Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ochyda,pewnie odswierzane było z 10 razy;-(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest współczesna metoda konserwacji żywności, poprzez napromieniowanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście nazwa tego marketu jest tak tajna, że podanie jej do publicznej wiadomości groziłoby co najmniej dożywociem dla dziennikarzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ja miałam większą atrakcję, ponieważ kupiłam kiedyś w T.... białego halibuta wędzonego. Dziwiłam się, że mój kot,który uwielbia ryby, nie chciał go jeść. Dopiero, kiedy w nocy nie zapalając światła, weszłam do kuchni, zobaczyłam świecącą na zielono miskę kota:))))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale napewno byly tanie jak wszystkie produkty przeterminowane z wybita nowa data albo zamazana..Slyszalem ze teraz wszystkie obozy pracy tzn.hipermarkety kupuja produkty z przedluzona data waznosci o 100 lat poniewaz sa konserwowane PLUTONEM:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Iza2 napisał:
To ja miałam większą atrakcję, ponieważ kupiłam kiedyś w T.... białego halibuta wędzonego. Dziwiłam się, że mój kot,który uwielbia ryby, nie chciał go jeść. Dopiero, kiedy w nocy nie zapalając światła, weszłam do kuchni, zobaczyłam świecącą na zielono miskę kota:))))
MOja mama kupiła kotom w osiedlowym sklepiku galantynę z kurczaka i polędwicę z indyka. W nocy wstała i zobaczyła, ze kocia miska świeci się jak latarka. Co lepsze, koty nie tkneły tych specjałów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oczywiście, ze chodzi o MAKRO ponieważ tylko tam maja takie pojemniki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiadomo że chodzi o MAKRO bo tylko tam mają takie pojemniki na mięso
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Haha weźcie zobaczcie że to zdjecie jest z archiwum i wcale nie jest jednoznaczne że chodzi o Makro Zobaczymy jak sie sprawa wyjasni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiadomo człowiek nie świnia zje wszystko!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli "czytelnik" jadł te kości lub gotował na nich zupę to długo już nie pozipie. Mój pies jadł takie kości i już po nim,niepotrzebnie 300zł wydałem na weterynarza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawe czy po przetrawieniu g..no świeci ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ambroży napisał:
ciekawe czy po przetrawieniu g..no świeci ?
Mozesz się łatwo przekonać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można było zrobić fotkę dla udowodnienia tego naukowego faktu, tej ciekawostki gastronomicznej. A tak, wierzymy na słowo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaa,tam...wszyscy marudzą!Takie mięsko przynajmniej się nie zgubi!Wchodzi zaspany człowiek do kuchni po kotlecika i szukać nie musi za sałatą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
em napisał:
Aaa,tam...wszyscy marudzą!Takie mięsko przynajmniej się nie zgubi!Wchodzi zaspany człowiek do kuchni po kotlecika i szukać nie musi za sałatą...
a jaka jeszcze oszczednosc energii elektrycznej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
D urni ci profesorowie.Zwierzę potrafi zjeść coś z fosforem,który wchodzi w kości.I stąd takie przypadki głównie z gnatami na zupę.Powinni przypomnieć sobie przypadek przed jakiegoś czasu,kiedy to dzik w lesie najadł się tego że aż cały świecił.Ludzie myśleli że to jakiś demon i było o tym bardzo głośno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parę lat temu kupiłam w Makro udka z kurczaka które też świeciły na zielono. To nie czary, mięso było zapewne skałdowane na lodzie po rybach morskich. Pozdrawiam, Doświadczona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świecenie (fosforyzacja) mięsa jest wywołane przez fotobakterie, np. Photobacteruim luminosum, P. cyanophosphorescens, Micrococcus phosphorescens, Pseudomonas fhiorescens itp. Są one ścisłymi tlenowcami, często spotykanymi w chłodniach. Do rozwoju wymagają środowiska o znacznej wilgotności. Świecenie mięsa na skutek ich obecności widoczne jest tylko w ciemności, a rozpoczyna się w 3 - 4 dobie po uboju. Znika z chwilą rozwoju na mięsie bakterii proteolitycznych, działających antagonistycznie na bakterie powodujące świecenie. Nie jest to objaw nie świeżego mięsa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...