Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ludziom bez poczucia własnej wartości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Generalnie mówi się, że to świadczenie przysługuje w związku z narodzinami dziecka rodzicom, którzy nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego i uposażenia za okres ustalony przepisami kodeksu pracy jako tzw. urlopy rodzicielskie (np. bezrobotnym, studentom). Natomiast rzadko wspomina się, że świadczenie należy się także opiekunowi faktycznemu dziecka, rodzinie zastępczej (niezawodowej), osobie, która przysposobiła dziecko w przypadku objęcia opieką dziecka w wieku do ukończenia 7. roku życia, a w przypadku dziecka, wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego - do ukończenia 10. roku życia. Pamiętajmy, że prawo do świadczenia będą miały także ww. osoby, jeżeli dziecko urodziło się, zostało przysposobione albo objęte opieką przed dniem 1 stycznia 2016 r. W takim przypadku świadczenie będzie przysługiwało przez okres od dnia wejścia w życie ustawy do dnia upływu terminów wskazanych w pkt 3. 2. po drugie w jakiej wysokości: Co do zasady przysługuje w wysokości 1000 zł, ale są tutaj przewidziane pewne wyjątki, i tak np.: a) jeżeli dziecko urodzi kobieta pobierająca zasiłek dla bezrobotnych to w określonym przez ustawę okresie świadczenie rodzicielskie przysługuje jednemu z rodziców w wysokości różnicy między kwotą świadczenia rodzicielskiego a kwotą pobieranego przez kobietę zasiłku dla bezrobotnych pomniejszonego o zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych; b) jeżeli świadczenie przysługuje za niepełny miesiąc to kwota świadczenia rodzicielskiego ulega proporcjonalnemu zmniejszeniu. 3. po trzecie jak długo przysługuje: Świadczenie przysługuje przez okres 52 tygodni - w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie, przysposobienia jednego dziecka lub objęcia opieką jednego dziecka, przy czym okres ten ulega odpowiednio wydłużeniu przy większej ilości dzieci (do 64, 67, 69, 71 tygodni). Pamiętajmy jednak, że przysługuje jedno świadczenie w tym samym czasie jedno świadczenie rodzicielskie bez względu na liczbę wychowywanych dzieci. 4. jak to świadczenie uzyskać: Trzeba złożyć stosowny wniosek do organu zajmującego się opieką społeczną, czyli najczęściej do ośrodka pomocy społecznej. Jest to istotne, ponieważ prawo do świadczenia rodzicielskiego ustala się, począwszy od miesiąca urodzenia/ przysposobienia/objęcia opieką dziecka, jeżeli wniosek o ustalenie prawa do świadczenia rodzicielskiego został złożony w terminie 3 miesięcy, licząc od dnia urodzenia/przysposobienia/objęcia opieką dziecka. W przypadku złożenia wniosku po terminie, nie później jednak niż w okresach wskazanych w pkt 3, prawo do świadczenia rodzicielskiego ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek. Dodajmy, że w przypadku, gdy mamy prawo do kilku świadczeń rodzinnych (świadczenia rodzicielskiego, świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego, dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego, zasiłku dla opiekuna, o którym mowa w ustawie z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów) to będzie nam przysługiwało tylko jedno z tych świadczeń wybrane przez nas. żródłol: wieszmaszprawo I znowu żerowanie pismaka na wyjaśnieniu ustawy,wg mnie powinny takie artykuły być opodatkowane dodatkowo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Artykuł płatny = Na biednych żerować. Żenada. Mam nadzieję, że ten tytuł zniknie niedługo z rynku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto wymyśla takie głupie nazwy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kosiniakowe jest to nazwa od nazwiska człowieka który wprowadził ten program czyli Władysława Kosiniaka - Kamysza z PSL ( swoją drogą to dobrze ), podobnie jaki kiedys drogi Schetynówki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kosiniakowe