Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

ESK 2016: Lublin czeka na Wasze oryginalne pomysły

Utworzony przez Aberez, 12 grudnia 2010 r. o 17:56 Powrót do artykułu
Ykhm siedze czytam artykul i mysle mysle i wpdly mi do glowy takie o to punkty co do kandydowania do ESK 2016: 1. W co wierza kandydujac... Brak jakiegokolwiek sylwestra na placu litewskim czy nawet zamkowym... 2. Bardzo zla nawierzchnia drog... kto z europy odwiedzjacy chcialby jezdzic po dolach 3.brak ciekawych wystaw wernisazy czy nawet ekspozycji muzealnych.... no tak zamek lubelski to jest cos... 4.brak jakichkolwiek miejsc na organizacje widowisk muzycznych artystycznych czy teatralnych ktore moglyby sciagac ludzi nie tylko z polski ale i zagranicy... 5 brak terenow zeby mlodziez mogla spedzac czas... I spytam skromnie. Gdzie idioci gdzie !!?? jaka stolica kultury !!?? Lublin z kultura ma tyle wspolnego co nic wstyd mi za to ze musze mieszkac w takiej wiosce...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Wysocki na tym zdjęciu,to wygląda jak by był po kilku głębszych i ktoś taki ma spowodować żeby Lublin był ESK????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
unikalne to jest to zdjecie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najpierw zorganizujcie sylwestra tak jak jets to w kazdym normalnym miescie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja propozycja unikalnego wydarzenia na miarę stolicy kultury to odśnieżanie miasta i nie tylko jak śnieg spadnie, ale również jak i pada... I nie zamykanie dróg wjazdowych jak władze nie potrafią sobie poradzić z odśnieżeniem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pomysł na unikalne wydarzenie w Lublinie!?!?!?!?!? - REMONT NAWIERZCHNI NA GŁÓWNYCH ULICACH MIASTA!!!!!!!!!!!!! - Narutowicza, Łęczyńska, Racławickie, Kraśnicka, M.Majdanka, Smorawińskiego, A.Krajowej, Filaretów itp itd. Czy 1200 etatowców UM Lublina jest w stanie takie MEGA-wydarzenie zrealizować !?!?!?!?!?! Niech każdy mieszkaniec Lublina odpowie sobie sam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szopka przed Ratuszem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin chce być Europejską Stolicą Kultury OK ale karty zostały dawno rozdane i wygra Gdańsk lub Wrocław. Zależy kto będzie miał większą siłę przebicia. Jeśli Europejska to dlaczego w prace nie angażują się Eurodeputowani. Nie angażują się bo wygrywają spadochroniarze z innych miast, a ludzie z Lublina odchodzą do marginesu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
)) napisał:
unikalne to jest to zdjecie...
I jeden i drugi wygląda jak z polskiego filmu o mafii bałkańskiej. A unikalne wydarzenie w Lublinie to udrożnienie ulicy Poniatowskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pieniądze wywalone z miasta a nawet z województwa przez osiem lat (2008-2016)na ESK to największy przekręt w "demokratycznej" Polsce. Konkretne instytucje kulturalne takie jak min. Teatr NN mają zapewnione dotowanie z budżetu przez osiem lat. Kto wyceni sztukę? NAWET jeśli Lublin wygra to dostanie marne 1,5mln euro. To śmiech w porównaniu z wydatkami. Dziesiątki milionów euro wpompowane w ESK nie przynoszą Lublinowi wymiernych korzyści. Zamiast w inwestycje, pieniądze są topione w mrzonkach. Teraz moi drodzy przedmówcy widzicie dlaczego nie ma nowych dróg itd. Warto jeszcze powiedzieć, że cały czas są organizowane konkursy na ESK i cały czas ta "instytucja" wypompowuje pieniądze z budżetu wielu miast w Polsce i nie tylko. Kto to zatwierdził? Pamiętacie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja chcę ,aby hazardziści i nieudacznicy podali się do dymisji.Będzie to największa frajda i radosna nowina demokratyczna dla mieszkańcow Lublina!