Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Liceum Staszica w Lublinie

Utworzony przez Ambitny, 21 stycznia 2015 r. o 20:41
Witam. Chciałbym zapytać co sądzicie o 1 LO im. Stanisława Staszica w Lublinie... Co sądzicie o atmosferze w szkole, o nauczycielach i ogólnie wszystkim tym co jest z tą szkołą związane. Szczególnie zależy mi na tym czy niektóre opinie związane z tym, ze to liceum dla bogatej młodzieży są prawdziwe i czy biedni uczniowie nie powinni się tam wybierać, są prawdziwe? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem z Zamoya, ale mam znajomych w Staśku i powiem jedno - nie ma co sobie głowy zawracać. Idź do IV, V albo do IX. Podwale też jest całkiem ok. Tam walczą o ucznia. Te trzy licea to są jakieś żarty. Wiadomo - zależy na jakich nauczycieli trafisz. Ja jestem w zamoyskim na biol-chemie, moi znajomi ze staśka również. Uczysz się sam, nikt ci nic nie pomaga. Zadają Ci partię materiału do nauki w domu i tyle. Na polskim oddasz rozprawkę i ona przepada, bo nikt jej nie sprawdzi. W gimnazjum miałam średnią 5.5, teraz w Zamoyskim ledwo na 3.1 dociągnęłam. Wiadomo - oceny się nie liczą, ale jak za każdym razem uczysz się po nocach i dostajesz 1, to coś cię trafia. Dlaczego dostałeś 1, przecież tyle się uczyłeś? Bo nauczyciel postawił sobie wymagania, o których nawet ci nie powiedział. W Unii też mam znajomych, tam też jest podobnie. Jak masz jeszcze jakieś pytania, to mów. :)
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja sama planuję złożyć papiery do tej szkoły, Nasłuchałam się wielu negatywnych opinii. Dzisiaj byłam na dniach otwartych i większość z nich została obalona =) 1. Ludzie są bardzo fajni i sympatyczni, dobrze się z nimi gadała. 2. Podobno wcale tak dużo osób nie uczęszcza na korki. 3. Nauczyciele są świetni, co jakiś czas trafi się jakiś nie najlepszy, ale tak jest w każdej szkole...   Mam starszego brata, który także uczęszcza do tej szkoły, bardzo ją poleca. Mówi, że atmosfer jest świetna, a nauczyciele genialni. =)
2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo nie polecam Staszica. Dyrektorowi zależy tylko na tym, żeby wypaść jak najlepiej w rankingach. Dla niego jesteś tylko numerkiem, niczym więcej (no chyba, że masz na koncie  jakąś olimpiadę to wtedy walczy by cię zatrzymać). Nauczyciele wcale nie respektują praw uczniów, łamiąc przy tym statut szkoły (mówię tutaj oczywiście nie o wszystkich nauczycielach, bo zdażają się wyjątki ale jak to mówią "wyjątek potwierdza regułę").  Naprawdę nie patrz na rankingi, bo jak chcesz dobrze zdać maturę to nie musisz chodzić do Staszica. W tej szkole będziesz się tylko przez trzy lata męczyć z nauczycielami i dyrektorem, który jest bardzo arogancki, nie miły (pierwsze wrażenie stara się zrobić dobre, ale jeżeli zdecydujesz się na wybór tej szkoły to przekonasz się o czym mówię) i nieporadny.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radzę nie sugerować się dniami otwartymi, bo one przecież mają służyć skłonieniu nas do wyboru tej szkoły. Ja również trochę zmieniłam swoją opinię na temat tego liceum w trakcie ich, ale szybko po tym jak zaczełam chodzić do tej szkoły okazało się, że ludzie, którzy źle wypowiadali się na temat Staszica mieli rację.
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety ocena negatywna. Nauczyciele nie chca nauczyć dzieci na lekcji tylko na dodatkowych lekcjach - korepetycjach. Nie tłumacza na zajęciach. Odnoszą sie smiesznie do uczniów - fakt jest to młodzież. nie sprawdzaja klasówek, nie oddają ich nawet po 30 dniach :(.
-2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego korepetycje nie są opodatkowane. Dlaczego nauczyciele popełniaja przestępstwa.
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie zgłaszac przestepstwa w związku z nieopodatkowanymi dochodami nauczycielu w Staszicu ?
-2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najlepiej w US podając dane personalne nauczyciela.
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"zdażają", "nie miły" - i dlatego Staszica progi są dla ciebie za wysokie.