byłoby wówczas, gdyby Kosiniak płacił ze swoich dochodów, a tak nie jest. Dobrze jest zachować umiar w wymyślaniu tekstów i tytułów, chociaż wiem, że trudno o sensację gdy się nic nie dzieje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyli w tym Kraju bardziej opłaca się nie robić nic, być bezrobotnym i rodzić dzieci niż ciężko pracować. A wiecie ile dostaną rodzice którzy ciężko pracują i każde prowadzi działalność gospodarczą? Około 90 pLn!!! Tyle zostaje matce która np. Jest pielęgniarka, nie może pracować w ciąży lub chce być przez rok z dzieckiem. A PISDA wszystkim 500. Brawo...trzeba pić i dzieci robić, a nie pracować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem mamą która się uczy i nie uważam ze jestem jaka patologia a pieniążki są dla dziecka a nie dla rodziców może zależy kto jest jakim rodzicem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do pracy lenie  ! Za dużo macie tych dodatków !  Władza przesadza z tymi różnego typu dodatkami !  Też bym chciała mieć rodzinę, męża, dzieci i w *** mieć pracę !  Dla mnie 20 kilkuletniej dziewczyny Państwo Polskie nic nie oferuje, nic nie ma, nic mi nie pomaga, nic nie dostaję  !  Przez te wasze przywileje ceny w sklepach rosną z dnia na dzień ! Dla was to nic bo bierzecie kupę kasy od państwa.  To dyskryminacji osób nie posiadających dzieci, rodzin  !  Do kąd zmierzasz Polsko  ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchajcie, a w temacie dodatkowych pieniędzy... czy ktoś z Was tutaj, rozważał a może nawet pożyczał pieniądze w Wonga? Co w ogóle będę potrzebować, żeby złożyć wniosek o pożyczkę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchajcie, a w temacie dodatkowych pieniędzy... czy ktoś z Was tutaj, rozważał a może nawet pożyczał pieniądze w Wonga? Co w ogóle będę potrzebować, żeby złożyć wniosek o pożyczkę?
Witam! Bonka w wonga.com możesz ubiegać się o pożyczkę krótkoterminową w wysokości od 50 do 1500 zł na okres od 1 do 60 dni (koszt pierwszej to 10zł) lub ratalną w kwocie do 20000 zł na czas do 60 miesięcy. Przy każdej kolejnej pożyczce krótkoterminowej dostępny limit może wzrosnąć nawet do 2500 zł. Przykładowe RRSO i wszelkie koszty pożyczki można poznać na naszej stronie wonga.pl w momencie składania wniosku. Aby złożyć wniosek o pożyczkę niezbędne jest także posiadanie ważnego dowodu osobistego. Podczas wypełniania wniosku poprosimy Cię o podanie numeru telefonu zarejestrowanego w sieci komórkowej działającej na terenie Polski. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią: - telefonicznie pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100* lub - poprzez zamówienie rozmowy na naszej stronie internetowej - nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe i odpowie na wszystkie pytania. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy potrzebują Państwo zaświadczenie o dochodach, przy weryfikacji mojej osoby przed przyznaniem pożyczki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy potrzebują Państwo zaświadczenie o dochodach, przy weryfikacji mojej osoby przed przyznaniem pożyczki?
Witam! Bonka, w wonga.com standardowo nie wymagamy zaświadczeń o zatrudnieniu ani dokumentów potwierdzających wysokość zarobków, które zostaną przez Ciebie zadeklarowane podczas aplikacji o pożyczkę. Zastrzegamy jednak, że mogą pojawić się sytuacje, w których poprosimy o udokumentowanie Twojego dochodu. Wtedy niezbędne będzie dosłanie przez Ciebie dodatkowych dokumentów. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią: - telefonicznie pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100* lub - poprzez zamówienie rozmowy na naszej stronie internetowej - nasz konsultant oddzwoni najszybciej jak będzie to możliwe i odpowie na wszystkie pytania. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomek | Ekspert wonga.com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...