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pokolei: @Aberez: brak dobrych dróg - owszem, jest problemem dla naszego miasta, i nikt temu nie zaprzeczy. Z drugiej jednak strony: moze jest szansa na to, ze do 2016 roku coś sie zmieni w tej materii. Przede wszystkim bedziemy mieli lotnisko, po za tym mam nadzieje że na nasze tory wejdzie DeutscheBahn i wykurzy dziady spod znaku PKP, TLK itp (mówi sie juz o tym od jakiegos czasu). Sorry, ale obserwujac sytuacje na naszej kolei to nie widze innego sposobu na poprawe sytuacji jak tylko zrównanie z ziemia tych spółek - pasożytów. W kazdym badx razie - nie nalezy robic z dróg głównego czynnika który przesądzi o naszym sukcesie lub jego braku, bo co innego sie liczy. Po drugie: napisałes o braku ciekawych wystaw. I tu sie bracie mylisz. W naszym miescie jest całkiem sporo ciekawych wystaw i wernisazy, trzeba tylko sie troche zainteresowac tym, co sie dzieje. Tak się Ciebie po ludzku zapytam: czy sledzisz doniesienia kulturalne? Czy zaglądasz np. na portal lublin2016? Trzecia rzecz: brak terenów żeby młodzież mogła spędzac czas...To znaczy co? O co Ci chodzi, sprecyzuj. Chodzi Ci o boiska? Przeciez Orliki sie budują. Po czwarte: Lublin z kultura ma tyle wspolnego co nic wstyd mi za to ze musze mieszkac w takiej wiosce... Nie chce byc niegrzeczna, ale cytowanym przeze mnie stwierdzeniem strzeliłeś sobie samobója do własnej bramki. Pokazales sie jako człowiek, który nie ma pojecia o tym, co pisze. Trzeba totalnie nie miec pojęcia o Lublinie, o tym, co się w nim dzieje, i o tym, czym to miasto zyje, żeby napisac coś takiego jak Ty!! Znam bardzo wielu ludzi, którzy sa dumni z tego miasta wlasnie z powodu jego zycia kulturalnego. Zresztą: to jesteśmy na krótkiej liście, pokonawszy prestiżowych konkurentów, tez o czymś swiadzczy. Przecież Lublin nie dał zadnej łapówki, a oceniali nas niezalezni eksperci. To tyle do Ciebie. @Patron Zastanawiam sie czy jest wogole sens odpowiadac na Twój tekst. Zasadniczo na lubelskich forach raz na jakis czas pojawiaja się wykwity czyjejś obsesji na temat Teatru NN i osoby kierujacej ta placówką. Z obsesjami nie warto polemizować, bo to nic nie da. Zresztą, w Twoim poście jest full bzdetów. Piszesz o drogach? Zapomniałeś że od dróg nie sa władze miejskie, a Ministerstwo Infrastruktury? To do niego miej pretensje! Piszesz o milionach euro> Może podaj źródło tych rewelacji? Zasadniczo internet to fajna rzecz, mozna wszystko napisac, tylko ja musze na te bzdety odpisywać, bo nie chce zeby na komentarze do artykułów o ESK składały sie wypociny jakiś sieciowych frustratów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Po pokolei: @Aberez: brak dobrych dróg - owszem, jest problemem dla naszego miasta, i nikt temu nie zaprzeczy. Z drugiej jednak strony: moze jest szansa na to, ze do 2016 roku coś sie zmieni w tej materii. Przede wszystkim bedziemy mieli lotnisko, po za tym mam nadzieje że na nasze tory wejdzie DeutscheBahn i wykurzy dziady spod znaku PKP, TLK itp (mówi sie juz o tym od jakiegos czasu). Sorry, ale obserwujac sytuacje na naszej kolei to nie widze innego sposobu na poprawe sytuacji jak tylko zrównanie z ziemia tych spółek - pasożytów. W kazdym badx razie - nie nalezy robic z dróg głównego czynnika który przesądzi o naszym sukcesie lub jego braku, bo co innego sie liczy. Po drugie: napisałes o braku ciekawych wystaw. I tu sie bracie mylisz. W naszym miescie jest całkiem sporo ciekawych wystaw i wernisazy, trzeba tylko sie troche zainteresowac tym, co sie dzieje. Tak się Ciebie po ludzku zapytam: czy sledzisz doniesienia kulturalne? Czy zaglądasz np. na portal lublin2016? Trzecia rzecz: brak terenów żeby młodzież mogła spędzac czas...To znaczy co? O co Ci chodzi, sprecyzuj. Chodzi Ci o boiska? Przeciez Orliki sie budują. Po czwarte: Lublin z kultura ma tyle wspolnego co nic wstyd mi za to ze musze mieszkac w takiej wiosce... Nie chce byc niegrzeczna, ale cytowanym przeze mnie stwierdzeniem strzeliłeś sobie samobója do własnej bramki. Pokazales sie jako człowiek, który nie ma pojecia o tym, co pisze. Trzeba totalnie nie miec pojęcia o Lublinie, o tym, co się w nim dzieje, i o tym, czym to miasto zyje, żeby napisac coś takiego jak Ty!! Znam bardzo wielu ludzi, którzy sa dumni z tego miasta wlasnie z powodu jego zycia kulturalnego. Zresztą: to jesteśmy na krótkiej liście, pokonawszy prestiżowych konkurentów, tez o czymś swiadzczy. Przecież Lublin nie dał zadnej łapówki, a oceniali nas niezalezni eksperci. To