9
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jako były uczeń tej jakże "elitarnej" szkoły mogę wszystkim z czystym sumieniem powiedzieć, że jeśli nie intersuje was profil IB lub mat-fiz-inf, mat-fiz to nawet papierów nie składajcie. Jak było wyżej wspomniane dyrektor szkoły pan Stanisłąw Stoń jest zadufanym w sobie dupkiem a przy tym inteligencją też nie grzeszy. Zależy mu tylko na słupkach, olimpijczyk dla niego jest świętą krową. Była kiedyś sytuacja, że dwukrotny olimpijczyk zwymiotował na buty dyrektora a ten z racji, że to olimpijczyk nie wyciagnął żadnych konsekwencji. Zapomnijcie o jakiej kolwiek równości w tej szkole  Większość nauczycieli nie kiwnie palcem żeby ci pomóc jak będziesz miał problemy w szkole. Zaufajcie mi to, że szkoła ma wyniki nie świadczy tylko o ich wspaniałym nauczaniu ale też o systemie wewnątrzszkolnym -jeśli wróższysz niezdanie maturki lub słabe wyniki to już dają kilka zagrożeń i szukaj nowej szkoły (na rozpoczęsciu roku jest mniej więcej 240-250  uczniów 8*30 mature zdawało 216). To, że przez nauczycieli jesteś obrażany czasami na lekcji jest tam normą u niektórych pedagogów. Jedynymi nauczycielami których miło wspominam z całej tej edukacji jest pan profesor Smutek ( nauczyciel wosu), oraz sorka Wiśnia (nauczycielka wychowania fizycznego) są to naprawdę wspaniali nauczyciele o ludzkiej twarzy. Także radzę wam wszystkim jeśli nie wybieracie klasy IB lub jednego z mat-fizów to nawet tam nie idźcie. Pozdrawiam były uczeń Staszica.  Za interpunkcję ortografię i wszystkie błędy z góry przepraszam ;) 
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jak jesteś w tym Staszicu? Teraz
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak jest w tym Staszicu teraz?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A coto znaczy "bogata młodzież"? Bogaci mogą być ich rodzice a owa młodzież tylko żyje z ich pieniędzy. Jeśli będziesz myślał (-a) tylko o tym, że twoi Rodzice wiążą koniec z końcem i nie stać Ciebie na np. nowe ciuchy co tydzień to faktycznie będziesz się źle czuł (-a). Ale to odnosi się do każdego miejsca i każdej szkoły ! Zawsze znajdzie się grupa młodzieży z bogatych domów!  Tutaj jest to otyle mniej ważne, gdyż większość jest z zamożnych lub średniozamożnych rodzin ;) Takie tam bachory lekarzy i prawników ale są też ludzie z"normalnych" rodzin i nie są jakoś dyskryminowane! Wszystko zależy od tego co masz w głowie i czy bardziej zwracasz uwage na żeczy materialne czy na ludzi! A co do szkoły. Skończyłem ją już 1.5 roku temu. Miałem świetną ekipę w klasie. Ludzi z różnych środowisk - sporo z lekarskich (jak to w biol-chem) :) Nauczyciele są nieźli z wyjątkami. Np. taka p. A  (bez nazwisk) od chemii. Jest przykładem typowego nepotyzmu i została zatrudniona bo jej tatuś był dyrektorem innej szkoły i znał się z obecnym dyrektorem. Kobieta jest tragiczna. Nie dość, że mało umie to jeszcze ma zbyt wysokie mniemanie o osobie! Bez korepetycji z chemii nie masz szans! Ale poza tym ucz się a będziesz szanowany (-a) ! POWODZENIA
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Robercie czyżby chodziło o panią Adamczuk ;)
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto się wybiera do Staszica do klasy mat-fiz lub do mat-fiz-ifno ?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybieram się do Stasia do społeczno-prawnej. Na dniach otwartych było naprawdę fajnie i NORMALNIE. Bardzo długo rozmawiałam z uczniami i okazali się wyjątkowo otwarci, aktywni. Było widać, że są zadowoleni z życia w tej szkole. Był też szkolny chór, zresztą bardzo innowacyjny. Szkoła jest bardzo przestronna (nie to co ciasna Unia, gdzie 7 klas musi mieścić się w jednym boksie, a o szafkach można pomarzyć...), na korytarzach są kanapy, na dole szafki (nieodpłatne!), dobrze wyposażone pracownie. Pierwsze wrażenie: szkoła przyjazna uczniowi. 
6
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bagno
-2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest tu ktoś kto idzie do biol-chemu w Staszicu?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dni otwate przygotowują pierwszę klasy. One w sumie nie wiedzą jeszcze nic o szkole i atmosferze w niej panującej. Ja będąc w pierwszej klasie (nadal będąc na chaju pt. "chodzę do najlpszej szkoły w Lublinie") także wyrażałam się w samych superlatywach i tego żałuję. Po trzech latach mogw powiedzieć że żałuje pójścia tam. Normą jest nauczyciel który po 3 miesiącach nie oddaje sprawdzianów i nei widzi w tym problemu. każda osoba prawie, która na początek z tego przedmiotu nie miała problmu musiała chodzić na korepetycje. Inny nauczyciel przy oddawaniu próbnych matur na głos komentował nie zawsze w miły sposób na forum klasy wyniki uczniów. Część nauczycieli ma poczucie wyżsości "bo to staszic". Mało wykonuje swoję obowiazki. Jeśli nie idzesz do mat-fiz-infu to uciekaj. Normalni nauczcyiele, któzy wykonują swoje obowiązki i nie stawiają sobie na cel zgnebienie ucznia także w tej szkole są, ale niestety w mniejszoći. NIE POLECAM. WYposażone sale... HA HA HA.. uwierz nie. w wielu salach ledwo działające projektory... Obecność kanap i szafek (przyznaję szafki fajnę) nie powinno być kryterium wyboru liceum. Tym kryterium powinna być dobra, nietoksyczna atmosfera oraz wysoki poziom naucznia których okresowo brakuje. 
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.