Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ford zderzył się z audi. Kto widział wypadek?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 21 stycznia 2018 r. o 14:11 Powrót do artykułu
A ja mam pytanie do redaktorów Kuriera? Dlaczego od pewnego czasu nazwy marek samochodów zaczęto pisać z małej litery? Czy zmieniły się zasady pisowni? Wg mnie marka samochodu to nazwa własna, a więc z dużej litery. Czyż nie powinno się pisać Audi, Kia, Daewoo, a nie audi, kia, daewoo? Co na to panowie redaktorzy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam za wcześniejszą pomyłkę. Chodziło mi oczywiście o redaktorów Dziennika Wschodniego. Nie mam możliwości edycji poprzedniego wpisu. Ale to nie zmienia treści mojego pytania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
REDAKTOR DZIENNIKA WSCHODNIEGO VEL SZTANDARU LUDU MA WŁASNE ZASADY ORTOGRAFII - NACZELNY SZTANDARU WIE LEPIEJ JAK SIĘ PISZE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nazwy marek samochodów pisało się z dużej litery jakieś 30 lat temu. bo Lublin to miasto, a lublin to ciężarówka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cytat "nazwy marek samochodów pisało się z dużej litery jakieś 30 lat temu. bo lublin to miasto, a lublin to ciężarówka." wystarczy wejść na wikipedię, wpisać hasło samochód lublin i zobaczyć jak wygląda pisownia. ale zainspirowany takim tłumaczeniem pogrzebałem dalej w internecie. i znalazłem to: ******rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=285:pisownia-marek-samochodow&catid=44&itemid=145 i nie wiem co na ten temat myśleć, bo absolutnie z radą języka polskiego się nie zgadzam. zresztą wielokrotnie dawali plamę. wg mnie audi nie jest nazwą wyrobu i nigdy nie może nią być. nazwa wyrobu to np. "samochód" czy "pojazd". a wyraz audi zawsze będzie dla mnie nazwą marki. i zawsze będę uważał, że powinno się go pisać z wielkiej litery. tak samo nie zgadzam się z przedstawioną tutaj argumentacją: ******rjp.pan.pl/index.php?view=article&id=745 mam świadomość, że zostanę wyklęty z tego powodu i nie będę ciągnął dalej tego tematu. niemniej zwracam honor panu redaktorowi artykułu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...