tyle do Ciebie. @Patron Zastanawiam sie czy jest wogole sens odpowiadac na Twój tekst. Zasadniczo na lubelskich forach raz na jakis czas pojawiaja się wykwity czyjejś obsesji na temat Teatru NN i osoby kierujacej ta placówką. Z obsesjami nie warto polemizować, bo to nic nie da. Zresztą, w Twoim poście jest full bzdetów. Piszesz o drogach? Zapomniałeś że od dróg nie sa władze miejskie, a Ministerstwo Infrastruktury? To do niego miej pretensje! Piszesz o milionach euro> Może podaj źródło tych rewelacji? Zasadniczo internet to fajna rzecz, mozna wszystko napisac, tylko ja musze na te bzdety odpisywać, bo nie chce zeby na komentarze do artykułów o ESK składały sie wypociny jakiś sieciowych frustratów
Chciałem zauważyć, że twoje wypociny trącą bzdetami. Jeśli chodzi o teatr NN, to stwierdzam , że nie promuje on kultury polskiej, tylko inną. Uważam,że sam Pietrasiewicz wykonuje dobrze swoją misję. Zgodnie ze swoim jak sądzę pochodzeniem, natomiast wielu tam "artystów" uprawia pewien rodzaj prostytucji artystycznej. Jeśli chodzi o "rewelacje" dotyczące milionów euro, to są one zawarte w artykułach zamieszczonych pod TYM artykułem (poczytaj trochę więcej). Jeśli chodzi o drogi, to nie masz pojęcia o czym piszesz. Dowiedz się więcej na temat kategorii dróg i kompetencjach poszczególnych szczebli władz w tym kontekście. Poza tym piszesz o mrzonkach opierając się na "chciejstwie" i nadziejach a nie o faktach. Dalszą rozmowę z tobą uważam za bezcelową, ponieważ traktuję cię jako osobę niekompetentną i niedoinformowaną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znów The Rasmus
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patronie, dawno juz minał czas, kiedy Teatr NN skupiał sie wyłącznie na kulturze żydowskiej. Obecnie (i od wielu juz lat) instytucja ta promuje historie nassego miasta w znacznie szerszym aspeckcie, wystarczy sie troche zainteresować.... Linki podeślę, prosze bardzo: http://tnn.lublin.pl/akt_354.html http://tnn.pl/pm,2612.html http://tnn.pl/k_81_m_3.html http://tnn.pl/Lublin_1475_-_1569,2261.html http://tnn.pl/Drukarnie_w_Lublinie,2281.html http://tnn.pl/Etnografia,3015.html http://www.tnn.pl/Kalendarium_-_kultura_Lublina_i_Lubelszczyzny,1207.html Wystarczy chyba, żeby kazdemu srednio rozgarniwetemu wbić do łówki, ze Teatr NN nie tylko Żydani stoi... Nie ma chyba w całym swiecie drugiej, portównywalnej z portalem TNN inicjatywy, promującej historię i dziedzictwo jakiegos miasta.. Jeśli chodzi o drogi, to wyjasniam uprzejmie, ze budżet na nie i na infrastrukture są to dwie zupełnie różne rzeczy, równie dobrze mógłbys sie czepiać tego, ze z powodu naszych staran o ESK mamy nieodsnieżone chodniki.. N akoniec zaznaczam: tegoroczny budżet na kulture nie przekracza...miliona...złotych. W dalszym ciągu utrzymuje, że te miliony euro to chyba się przyśniły, Gute Nacht, Mon Cher.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Patronie, dawno juz minał czas, kiedy Teatr NN skupiał sie wyłącznie na kulturze żydowskiej. Obecnie (i od wielu juz lat) instytucja ta promuje historie nassego miasta w znacznie szerszym aspeckcie, wystarczy sie troche zainteresować.... Linki podeślę, prosze bardzo: http://tnn.lublin.pl/akt_354.html http://tnn.pl/pm,2612.html http://tnn.pl/k_81_m_3.html http://tnn.pl/Lublin_1475_-_1569,2261.html http://tnn.pl/Drukarnie_w_Lublinie,2281.html http://tnn.pl/Etnografia,3015.html http://www.tnn.pl/Kalendarium_-_kultura_Lublina_i_Lubelszczyzny,1207.html Wystarczy chyba, żeby kazdemu srednio rozgarniwetemu wbić do łówki, ze Teatr NN nie tylko Żydani stoi... Nie ma chyba w całym swiecie drugiej, portównywalnej z portalem TNN inicjatywy, promującej historię i dziedzictwo jakiegos miasta.. Jeśli chodzi o drogi, to wyjasniam uprzejmie, ze budżet na nie i na infrastrukture są to dwie zupełnie różne rzeczy, równie dobrze mógłbys sie czepiać tego, ze z powodu naszych staran o ESK mamy nieodsnieżone chodniki.. N akoniec zaznaczam: tegoroczny budżet na kulture nie przekracza...miliona...złotych. W dalszym ciągu utrzymuje, że te miliony euro to chyba się przyśniły, Gute Nacht, Mon Cher.
