tylko. Nie winię adeptów szkoły ale instruktorów. Nagminne parkowanie z tyłu budynku Kulki na jednym z pasów ruchu, zaraz za zakrętem. Policja tego nie widzi. Mam nadzieuę, że nie będzie jakiegoś wypadku. Stała trasa jazdy Elek powoduje że "kierowcy" uczą się trasy na pamięc do egzaminu a nie uczą się jeździc. Trasa do egzaminu jest jedna Hutnicza rondo przy Makro, tam koniecznie skręt w lewo lub prosto w Grabskiego później Sulisławicka lub Męczenników Majdanka Krańowai, Gospodarcza i znowu Hutnicza. /"Instruktorzy nie uczą tylko cwiczą niestety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Elki utrudniają ruch, pomimo, że kursanci starają się jeździć jak najbardziej zgodnie z przepisami, bądź tym co mówi im instruktor. Większość rozumie, że gdy człowiek uczy się czegoś, to potrzebuje czasu i spokoju. Zatem idiotyczne trąbienie nic nie da. Zresztą jak ktoś trąbi, to i tak większość kierowców nie wie, kto na kogo i dlaczego. Nie mniej jednak Elka jadąca w godzinach szczytu z prędkością 20-30km/h i to w dodatku nie jedna, a kilka "pod rząd", to niezwykle denerwujące i utrudniające ruch innym (to wykroczenie panowie instruktorzy). Kursant dokąd nie czuje się pewnie w aucie, powinien jeździć trasami mniej uczęszczanymi, a kiedy przestanie się bać jazdy 50km/h, to wówczas nie będzie nikomu przeszkadzać. Bo to, że czasami zgaśnie mu auto, to żaden problem. Takie sytuacje zdarzają się i kierowcom ze stażem. Pan, który tak krytykuje kobiety, może niech przyjrzy się panom zmieniającym pasy bez włączania kierunkowskazu, a co gorsza, skręcającym w lewo z pasa na wprost. Nie wspomnę już o jeździe pod prąd, kiedy spieszy się wam na pas do skrętu w lewo (np.skrzyżowanie Droga Męczenników Majdanka - Wolska). To wy panowie jeździcie jakby ktoś wam "soli na ogon nasypał". Trąbicie i macie większość przepisów "w wielkim poważaniu".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie dlaczego w sprawach nauki jazdy na łamach dziennika wschodniego wypowiada sie jedynie własciciel szkoły nauki jazdy "KULKA"? Chciałbym czasem też usłyszeć komentarze od innych szkół jazdy a nie ciągle od tej samej osoby.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem czym jest tamowanie ruchu przez L-kę. Jeszcze nigdy nie spotkałam sie z przypadkiem żeby instruktor pchał się z kursamtem, ktory nie umie jeździć na główne arterie miasta w godzinach szczytu. Instruktorzy, którzy jeżdźą po 10 godzin dziennie chyba nie lakną takich wrażeń. Czym innyn jest z kolei trąbienie na L-ki, które jadą 50 km/h i ich wyprzedzanie. To już brak kultury i to nie ze strony kursanta czy instruktora, ale "pełnoprawnych" użytkowników dróg państwowych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...