Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Miejskie pieniądze na odnowę zabytków. Uratują nagrobek Emanuela Grafa

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 28 marca 2019 r. o 11:58 Powrót do artykułu
"Uratują nagrobek Emanuela Grafa"*** Nareszcie znalazły się na to pieniądze! To dobrze! Cmentarz przy parafii św. Agnieszki na Kalinowszczyźnie jest starym cmentarzem i jest tam jeszcze kilka innych zabytkowych, w tym dziewiętnastowiecznych, niszczejących nagrobków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Potwierdzam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram. Jest nadzieja, że skoro miasto da środki, to dopilnuje JAKOŚCI renowacji, że nie będziemy świadkami gorszących widoków na niby odnowionych zabytkowych nagrobków przy Lipowej odnawianych z pieniędzy zbieranych podczas kwesty 1 listopada. Swoją drogą szkoda, że konserwator zabytków i prokurator nie przyjrzeli się dotąd zniszczonemu przez "naprawiaczy" jedynemu w Polsce nagrobkowi asfaltowemu. Nie dość, że zniknął asfalt z podstawy nagrobka, świeżo zbudowana podstawa kruszy się i odłamuje. To jest skandal na skalę kraju!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na tym samym cmentarzu co pomnik E. Grafa jest bardzo ładny pomnik (chyba jakiegoś księdza) wykonany z piaskowca. Od lat dewotki malują go srebrną farbą. Wygląda fatalnie. Kiczowato i prowincjonalnie. Może nim też zajął by się konserwator.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akt zgonu Emanuela Grafa nr 444, rok 1856: ***s://szukajwarchiwach.pl/35/1859/0/2.4/39/skan/full/ieP8lW4pdpyFaAZSBI9MaA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z moich wyliczeń wynika że dotacji jest 599 tyś a nie 600 tyś i 558 tyś idzie na renowacje sakralne a 41 tyś na prywatne i to jest sprawiedliwe bo prywatni właściciele przecież mogą przejść do swoim lokalu z koszykiem w połowie pobytu gości i zebrać co łaska na potrzeby lokalu a ksiądz lub zakonnik oraz siostra to musi ciężko pracować na utrzymanie administrowanego przybytku religijnego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bogatemu to zawsze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...