Ja z kolei odsyłam do artykułu pt.(mniej więcej)"Lublin ESK w 2016? Lista inwestycji..." W nim jest mowa o wydatkach. Przedwczoraj pan widoczny na zdjęciu w programie telewizji regionalnej też mówił o milionach. Co zaś się tyczy Pietrasiewicza, to pamiętam go wśród tych, którzy potem blokowali legalną manifestację ONR w maju w Lublinie.(widać go nawet na jednym z filmików).Nie tak dawno czytałem o jego wspólnej akcji z Magdą Gross, córką tego "wybitnego literata", który zarzucając Polakom mordowanie żydów zapomina, że jego własny ojciec był przez rodzinę polską ukrywany. No cóż Ty masz swoje racje, ja mam swoje. Na te same rzeczy patrzymy pod różnymi kątami. Też dobranoc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobra, przeczytałam o tych milionach. I uwazam ze to BARDZO DOBRZE, SUPER ze coś takiego się robi. Bo to może byc dobry impuls dla rozwoju naszego miasta. Lublinianie przez lata tkwili w maraźmie, nie wierzyli w to miasto, ze cokolwiek może sie tu udać. Teraz sie to zmienia... ESK to dla naszego miasta kopniak w d****, którego Lublin bardzo potrzebuje. Cytujemy: To budżet na świętowanie. Wcześniej miasto musi się do tego przygotować. To oznacza wielokrotnie wyższe koszty. Do 2016 roku na infrastrukturę kulturalną, turystyczną i renowacje powinniśmy przeznaczyć 598,5 mln euro. Nie uważasz że te wszystkie rzeczy potem zostana i beda sluzyc dalej? Że nasze miasto ma szanse sie rozwinąć i stanąć na nogi??? Czy uważasz że to wszystko powinno spaść nam z nieba za free? Do tego sa potrzebne pieniądze!! A ja wolę, jak moje pieniądze, z moich podatkow sa płacone na jakie sensowne cele. Ja w to wierzę, że dzieki ESK Lublinianie mogą uwierzyć w potencjał Lublina, że skonczy sie wypisywanie p.i.e.r.d.o.l.e.t.ó.w jak to Lublin nic nie ma wspólnego z kulturą. Zawsze mnie to wnerwiało u Lublinian - ta lubość, ten masochizm, w opluwaniu swojego miasta. Żeby to miało jeszcze jakis sens... A co do Pietrasiewicza - to wydaje mi sie że przemarsz ONR blokował jego syn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Dobra, przeczytałam o tych milionach. I uwazam ze to BARDZO DOBRZE, SUPER ze coś takiego się robi. Bo to może byc dobry impuls dla rozwoju naszego miasta. Lublinianie przez lata tkwili w maraźmie, nie wierzyli w to miasto, ze cokolwiek może sie tu udać. Teraz sie to zmienia... ESK to dla naszego miasta kopniak w d****, którego Lublin bardzo potrzebuje. Cytujemy: To budżet na świętowanie. Wcześniej miasto musi się do tego przygotować. To oznacza wielokrotnie wyższe koszty. Do 2016 roku na infrastrukturę kulturalną, turystyczną i renowacje powinniśmy przeznaczyć 598,5 mln euro. Nie uważasz że te wszystkie rzeczy potem zostana i beda sluzyc dalej? Że nasze miasto ma szanse sie rozwinąć i stanąć na nogi??? Czy uważasz że to wszystko powinno spaść nam z nieba za free? Do tego sa potrzebne pieniądze!! A ja wolę, jak moje pieniądze, z moich podatkow sa płacone na jakie sensowne cele. Ja w to wierzę, że dzieki ESK Lublinianie mogą uwierzyć w potencjał Lublina, że skonczy sie wypisywanie p.i.e.r.d.o.l.e.t.ó.w jak to Lublin nic nie ma wspólnego z kulturą. Zawsze mnie to wnerwiało u Lublinian - ta lubość, ten masochizm, w opluwaniu swojego miasta. Żeby to miało jeszcze jakis sens... A co do Pietrasiewicza - to wydaje mi sie że przemarsz ONR blokował jego syn.
