Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

KUL świętuje 100 lat. Odsłonili pomnik pierwszego rektora [zdjęcia]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 grudnia 2018 r. o 16:04 Powrót do artykułu
W polsce tylko pomniki stawiają, a w koło syf i zepsucie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co w kwestii pomnika leszka w jacuzzi ? Będzie, nie będzie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
....moja kochana Alma Mater kiedyś przynależała do najlepszych (i wyjątkowych) uczelni w kraju. Ale to było kiedyś i tylko łza się w oku kreci!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziewczyny uginają się pod ciężarem ram z czarnymi płachtami a chłopy jak dęby ze spokojem patrzą czy którąś przydusi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mojej zony dalszy, wujek, skonczyl prawo na KUL-u w 1936r, w 1939r pracowal jako urzednik celny na granicy Polsko- Romunskiej w Zaleszczykach, po 17 wrzesnia nie chcial uciekac Z Polski, i mimo ze byl synem chlopa z Czerniejowa k Lublina zamordowany zostal przez zbrodniarzy bolszewickich, w Charkowie w 1940r
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziewczyny uginają się pod ciężarem ram z czarnymi płachtami a chłopy jak dęby ze spokojem patrzą czy którąś przydusi.
 Pamietam, "klimat" KUL-u w latach 1970-tych, Zostalem zaproszony na dyskoteke "Andrzejkowa" rok 1975, lub 1976, na dole dyskoteka z najnowczesniejszym wtedy sprzetem, z najlepszymi przebojami, z efektami swietlnymi, na gorze muzyka na "zywo" z doskonalym jazzem, uff poziom niespotykany wtedy na innej lubelskiej uczelnii, tylko... dziewczyny jakies inne, dziwne, atmosfera tez sztuczna, albo ja bylem prostak! PS Wejscie bylo limitowane- tylko dla swoich! Elita intelektualna!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Gdańsku też jednemu prałatowi pomnik postawili i teraz kłopot mają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ładny pmnik ładna uroczystośc po 100 latach należał się pomnik tego księdza brawo KUL brawo decydenci brawo włodarze miasta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko dlaczego ustawili go w przestrzeni publicznej miasta a nie na terenie pobliskiego KUL-u? Tam miejsca jest dość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KK to wrzód to narosl rakowa. Dość konkordatu! Zagłosuję na każdą partię która zagwarantuje jego zniesienie. Dosyć okradania Polski przez Watykan!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mojej zony dalszy, wujek, skonczyl prawo na KUL-u w 1936r, w 1939r pracowal jako urzednik celny na granicy Polsko- Romunskiej w Zaleszczykach, po 17 wrzesnia nie chcial uciekac Z Polski, i mimo ze byl synem chlopa z Czerniejowa k Lublina zamordowany zostal przez zbrodniarzy bolszewickich, w Charkowie w 1940r Do weteran: Pan i Pańska żona powinniście być dumni z Jej wujka. Prawdziwie Polska postawa. Dziś już takich absolwentów KUL-u nie ma dzięki polityce liberałów spod znaku cyrkla i kątownicy! Pozdrawiam Pana serdecznie zazdroszcząc przodka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Następny pomnik pewnie dla obecnego włodarza KUL, jest za co z pewnością: rozwalić uczelnie w 7 lat to wyczyn godny pomnika. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KUL był dobrym uniwersytetem i liczącym się w na Świecie i Europie tak mniej więcej do 2000-2005 roku, ale później Życiński i przez swoje działania niestety zniszczył wszystko, naszło się kupę dziwnych ludzi, jak na anglistykę, polonistykę, często wrogich kościołowi, kodziarzy itd i teraz jest jedną z wielu uczelni regionalnych niestety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepsza jest lista nagrodzonych za zaslugi,poodznaczal prezesow,ktirzy sa tylko prezesami a zapomnial o zwyklych pracownikach,ktirzy tak napeawde pchaja mu ten wozek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11  resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba zapomnieli gdzie jest KUL. Po odsłonięciu ustrojstwa należy zmienić nazwę ulicy na: Między KUL-em, a Centrum KULtury!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba zapomnieli gdzie jest KUL. Po odsłonięciu ustrojstwa należy zmienić nazwę ulicy na: Między KUL-em, a Centrum KULtury!
 Między KUL-em, a CSK rośnie, na zdjęciu aktualnie widać 7 kondygnacji czyli połowę proj. kondygnacji, aprtamentowiec zmiejacy wygląd Lublina, ale zapewniający nieznany w Lublinie standard zamieszkiwania; za pomnikiem rektora, w oknach apartamentowego basenu, będziemy oglądali relaksujących się mieszkańców apartamentowca.     
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej pukalo się dziewuchy z kulu. Były baaaardzo dostępne i chętne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakiś taki podobny na tym pomniku do xędza jankowskiego z gdanska,jakas taka teraz zapanowała polska zje.boza narodowa ,ciągle tylko nowe pomniki i muzea ,zwłaszcza żydowskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napisałem; że jest absurdem iż ksiądz Idzi , człowiek prawy, oddany Polsce, twórczy stoi na placu TW "Filozofa. Skojarzyłem to z TW "Bolkiem". I pomyślałem ,czym chciałem się podzielić z czytelnikami tejże gazety że Ks. Idzi pewnie się tak czuje na placu Życińskiego jak Matka Boska  w klapie Wałęsy. Ten mój wpis nie dotrwał do dzisiaj bo ktoś go usunął - czemu ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...