OK. Cała infrastruktura zostanie, ale mnie przerażają te kwoty. Nawet jeśli część będzie pochodziła z dotacji, to i tak resztę trzeba pokryć z budżetu. Pal to licho gdyby te pieniądze miały pochodzić tylko z Lublina (tylko tu pracuję), ale mowa jest o pieniądzach z województwa a to już mniej mi się podoba. Kultura kulturą, też jest ważna, ale prawdziwy rozwój miastu, regionowi dają inne inwestycje np. gospodarcze. Podkreślam, że cały ten pomysł z ESK oparty jest na "chciejstwie" i marzeniach. Za dużo ostatnimi czasy się obiecuje. Sam(a) wiesz co z tych obietnic i cudów wychodzi, dlatego nie podzielam twojego optymizmu. Trochę już żyję i parę rzeczy widziałem. ESK uważam za rodzaj igrzysk dla "plebsu". Nawet jeśli Lublin wygra to i tak nie opłaca się "skórka za wyprawkę". Zresztą pożyjemy, zobaczymy. Lublin i tak ma już ogromny dług a inwestycji jak kot napłakał. Ktoś go będzie musiał spłacać. Pamiętam lata 80-te, nie polecam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co do blokowania przemarszu ONR, to widziałem "od kuchni" jak to było organizowane. Jeszcze na Pl. Litewskim (gdy Narodowcy się ustawiali w kolumnę) pewien GOŚĆ-obserwator przez telefon zdawał komuś raport i informował gdzie zorganizuje blokadę. Potem ten sam GOŚĆ (już w kapturze z zasłoniętą twarzą) był prowodyrem blokady. Blokadę ustawił pod oknami redakcji "Gazety Wyborczej". Większość zamieszczonych później przez "GW" zdjęć była robiona właśnie z okien redakcji. Co do samego GOŚCIA, to powiem tylko, że to wyjątkowy dupek. Obstawił się młodymi dziewczynami, które wyciągała policja (jakież to były pozy tych "antyfaszystów" )Sam natomiast poderwał się z ziemi na równe nogi gdy tylko zobaczył obok siebie funkcjonariusza. Nie chciał być "poniewierany". Od tego miał ludzi. Teraz trochę prawdy. ONR zorganizował manifestację, która kończyła się pod pomnikiem ZAPORCZYKÓW. Narodowe Siły Zbrojne NSZ to w czasie wojny i po niej zbrojne ramię ONR-u. W 1944 roku część NSZ poszła pod dowództwo AK a część pozostała przy swoim. Obydwie te części jednak czynnie walczyły z prawdziwymi faszystami-niemieckim okupantem. Ich zatem można nazwać PRAWDZIWYMI ANTYFASZYSTAMI. Nie przypominam sobie, żeby w czasie wojny powstały jakieś np. Homoseksualne Formacje Bojowe, które to "zadymały by" na śmierć jakiś faszystowski oddział. Poza tym samo NSDAP (Narodowo Socjalistyczna Niemiecka Robotnicza Partia) z definicji było partią lewicową. Tak jak PPS czy PPR, z których powstała PZPR. Natomiast w latach 1951-53 brat Adama Michnika, redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Stefan Michnik skazywał na śmierć polskich patriotów. Jedną z jego ofiar był mjr.NSZ-tu(wyrok wykonano). Za te zbrodnie mimo europejskiego nakazu aresztowania nie stanął przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Sprawa jest świeża."Gazeta" mimo to nie ustaje w tropieniu prawdziwych jak i domniemanych zbrodniarzy i faszystów. To wszystko podszyte jest tak wielką OBŁUDĄ, że każdy kto się choćby zbliży do tej "kompaniji" bruka się po uszy. Przedstawiłem Ci z grubsza jak ja to widzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...